kaciga za 250 kuna u alllesu!

Status
Not open for further replies.
niksa said:
to ante. da se previse ne dobacujemo van teme... slozili smo se da su kacige od 250 kuna proizvod koji nebi preporucio nikome, ali opet ce bit ljudi koji ce tu kacigu kupit, isto kao sto ce bit ljudi koji ce vozit motor od 80000 kn, a frizider ce doma bit prazan.

Paralela tome je da je tebi gust otic na put sa starim motorom skakat po kamenjaru i nikad neznas oce li nesto krepat, oce li se guma probusit itd, jer je to avantura i gust. E pa ante, meni nije gust kad mi nesto krepa na motoru ili mi se probusi guma - meni je to neka vrsta problema, i da mogu birat radije bi izabrao put na kojem mi se nece probusit guma i nece nista krepat - jer bi tek tada gustao u putu. Da gustam mjenjat gume bio bi vulkanizer.

Gledaj, promašio si ceo fudbal. Ja se uopće ne dotičem teme u kojoj govorim o vlastitom
zadovoljstvu ( koje si solidno opisao ), nego me smeta vaše prozivanje ljudi idiotima jer
kupuju jeftine proizvode, a razlog je nedostatak novca. Dakle, to je u najmanju ruku glupo,
bezobrazno i nekorektno. Naravno da se svi slažemo da je bolje imati dobru kacigu nego lošu,
dakle bolje Shoei nego kineskinja, pa to je svima jasno, zar to treba ponavljati? No tema je
jeftina kaciga iz Allesa, a ne skupa kod Šepića, žišku? Danas su motocikli dostupniji nego ikada,
od kineza do vrhunskih proizvoda. Zar je potrebno bagatelizirati ljude koji ne mogu voziti iole
skup i solidan proizvod ? A to vi radite, svjesno ili nesvjesno. To je poanta priče, nema tu nikakve
žuči, barem ne s moje strane. A to što ja volim nisam nigdje u ovom postu isticao, ne znam zašto
mi to "guraš u usta".
 
niksa said:
ima jedna engleska poslovica koja kaze:  Nisam dovoljno bogat da kupujem jeftine stvari. nadam se da ce je shvatit svi. i ti i svi koji namjeravaju kupit kacigu od 200 kn.

I ne nisam nikog nazvao idiotom jer je kupio jeftinu kacigu. Idiotom sam nazvao ljude koji kupe motor koji nije u skladu s njihovim primanjima, i onda otplacuju ratu kredita od 1200kn mjesecno, dok im je plaća 3500 ili 4 nebitno. tada ulaze u minuse na kartici (znam da je to hrvatska svakodnevnica), a kad dodje polugodisnji obracun za struju onda i na minus zenine kartice (da, znam tocno o kom govorim) da im nebi struju iskljucilo. E TADA govorim o ljudima, koje neznam kako bi drukcije nazvao nego IDIOTOM koji kompletnu egzistenciju svoje obitelji stavlja na drugo mjesto jer MORA platit ratu kredita za motor od 70000kn. I taj isti nema novaca ni za gorivo ni za gume, cesto vozi neregistriran motor, pa te pitam kad te jedan takav "neosigurani" lupi i ne budes se mogao naplatit hoces li ga nazvat idiotom ili bajkerom koji jednostavno - nema novaca.

Nema smisla pilit u nedogled. Sad su i struja i ženine kartice i egzistencija obitelji u igri, često i
tipično relativiziranje stvari. To nema veze sa temom. Svaka roba ima kupca - kaciga iz Allesa
je jednako dobra/loša kao i kišnjak iz Louisa i slične jeftinjare. Ja sam se držao točno teme o
kacigama, ne zanima me tko pegla čiju karticu. No znam dosta ljudi kojima je i takva kaciga
dobra čisto iz razloga nedostatka novca, o tome cijelo vrijeme pričam.
 
niksa said:
školjko, u tome i jest problem - nisi nikog citirao, a pisao si nakon mene, sto znaci da pises meni. Pravila pisanja na forumu pogledaj na www.forumrulz.org


ne radi link. :?














:mrgreen:
 
IgorZ said:
da i koji je smisao tog tvog naklapanja?

prijatelj mi je poginuo,a na glavi je imao mds kacigu od 400kn koja je pri udaru pukla na dva djela. da je imao kvalitetniju kacigu možda bi danas bio živ. to nije dovoljan razlog i životna škola da se kupi skuplja kaciga??

Nije naklapanje nego tvoj stav. Očigledno ti je cura najgori neprijatelj kad se vozi sa tim škartom od 2200 kn na glavi jer da sam joj ja dečko ja bi joj kupio kacigu od 6000 kn koja je, po tvome, puno sigurnija.

Kako možeš mirno spavati kad znaš kakav škart ima na glavi?

Što se tiče tvog frenda, stvarno mi ga je žao. De mi samo reci, ako nije tajna, koliko je brzo vozio kad je pao?

 
2fast4you said:
a ja tebi kazem da je moj stav da je kaciga iz lidla, coopa, mercatora, konzuma samo losa imitacija necega sto bi se trebalo zvati kacigom.

a oces ti sebi na glavu stavi arai, fm ili lonac - nije me ni najmanje briga  (y)

Kako ne shvaćaš da nije bitno iz koje je trgovine kaciga već kakva je.
Ja imam Probiker jaknu od 50 € i Ixon jaknu od 1600 kn i ova Ixon je bolja 10 X po svemu od Probikerice ali da me
netko pita jel bolja Probiker od šuškavca zna se odgovor.
Slično je i sa kacigama, bolje integralna od 250 kn nego šilterica, a o tome pričamo.

Sigurno se ne radi ovdje o nekome tko je kupio novi motor od 50 000 kn pa hoće uštediti.

Što se tiče priče o kreditima i stavljanju obitelji na prosjački štap zbog motora/auta tu dijelim mišljenje većine da su takve spodobe u najmanju ruku retardirane, ako ne to onda neodgovorne do krajnje granice.
Ali ako uzmeš nekoga tko je kupio motor od 5000 kn onda preporuka kacige od 2000 kn je u najmanju ruku podla.

Još jednom da ponovim, iako znam da većini to nije jasno, ako 2 kacige zadovoljavaju iste sigurnosne norme onda su one obje jednako sigurne.
 
Da istina je, ako dvije kacige obje zadovoljavaju ECE normu, tribale bi bit jednako sigurne...

Ali, tu je bitno da je firma dovoljno respektabilna da joj slučaj nepoštovanja ECE norme koji možda iscuri u javnost može i naštetiti... Šta po mom mišljenju isključuje sve no-name totalni jeftilen firme koje ne moraju štitit svoje ime, jer će se uvik nać sucker da ih kupi... Jer je za njih na njima napisana ECE norma na njima samo još jedna naljepnica... :palacdolje:

Ali, može se nać pristojnih kaciga ispod 1000 kuna... Za svoju namjenu... Da se ne ponavljam...

http://www.motori.hr/forum/index.php/topic,58018.msg1071790.html#msg1071790
 
Doomsday said:
Da istina je, ako dvije kacige obje zadovoljavaju ECE normu, tribale bi bit jednako sigurne...

Ali, tu je bitno da je firma dovoljno respektabilna da joj slučaj nepoštovanja ECE norme koji možda iscuri u javnost može i naštetiti... Šta po mom mišljenju isključuje sve no-name totalni jeftilen firme koje ne moraju štitit svoje ime, jer će se uvik nać sucker da ih kupi... Jer je za njih na njima napisana ECE norma na njima samo još jedna naljepnica... :palacdolje:

Ali, može se nać pristojnih kaciga ispod 1000 kuna... Za svoju namjenu... Da se ne ponavljam...

http://www.motori.hr/forum/index.php/topic,58018.msg1071790.html#msg1071790

Neš vjerovat baš stavljam ovaj link koji si i ti stavio al evo još jednom

http://www.motorcyclistonline.com/gearbox/motorcycle_helmet_review/

To što ti kažeš sa varanjem sa normama to potpisujem i sad kad smo zaključili da se na B-square kacigi mogu falsificirat norme (iako imam potvrdu Hrvatskog normativnog društva) ajd probaj utuvit u glavu nekima da je kaciga od Sharka koja košta 1000 kn i ima iste norme kao kaciga od Sharka koja košta 2000 kn jednako sigurna.

Tu sad ne pričamo o ostalim prednostima koja ova kaciga od 2000 kn ima a to su bolji vizir koji se ne magli, DD kopčanje, provjetravanje, težina kacige i još sto stvari.

 
BaZgA said:
Nije naklapanje nego tvoj stav. Očigledno ti je cura najgori neprijatelj kad se vozi sa tim škartom od 2200 kn na glavi jer da sam joj ja dečko ja bi joj kupio kacigu od 6000 kn koja je, po tvome, puno sigurnija.

Kako možeš mirno spavati kad znaš kakav škart ima na glavi?

Što se tiče tvog frenda, stvarno mi ga je žao. De mi samo reci, ako nije tajna, koliko je brzo vozio kad je pao?

Znaš šta mi je jedino žao, to što zbog tebe i sličnih ne pišu ljudi koji stvarno nešto znaju i razumiju se u kacige.
 
Status
Not open for further replies.