Kawasaki ZR7 topic - Koliko nas ima???

teo2 said:
Prije par dana mi je motor počeo čudno raditi. Kao da radi na tri cilindra, ali ima iskru na svim svječicama. Svječice su ispravne.
A tako radi do nekih 5000 okr a iza ide ajmo reći normalno.
Ima li netko pretpostavku što bi mu moglo biti?

jedan karb se zaštopao?

ali treba pokušati i upaliti pa skidati jednu po jednu lulicu sa sviječice i vidjeti na kojemu ima najmanje promjene u radu na leru, onda je na tom cilindru problem...pa shodno tom zakjlučku pregledati i struju i karb na tom cilindru...
 
Evo sam danas malo pregledavao motor. Treci cilindar ne radi kako treba. Ima iskru i kad odvojim kabel od svjecice se zvuk ne mjenja. I dalje na malim okretajima treokia ana vecim radi kako treba. Jos sam vidio kad potegnem čok da motor radi normalno na malim okretajima. Jos sam zatekao jednu cijev koja ide s prvog karburatora koja je otkacena. To je siroka cijev iza fovodne cijevi od goriva. Zna li tko gdje ona ide?
 

Attachments

  • _20171118_185606.JPG
    _20171118_185606.JPG
    576.5 KB · Views: 204
  • _20171118_185452.JPG
    _20171118_185452.JPG
    916.1 KB · Views: 195
teo2 said:
Evo sam danas malo pregledavao motor. Treci cilindar ne radi kako treba. Ima iskru i kad odvojim kabel od svjecice se zvuk ne mjenja. I dalje na malim okretajima treokia ana vecim radi kako treba. Jos sam vidio kad potegnem čok da motor radi normalno na malim okretajima. Jos sam zatekao jednu cijev koja ide s prvog karburatora koja je otkacena. To je siroka cijev iza fovodne cijevi od goriva. Zna li tko gdje ona ide?

ako proradi dobro kada digneš obrtaje, onda je zaštopana ler dizna na trećem karbu....skidaj cijeli registar dolje i lijepo sve raskopaj i očisti...provjeri i nivoe gorica u kotlićima....imaš sve tu po forumu slikovito objašnjeno kako ćeš što napraviti....da se ne ponavljam...
 
  Dakle nakon 10 godina zajedničkog druženja došla je odluka za rastanak! Ako znate neku dobru dušu koja bi udomila mog ZR-a molim javite. Detalji su na njuškalu: http://www.njuskalo.hr/cestovni-motori/kawasaki-zr-7-750-cm3-oglas-24156834

  Za sva dodatne informacije stojim na raspolaganju putem poruka ili na tel. 098 / 818 - 861, može i Viber i WhatsApp.
  Razlog prodaje je potraga za BMW R1150RT, eventualno K1100LT koji bi došli u obzir za zamjenu.
 
Karcher said:
ako proradi dobro kada digneš obrtaje, onda je zaštopana ler dizna na trećem karbu....skidaj cijeli registar dolje i lijepo sve raskopaj i očisti...provjeri i nivoe gorica u kotlićima....imaš sve tu po forumu slikovito objašnjeno kako ćeš što napraviti....da se ne ponavljam...
Evo je riješen motor. Bilo je kako si ti rekao. Zaštopana ler dizna na trećem karburatoru. Čovjek je rastavio, očistio i sve podesio i sad se ne može prepoznati motor.
 
https://www.njuskalo.hr/cestovni-motori/kawasaki-zr-7-oglas-24562634

Zna netko za ovaj sa oglasa ili je možda i vlasnik ovdje?
 
znam samo da je puno para,ja sam za svog prije 4 god da 2700 sa upola manje km i u odličnom stanju.Iako i ovaj izgleda apoteka ali ne budi lud dat te novce.
 
Nismo ni mislili dat toliko. A realno može vrijediti koliko? Ako je stvarno prvi vlasnik, nije faraban, kilometraža točna ...
 
Iskreno receno, ako je motor doista takav i tako odrzavan, ja ga nebi dao bitno ispod te cijene 100-200 E eventualno
 
Inače nisam u ovoj grupi, ali imam pitanje za prijatelja, da li originalni auspuh sa ZX9 paše na ZR7
khi k 389 originalna oznaka za ZR7
khi k 370 originalna oznaka za ZX9

ako tko zna super .... hvala
 
Pozdrav svima,

Nakon duge i mučne potrage našao sam dostojnu zamjenu za mog TuDuMa. Zr7 iz 2003 sa 58tkm.
Još uvijek nije kod mene (čekamo sad prvi dan lijepo vrijeme da napravimo zamjenu) ali jedva čekam da stigne i da se počne radit na njemu. Za sad samo par slikica ;)

 

Attachments

  • IMG_20180313_132908_edit.jpg
    IMG_20180313_132908_edit.jpg
    336.3 KB · Views: 164
  • IMG_20180313_132915_edit.jpg
    IMG_20180313_132915_edit.jpg
    381.3 KB · Views: 115
  • IMG_20180313_132924_edit.jpg
    IMG_20180313_132924_edit.jpg
    328.2 KB · Views: 114
  • IMG_20180313_132937_edit.jpg
    IMG_20180313_132937_edit.jpg
    280.1 KB · Views: 114
  • IMG_20180313_132947_edit.jpg
    IMG_20180313_132947_edit.jpg
    258.7 KB · Views: 111
Paperwhite said:
Cestitke  (y)

Danke danke  (y)

Mislim da odmah ide strip down žešći sa njega. Puig vizir dole, rep dole, nosači i sve dole. Fine detailing pa ćemo već vidjeti što i kako dalje. Ali ZR je najlijepši kad je gol ko od majke... Nikakih dodataka na njega!
Sad kad već tipkam da priupitam, rep se da fino maknuti ova plastika za tablicu i samo staviti onaj mali nosač ispod fara što ide? (Mislim da nisam vidio nikakve šarafe koji drže navedenu plastiku)  :misli:
 
Mislim da nije bas tako lako...
Ja imam skinutu plastiku ispod repa i ako se ne varam, ima rupe na sebi preko kojih se pricvrscuje na rep. Takodjer moras zmigavce pripasat jer u originalu ti idu na tu pod-repnu plastiku. Moras nekako zatvorit rupu koju imas pod sicom (original plastika ti ima mali, ajmo rec' gepekic), tak da ces tu morat kemijat malo...
Iskreno, zadnji put sam to pogledao prije par godina (kad me gnjavio lik na tehnickom zbog probusene tablice i neimanja katadioptera iznad tablice), ali mislim da je tak, nemoj me drzat za rijec.
Evo, pogle si kak ti ta plastika zgleda i gdje su rupe za zmigavce:
http://www.kawasakioriginalparts.com/road-bikes.html?blockref=99912-1011.F-14&machineid=4749&year=2001&model=ZR750-F3&country=XX
 
Hmmmm interesantno. Mislim da ću onda morat od fibera napravit nešto da to zatvorim... Možda čak uspijem napraviti nešto slično kako sam radio i za TDMa od foreksa (mekan je i podatan za radit a opet je dovoljno jak za takove stvari)

U svakom slučaju ODMAH ide dole! Thnx na savjetu!
 
Da, tak ti je najbolje. Na mom je isto radjeno nekaj na ruke (tak je kupljen, nisam ja to radio), nije neka sreca, ali kad sam oblijepio spojne tocke sa duct-tape, onda mi barem vise ne zalijeva pod sic kad se vozim po kisi, odnosno mokrom. U taj mali gepekic mi stane reflektirajuci prsluk i ona mala bajkerska prva pomoc. Nije to lose imat...
A alat mi je tam naprijed, kod akumulatora, ak se dobro sjecam  :misli:
Uzivaj u poslu  (y)
 
A da je probati s undertailom od zx6r-a? Koliko vidim dosta je sličan
 

Attachments

  • kawasaki_zx6r_99-02_undertail-2.png
    kawasaki_zx6r_99-02_undertail-2.png
    1 MB · Views: 99
Ja sam na svom okinija zadnji blatobran i poravna sve ali ostane rupa.Posli sam odnija plastičaru da mi umetne novi komad opitura sve u crno i montira nosač za tablicu i žmigavce.