kaciga za 250 kuna u alllesu!

Status
Not open for further replies.
ja mislim da... tko ima love za motor, ima i za opremu ...
a ako nema, znaci da za njega jednostavno nije motor..

a kaj se tice tih kaciga za 200-300 kn, mislim da nije problem u proizvodacu, niti prodavacu, vec u kupcu...
i glupo mi je vidjet nekog na novom R1 sa kacigom od 300kn, kratkim hlacama i ultratankoj jaknici
 
Osnovni problem je što neki ljudi motore shvaćaju ozbiljno a tako i posljedice padova, oni sigurno ne voze acige za 200-300 kn, ovi drugi ionako koriste kacige da bi zadovoljili zakon a ne zaštitili glavu.
 
slažem se sa zadnja dva odgovora.

svi bi sve imali, svi bi sve vozili....samo da imaju ne znam kakve motore,
a za jaknu, kacigu, štitnike, rukavice i sl. nema se novaca - a zdravlje je najvažnije
 
niksa said:
normalno da se zajebavam - a sto bi drugo odgovorio miru na prvi post. koliki idiot treba bit i kupit kacigu od 200 kn?  - VEEELIKI

a misljenje tih "maldih" se ionako nece promijenit kad procitaju moj post, jer su najpametniji.

..pa *ebote i ja sam "mlad" pa se slazem u potpunosti sa vama!  :D

..e sad meni nije jasno nesto, ko je za vas "stare" "mlad"?  :misli:  8)

...il sam i ja mozda "star"?  :neznam:                        :mrgreen:







:jesus:
 
Medo said:
A školjka joj je pretpostavljam napravljena od najobičnije ljevane plastike i možda čak i ljepljena iz dva dijela po sredini. Tak kad te vrabac pogodi (što mi se desilo neki dan :mrgreen: ) se raspukne na dva dijela. A vizir tko zna kako dihta a i ti otvori kojih ima dosta.

Nije ljepljena po sredini, barem ne one iz Metroa, proučio sam ih malo. Možemo mi pričat
što hoćemo, bolje i to nego nista ili jettica, koja je golo sranje u slučaju nedajBože pada.
Mislim da realno vrijedi tih 250 kn u Metrou koliko trenutno košta. I da budemo do kraja
iskreni - većina nas kupuje u Louisu razne jeftine proizvode sumnjive kvalitete koje uglavnom
okarakteriziramo kao dobru kupovinu. U čemu je razlika između smeća iz Louisa i Metroa?
Naravno, kako Saša kaže, za 1600 kn ili više se trajno riješava stvar i kvalitetno, no ja znam
dosta ljudi koji te pare nemaju. Što njima preostaje, osim da ih pljujemo kako je ta proizvod smeće ?
:mrgreen:
 
AnteK said:
Nije ljepljena po sredini, barem ne one iz Metroa, proučio sam ih malo. Možemo mi pričat
što hoćemo, bolje i to nego nista ili jettica, koja je golo sranje u slučaju nedajBože pada.
Mislim da realno vrijedi tih 250 kn u Metrou koliko trenutno košta. I da budemo do kraja
iskreni - većina nas kupuje u Louisu razne jeftine proizvode sumnjive kvalitete koje uglavnom
okarakteriziramo kao dobru kupovinu. U čemu je razlika između smeća iz Louisa i Metroa?
Naravno, kako Saša kaže, za 1600 kn ili više se trajno riješava stvar i kvalitetno, no ja znam
dosta ljudi koji te pare nemaju. Što njima preostaje, osim da ih pljujemo kako je ta proizvod smeće ?
:mrgreen:
PA AKO NAMAJU ZA KACIGU JABI GA KAKO IMAJU ZA MOTOR,SERVISE,BENZU ITD...Glavno da se ima motor...bez uvrede pravo Balkansko razmišljanje...bez uvrede..
 
AnteK said:
U čemu je razlika između smeća iz Louisa i Metroa?

(y)

Još jednu stvar sam primjetio kod rasprava o kacigama i nisu mi jasni oni koji daju ovakve izjave
" kaj će mi skupa kaciga za skuter"

Koja je razlika između pada sa skutera i s motora ???

Jel u kacigi tvoja glava il skuter ???

Ne kažem da je bez kaciga bolje nego s jeftilenom iz metroa al nevjerujem da se nemre skupit još 100 eura i kupit bar donekle kaciga. Za kavu se ima, za pljuge se ima, za pivu il kolu se ima al za kacigu se nema  :palacdolje:
 
magarica said:
PA AKO NAMAJU ZA KACIGU JABI GA KAKO IMAJU ZA MOTOR,SERVISE,BENZU ITD...Glavno da se ima motor...bez uvrede pravo Balkansko razmišljanje...bez uvrede..

Pa moraš priznati da je za nekoga tko je kupio YBR 125 ( ili nešto slično ) na
36 rata Americana ipak 1600 kn novac. Balkansko razmišljanje je tvoje, ipak
ne voze svi motore preko 100 KS i štajaznamkolikokubika.
 
....prije par godina jedan je uvoznik novinarima za Božić dijelio neke jeftilen kineske kacige...u prodaji su bile po 300tinjak kuna, šarene, cool izgleda...i dok je jedan novinar preuzimao svoju kacigu, isprobavao ju, padne mu ona na pod i pukne točno po pola, ko da je bila slijepljena od dva dijela...i kaže on, ma daj drugu...dobije drugu i eto...

Ja sam svoju poklonio... :jesus:
 
AnteK said:
Pa moraš priznati da je za nekoga tko je kupio YBR 125 ( ili nešto slično ) na
36 rata Americana ipak 1600 kn novac. Balkansko razmišljanje je tvoje, ipak
ne voze svi motore preko 100 KS i štajaznamkolikokubika.
Moj post se je odnosio na prvi dio,onaj o kacigama za parsto kuna koje zbilja ne zadovoljavaju nikakve kriterije sigurnosti  i s njime NISAM htio uvrijediti ljude niže platežne moći jer su za mene svi LJUDI ISTI,nego skrenuti pažnju da se ne zavaravaju da su takve kacige dobre....Nažalost iz tvojeg se  odgovora vidi da si neinteligentan i nažalost vrlo neiskusan ali...I na kraju;ybr 125 je vrlo ozbiljn motorić na kojem se moraš isto adekvatno zaštititi!!!!Sretno ti sa takvim razmišljanjem 8) 8) 8)
 
niksa said:
super!!!!!  bas mi je drago jer sam ovih dana trazio kacigu za kupit i sve gledam kako su skupe... Obradovao si me ovom vijesti, pa paosto sam namjeravao potrosin najmanje 1100 kn za novu kacigu - sad cu kupit dvije i jos ce mi ostat za se napit  (y) (y)

Bravo.


a tko se po hvaru vozika bez kacige? :jesus: a tu pametuješ... :jesus:
 
evo sad cete men popljuvat.... kao mladog i neiskusnog... to i jesam...kupio sam tomos bt-a za 500 kn sredio masninu i motor... i sve skupa me ispo 1000 kn ali nema mi niti papire... i zanm da trebam kacigu.... al nemam para... starce necu opterecivat... makar mi nisu ni motor dopustili... i sam sam g akupil od love sa prakse... u 1 srednje... i cujem za ing kart da imaju kineseke po 120 kn ..i ja sav sretan.... trcim u ing kart po kacigu...i nadjem srebrn..i uzmem... i mislim... ajd kineski shet..al bolje da puken ona nego glava.... kak bi rekli bolj eista nego nista....i idem u probnju voznju...folija kaj je bila mislio ..ajd ona mutna... pa cu ju skinut skinem...i nist... opet vizir mutan... i ajd da probam kak ide motor i na 90 kmh... mi kaciga oce skocit sa glave.... ja spustim vizir.... ista stvar... kaciga na 60 kmh fucka... sumi.... uzas... vizir ne da dihta... nego....ono... nit se ne zatvara do kraja... i rako... ja... kaciga ta ide na ormar... i ja u oglasnik gledam..i nadjem neku nolan n61 mislim kupim 400 kn... i vozim i majka... vizir cist... na 90 mirna... nikam nebjezi... kaciga .... tiha.... ono... nepuse vise ..ispod kacige ... za cudo... vidim...sve... i stoga... ali kad gledas.... kacigu sam tu namjerno kad sam kupio ovu ... sa 40 kmh bacio na pod na cesti.... i jedino kaj je bilo puknuo je usisnik zraka... ... u nutra je bil avrecica pjeska od 4 kg.
 
niksa said:
....i znam ne jedan primjer da se motor kupio na kredit, a onda se nema za gume, jaketu pa cak ni za gorivo. Jeboooo kad ce ljudi shvatit da se treba pokrit s dekom onoliko koliko je duga????

Jeboooo....
Kad će ljudi shvatit da je generalizacija poprilično bedasta stvar - baš kao i uzimanje kredita ako se nema u glavi pa se uzme kreda samo da susjedi vide  :mrgreen:

Kao u svemu u životu treba znat i sa novcima, a to nikako ne znači....ne koristit kredite....bar u nekom normalnom razvijenom svitu....oš kredit za posal, auto, motor,....nije bitno...

Mislim glupo je o tome uopće raspravljat, al nekad se čovik osjeti prozvan kad pročita glupost koja ga se posredno tiče..... :mrgreen:

Raspolaži ti sa svojin šoldimi kako oćeš, ali prozivat druge ko neodgovorne jer imaju kredit je u najmanju ruku bedasto ;)


 
Ako je nekome sudeno da baci dlaku niz asfalt,,, sudeno je bez obzira kakvu kacigu ima!!! :palacdolje:
Osobno mislim da je stvar kacige stvar pojedinca,, kao i zakona o nosenju kacige stvar ubiranja novca za DP..  :palacdolje: Stvarno mi nitko ne moze reci da ce momak koji vozi 180 km/h na zadnjem nedaj boze da mu macka stane na cesti prezivjeti sa kacigom od 3000kn ili nekom od 250 kn.. :palacdolje: Nosenje kacige je stvar kulture voznje i postivanja zakona. Naravno kao i za sve na ovom svijetu vrijedi pravilo da sto je nesto skuplje trebalo bi i da bude bolje. ILI?
pozdrav
 
Dosta pristasa šrot kaciga... :misli:

Kolika je cijena vasih kaciga vi koji mislite da su srotice ok?
 
a da se mi vratimo na ove kacige od 250kn?

ne bi ju kupio ni neprijatelju :wink:
svatko treba shvatit jednu stvar, kad kupuješ motor moraš računat na dodatne troškove,a to je u prvom redu kaciga. viđam tu ekipu na r1 i sl. sa onim malim padelicama koji k će im to?? cura mi na skuteru ima kacigu od 2200kn što joj je skoro mjesečna plaća.
 
IgorZ said:
cura mi na skuteru ima kacigu od 2200kn što joj je skoro mjesečna plaća.

Misliš da je ta kaciga sigurnija od one od 1100 kn?
 
IgorZ said:

Onda pretpostavljam da je i ona od 6000 kn puno sigurnija od te koju ima tvoja cura?
 
Status
Not open for further replies.