kaciga za 250 kuna u alllesu!

Status
Not open for further replies.
Niksa je u pravu.

Kad ja vidim sve te ljude koji kupuju bilo motore bilo aute na kredit na bar pola desetljeća pa se zaletavaju grlom u jagode i kupuju ono ćemu nisu financijski dorasli - to je smiješno i govori sve o njima.

Tko nema nema, a tko ima ima, i nije sve za svakoga, a naravno da na tržištu ima svakakvih modela i svakakvih cijena pa si svatko može priuštiti pravu stvar za svoj džep.

A ne da kasnije vozi ćelavih guma, loše kacige i na 88 oktana

 
Jučer sam vidio nešto nevjerovatno, u Iprecoopu kineske kacige za 650 kn i nema ih ostale su možda 2-3. Pa ko to kupuje. Još shvačam on kaj kupuju kacigu za 250 kn pa znaš da je smeče ali je jeftino, ali ovo nije ni jeftino pa se kupuje. Stvarno ljude treba educirat.
 
100 ljudi - 100 i više ćudi i isto tolko razmišljanja. Dobra kaciga bu sačuvala glavu pri razumnim brzinama (provjereno iz iskustva)
Ak se voziš puno prebrzo, ni Bog a ni kaciga od 1000, 2000 i više kunića ti nebu pomogla.
Dakle, razumna cijena od 1000-2000 za kacigu ali i kontrola gasa i imaš dobitnu kombinaciju ..još da nas i vide na cesti di bi nam bio kraj.... :)
 
zocko yp said:
Jučer sam vidio nešto nevjerovatno, u Iprecoopu kineske kacige za 650 kn i nema ih ostale su možda 2-3. Pa ko to kupuje. Još shvačam on kaj kupuju kacigu za 250 kn pa znaš da je smeče ali je jeftino, ali ovo nije ni jeftino pa se kupuje. Stvarno ljude treba educirat.

kupuje ih onaj koga u ipercoopu uhvati shoping manija, i po onoj logici "nek se nađe"... mnogi ljudi nemaju blage veze koja je koja kaciga, koja je kvalitenija i koliko bi ta kaciga trebala kostati... vec sam rekla - ljudi voze skutere od 4000 kn i racunaju da je 10% vrijednosti motora pristojan iznos za kacigu. (iz toga proizlazi da ako vozis motor od 60.000 ne bi trebao imat problema za kupit kacigu od 6.000, ne?)

neko je rekao 100 ljudi 100 ćudi - a mi ovdje mlatimo praznu slamu... i bez obzira koliko raspravljali svi cemo i dalje imat svoje (nepromijenjeno) misljenje

:wink:
 
niksa said:
Ako si ti kupio xj na kredit, a sad nemas za gume i gorivo - onda se i trebas osjetit prozvan. (ili procitaj jos jednom sta sam napisao) I nema veze s generaliziranjem, nego mislim, i ostajem pri tom misljenju - ako nemas novaca za vozit motor, onda ga nemoj vozit.

A ti reci da je normalno da netko kupi motor od 60 ili 80 000 kn na kredit od 7 godina i da onda nema za 150 kn za gorivo ili kupuje kacigu od 250 kn  ili vozi na gumi iz koje vire žice.... itako dalje.  Izvini ali taj je za mene idiot.
......
Ma slažemo se u potpunosti  da ima idiota na sve strane (y)

Ustvari ne znam zašto se osjetih prozvan je mi xj nije na kredit uopće :mrgreen:
Doduše jesu neke druge stvari koje ne bi imao da nije bilo kredita i koje sad vrijede više nego kredit i kamate skupa  :mrgreen:

Ali isto tako znam dosta ljudi koji odmah odbacuju kredit kao ''to je život preko svojih mogućnosti''
Moja poanta je to da je kredit proizvod kao i svaki drugi i ako se ima soli u glavi nije nikakvo opterećenje

E da...imam i relativno skupu kacigu i full opremu  8)

Ma bitno je da mi čavrljamo  :D
Da ponovim slažem se s tobom u drugarskoj kritici motorista i inih idiota koji ne znaju računat kod uzimanja kredita
(y)
 
...mene su staaari majstori naučili da se kaciga kupuje prema krajnjoj brzini motora i to puta 10 kn... znači ako motor ide 250km/h onda treba kaciga od barem 2500 kn ....i mislim da ima logike  (y)
 
Jednom sam frendu kupovao kacigu u ing-kartu za 130 kn....  :LOL:
 
niksa said:
da, ali joj mozda za skuter ne treba ta od 6000 kn (ali budi siguran da joj nebi smetala) isto kako joj ne treba BT-002 iako je bolja od one skuter gume... i tako u nedogled.

Pa to i pričam.
Žalosno je da neki ne kuže zašto neka kaciga košta 2200 kn a neka 1100. Tu je sigurnost na zadnjem mjestu (jer su jednako sigurne ako zadovoljavaju iste norme, kao i kod automobila) a plaća se kvalitetnija unutrašnjost, bolji vizir, provjetravanje, težina i još sto stvari koje ti ništa ne znače kad voziš prdekalo od 50 ccm.

Koliko god je glupo imati motor od 80000 kn i kacigu od 800 toliko je glupo imati i motor od 10000 kn i kacigu od 4000.

Živcira me stav nekih ljudi na forumu za koje da bi bio biker moraš imat para ko pljeve, R1, kožu i Arai. Ja sam veći biker od njih pola a imam kacigu iz Lidla i vozim kineski skuter.

Bitno je ono u srcu a ne novčaniku!
 
niksa said:
A ti reci da je normalno da netko kupi motor od 60 ili 80 000 kn na kredit od 7 godina i da onda nema za 150 kn za gorivo ili kupuje kacigu od 250 kn  ili vozi na gumi iz koje vire žice.... itako dalje.  Izvini ali taj je za mene idiot.

A šta s onima koji su kupili motor od 15.000 kn na kredit od 7 godina i nemaju za kacigu od 1600 ili 2200 kn,
jesu i oni idioti ?  Ili su možda idioti oni koji raspolažu sa povećom sumom u džepu pa seruckaju po
forumu? Sorry, ovdje na forumu ima ljudi koji su bikeri a ne samo bikeri, imaj malo respecta.
 
niksa said:
A ti reci da je normalno da netko kupi motor od 60 ili 80 000 kn na kredit od 7 godina i da onda nema za 150 kn za gorivo ili kupuje kacigu od 250 kn  ili vozi na gumi iz koje vire žice.... itako dalje.  Izvini ali taj je za mene idiot.

AnteK said:
A šta s onima koji su kupili motor od 15.000 kn na kredit od 7 godina i nemaju za kacigu od 1600 ili 2200 kn,
jesu i oni idioti ?  Ili su možda idioti oni koji raspolažu sa povećom sumom u džepu pa seruckaju po
forumu? Sorry, ovdje na forumu ima ljudi koji su bikeri a ne samo bikeri, imaj malo respecta.

ako nemaju za nalit ga i promijenit gumu, platit regu itd - jesu  :?

jer u tom slucaju i nisu bikeri nego ubojice i samoubojice na cesti koji izazivaju vraga :palacdolje: a to nema veze s novcicima u dzepu nego mozgom u glavi
 
2fast4you said:
ako nemaju za nalit ga i promijenit gumu, platit regu itd - jesu  :?

jer u tom slucaju i nisu bikeri nego ubojice i samoubojice na cesti koji izazivaju vraga :palacdolje:

Sereš bez veze - ubice su oni koji se ne pridržavaju propisa, obilaze preko duple
pune crte, voze preko 100 km/h preko dopuštenog, piju po susretima i onda voze -
u tom svijetu ima malo onih sa kineskim kacigama, uglavnom su obučeni u skuplje
delicije. Ja sam ipak 20 godina na motoru, znam što pričam. Cijena opreme nema
veze sa nesrećama, nesreće uglavnom izazivaju prepametni i preiskusni bikeri.
 
s nesrecama veze nemaju ni potrosene gume? pricaj nekom ko ce ti vjerovat...


ako te svrbi ono sta netko ima ili nema u dzepu, zao mi je - ali to ne znaci da trebas poslat nekog sa srotom od opreme, jos mu ju i preporucit....

naravno da bikera ne cini kineska ili ina kaciga, ali ovdje i nije bila tema rasprave ko je bajker a ko nije. ako zelis o tome - otvori novu temu.  :mrgreen:  ovjde je bilo pitanje vrijede li smece kacige ista, a odgovor je ne - ne vrijede.  :palacdolje:

 
2fast4you said:
s nesrecama veze nemaju ni potrosene gume? pricaj nekom ko ce ti vjerovat...


ako te svrbi ono sta netko ima ili nema u dzepu, zao mi je - ali to ne znaci da trebas poslat nekog sa srotom od opreme, jos mu ju i preporucit....

naravno da bikera ne cini kineska ili ina kaciga, ali ovdje i nije bila tema rasprave ko je bajker a ko nije. ako zelis o tome - otvori novu temu.   :mrgreen:  ovjde je bilo pitanje vrijede li smece kacige ista, a odgovor je ne - ne vrijede.  :palacdolje:

Gdje sam ja spomenuo potrošene gume ???
Skrećeš sa teme. Naravno da ima štošta veze sa nesrećama, no
veliku većinu čini ljudski faktor, a manjinu gume, cesta or whatever.

Mene osobno ne svrbi stanje u džepu, sutra mogu otići kupiti dobru Arai ili Shoei kacigu...
No svrbi me preseravanje, to me svrbi, pogotovo ako se ne uzima u obzir šarolikost ponude,
platežnih mogućnosti i slično. Imam dobre friendove koji se voze i imaju malo para, a imaju
puno muda, puno više od mnogih koji pametuju po forumu...

Odijelo ne čini čovjeka, nikad nije - lako je biti pametan sa puno para u džepu, budi pametan
sa malo i učini veliku stvar 
(y)
 
Neznam čemu sve ovo prepucavanje  :misli: Netko misli da mu je jeftino dovoljno a neki se opet preseravaju sa "Daelim" skuterom i kacigom skupljom od istog. Nek svatko nosi kaj ga je volja!
 
AnteK said:
Gdje sam ja spomenuo potrošene gume ???
Skrećeš sa teme.

ne ja nego ti - jer citirao si c/p
ti reci da je normalno da netko kupi motor od 60 ili 80 000 kn na kredit od 7 godina i da onda nema za 150 kn za gorivo ili kupuje kacigu od 250 kn  ili vozi na gumi iz koje vire žice.... itako dalje.  Izvini ali taj je za mene idiot.

pa ti samo rekoh da takvi likovi i onako i onako nisu bajkeri (sta god taj pojam tebi ili meni znacio)

2 jedi - neki valjda malo zucnije shvacaju raspravu iz nekih osobnih ili manje osobnih razloga - meni svejedno sta ce ko nabit na glavu :neznam:
 
2fast4you said:
ovjde je bilo pitanje vrijede li smece kacige ista, a odgovor je ne - ne vrijede.  :palacdolje:

Zanima me jel ti to iz nekakvog iskustva govoriš ili samo generaliziraš?

Ja ti kažem da sam imao priliku koristiti kacigu od 250 kn koja je katastrofa i ne bi ju poželio najgorem neprijatelju i ovu sada iz Lidla od 300 kn koja je super za tu lovu.

Nije bitna cijena proizvoda već sam proizvod!
 
BaZgA said:
Onda pretpostavljam da je i ona od 6000 kn puno sigurnija od te koju ima tvoja cura?

da i koji je smisao tog tvog naklapanja?

prijatelj mi je poginuo,a na glavi je imao mds kacigu od 400kn koja je pri udaru pukla na dva djela. da je imao kvalitetniju kacigu možda bi danas bio živ. to nije dovoljan razlog i životna škola da se kupi skuplja kaciga??

 
BaZgA said:
Zanima me jel ti to iz nekakvog iskustva govoriš ili samo generaliziraš?

Ja ti kažem da sam imao priliku koristiti kacigu od 250 kn koja je katastrofa i ne bi ju poželio najgorem neprijatelju i ovu sada iz Lidla od 300 kn koja je super za tu lovu.

Nije bitna cijena proizvoda već sam proizvod!

a ja tebi kazem da je moj stav da je kaciga iz lidla, coopa, mercatora, konzuma samo losa imitacija necega sto bi se trebalo zvati kacigom.

a oces ti sebi na glavu stavi arai, fm ili lonac - nije me ni najmanje briga  (y)
 
Status
Not open for further replies.