Kawasaki ER 5 ili KLE?

tomtigar said:
Obzirom na početno pitanje i dilemu; Ako se voziš sam 80% i isto tako većinom gradska vožnja i okolica onda kle je puuno bolji izbor.

:shock: Guten morgen!, and good night! :)
 
Faber said:
po kojem isusu je muškiji motor lol? pa ljudi moji,ne čine vas motori muškijim,de shvatite to već...
ne budite isfrustrirana jadna bagra  :mrgreen:
svaki motor je dobar ako je tvoj  :LOL:
znaš koji motor nije dobar? onaj sa kojim ideš pehaka  :LOL: :LOL: (y)
pas maters odma moram pol normabela čvaknut  :x :mrgreen: :mrgreen:

eee kume,rekla bi moja žena,i pony bi ispod tebe ispao "muški" motor  :bananalove: :lolcry: :lolcry: :lolcry:
.....nego djeca :LOL: za razliku od onih kaj ih još moraju napraviti :LOL:
 
He, svaka tema jednom pređe u neki oblik raspre.

Nepotrebno.

Dobri čovjeće, stvar ti stoji ovako:

Kle, (od mene ima peticu), lijep vozan motorčić koji se ne srami ni dužeg puta, premda će te malko na tom putu umoriti. Snage za početnika ima i više nego dovoljno, sve ostalo neka ti ne bude briga. Visok jest, mekan isto tako. Kočnice se daju malko porediti, (staviš širmane cijevi, drugu čeljust i drugi disk), no onda imaš drugi problem. Konačni zaključak, kakvog ga kupiš takvog ga vozi, kad ga prerasteš ideš na nešto drugoi.

ER, (nemam previše iskustva s tim motorom, ER5, no), imao sam prilike voziti frendovog ER7N tako da ti o tome mogu reći sa strane nekoga tko je vozio taj motor.
I opet pila ima svojih prednosti i mana, no u svako slučaju nemoj dvojiti. Nego lijepo uzmi neki oglasnik, dobro pogledaj i odluči vodeći se izgledom i metodom sviđanja. Motor nikada nemoj gledati kao nešto što si sad kupio i moraš ga u životu imati zauvijek. Nije tako i pogrešno je.
Sve je u životu podložno promjenama pa tako i to, dok ne naiđeš na nešto što te zadovoljava u potpunosti.

Osobno, KLE sam vozio nekih dvije ili tri godine, bio sam zadovoljan svime što taj motor nudi, osim sicem. Jebi ga, nije mi to pasalo pa sam ga promjenio. Sad, (kako sam na jednoj drugoj temi poforuma spomenuo), vozim zekonju, (z 750), i trenutno sam zadovoljan svime što taj motor nudi, bez ikakvih ali. Ako u životu budem htjeo nešto više ima i za to riješenja.


Eto.
Mislim da sam ponešto pridonio tvojoj odluci, ili bar umanjio dvoumljenje.

L.P.
 
Branitelju hvala ti na lijepom odgovoru  (y)!
U međuvremenu sam kupio KLE-a i mislim da nisam fulao, zasada sam jako zadovoljan  :D.

Pozdrav  (y)!
 
motor je bio u vlasništvu nekog sa adventure ,,,,,,ima iste utege , nosaće boćnog kufera kao i moj....

uživaj u vožnji ...ja sam sa svojim zadovoljan , ako i budem uzimao što jače on će ostati u kući... ijako ne vjerujem jer sam  jačeg imao, ali nisam mogao iskoristiti 10% mogućnosti koje mi je taj motor pružao ,,,, sa KLE to nije tako jer omjer registracije, potrošnje , održavanja je uveliko na njegovoj strani. 






Kad sam zadnji veći motor proda ...dao sam obećanje da neću uzeti jeće od 500 ccm dok mi djeca ne napune 18 godina ,,, pa još samo pet godina imam za razmišljanje. :LOL:
 
corky said:
motor je bio u vlasništvu nekog sa adventure ,,,,,,ima iste utege , nosaće boćnog kufera kao i moj....

Tako je bio je od Marva - čovjek i pol  :wink:!

corky said:
uživaj u vožnji ...ja sam sa svojim zadovoljan , ako i budem uzimao što jače on će ostati u kući... ijako ne vjerujem jer sam  jačeg imao, ali nisam mogao iskoristiti 10% mogućnosti koje mi je taj motor pružao ,,,, sa KLE to nije tako jer omjer registracije, potrošnje , održavanja je uveliko na njegovoj strani.
 

Hvala na lijepim željama - vidimo se negdje na cesti  (y)!
 
igi_st said:
ja sam kupio kle, vozilo prije njega je bila mountin bike, nisam imao ni skuter.  :mrgreen:

prvi dan sam tražio mjenjač, pokušavao se popet na njega, pao 2 puta u idućih 2 dana  :mrgreen: za 4 dana napravio 1000 km, počeo ga učit dizat na zadnje (nije baš išlo  :D ). za mjesec dana stavljao top i đinđe minđe. za 2 mjeseca ga stavio u oglasnik.  :mrgreen: preporučam što jače da kupiš jer ćeš brzo prerast što kupiš da kupiš u klasi 500. i preporučam er5 ako nisi baš previsok jer kle ima jako visoko težište i početnicima zadaje teške muke dok ga ne ukrote, ništa strašno al ja mrzim izgrebane plastike  :? (y)

Ti si mokri san svake punice :mrgreen:
 
vidim da se ova tema rasplamsala mada je Bev našao svoj put. Složio bih se sa konstatacijom da svaki motor ima svoje prednosti i mane i u tom pogledu podržavat ću svakog ko kupuje motor da mu se pomogne u odabiru najboljeg pogotovo kad dođe po savjet ovdje gdje se okupljamo da bi mogli pomoći drugima da ne pogriješe previše. (y)
 
dado76 said:
vidim da se ova tema rasplamsala mada je Bev našao svoj put. Složio bih se sa konstatacijom da svaki motor ima svoje prednosti i mane i u tom pogledu podržavat ću svakog ko kupuje motor da mu se pomogne u odabiru najboljeg pogotovo kad dođe po savjet ovdje gdje se okupljamo da bi mogli pomoći drugima da ne pogriješe previše. (y)
mwni se čini da se tema ugasila još 24.5. :mrgreen:
 
Neznam postoji li, no ako ne postoji onda bi administratori ili moderatori foruma blagosloviti ideju o otvaranju jednog zajedničkog podforumskog naslova koji bi se ticao upravo ovakve teme.

Tako bi svi koji su u nekim dvojbama, ili pak ne znaju što kupiti, (u smislu traženja savjeta), imali jedno mjesto gdje bi za relativno malo vremena, (i malo više truda jer treba iskopati iz brda informacija one koje mogu pomoći), mogli pobrati dovoljno znanja s kojim bi mogli donijeti odluku.

Eto, od mene toliko  ;-)
 
branitelj91 said:
Neznam postoji li, no ako ne postoji onda bi administratori ili moderatori foruma blagosloviti ideju o otvaranju jednog zajedničkog podforumskog naslova koji bi se ticao upravo ovakve teme.

Tako bi svi koji su u nekim dvojbama, ili pak ne znaju što kupiti, (u smislu traženja savjeta), imali jedno mjesto gdje bi za relativno malo vremena, (i malo više truda jer treba iskopati iz brda informacija one koje mogu pomoći), mogli pobrati dovoljno znanja s kojim bi mogli donijeti odluku.

Eto, od mene toliko  ;-)
http://www.motori.hr/forum/index.php/topic,141149.0.html :wink: