KIJEV - UKRAJINA, EURO 2012 ili "kako je propao dobar plan"

oceangoing said:
  Odlican putopis  (y)  (y) (y)
Svidja mi se tvoj smisao za humor. Pogotovo crni. I sami razlog planiranja puta ima izrazenu jaku crtu humora. (y) (y)
  Jer nisi valjda zbilja mislio da (nakon onakvih kvalifikacijskih utakmica)  nasa reprezentacija moze proci grupu sa Spanjolskom i Italijom. :LOL: :LOL: :LOL:
  ali putopis  (y)


Ha, CRNI humor! Valjda od CRNOG motora predje na dusu. :cbanana:
Drago mi je ako si to uspio prepoznat jer nije uvijek lako napisati tekst da se to skuzi. :paper:

A sto se tice ovog (nerealnog) optimizma da ce nasi proci grupu s Italijom i Spanjolskom... Pa meni se je jako putovalo u Ukrajinu pa nije bilo tesko pronaci razlog da to i realiziram. Kad nesto jako zelis, lako se uvjerit i u nemoguce pa tako i u nas prolazak u iduci krug natjecanja.  :hura:

Psihijatri bi rekli da je to "opsesivno - kompulzivni poremecaj".  :lipotan: :lipotan: :lipotan:
Dakle, osoba (motociklist) ima neku opsesiju (put u Ukrajinu) i neku kompulziju (akciju koju mora izvesti da bi opsesija bila "zadovoljena" i "mirna" bez obzira koliko to bilo nerealno).
:bonk: :bonk: :bonk:

 
Nakon utakmice dobio sam e-mail od Uefe slijedeceg sadrzaja:

"UEFA EURO 2012 - Were you there?
Fans who attended the opening game or any of the knockout phase matches can have photographic proof with UEFA.com's extraordinary I Was There application. Using stunning 360 degree photographs of all the venues at kick-off, UEFA.com users can find themselves in the crowd and tag their photo – creating a permanent record for everyone who witnessed the spectacle. Log on now."


Mozda nekom bude zanimljivo pogledat.
Nakon "I agree to the terms and condition" i "Get started" treba kliknuti na "Hide tags" da bi bilo preglednije bez markacija pojedinih gledatelja.
Moze se vrtiti ne sve strane stadiona i zumirati svaki detalj. Fora.  :jiggie:

Quarter-final 4: England v Italy
Were you at the game in Kyiv? Click here to find yourself in the crowd.
http://newsletter.uefa.com/HS?a=ENX7ClLxazVN8SA9MOB5vNLnGHxKXd7CNvcStGb5lw8W0bBhOG5mpqVsje_HheCYTlzJ



 
ovo je opasno za sve one koji su službeno (za doma) bili "solo na službenom putu"....ali su na ovakvim 360 degree photographs bili uhvaćeni u nekom sumnjivom društvu  :wink:
znam i takve  :mrgreen: :D
 
Dijagnosticiram si "ride report overdose" za veceras... :mrgreen:
Opalio sam tek prvi dio...jako zanimljivo i detaljno. (y) (y)
 
Rahela said:
ovo je opasno za sve one koji su službeno (za doma) bili "solo na službenom putu"....ali su na ovakvim 360 degree photographs bili uhvaćeni u nekom sumnjivom društvu  :wink:
znam i takve  :mrgreen: :D

Mislis ono: "Gledam utakmicu s ekipom!"
A "ekipa" je u stvari po jedna Ukrajinka sa svake strane
:cice: :mrgreen: :cice:

 
Mala nadopuna odličnog putopisa :)

Weller je opisao cestu od mađarske granice do Lavova, a ja ću napisati par riječi o poljskoj strani (Rzeszow, Yaroslav, Lavov). Cesta je odlična, nema rupa, nema šahtova, svega par policijskih patrola. I par krava, ali to se da više manje lako izbjeći.  :mrgreen:

Procedura na granici bez problema, pitaju za motor, uglavnom ih zanima koliko kubika ima, koliko brzo ide, cijena... i to isključivo vojnike, carinici samo lupaju štambilje i pozdravljaju. Sam proces je prilično čudan, 2 ili 3 puta prepisuje sve podatke s prometne i to zna potrajati. Ima par trikova, ako ti se žuri odeš do kućice i odmah daš putovnicu, nekad ti je donesu natrag, nekad sam odeš po nju... ali sve ide po redu. Kad sam izlazio iz ukrajine vjerujem da su ljudi u autima čekali i više od 8 sati, ali srećom na 2 kotača nema tih problema.

Točenje goriva u pravilu funkcionira plati pa toči, ali ja sam uvijek rekao da točim puni, natočio i onda otišao platiti.

Ukrajina me dočekala uz kišu, ali nisam zamjerio :)

Lviv - grad lavova

Lavov nema asfalta, samo kocke i tračnice. Moram priznat da mi se po kiši i noći i nije pretjerano svidjelo, ali nisam ni to zamjerio.
217962_10151115467866692_1066625155_n.jpg


Par slika i priča o gradu:

Crna kuća - prije 200 godina ovdje je živio siromašan student koji nije mogao plaćati stanarinu, i gazda ga je istjerao na ulicu. Nakon čega je ovaj umro, ali prije toga je prokleo kuću. Od tog dana kuća je postala crna.
488233_10151115468446692_318959958_n.jpg


Lavov Citadel - 4 tornja, najveći u kojem je prije bio koncentracijski logor je pretvoren u elitni hotel. U drugom je knjižnica, neki stariji čovjek živi sam tamo usred šume. Treća je zatvorena i ima čuvara. I četvrti i najmanji je u prilično lošem stanju, mi smo mislili da smo sami, a kad tamo iz mraka neki glas na prilično dobrom engleskom. Nije se pokazao pa smo ga ostavili da odmara. Uglavnom ovdje je ulaz u podzemne tunele koji navodno povezuju sva 4 tornja. Ovo je bila jedna zanimljiva avantura.
484105_10151115472626692_502643853_n.jpg


High castle - mjesto s odličnim pogledom na grad kada je sunčano :)
195834_10151115470146692_1444468239_n.jpg


Tvornica čokolade - ljudi ovdje rade u ne baš sjajnim uvjetima, duge smjene i male plaće. Prosječna plaća za Lavov je 200€ što nije dovoljno za život. Meni se čokolada nije pretjerano svidjela, možda kombinacija soli i čokolade i papra sama po sebi nije dobra ideja :p Ostale cijene su za nas recimo pristupačne.
542362_10151115469016692_1239209117_n.jpg


Muzej na otvorenom, zgodno mjesto. Babuške koje rade tamo su bile oduševljene, neke su čak odvojile vremena da nam ispričaju cijelu životnu priču.
484454_10152028009820375_1286195495_n.jpg

296945_10151115471236692_171802155_n.jpg


Moj omiljeni restoran - Kryjivka. Na ulazu ukrajinski vojnik pozdravlja sa Slava Ukrajini, a ti moraš odgovoriti Herojam slava. Dobrošlica za posebne goste medica. Ponekad tradicionalna ukrajinska glazba, meni se svidjelo, točno vidiš tko je ukrajinac a tko nije. Onda gašenje svijetla i traženje rusa, znaju napraviti show. Preporučam pivo s kolom i votkom (ne sjećam se kako se zove).
Par fotki s neta da dočaram atmosferu:
4848034-The_moonshine_spy_test_Lviv.jpg

NTR_11kryivka.jpg


Najbolje tenisice u Ukrajini:
549651_10151115472181692_1638472131_n.jpg


Baza:
304684_10151115473106692_1412628729_n.jpg


Svako mjesto koje posjetim uvijek povezujem s ljudima koje sam upoznao, i ovdje se Lavov pokazao izvrstan :)
Ovdje za razliku od Rusije cure piju votku :) Normativ je 0.05, i kad naručiš samo toliko malo te čudno gledaju, haha.
Tijekom dana rodio se plan otići na tekmu Ukrajina-Češka na novi stadion, ali rasprodane ulaznice, malo duža šetnja, večera i votka i ipak smo odlučili ostati u gradu (sve mi se nekako čini da je to bio njen tajni plan od početka).

Jako me iznenadio veliki broj turista, to nisam ni najmanje očekivao. Ali kad se pogleda koliko se trude oko njih nije ni čudno. Vjerujem da bi se neka mjesta u Hrvatskoj mogla ugledati na njih. Postoji još mnogo lijepih mjesta u gradu, ali većinu možete pronaći na netu tako da te slike nisam stavljao. I za kraj još jedna informacija: Leopold Mazoh je živio ovdje, idejni začetnik mazohizma, pogledati u lijevi džep, skriva nešto... 


Ukrajina je relativno blizu i stvarno je šteta ne doći ovdje, barem na kratko.


Ukrajina vidimo se opet! (nadam se uskoro)  (y)
 
BRAVO zx-6r!!!!

(y)  (y)  (y)  (y)  (y)  (y)

Zahvaljujem na, kako ti kazes, "maloj nadopuni putopisa".

No ja ju nikako ne bih nazvao malom jer su slike koji si postavio IZUZETNO zanimljive a isto tako i tekst.
Zapravo ne sjecam se da sam ikad u tako malo rijeci procitao TOLIKO ZANIMLJIVOG.  :bis:

Crna kuća, Lavov Citadel, High castle, Tvornica čokolade i detalji o njoj, Muzej na otvorenom, Kryjivka, normativ vodke za cure, "najbolje tenisice u Ukrajini", Lepolod Mazoh ... sve bolje od boljeg.

Imas potpuno pravo kada kazes ono "Ukrajina je relativno blizu i stvarno je šteta ne doći ovdje, barem na kratko."  :021:

Da, Lavov je RELATIVNO blizu, i nakon tvog opisa i ja sam dobio zelju da odem i nadoknadim ono sto sam propustio prvi put u Ukrajini.  :012: