Kawasaki GPZ 750 '83

Ove mašine su se dugo ugrađivale na kawasaki. Jeli to potpuno ista mašina na ZR 7 ili ima neke preinake. Do koje godine paše mašina na ovaj moj model, GPZ iz '83?
 
Hrki said:
Ove mašine su se dugo ugrađivale na kawasaki. Jeli to potpuno ista mašina na ZR 7 ili ima neke preinake. Do koje godine paše mašina na ovaj moj model, GPZ iz '83?
koliko sam ja čuja, potpuno istu makinju ima zephir 750, a razlika između gpz i zr7 su u bregastim osovinama i struji( gpz ima 10-ak konja više), a šta se tiće getribe, ventila, radilice, faznog i primarnog lanca to ti sve paše sa zr7, a za bregaste ti nisam siguran :misli: :mrgreen:
 
stipe46 said:
Je Stipe, ali iz Čeline kraj Omiša. Pozdrav Zagrebu.
GPz me odlično služio, a jedino šta sam mjenja na mašini su brtve cilindra i glave.
Na motoru sam promjenio: lanac i lančanike, ležajeve u kolima i zadnjoj vilici, semeringe
i klizne staze u prednjim vilicama. Motor je bio garažiran i čuvan ko malo dijete.

pozdrav STIPE, sve to stoji šta si nabroija, ja još iman prominit faz-lanac, šta će bit za nekih 10-15 dana(ovi je skroz iša u ku...) i triban mu poredit glavu( to ce bit na kraj sezone jer još nije priša) i bit ce ka "OD MAJKE ROĐEN" :mrgreen: :mrgreen:
 
Bio je Rudi, našli smo se u Zagrebu. Ima čovik sve šta treba, pošten je.   (y) Još ćemo mi trgovati, već vidim! :D
 
ajde pukni koju sliku kad ga središ
 
Hrki said:
Bio je Rudi, našli smo se u Zagrebu. Ima čovik sve šta treba, pošten je.   (y) Još ćemo mi trgovati, već vidim! :D
Maksimalno posten i nije skup, a i pravi je frend! (y)
 
Evo sutra nosim djelove na pituranje, našao sam čovika koji zna sve oko struje njegove, i za koji dan će mi to pregledati. Sređujem ga pomalo, bit će nadam se gotovo sve kroz misec-dva. Želim da bude ko novi.
Evo vam slike kako je izgledao kad sam ga uzeo, i kakav je trenutno, kako budem radio dalje, stavljat ću slike.
 
lijep motor nema kaj ali ma tu puno posla jos.
Tak sam i ja mislio da cu bit gotov za mjesec-dva kad ono vec sam na 4-5 :mrgreen:
kaj ces sa masinom?kad stavis novo lakirane oklope gore upadat ce u oci ako ju ne sredis malo
 
Naravno i ona se farba, poklopci magneta i dekla idu u lak crnu, a mašina u mat crnu, ali samo ću farbati di buden morao jer previše boje-slabije hlađenje. A ipak je na njemu zračno hlađenje.
 
Evo mene sa updateom! :misli:
Skupio sam i pokrpao sve plastike za njega, sutra idu u komoru na farbanje, fali još desni retrovizor, ali rješit ćemo i to.
Oduljilo se slaganje jer neman previše vrimena, a kada dođe vikend, proleti za čas. Bit će i koja slika uskoro... (y)
 
evo i mene, vidim da se ovdje skupila ekipa obožavatelja GPZ-a pa da se pridružim klubu
ja sam isto tako u postupku slaganja ali TURBaka, prije nekih 10-tak godina sam imao običnog Gpz-a i stvarno ono sto ljudi kazu toči i vozi

što se moje pile tice u završnoj je fazi slaganja tako da se nadam uskoro i probnoj voznji
 
e da zaboravio sam ako ti treba service manual skinou sam sve sa neta pa ti mogu poslati ako se vec nisi sam snasao

LONG LIVE GPZ
 
TURBO Bandit said:
evo i mene, vidim da se ovdje skupila ekipa obožavatelja GPZ-a pa da se pridružim klubu
ja sam isto tako u postupku slaganja ali TURBaka, prije nekih 10-tak godina sam imao običnog Gpz-a i stvarno ono sto ljudi kazu toči i vozi

što se moje pile tice u završnoj je fazi slaganja tako da se nadam uskoro i probnoj voznji
pukni par slikica :wink:
 
TURBO Bandit said:
evo i mene, vidim da se ovdje skupila ekipa obožavatelja GPZ-a pa da se pridružim klubu
ja sam isto tako u postupku slaganja ali TURBaka, prije nekih 10-tak godina sam imao običnog Gpz-a i stvarno ono sto ljudi kazu toči i vozi

što se moje pile tice u završnoj je fazi slaganja tako da se nadam uskoro i probnoj voznji
Di si ga iskopao!? :misli:
Ja sam imao jednog prije par godina i prodao tipu koji ga je razbio i prodao, a zatim su novi vlasnici raskopali masinu i tako je zavrsio u dijelovima, nazalost... :palacdolje:
Jako rijedak stroj, a ideeee ko da ima turbo! :LOL:
 
ma imao ga nekli lima u garazi 2 godine skupljao prasinu, bilo je dosta posla oko ostalih stvari kao i oko dijelova ali tu je Rudi bio neiscrpan izvor dijelova , osim dekla paljenja koji nemogu nikako naci, sto se pile tice vjerovao ili ne nakon 2 godine stajanja stavim ja kljucic u bravu i stisnem crveni gumbic u nadi da ce bar okrenuti radilicu kad ono, upalio od prve , prvo sam stajao 2 minute sav u soku a onda  :jiggie: :jiggie: :jiggie:
sto reci pila jhe samo tak , luda stvar a ideeeee bas kao sto kazes KO DA IMA TURBO

mislim da je lima rekao da ima jos jedan Turbak tamo u blizini, idem kod njega ovaj vikend po vizir i prednju kočnicu pa ga mogu pitati ako te interesira
 
TURBO Bandit said:
ma imao ga nekli lima u garazi 2 godine skupljao prasinu, bilo je dosta posla oko ostalih stvari kao i oko dijelova ali tu je Rudi bio neiscrpan izvor dijelova , osim dekla paljenja koji nemogu nikako naci, sto se pile tice vjerovao ili ne nakon 2 godine stajanja stavim ja kljucic u bravu i stisnem crveni gumbic u nadi da ce bar okrenuti radilicu kad ono, upalio od prve , prvo sam stajao 2 minute sav u soku a onda  :jiggie: :jiggie: :jiggie:
sto reci pila jhe samo tak , luda stvar a ideeeee bas kao sto kazes KO DA IMA TURBO

mislim da je lima rekao da ima jos jedan Turbak tamo u blizini, idem kod njega ovaj vikend po vizir i prednju kočnicu pa ga mogu pitati ako te interesira
Taj moj bivsi je zavrsio kod Rude u dijelovima, a kupio ga je od mene isto tako neki lima koji ga je uspio odmah razbit i prodat dalje.
Trenutno nisam zainteresiran za takvo nesto, na ovom topicu sam zbog lijepih uspomena na sve moje Gpz-e. (y)
Dekl paljenja i alu plocica s pick-upovima su jako trazena roba za Gpz, zato crash bar obavezno gore.
Za prvu pomoc nesto slicno deklu :mrgreen: se da istokarit, ja sam radio tako.
 
E da ljudi...neke od vas puca nostalgija, a neki kao i ja slažu!  :)
Moj GPZ je ofarban,  moram još malo ofarbati mašinu, ali sada je kod prijatelja, malo ga servisira, pregledava i tako to...
I kod mene je Rudi odradio dosta toga, i u subotu ćemo se naći ako Bog da, tako da nije ni moj motor bio kompletan. Mislim da ću staviti na njega "streetfighter" masku, gledao sam neke slike po netu, i vidim da taj motor ima full stila za takvo što, a ne košta puno za napraviti to. Radim po malo, mislim da će u toku ljeta biti gotov, Kad bude neka korisna slika, stavit ću da vidite.

2 Turbo bandit: Ako imaš kakvu korisnu literaturu, mene bi zanimalo, jer do sada nisam nikada imao ovaj motor, pa je i meni novost!  (y)Hvala...!
Toliko ljudi za sada, bit ćemo u kontaktu!
Pozdrav!
 
E da.... Trebam savjet! Zna li neko može li se na GPZ 750 '83, staviti šira zadnja felga od nekog drugog motora? Jeli neko od vas to možda radio? Hvala...
 
Hrki said:
E da.... Trebam savjet! Zna li neko može li se na GPZ 750 '83, staviti šira zadnja felga od nekog drugog motora? Jeli neko od vas to možda radio? Hvala...

mislim da je maskimala 130, frend je radio preradu vilice, zapravo, radio novu, da bi ugurao 180
 
Hrki said:
E da.... Trebam savjet! Zna li neko može li se na GPZ 750 '83, staviti šira zadnja felga od nekog drugog motora? Jeli neko od vas to možda radio? Hvala...


i mene je to zanimalo, u biti saznao sam da bi mogao zgurati 150 ali je pitanje felge dali je dosta široka. A za to sam opet cuo da ima lik u zagrebu koji moze prosiriti felgu tako da to sljaka. Ima i varijanta da se stavi vilica od zx6r-a i to zahtjeva neke preinake a i izgleda malo smjesno s tom malom gumicom. imas to na www.750turbo.com/forum