KLE

SP/161cc

Active member
evo ovako! u prilici sam za kupiti kle500 jer za ono sta ja zelin trenutno neman mogucnosti. motor je 2006. godina, 31500 km,redovito servisiran....
problem je sta je ima laksi pad(puknuta plastika kraj celera, rucica kocnice,iskrivljen nosac vizira), potreban je servis na 32000 km i promjena guma. najveci problem je sta je motor pod krediton jos 2 godine pa ga nebi moga prepisat na sebe. za njega trazi 23000 kn jer kad se svi nedostati srede vridi po njemu 27000. jel to pametno uzimat ili rade ne??? unaprid hvala!! pozdrav!
 
:mrgreen:  Imaš za 23000 do 25000 sjedi i vozi a i čak s manje kilometara, tak da bježi od tog rasturenog......daj neku fotku, možda neki znamo sve o njemu hehe......  (y)
 
uzmi u obzir porez(5%) nek po katalogu vrijedi 25000kn to ti je neki 1250kn...zadnja guma,servis(neki 600 tinjak kn,ako je redovni)...neznam baš,ipak motor ima oštećenja a izađe te sigurno 26-27tis kn!!neznam ja bi radije kupio yamahu xtx(po meni daleko bolja kupnja,ako si u mogućnosti,jer nedaju se usporedit)
 
Motor vrijedi za tu lovu, a ovo što moraš "srediti", taman ti je do te cijene od 27000 milja kuna. (servis, gume, plastika, a nosač se da sredit i poravnat). To za prijepis nije istina. Ti uplatiš lovu na račun banke gdje on ima "kredu" i prijepis je moguć odmah čim dobiješ knjižicu vozila, koja očito "leži" pohranjena u banci kao "garancija" (ako je dug manji od prodajne cjene, razliku mu isplatiš na ruke).
Ne znam što misliš kupit ili si imao u planu, ali moj "gsx-r" iz 98, sređen i sve ostalo dođe oko 22000 milje kuna. Predlažem da još "prolistaš" oglasnike, da se nać dobrih motora i to bez bankovnih "s*anja".
 
Imaš za 23000 do 25000 sjedi i vozi a i čak s manje kilometara, tak da bježi od tog rasturenog......daj neku fotku, možda neki znamo sve o njemu hehe......

neman sliku jer se nisan sitija slikat kad san ga gleda. ostecenje ne iygleda veliko to bi se sigurno dalo sredit bez nabave nove plastike.gume bi prominija obe i to bi me kostalo oko 1500, a servis je oko 800 (tako mi je on reka). racunan da bi me izasa oko 25000.
mislin da ne znate puno o njemu jer je ipak motor iz sibenika.
sta se tice gsx-a i klr-a hvala ali ipak nebi
 
Ako ti kupis motor hoce li on odmah vratiti kredit i prebaciti ga na tebe  :misli:
 
on bi od tih novaca kupija auto ali je reka da postoji mogucnost da on nade jamca koji ce potpisat da ce on vracat kredit i da ga onda mogu prepisat na sebe. druga opcija je da napravimo neki ugovor kod javnog biljeznika al onda bi bija na meni tek za dvi godine
 
SP/161cc said:
on bi od tih novaca kupija auto ali je reka da postoji mogucnost da on nade jamca koji ce potpisat da ce on vracat kredit i da ga onda mogu prepisat na sebe. druga opcija je da napravimo neki ugovor kod javnog biljeznika al onda bi bija na meni tek za dvi godine

U svakom slucaju motor obavezno prebaci na sebu u protivnom prestane li on placati ostao si i bez motora i bez love
 
a valjda nebi prista placat. znamo se, ima siguran posa i sve koje san pita misle da nebi zajeba, al nikad se ne zna!!
 
prije 10 mjeseci sam prodao 05 s 45000km, servisnom, friškim servisom (svi u ovlaštenom), novim pločicama, nije bilo niti jednog zamijenskog dijela na motoru i nije trebalo ama baš ništa promijeniti sljedećih cca 10000. crash barovi u tri točke, opleteno crijevo, utičnica, podstavljen sic, bla, bla. u oglasniku je bio oko 2mj. i jedva ga prodao za 25500kn.
vidim da si zagrizo' opako za taj motor. obrati pažnju na to da tebi možda i nije veliki problem zavariti plastiku, pofarbati i tako... no kada ga budeš prodavao, cijena ti je u startu pala za barem 10% od trenutne na tržištu jer je popravljan. oštećen motor je uvijek nepovoljna kupnja osim ako ga ne misliš voziti 20000km/god.
kle je inače precjenjen jer nema baš neku konkurenciju do 500ccm no svakako bi trebao biti jeftiniji. i ne dozvoli da ga vlasnik uspoređuje s oglasima od +30000kn. njemu možda vrijedi 27 jer "drže" cijenu no može se i povoljnije pronaći. još zaj. s kreditom, gumama i tako... nije taj motor vrijedan tih novaca. uostalom, ako on misli da će sve dovesti u stanje prije nego je bio razbijen, gume, kredit.. za 27, predloži mu neka sve fino obavi pa ćeš mu ti dati 27.
 
a vidit cu jos sta cu napravit. toliko cekanja, stednje i svega ostalog i onda upadnen u trilemu, a bolje i to nego da se zaletin pa da nakon godinu dana ostanen bez icega
 
mislim da povoljnije od ovoga nećeš naći
http://www.forum.adventurer.hr/index.php?topic=5225.new#new
 
Enigm@ said:
mislim da povoljnije od ovoga nećeš naći

(y)   baš sam mu htio to skopirati ali me prestiže, pa kaj ti Enigma nis ne delaš hehe  :jesus: nego ako se jave dušebrižnici za ovih 50 somova na vuri da im odmah velimo da je to za paKLEnog sitnica (moj s preko 80 somova diše punim plućima), ako je čovjek sve mjenjao što je trebalo, dakle lanac i takve sitnice cijena više nego povoljna, a čini mi se da je našao povoljnog Stroma zato ga i prodaje.....  (y) (y)

:mrgreen:  eh da evo mu i fotka jer je ne vidi ako nije regan.......
 
kroko said:
(y)   baš sam mu htio to skopirati ali me prestiže, pa kaj ti Enigma nis ne delaš hehe  :jesus: nego ako se jave dušebrižnici za ovih 50 somova na vuri da im odmah velimo da je to za paKLEnog sitnica (moj s preko 80 somova diše punim plućima), ako je čovjek sve mjenjao što je trebalo, dakle lanac i takve sitnice cijena više nego povoljna, a čini mi se da je našao povoljnog Stroma zato ga i prodaje.....  (y) (y)

Kako ništa? Pomažem drugima  :mrgreen:
KLE što je stariji bolje radi...dobro moj ima samo 30000km al pali nakon zime kao da sam tek sišao s njega...al što mu to vrijedi kad ga nitko ne voli  :LOL:  :lolcry: :LOL: :lolcry:  :LOL::lolcry:
 
Kolko km ima od Nikole Mrakovčića kle? Mislim da debelo prek sto tisuča pa nema nikakvih problema!!  (y)
 
manch said:
Kolko km ima od Nikole Mrakovčića kle? Mislim da debelo prek sto tisuča pa nema nikakvih problema!!  (y)

(y)  bome da 100 tisuća je okrenuo još u Sibiru, a poslije još jedno 50-60 čini mi se.........  :mrgreen: (y)
 
SP/161cc said:
on bi od tih novaca kupija auto ali je reka da postoji mogucnost da on nade jamca koji ce potpisat da ce on vracat kredit i da ga onda mogu prepisat na sebe. druga opcija je da napravimo neki ugovor kod javnog biljeznika al onda bi bija na meni tek za dvi godine
Gle, ovo ti nikako ni dobro, sve je puno "možda", "moguće je" i sl. Ti kao kupac nećeš biti nimalo zaštićen, čak ni tim ugovorom kod javnog bilježnika. A to što ljudi kažu da je čovjek od povjerenja - danas je povjerenje luksuz, pogotovo u ovakvim stvarima. Nisi dovoljno bogat da trošiš pare na povjerenje (valjda :mrgreen: )