Kineski motori - HALO ??? !!!

4rijeke said:
ovo nešto neće valjati  :misli: toliko postova a nitko ne pljuje?  :shock:
Misliš savjetovao da to ne kupi?
Ma nek kupi ko šta hoće, samo ako ikog vidim na ovome
125ccm4tjf9.jpg

Plakat ću od smjeha

Usporedite sa originalom:
2004bladeredwhitelgeol6.jpg
 
ma ljudi o cemu vi pricate - pa ovo izgleda jako dobro ( osim retracha  :mrgreen: )

ja vjerojatno nikad ( nikad ne reci nikad ) necu kupiti kineza jer mi je srce kod talijana a razum kod japanaca ali ovo na slikama NE izgleda kao poluproizvod

mozda kao modeli od prije par godina ali to i nije takva mana - pa pogledaj novog KTMa - on onako ostar zgleda kao poluproizvod koji bu se svakog trena raspal

a motori su ko grom  i po kvaliteti i po svemu ostalom
 
Bob Rock said:
Neka plate nekom Italijanu,ovo je strašno.


Kaj misliš da bi im to talijan zabadava nacrtal i kolka bi na kraju bila cijena kad bi talijana platili.

2ostali - Mislite da su jeftini samo zbog jeftine radne snage ? Ima nekaj i u cijeni materijala od kojih su napravljeni. Čisto sumnjam da su im npr. brenze na razini "razvikanih brandova" itd...


malo offa
Danas sam čul podatak da novi renault twingo tvornicu košta (sama proizvodnja) manje od 2000 eura. sve ostalo su (najviše) razvoj novog modela, marketing i trgovačke marže.
 
baš su ga dotjerali, ne mogu vjerovat :misli: :misli: :misli: :misli: :misli: :LOL: :LOL: :LOL: :LOL: :LOL: :LOL:
 
Ante250 said:
:LOL: :LOL: :LOL: :LOL: stvarno su mi jadni ovi kinezi izgledaju očajno,ali što očekivat s obzirom na cjenu koja je smješna jednako kao i kvaliteta koje ni nema  :LOL: :LOL: :LOL: uvjek če biti ljudi koji negledaju na kvalitetu i imiđ več na cjenu i pokupovat če ove motore od 600 ccm i kada mu se pri cca 170km/h koliko če valjda moči,pukne rama po pola i rasipaju se po cesti da če ih morat skupljat,stvarno strašno,zato uvjek kupiti skuplje ali sigurno,kvalitetno i nešto što je gušt vozit.KOLIKO PARA TOLIKO MUZIKE  (y)

tko je uopće rekao da bi ja htio ići 170 km/h s ovim motorom ?  8)

To su mila majka motori za :
učiti se,
kršit ih,
stunat (ako izdrže),
šarafit,skupljat iskustvo
normalno meni najbitnije - Po gradu se gurat.

Ako razbiš što,nije bed.
Sve plastike i žmige - 300 kn  (y)
 
Možete se vi svi sprdati sa njima, ali ja im skidam kapu jer se barem trude. (y) Tko radi taj i griješi, vjerujte ljudi da oni kupe sve negativne komentare i time uklanjaju postojeće pogreške na motorima i razvijaju nove modele.
Bavim se tom strukom i znam koliko je teško napraviti jedan motocikl, od projekta, do konstrukcije i proračuna, dimenzioniranja i standardizacije pojedinih dijelova. I onda za takav proizvod propisati postupak izrade, projektirati i dimenzionirati alate za proizvodnju pojedinih dijelova (kojih ima dosta na motorima) a to sve košta, i uz sve to da motor bude jeftin, radnicima za plaće i još da bude novaca za razvoj novih modela.
Ljudi nemojte se zavaravati, pogledajte kineske motore od prije par godina i ove sadašnje....uskoro bi se stvarno mogli iznenaditi. Naravno da neće raditi motore visoke klase kao i japanci, ali će držati srednju klasu, i naći će svoje kupce........

I dok svi pljujete po njima, jer su hrvati kao najpametnija rasa ljudi na svijetu - da vas pitam gdje je motor koji je hrvatski proizvod? Austrija ima svoj, njemačka ima svoj, francuzi imaju svoj, gdje je naš? Gdje, ja ga ne vidim, a imamo znanja, imamo tehnologiju, rasipamo pamet po forumima. Eto neka se skupi ekipa i napravi kompletnu projektu dokumentaciju za hrvatski motor, neke izradi dokumentaciju za alate, neka napravi tvornicu, neka se rade motori i izvoze na strana tržišta, neka se osiguraju rezervni dijelovi u garantnom roku za te motore, i neka budu bolji od kineskih a po cijeni barem blizu......eto nema, neće nitko, sad više nismo tako veliki.....

Ja se neizmjerno divim ljudima (hrvatima našim) koji rade kvalitetne prerade motora i imaju znanje i volju i bore se sa birokratima da takve motore naprave legalnima, ali to nema veze sa serijskom proizvodnjom motora.
 
kubik  (y)
napokon nešto pametno...
svi smo jako pametni kad treba pljuvat po nekome... živjeli hrvati
 
Nike said:
Misliš savjetovao da to ne kupi?
Ma nek kupi ko šta hoće, samo ako ikog vidim na ovome
125ccm4tjf9.jpg

Plakat ću od smjeha

zašto??

pa da nemam para za nešto bolje, razmišljo bi možda da ga uzmem...
ne izgleda tako loše jebemu...  :misli:

jedino zbog boja, al to riješiš
 
:misli: najviše me strah kineza jer se njih milijardu budi svako jutro sa željom da budu bolji i napredniji svojim radom, znojem i idejama, a nas šačica rvata sa mišlju kako doći do kune bez puno znoja  :palacdolje: npr; nekim porezom na prirezani razrez dodatanog poreza na naoporezivi dio porezne osnovice na koju je već plaćen porez na prirez rezrezane oporezovane osnovice umanjene za uplaćeni predporez.  :palacdolje:  ( duboki naklon iznimkama  :palacdolje:) Nismo ni zaslužili drugo nego da nas preteknu u svemu ako nešto ne promijenimo u svojim glavama, nije baš on topic, ali nadam se da ste shvatili da mislim da će nas kinezi popapati kroz koje ljeto...
Kad sad još i Indijci krenu sa KTM-ovom podrškom, to je nova milijarda gladnih željnih uspjeha  :shock:
 
Upravo tako, svi bi bili neki menadžeri, direktori i ne znam šta. A pravoga posla se nitko ne želi uhvatiti. Eventualno šaćica ljudi sa voljom koji rade za sebe i prijatelje i ja im se divim.
Kinezi su pametni i ima ih jako puno, za koju godinu će nevjerovatno napredovati.

A uz indijce evo jedan primjer, moj kolega je nedavno bio na IAESTE razmjeni studenata u Švicarskoj, i među njih 60 je bio jedan indijac. Nakon upoznavanja zaj lik je u 5 minuta znao imena i prezimena svih 59 osoba, zemlje i gradove (adrese) iz kojih su došli!!!! Meni bi trebala teka i pola sata dok sve popišem, a on u 5 minuta sve zapamtio. Da ne spominjem s kojom znatiželjom je upijao znanje.....
 
kubik said:
Možete se vi svi sprdati sa njima, ali ja im skidam kapu jer se barem trude. (y) Tko radi taj i griješi, vjerujte ljudi da oni kupe sve negativne komentare i time uklanjaju postojeće pogreške na motorima i razvijaju nove modele.
Bavim se tom strukom i znam koliko je teško napraviti jedan motocikl, od projekta, do konstrukcije i proračuna, dimenzioniranja i standardizacije pojedinih dijelova. I onda za takav proizvod propisati postupak izrade, projektirati i dimenzionirati alate za proizvodnju pojedinih dijelova (kojih ima dosta na motorima) a to sve košta, i uz sve to da motor bude jeftin, radnicima za plaće i još da bude novaca za razvoj novih modela.
Ljudi nemojte se zavaravati, pogledajte kineske motore od prije par godina i ove sadašnje....uskoro bi se stvarno mogli iznenaditi. Naravno da neće raditi motore visoke klase kao i japanci, ali će držati srednju klasu, i naći će svoje kupce........

I dok svi pljujete po njima, jer su hrvati kao najpametnija rasa ljudi na svijetu - da vas pitam gdje je motor koji je hrvatski proizvod? Austrija ima svoj, njemačka ima svoj, francuzi imaju svoj, gdje je naš? Gdje, ja ga ne vidim, a imamo znanja, imamo tehnologiju, rasipamo pamet po forumima. Eto neka se skupi ekipa i napravi kompletnu projektu dokumentaciju za hrvatski motor, neke izradi dokumentaciju za alate, neka napravi tvornicu, neka se rade motori i izvoze na strana tržišta, neka se osiguraju rezervni dijelovi u garantnom roku za te motore, i neka budu bolji od kineskih a po cijeni barem blizu......eto nema, neće nitko, sad više nismo tako veliki.....

Ja se neizmjerno divim ljudima (hrvatima našim) koji rade kvalitetne prerade motora i imaju znanje i volju i bore se sa birokratima da takve motore naprave legalnima, ali to nema veze sa serijskom proizvodnjom motora.
u hr se naprosto nemoze napraviti nikakva proizvodnja jer nemamo nikakvu industriju razvijenu poput navedene italije (koja radi sve od igle do lokomotive (ko i kinezi)) , francuske i njemacke
koji dio se moze u hr prizvesti ? odljevak rame ?? ili felgi ? moš mislit !! vrhunac bi bio da ti neko išprica komad plastike recimo blatobrana
 
ovi fake motori su, kao i njihovi originali, prekrasni... svi do jednog... ne bi me uopće bilo sram vozit to... zamijeni retrovizore na fake cbrki, ofarbaj ga u cbr boje i 80% foruma ne bi uopće skužilo da je kinez...  :jesus:

To je što se tiče "dizajna". Riječ je u navodnicima jer dizajna nema, to su čiste kopije s malim modifikacijama (da ih ne bi japanci tužili za plagijat)...
Što se tiče kvalitete, tu sam jako sumnjičav...  :?
 
moover said:
ovi fake motori su, kao i njihovi originali, prekrasni... svi do jednog... ne bi me uopće bilo sram vozit to... zamijeni retrovizore na fake cbrki, ofarbaj ga u cbr boje i 80% foruma ne bi uopće skužilo da je kinez...  :jesus:

To je što se tiče "dizajna". Riječ je u navodnicima jer dizajna nema, to su čiste kopije s malim modifikacijama (da ih ne bi japanci tužili za plagijat)...
Što se tiče kvalitete, tu sam jako sumnjičav...  :?

Potpuno se slažem, nek ljudi rade, barem će ljudi s manjkom financijskih sredstava moći vozat motore koji i liče na nešto..
A kvaliteta, nadoć će oni i na to s vremenom..
 
markookram said:
u hr se naprosto nemoze napraviti nikakva proizvodnja jer nemamo nikakvu industriju razvijenu poput navedene italije (koja radi sve od igle do lokomotive (ko i kinezi)) , francuske i njemacke
koji dio se moze u hr prizvesti ? odljevak rame ?? ili felgi ? moš mislit !! vrhunac bi bio da ti neko išprica komad plastike recimo blatobrana

To ti prijatelju samo misliš.......
Hrvatska je sposobna proizvesti bilo koji dio motocikla. You name it, you got it!
U Slavonskom Brodu ti se ljevaju aluminijski odljevci za francuski auto koncern (renault, citroen i te điđe), a ti auti su na glasu kao pouzdani (a hrvatski proizvod unutra). Mac radi oklope, ako Šile može u kućnoj radioni napraviti ramu za neku streetfihgter preradu (za što mu skidam kapu), što se može tek u tvornici????
Hrvati mogu proizvest apsolutno SVE!
Tu ti je drugi dio priče, što hrvati svoj proizvod cijene 100 puta više od nekog kineskog!!!! I to nitko ne bi kupio ISTA situacija kao sa MZ firmom.
Osim toga jako malo ljudi se razumije u taj dio strojarstva, pa ne žele za male novce raditi sve. Koliko ti ljudi znaš da su dobri dipl.ing strojarstva ili magistri, koji imaju znanje o projektiranju dijelova za motocikl i motocikla komplet?? Da znaju ANSYS, MARC, NASTAN, catiu, pro enginner, inventor i hoće potpisati na dokumentaciji da su to projektirali?
Zato kinezi uče od nas, kupe svo znanje koje mogu pokupiti, pa kinezi ti i rade poslove projektiranja dijelova za vozila kao vanjsku uslugu za strane firme. I u tome su sve bolji. Samo je pitanje dana kada će doći na svjetsku razinu, odmah će je i prešišati. Probaj izmodelirati rep ove kopije CBR-ke u nekom 3D programu, ako možeš. Čisto da vidiš koliko je to teško. I sad zamisli tako cijeli motor !!! A u Japanu to rade uigrani likovi ipoznata imena, kinezi se tek uče! Budu nas pojeli kroz par godina!
 
markookram said:
u hr se naprosto nemoze napraviti nikakva proizvodnja jer nemamo nikakvu industriju razvijenu poput navedene italije (koja radi sve od igle do lokomotive (ko i kinezi)) , francuske i njemacke
koji dio se moze u hr prizvesti ? odljevak rame ?? ili felgi ? moš mislit !! vrhunac bi bio da ti neko išprica komad plastike recimo blatobrana


malo su me pretekli ali isto mislimo ;)

ne moras raditi ljevanu ramu - bandit ima cjevastu
felge kupis gotove
ovjes - rjeseno na najbolji moguči način
kočnice - barem toga ima na bacanje

agregat je problem ali i to se rjesi u austriji

i BTW ad plastic radi plastiku za renault - zasto ne bi radio plastiku za motor

ovo je sve iluzija ali nije nemoguce - samo ne znam koja budala bi se prihvatila tog sizifovog posla

 
Istina je da smo mi Hrvati sposobni, al naš rad je preskup i zato nas nitko ne treba..
Koliko stranih tvornica znaš u HR, pa nisu strane firme lede što sve proizvode u Rumunjskoj, Bugarskoj i sl.
Tam je mjesečna plaća cca 50 eura..
A naša rama ručne izrade bi koštala ko jedan taj kineski motor..
 
kubik said:
To ti prijatelju samo misliš.......
Hrvatska je sposobna proizvesti bilo koji dio motocikla. You name it, you got it!
U Slavonskom Brodu ti se ljevaju aluminijski odljevci za francuski auto koncern (renault, citroen i te điđe), a ti auti su na glasu kao pouzdani (a hrvatski proizvod unutra). Mac radi oklope, ako Šile može u kućnoj radioni napraviti ramu za neku streetfihgter preradu (za što mu skidam kapu), što se može tek u tvornici????
Hrvati mogu proizvest apsolutno SVE!
Tu ti je drugi dio priče, što hrvati svoj proizvod cijene 100 puta više od nekog kineskog!!!! I to nitko ne bi kupio ISTA situacija kao sa MZ firmom.
Osim toga jako malo ljudi se razumije u taj dio strojarstva, pa ne žele za male novce raditi sve. Koliko ti ljudi znaš da su dobri dipl.ing strojarstva ili magistri, koji imaju znanje o projektiranju dijelova za motocikl i motocikla komplet?? Da znaju ANSYS, MARC, NASTAN, catiu, pro enginner, inventor i hoće potpisati na dokumentaciji da su to projektirali?
Zato kinezi uče od nas, kupe svo znanje koje mogu pokupiti, pa kinezi ti i rade poslove projektiranja dijelova za vozila kao vanjsku uslugu za strane firme. I u tome su sve bolji. Samo je pitanje dana kada će doći na svjetsku razinu, odmah će je i prešišati. Probaj izmodelirati rep ove kopije CBR-ke u nekom 3D programu, ako možeš. Čisto da vidiš koliko je to teško. I sad zamisli tako cijeli motor !!! A u Japanu to rade uigrani likovi ipoznata imena, kinezi se tek uče! Budu nas pojeli kroz par godina!
šta ljevaju u brodu ? nosace motora ? koji se ljevaju takoreci od odpada
mislis da bi mogli odliti high-tech ramu i što je najbitnije da postoji kontinuitet kvalitete (koji muci sve hrvatske proizvođace)
ovo sta si dole napisao stoji , i naravno da nemozes pokriti sve te troskove sa kapacitetom proizvodnje 100-200 komada godisnje
 
master said:
malo su me pretekli ali isto mislimo ;)

ne moras raditi ljevanu ramu - bandit ima cjevastu
felge kupis gotove
ovjes - rjeseno na najbolji moguči način
kočnice - barem toga ima na bacanje

agregat je problem ali i to se rjesi u austriji

i BTW ad plastic radi plastiku za renault - zasto ne bi radio plastiku za motor

ovo je sve iluzija ali nije nemoguce - samo ne znam koja budala bi se prihvatila tog sizifovog posla
ti tu mislis u prvom redu na slaganje od komponenti kao sto i ostale moto kuce rade , ok , a koja je poanta toga onda  :mrgreen:  da pise made in croatia ?
previše novaca bi ti trebalo biti u igri da bi nekakav profit vukao , pa ni japanska 4vorka ne radi i ne zivi iskljucivo od samih motocika vec im je to samo dio kompanje ...
 
Ante250 said:
:LOL: :LOL: :LOL: :LOL: stvarno su mi jadni ovi kinezi izgledaju očajno,ali što očekivat s obzirom na cjenu koja je smješna jednako kao i kvaliteta koje ni nema  :LOL: :LOL: :LOL: uvjek če biti ljudi koji negledaju na kvalitetu i imiđ več na cjenu i pokupovat če ove motore od 600 ccm i kada mu se pri cca 170km/h koliko če valjda moči,pukne rama po pola i rasipaju se po cesti da če ih morat skupljat,stvarno strašno,zato uvjek kupiti skuplje ali sigurno,kvalitetno i nešto što je gušt vozit.KOLIKO PARA TOLIKO MUZIKE  (y)


ajde malo ne srackaj dok ne proguglas okolo

evo ti savrsenog japanskog uradka pa komentiraj

dscn2872rh2qs6.jpg


p1000265modzp6.jpg


COPIE.jpg


Schwarzwald-Tour_9.7.06_6.jpg


1eg3.jpg


immagine028tq7.jpg


canotto%203.JPG


canotto%202.JPG


a ovo smo cini mi se vec vidjeli na forumu

600_gsr_epave_003.jpg




ovo gore nisu usamljeni slucajevi jer je ''slucajeva'' previse

da li to znaci da je suzuki smece i da svi trebamo bjezati od njega

mozda se malo zapitati oko tog modela ili pricekati noviju verziju

dakle?