Kawasaki ER6N/F - gen. topic

Pozdrav,

Na 2017 Ninja 650 sam mijenjao gume. Vratio sam sve natrag i sviejtli mi lampica od ABSa.

Da li netko zna gdje sam zajebo ?

Pozdrav,

Na 2017 Ninja 650 sam mijenjao gume. Vratio sam sve natrag i sviejtli mi lampica od ABSa.

Da li netko zna gdje sam zajebo ?
Jesi skinuo senzore prije skidanja kotaca? Mozda si kojeg ostetio jer su jako blizu onog prstena na felgi za abs (mozda koji mm udaljeni). Ili si sam prsten iskrivio (najcesce na montirki za gume jer skidanjem kotaca ga je tesko iskrivit osim ako ne silujes dok skidas/vracas kotace)?

Ne vidim da bi nesto drugo moglo bit problem
 
Sad sam pogledao. Gumu mi je naopako namontiral, lik se malo zajebo ... ima s obje strane disk a samo sa jedne senzor. Slijedeći tjedan idem dami to prepravi

Zahvaljujem.
 
Sad sam pogledao. Gumu mi je naopako namontiral, lik se malo zajebo ... ima s obje strane disk a samo sa jedne senzor. Slijedeći tjedan idem dami to prepravi

Zahvaljujem.
To su meni napravili na ninji. Nakon kilometra sam imao šou na tabli 🤣
 
  • Wow
Reactions: maRRin 06
Sad sam pogledao. Gumu mi je naopako namontiral, lik se malo zajebo ... ima s obje strane disk a samo sa jedne senzor. Slijedeći tjedan idem dami to prepravi

Zahvaljujem.
Svašta.
Obrati pažnju na smjer vrtnje gume, da ti ne bi samo okrenia felgu skupa s gumom.
I bilo bi dobro nać' nekog boljeg vulkanizera/servisera.
 
  • Like
Reactions: stipe_zxr
Pozdrav svima. Je li normalno da se čuje kao nekakvo zveckanje (kao udarac 2 metalna dijela) iz auspuha na leru dok je motor hladan na er6n. Kad se zagrije na leru se više ne čuje ali kad se doda gas čuje se na nekih 2000 okretaja. Jel to možda zbog 2 cilindra ili?
 
Nije bas normalno. Er6n ima specifican zvuk radi dva cilindra da, ali metalnog zveckanja ne bi trebalo bit.

Btw na proljece napravio servis, zamjenio gume, lanac i lancanike, a u nedostatku vremena odradio samo jedan djir do mora 🤦‍♂️ Danas popravljam situaciju 😎
 
Pozdrav svima. Je li normalno da se čuje kao nekakvo zveckanje (kao udarac 2 metalna dijela) iz auspuha na leru dok je motor hladan na er6n. Kad se zagrije na leru se više ne čuje ali kad se doda gas čuje se na nekih 2000 okretaja. Jel to možda zbog 2 cilindra ili?
Serijski auspuh? Mozda je u loncu nesto puklo pa zvecka, neka pregrada napukla/istrulila pa rezonira, zna se desit na er6 i versysu.
 
Lijep ride jucer..malo sljiva preko kapele, al uz more milina!
IMG_20210924_190028.jpg

Negdje na putu u Rim, ocu rec Karlobag 😂
 
pozdrav, vozim er6-n iz 2008g. i razmišljam mjenjati zadnji lančanik tj. montirati manji od trenutnog sa 46 zuba, recimo 43 zuba, da li netko ima iskustvo s takvim preradama kako se ponaša u vožnji ? ili ako je netko montirao veći od 46, recimo 47 ili 48 ? da li je ubrzanje primjetno jače?
 
Pozdrav!
Ukoliko te zanima...

Ostali mi od mog motora, integrirani zadnji led far sa žmigavcima i original nosač kofera iz Kawasaki dodatne opreme. Nosač ti je nov, na motoru nije bio ni 2 hiljade km.

Uzmeš nosač a far dobiš gratis :mrgreen:
Novi je bio 160€, daj 500kn i uživaj :mrgreen:

kawasaki-nosac-kofera-er6-n-f-2006-2008-slika-63519189.jpg


kawasaki-nosac-kofera-er6-n-f-2006-2008-slika-63496727.jpg


977712_10203097678550285_2227833913041096420_o.jpg
poz, gledam slike, zanima me prednje vilice od kojeg modela ? i zadnji lančanik veći ? kako se ponašao ?
 
Prednje vilice ZX10R, kočnice R1, stražnja vilica Versys650, zadnji lančanik je bio standardni.

Motor se odlično vozio. Ovako posložen je imao sve osim snage, Z1000 nakon njega je bio logičan slijed.
Zanimljiva kombinacija, naime vozim er6n več godinama i rado bi nešto promjenio, razmišljam o većem zadnjem lančaniku da bi dobio jače ubrzanje, jer nije prilika za jači motor, šta mislite kako će se ponašati sa 46 ili 47 zuba nazad ? ima li to smisla raditi ?
 
Prednje vilice ZX10R, kočnice R1, stražnja vilica Versys650, zadnji lančanik je bio standardni.

Motor se odlično vozio. Ovako posložen je imao sve osim snage, Z1000 nakon njega je bio logičan slijed.
Koje godiste zx 10 i sa koje yamahe pasu kljesta?
 
Slažeš nešto slično ili te samo ovako zanima?
Sve sam davno pisao ovdje kako sam radio na projektiću...

Vilice i trokuti od 10ke '06 jer ne moraš stavljat felgu i diskove od 10ke.
Kaliperi su bili od R1 '05...
 
Last edited:
  • Like
Reactions: pikacu79