Kineski motori - HALO ??? !!!

markookram said:
ti tu mislis u prvom redu na slaganje od komponenti kao sto i ostale moto kuce rade , ok , a koja je poanta toga onda  :mrgreen:  da pise made in croatia ?
previše novaca bi ti trebalo biti u igri da bi nekakav profit vukao , pa ni japanska 4vorka ne radi i ne zivi iskljucivo od samih motocika vec im je to samo dio kompanje ...


ma slazem se u potpunosti - jedino je filozofirati ovdje ili na kavi a drugo je prihvatiti se posla

a kinezi se prihvacaju svaki dan sve vise
 
master said:
da li to znaci da je suzuki smece i da svi trebamo bjezati od njega
mozda se malo zapitati oko tog modela ili pricekati noviju verziju
dakle?

Tako je, i japancima je trebalo vrijeme da stvore ime, tako da sad i kad prodaju nešto manje kvalitetnije, vjerujem da mi slijepo njima vjerujemo..
Ime se ne stvara preko noći..
Kinezi, samo naprijed, svima treba dati priliku..
 
tommo21 said:
Kinezi polako okupiraju cijeli svijet, jeste vidili neki dan njihove kopije Ferrarija..
Ne bih se čdio da i Indijci nakon auta od 11.000,00 kn izbace i motor za 6.000,00 kn..to bi onda bilo.. :LOL:
Hebote, Kina i Indija, najveće auto-moto industrije na svijetu.. :LOL: :LOL:

nebudu imali dosta čelika i aluminija za sve te aute :misli:
 
Cigel said:
nebudu imali dosta čelika i aluminija za sve te aute :misli:
:LOL: :LOL:
A što misliš zašto gotovo svi proizvođači sele proizvodnju na istok?

2 markookram

Ok štima, ljevaju sitne dijelove i od "nečistog" aluminija, ali imaju tržište za te dijelove. Dovukli su strojeve i alate i rade samo to.
I opet ti velim da se može proizvesti čak i high tech rama, ali se nitko ne želi bakćati sa time. Ako si zainteresiran, napravi solid model 3d rame i donesi u Brod, u Alatnicu (ili u svoju firmu ako to rade pošto si alatničar),i budu ti napravili kalup za lijev, to platiš, odeš do ljevaonice i veliš izlijte mi ramu tlačnim ljevom od tog i tog materijala i oni ti to naprave. I to te fino košta. Opet japanci danas rade jako tanke rame jer nemaju materijala i još kao fora lagani motocikli. Malo jači udar i pukne. A uljare od prije 20 godina si mogao zabiti u zid i savile bi se vilice ili mostovi a ne rama. Tako da ti nema smisla biti toliko high tech. A to je upravo što kinezi nemaju takvu tehnologiju (skupu), i zašto bi se time bakćali kad materijala imaju u izobilju. Iskopiraju stare japanske pouzdane proizvode, nabace "novi" izgled, naprave jeftino i maži. Samo što će i oni polako učiti na pogreškama pa će težiti savršenstvu, i poboljšavati proizvode. Opet ćeš ti uzeti nekog japanca (KTM  :mrgreen:) što će tebi odgovarati. A do tada će njihovi motori biti sasvim solidni, i sigurno će biti neka srednja klasa i naći svoje kupce.
 
Ante250 said:
:LOL: :LOL: :LOL: :LOL: stvarno su mi jadni ovi kinezi izgledaju očajno,ali što očekivat s obzirom na cjenu koja je smješna jednako kao i kvaliteta koje ni nema  :LOL: :LOL: :LOL: uvjek če biti ljudi koji negledaju na kvalitetu i imiđ več na cjenu i pokupovat če ove motore od 600 ccm i kada mu se pri cca 170km/h koliko če valjda moči,pukne rama po pola i rasipaju se po cesti da če ih morat skupljat,stvarno strašno,zato uvjek kupiti skuplje ali sigurno,kvalitetno i nešto što je gušt vozit.KOLIKO PARA TOLIKO MUZIKE  (y)

rekao si sve (y) (y)
 
Goran Lepčin_Goc said:
Možda se ovaj chopper kvari manje od Harley Davidsona :mrgreen:

a ova izjava je primitivna :palacdolje: :palacdolje:  kad nemres kupit harley, kupi kineza choppera i sanjaj dalje o hd :)
 
master said:
ajde malo ne srackaj dok ne proguglas okolo

evo ti savrsenog japanskog uradka pa komentiraj




ovo gore nisu usamljeni slucajevi jer je ''slucajeva'' previse

da li to znaci da je suzuki smece i da svi trebamo bjezati od njega

mozda se malo zapitati oko tog modela ili pricekati noviju verziju

dakle?
A koliko takvih motora ima na cesti....puknutih rama na svakakvim motorima....ti se uhvatio jednog. Ko zna kako je letio koji od njih...
Sigurno ti kinezi nisu tako loši, ali razlika mora postojat. Činjenica je da kad se dođe do određene razine kvalitete i mali napredak u kvaliteti dosta povisuje cijenu. Vjerojatno je omjer dobiveno uloženo dobar u slučaju kineskih motora, ali ne bih baš volio kad sam 1000 km od kuće da još mislim o tome da li ću se vratiti ili ne. Sa svojim (Japancem) ne mislim o tome. Bar sam opušten. Možda plačam reklamu, ali....
 
Pa u zadnje vrijeme ovako puknute rame viđam dosta često. Malo-malo netko spadne s motora, motor vilicom nezgodno udari u bankinu ili slična scena - cap i uvijek puknu kod guvernala.........
 
kubik said:
Pa u zadnje vrijeme ovako puknute rame viđam dosta često. Malo-malo netko spadne s motora, motor vilicom nezgodno udari u bankinu ili slična scena - cap i uvijek puknu kod guvernala.........

jasno da pukne kod guvernala kad je to najopterecenije mjesto kod dvokotacnih prometala. sto je tu cudno?
 
jolly the roger said:
jasno da pukne kod guvernala kad je to najopterecenije mjesto kod dvokotacnih prometala. sto je tu cudno?

Meni osobno nije ništa čudno i sve mi je jasno, ali u postovima iznad mog imaš ljudi kojima nije baš jasno  :mrgreen:
 
ma svi ti kinezi izgledaju kao neke igračke,pa vidi se sa slike da su materjali samo smeče  :mrgreen: malo bolje izgledaju nego prije ali opet su užas po mom ukusu najviše mi smetaju oni retrovizori neznam uopče koji ih je idiot tako osmislio,stvarno strašno  :palacdolje:
 
Ante250 said:
ma svi ti kinezi izgledaju kao neke igračke,pa vidi se sa slike da su materjali samo smeče  :mrgreen: malo bolje izgledaju nego prije ali opet su užas po mom ukusu najviše mi smetaju oni retrovizori neznam uopče koji ih je idiot tako osmislio,stvarno strašno  :palacdolje:

pa sad o materijalima.....javio sa pravi koji im viljušku treće brzine od "pravog" materijala, da ne spominjem polimerne elemente sa metalnim piksama u zadnjoj vilici koji su ti "kvalitetno" izvedeni.....i onda puž i požno kolo kod zadnjeg točka....ajoooojjjjjj  :mrgreen:

Nije bitan izgled, bitna je funkcionalnost nečega. Ak ti je toliko do izgleda kupiš si neku repliku bez mašine i staviš u sobu pa joj se diviš.....
 
Ante250 said:
ma svi ti kinezi izgledaju kao neke igračke,pa vidi se sa slike da su materjali samo smeče  :mrgreen: malo bolje izgledaju nego prije ali opet su užas po mom ukusu najviše mi smetaju oni retrovizori neznam uopče koji ih je idiot tako osmislio,stvarno strašno  :palacdolje:

Evo još jednog koji spektogramskim pogledom sa slike skuži materijale.

Kolko ih budu prodali u svijetu, uskoro vrlo bogati idiot

 
Orin said:
Evo još jednog koji spektogramskim pogledom sa slike skuži materijale.

Kolko ih budu prodali u svijetu, uskoro vrlo bogati idiot
da znam da če ih prodati čudo,ali to nije zbog tog idiota koji je napravio retrovizore nego zbog niske cjene jer ljudima koji kupuju takve motore nije bitan izgled ni kvaliteta več samo ta cjena  :?
 
kubik said:
Nije bitan izgled, bitna je funkcionalnost nečega. Ak ti je toliko do izgleda kupiš si neku repliku bez mašine i staviš u sobu pa joj se diviš.....
kako kome meni je recimo glupo imat motor na koji mi se gadi sjest,koji mi je ružan do bola,rađe nebi imo takav motor,recimo da je idealan omjer funkcjonalnost uz dizajn ali to je malo više €€€€€€  :mrgreen:  (y)
 
Ante250, a da malo ponoviš hrvatski pravopis???
evo da ti pomognem:
smeče - smeće
uopče - uopće
materjali - materijali
funkcjonalnost - funkcionalnost...