KARAVANA "PREVLAKA-VUKOVAR 2009" 14.-19.11.2009

Status
Not open for further replies.
Vukovar živi, zauvijek,...

Željka Jurić, simbol Vukovara, rodila je zdravu djevojčicu Maju. Možda joj jednog dana, kaže, obuče kaputić koji za nju ima posebno značenje.  

zeljka_00.jpg

Svi su mi govorili da ću roditi baš na dan kad je Vukovar pao, ali sam se nadala da neću jer ne bih voljela da kći ima rođendan na dan kad je meni jako teško zbog svih mojih prijatelja koje sam izgubila. Rodila sam je lagano, u dvadesetak minuta. Dobila sam trudove i sve je išlo prirodno. Nekoliko dana prije poroda dobila sam gripu i malenu sam rodila pod temperaturom. Srećom, malena je potpuno zdrava, a i meni je gripa brzo prošla, priča Vukovarka Željka Jurić (24), još umorna od poroda. Željka je napustila Vukovar kao šestogodišnja djevojčica. Uplakana djevojčica plave kose u plavom kaputiću držala je majku za ruku i s tužnom grimasom na licu ridala hodajući pokraj vukovarskih ruševina. Hodala je u koloni s mnoštvom Vukovaraca koji su 18. studenoga 1991. godine napuštali grad praćeni naoružanim vojnicima JNA. Plakala je i kad su vojnici iz kolone izvukli gardista, njezinog prijatelja Aleksandra Labu, koji joj je svaki dan u podrum donosio bombone. Pred njezinim očima su mu pucali u glavu i ostavili ga u ruševinama. Taj trenutak užasa na njezinu malom licu snimili su Reutersovi fotografi te je slika obišla svijet i postala simbolom pada grada heroja.

zeljka_01.jpg

Ponosna majka je kćer nazvala Maja. Dala joj je ime prema najboljoj prijateljici iz Zagreba Maji Kranjec. Složio se i Željkin nevjenčani suprug Luka Mitrović, vukovarski branitelj i 70-postotni invalid rata. - Znala sam da nosim curicu, ali nikome to nisam htjela reći. Da sam rodila sina zvao bi se Ivica - kaže Željka, koja se sa suprugom Lukom planira uskoro i vjenčati. Kod kuće rodbina priprema slavlje za Maju i mamu.
Doma je sve spremno za Maju, kao i moj maleni plavi kaputić u kojemu sam napustila Vukovar, a koji je mama sve ove godine čuvala. Možda ću ga i Maji jednom odjenuti, iako za mene ima posebno značenje, kaže Željka.
Novopečeni roditelji već godinama žive zajedno u kući u Berku nedaleko od Vukovara, u kojoj je tijekom rata bio logor. Ipak, nadaju se da će zajednički uspjeti sagraditi novu kuću u Vukovaru. Željka je do sada napisala dvije zbirke pjesama. Posvetila ih je poginulim braniteljima i strahotama Vukovara. Sad piše treću knjigu.

zeljka_02.jpg

..., i kada kažem da volim taj Grad, onda govorite i svi Vi,
..., Vi koji ste ga branili, i koji više niste s nama,
..., Vi koji ste ostali i danas živite u njemu,
..., Vi koji ste vozili karavanu i odali počast,
..., Vi koji ne date da se otme zaboravu.

Siguran sam da imamo svi zajedno mudrosti da ovu temu zadržimo u svojim srcima bez virtualnih pisanja koja nas Hrvate znaju razdvojit, na trenutak, ali opet ostajemo zajedno, jer "suđeni" smo jedni na druge, i zato Vas sve poštujem. Poštujmo Vukovar i "ekipu" iz karavane, jer trebalo je do Grada na Dunavu doć s motorom, zapaliti svijeće, položiti cvijeće, osjetit se ponosnim,... a da zatreba, znam da bi opet krenuli,... mnogi iz te iste karavane, ali tada ne bi vozili motore. Jer tko god "prodaje" priče o nama da sami ne znamo tko smo, grdno se vara, znamo mi to jako dobro, a naša povijest to i dokazuje.
 
PUNO ZDRAVLJA I SREČE ŽELJKI I DJETETU  (y)
A slikica ima svoje značenje .ratnici -kokošari a iza one dvije nesmem reči kake su zbog BANANE ,
ali ništa ljepo ,slobodno šeču.


POTPISUJEM  GORNJI POST DO SLOVA . (y)
 
Evo da na kraju ove priče napišem dvi tri riči koje spadaju u ovu temu. Dakle, htio bi se zahvaliti svima onima koji su se na bilo koji način dovezli do Vukovara i odali mu počast. Isto bi se zahvalio i svima koji nisu pohodili Vukovar a na svoje prozore su diljem svijeta upalili svijeće u čast Vukovara. A najviše bi se zahvalio dragom Bogu koji nam je ove godine poslao lipo vrime s putem do Vukovara i molio ga da nam da snage da svojoj djeci unesemo tu odgovornost prema tom gradu i njegovim herojima. Veliki pozdrav svima istinskim bikerima i domoljubima,i jedno moram reći: "Vidimo se dogodine!"  VUKOVAR, TO SMO MI!!!! 
 
Draga naša motonacijo.........

ne, ne to govori Nikolina...,  :mrgreen:

a mi ćemo reći da je ekipa Motorčeka zgotovila emisiju upravo za vas, učesnike karavane i sve koji su na bilo koji način učestvovali u realizaciji iste.

http://www.motori.hr/forum/index.php/topic,167842.0.html


dakako, očekujemo vaše komentare u Vukovar special threadu.

(y)
 
MOTORCEK said:
Draga naša motonacijo.........

ne, ne to govori Nikolina...,  :mrgreen:

a mi ćemo reći da je ekipa Motorčeka zgotovila emisiju upravo za vas, učesnike karavane i sve koji su na bilo koji način učestvovali u realizaciji iste.

http://www.motori.hr/forum/index.php/topic,167842.0.html


dakako, očekujemo vaše komentare u Vukovar special threadu.

(y)

bilo je časno voziti sa Vama ekipa :wink:




btw,GĐA. :LOL: :LOL: :LOL: :LOL:
 
Motorček No.8 - Vukovar specijal: Ovo je vjerovatno najbolji prilog ikada napravljen o motosceni (događaju, akciji,...) u Hrvatskoj i jako mi se sviđa kako je cijeli prilog složen, ALI, nažalost uvijek postoji jedan ali.... Strašno velika pogreška je da se u tako savršenom prilogu dogodi takva banalna greška... Naime, radi se o dočeku u Đakovu. Iako je MK Kompresija iz Đakova i članovi su tamo bili prisutni i sudjelovali u karavani (što je sasvim u redu), ipak je doček karavane bio u organizaciji MK Đakovo, kako 2009. tako i prethodne 2008.godine, a oni nisu niti spomenuti....

Htjela bih još reći kako mi je iznimna čast bila biti sudionikom karavane (2008. kada sam se priključila u Požegi i 2009. od Đakova) i nadam se da će karavana Prevlaka-Vukovar održati tradiciju narednih mnogo, mnogo godina....
 
a kako kaže đani vidimo se i ove godine ako bog da da bude sve u redu

i još jednom velika hvala svim koji su dali sebe da ova karavana bude još

bolja od prošle

POZDRAV SVIM BAJKERIMA MA GDJE GOD ONI BILI I VIDIMO SE!!!
 
Da napomenem organizatori dočeka karavane u Đakovu su bili:

FREE RIDERI ĐAKOVA,MK ĐAKOVO,UG.O.DEJAVU I MK KOMPRESIJA svi zajedno ijako se zna tko u Đakovu radi iza leđa svim motoristima želeči se kititi tuđim perjem i stvarajuči zavadu među svima koji vole dva točka pa i šire(jel tako majstore-kaži i ti koju pa isprintaj prije brisanja)!

Do ove pogreške je očito došlo zbog toga što je kamerman Krešo podosta vremena proveo u Vukovaru s članovima MK Kompresija dogovarajuči što smo snimili,što čemo snimiti i kako to tehnički izvesti.Ovo je lako ispraviti tako da se u idučem motorčeku to spomene i svi zadovoljni.
 
Kameni dj said:
Da napomenem organizatori dočeka karavane u Đakovu su bili:

FREE RIDERI ĐAKOVA,MK ĐAKOVO,UG.O.DEJAVU I MK KOMPRESIJA svi zajedno ijako se zna tko u Đakovu radi iza leđa svim motoristima želeči se kititi tuđim perjem i stvarajuči zavadu među svima koji vole dva točka pa i šire(jel tako majstore-kaži i ti koju pa isprintaj prije brisanja)!

Do ove pogreške je očito došlo zbog toga što je kamerman Krešo podosta vremena proveo u Vukovaru s članovima MK Kompresija dogovarajuči što smo snimili,što čemo snimiti i kako to tehnički izvesti.Ovo je lako ispraviti tako da se u idučem motorčeku to spomene i svi zadovoljni.

 
Emisiju sam pogledao i najmanje sam obračao pažnju tko je koga sa više kolača dočekao , ko je sve to organizirao,ideja je odlična i onima koji su bili u karavani samo riječi hvale a nama koji nismo onda imali motore ostaje slijedeča godina jer ono što sam vidio na emisiji je nezaboravno pogotovo govor od Tromblona.
 
sssss said:
Naime, radi se o dočeku u Đakovu. Iako je MK Kompresija iz Đakova i članovi su tamo bili prisutni i sudjelovali u karavani (što je sasvim u redu), ipak je doček karavane bio u organizaciji MK Đakovo, kako 2009. tako i prethodne 2008.godine, a oni nisu niti spomenuti....
I mene je zacudio i razocarao ovaj propust... :(
 
tko je prdnio jednom a tko dvaput-pitanje koje opterećuje pojedince pa zar je to bitno -bitno je da je svetko od nas dao djelić sebe u ovoj karavani -posredno ili neposredno -nebitno bitno je da je od srca -a to da ima dosta ljudi koji se upliću u razne teme a o njima nemaju veze ja već stvar za sebe -njihov problem
Ja bih i ovom prilikom pohvalio klubove koji su od srca pomogli dočeku Karavane

Mk-OSIJEK
MK-ŽUPANJA
MK-ĐAKOVO
MK-KOMPRESIJA-Đakovo
MK-GOSPODARI VIJETRA-Otok
MK-INDENPENDENT-Požega
ŽMK-Legice , Osijek
  MK-Lega, Tenja
  MK-Faust, Ladimirevci
  MK-Kamikaze, D.Miholjac
  MK-Biker boyz, Ivankovo
  MK-My way, Osijek
  MK-Lovci na šubare, Podgorač
  MK-Racing ,Našice
  MK-Rđava škljoca, Garešnica
  MK-Village riders, Gradište
  Mk-Golubica - Vukovar
  Mk-Bulls  - Pleternica

Ljudi volimo se i poštivajmo se  (y) (y)
 
Strašno velika pogreška je da se u tako savršenom prilogu dogodi takva banalna greška... Naime, radi se o dočeku u Đakovu. Iako je MK Kompresija iz Đakova i članovi su tamo bili prisutni i sudjelovali u karavani (što je sasvim u redu), ipak je doček karavane bio u organizaciji MK Đakovo, kako 2009. tako i prethodne 2008.godine, a oni nisu niti spomenuti....
Kako navedeni citac direktno proziva MK"Kompresiju"-Đakovo dužni smo napraviti ispravak istog:
Doček karavane 2008.god je u cijelosti bio u organizaciji MK Đakova, ali
doček karavane 2009. god. je bio organiziran dogovorom između MK kompresije, Free riders bikera u gradu Đakovu i MK Đakovo.
Sve dalje isinuacije ljudi i žena  koji nisu bili nazocni dogovoru niti su aktivno sudjelovali u istom su izmišljotine i laži čiji je cilj dovesti i Vaše i naše prijatelje, te nas sve u dilemu da razmišljamo o glupostima i samim time blatimo svrhu, bit i čistoću karavane. :palacdolje: :palacdolje:

(nadam se da administracija neće obrisati post te će se njime razriješiti nekakve nedoumice, a kako je rekao kolega kameni-MK kompresija će kontaktirati uredništvo emisije da se napravi ispravak u navedenoj rečenici i navedenoj emisiji i da se navedu svi koji su sudjelovali u organizaciji dočeka u gradu Đakovu u višoj ili manjoj mjeri)
zlaja
 
djuke098 said:
tko je prdnio jednom a tko dvaput-pitanje koje opterećuje pojedince pa zar je to bitno -bitno je da je svetko od nas dao djelić sebe u ovoj karavani -posredno ili neposredno -nebitno bitno je da je od srca -a to da ima dosta ljudi koji se upliću u razne teme a o njima nemaju veze ja već stvar za sebe -njihov problem
Ja bih i ovom prilikom pohvalio klubove koji su od srca pomogli dočeku Karavane

Ljudi volimo se i poštivajmo se  (y) (y)

Ma upravo tako Đuka, slažem se u potpunosti.... samo ne razumijem zašto svaki moj komentar se protumači pomalo iskrivljeno ili osobno....

Kameni.... ne kužim što se sad toliko pališ??? Čemu sad neki napadi i vrijeđanja, a i sam navodiš da nisi niti pogledao snimku....  Ništa, niti jednom rječju nisam napisala ništa loše ili protiv vašeg kluba, samo da je učinjena pogreška i MK Đakovo nije ni spomenut, a ljudi griješe, i šta sad.... Nije uopće upitno o kojem se klubu radi i ne zanimaju me vaši problemi, a ja definitivno nisam ničija glasnogovornica niti mi pada na pamet ikome to biti.... Ako ti u mom postu iščitavaš ikakvu mržnju ili izazivanje onda je to tvoj problem, ni protiv tebe, kao ni vašeg kluba nemam apsolutno ništa, kako god ti sebi tumačio, a kojekakve razmirice između klubova (općenito) me apsolutno ne zanimaju, kao što znaš i nisam niti u jednom klubu, upravo radi takvih stvari... Motoriste, bikere i sve moto klubove cijenim i poštujem jednako, a ljude kao pojedince, a ne kao članove ovog ili onog kluba, shvaćam osobno, što nema veze s ovom temom....
Sve daljnje tenzije mislim da stvarno nisu potrebne, pogotovo ne u ovoj temi koja na jedan način opisuje slogu i zajedništvo bikera cijele hrvatske...  :wink:
 
sad bi vas zamolila da ovdje ova rasprava stane. sve strane su iznjele svoje mišljenje, a ostale nedoumice molim vas rješavajte preko pp-a i u živo, kako ne bi dalje ovu temu zatrpavali međusobnim raspravama.

 
sssss said:
Ovo je vjerovatno najbolji prilog ikada napravljen o motosceni (događaju, akciji,...) u Hrvatskoj i jako mi se sviđa kako je cijeli prilog složen, ALI, nažalost uvijek postoji jedan ali.... Strašno velika pogreška je da se u tako savršenom prilogu dogodi takva banalna greška... Naime, radi se o dočeku u Đakovu. Iako je MK Kompresija iz Đakova i članovi su tamo bili prisutni i sudjelovali u karavani (što je sasvim u redu), ipak je doček karavane bio u organizaciji MK Đakovo, kako 2009. tako i prethodne 2008.godine, a oni nisu niti spomenuti....

Ispričavamo se MK Đakovo iz Đakova!
Doista se dogodio propust i na ovaj način možemo popraviti jedino istinom, a to je da su u Đakovu karavanu dočekali i ugostili MK ĐAKOVO I MK KOMPRESIJA, dakle motoristi grada Đakova!
Zahvaljujemo MK Đakovo na razumijevanju i nadamo se budućoj suradnji!

Uredništvo motomagazina "Motorček"
 
pa kad smo već kod toga djuka....i MK"Strmac-Diablo"Nova Gradiška su dočekali karavanu u Okučanima pa ih ti konstantno izostavljaš...zašto..ne znamo 8)
uglavnom...Motorček je jedna lijepa emisija i samo tako naprijed (y)
 
iz posta u post mi postaje sve neugodnije. Ne zbog mojih propusta, jer ih ima napretek, vec zbog toga sto ste otisli u krivom smjeru.
Emisija je napravljena u najboljoj namjeri. Za to je ekipa utrosila jaaaaako puno truda, vremena, zivaca i novaca. Zahvaljujem se svima koji su nam pomogli da napravimo ovako krasnu reportazu i ispricavam se svima koji nisu spomenuti, a trebalo ih je spomenuti.
Sve ostale molim da kritike upute meni, a pohvale, prijedloge i sugestije ekipi motorceka prebacite u thread "Motorcek no.8"

Hvaaalaaaaa!!!!

(y)


 
Status
Not open for further replies.