KLE

Nemam novaca za bolji, a ti mi reci koji od motora (cijena je presudni faktor!!!) ce bolje zadovoljiti moje prohtjeve. Rijec je o sumi, putovanju, gradskim voznjama i sl. a pri tom me uopce ne zanima krajnja brzina.
Cijena odrzavanja, (npr. gume i servisi) registracije i poreza za KLE, dosta brzo pokriju razliku u cijeni izmedju npr. tvog Z750.
Vlasnici KLEova to znaju jako dobro, pa zato i ne spustaju cijenu i ja ih u tom podrzavam. Iz svega narecenog je vidljivo da je upravo kle isplativa investicija

sve ovo navedeno je razlog zbog cega ga ja zelin, a najveci je sta ne mogu skupit novce za xj6 diversion koja je 1. zelja al nije za sumske puteve na kojima san skuteron redovito, o malom stromu,transalpu i slicnima necemo ni govorit jer su zasad nedostizni, a di je jos duplo veca cijena odrzavanja. triba uzet u obzir da ja studiran i iman ogranicenu svotu novaca koju mogu odvojit za kupnju motora i za njegovo odrzavanje i po tome mi kle najvise pase jer nije puno zahtijevniji od skutera. trenutno me zujanje po cesti nimalo ne zanima jer smatran da je bolje imat neki put "odrastanja" na motorima nego sisti na neku raketu i izgubit glavu na pocetku karijere. tako da ipak KLE (samo triba naci onog pravog!!! mozda ovaj http://www.auti.hr/motocikli/motocikli/oglas-598089/ )
 
imas li ti oci?
- Na prvoj slicici vidis granu ispred topa, zasto je mackana srebrom za peci? Mozda je navarivan otvoreni top, pa vracano... ? najdonji dio je hrdjav, a to se zove nebriga!
- nozica kocnice je zgrebana, moguce da je prevrnut ili sl.
- ima ostecenje na desnoj str. iznad slova K(awasaki)
- auspuh je hrdjav na izlazu iz cilindra
-prednji platobran je zgeban s desne strane
- ja uopce ne vidim rucicu kvacila !?ž
- izgled prednjeg diska me ne odusevljava...

to nije salonsko stanje i uredno odrzavan motor. Ja imam par prosipavanja, sudar i zapinjanje koferom u sanduk kamiona, pa iako sam mijenjao minimalan broj dijelova (stitinik rucke i rucicu :) ), motor je u boljem stanju, a duplo je stariji!

ne zelim komentirati cijenu. Pogledaj, odluci, skini cijenu i vozi.
btw. Enigma i Kroko su ti preporucili motor, pa zasto ne pogledas taj. Cijenom je prihvatljiviji. Iako moj ima 73kkm i stariji je od preporucenog, ja ti ga ne bih dao za tu lovu!
;)
 
klesso, zaboravio si ovaj nosac tablice, vidljiv na prvoj slici..  :LOL:

 
klesoo said:
imas li ti oci?
- Na prvoj slicici vidis granu ispred topa, zasto je mackana srebrom za peci? Mozda je navarivan otvoreni top, pa vracano... ? najdonji dio je hrdjav, a to se zove nebriga!
- nozica kocnice je zgrebana, moguce da je prevrnut ili sl.
- ima ostecenje na desnoj str. iznad slova K(awasaki)
- auspuh je hrdjav na izlazu iz cilindra
-prednji platobran je zgeban s desne strane
- ja uopce ne vidim rucicu kvacila !?ž
- izgled prednjeg diska me ne odusevljava...

to nije salonsko stanje i uredno odrzavan motor. Ja imam par prosipavanja, sudar i zapinjanje koferom u sanduk kamiona, pa iako sam mijenjao minimalan broj dijelova (stitinik rucke i rucicu :) ), motor je u boljem stanju, a duplo je stariji!

ne zelim komentirati cijenu. Pogledaj, odluci, skini cijenu i vozi.
btw. Enigma i Kroko su ti preporucili motor, pa zasto ne pogledas taj. Cijenom je prihvatljiviji. Iako moj ima 73kkm i stariji je od preporucenog, ja ti ga ne bih dao za tu lovu!
;)

(y) (y) (y) (y)   Bravo klesoo, to se zove odokativna procjena, ja sam odustao jer vidim da je malkice neozbiljan ali sad kad si sve rekao na mjestu onda bih mu još rekao..........da motor ima serijski auspuh, nema utege volana, nema opleteno kočiono crijevo, o sicu da i ne pričamo, zatim kod desne čizme dobro skinuta farba a veli da ima samo skoro 16 tisuća dok je meni farba počela bježati tek oko 30 somova hehe (osim ako ga vlasnik grčevito nije držao stisnut petama na offroadu hehe) , zatim još ako i jest bio na 12 somova na pravom servisu (što je u Zadru nemoguća misija) , ima još.......tablicu je podložio plehnatom pločicom jer mu je dodirivala kotač, dakle ili nije stavio amortizer na peti gang ili ima preko 120 kilograma poput mene haha........pa još ............recimo lanac je sigurno originalni ali vec od 18 do rijetko kome 22 tisucice izdrži..........ali bitno je da je cijena FIKSNA hehe.......

:mrgreen:   O tome da ovi noviji , dakle od 2005 imaju 3-4 ks manje i da su dosta tromiji također ne treba trošiti riječi jer mnogima se sviđa prednje svjetlo pošto je modernije.......ali to je subjektivno.........  (y)

(y)  onda recimo ako ovaj uspoređujemo koliko nudi i koji je u perfektnom stanju pa tada niti 2 godine ništa ne znače........ali o tom po tom koliko ljudi toliko čudi........  (y)
http://www.forum.adventurer.hr/index.php?topic=4618.msg64806#msg64806

:mrgreen:  P.S. iako ne damo bevu da svog proda , čekamo sunce pa da odustane..........  (y)
 
ma naci cu si ja nesto do 5.-6. miseca makar mora ic na drugi kraj hrvatske i onda cu stavit slike da ga proanalizirate i recete da san bacija novce hahahhaa :mrgreen:
 
kroko said:
(y)  onda recimo ako ovaj uspoređujemo koliko nudi i koji je u perfektnom stanju

sorry stari, perfektno stanje ja plavo-crne boje, malo perla, metalik.......
:mrgreen:
 
klesoo said:
cijenu ne odredjuje tvoj novcanik, vec stanje na trzistu. Navedeni Z750, GS500 ili ER5 su TOTALNO NEUPOTREBLJIVI MOTORI za moje potrebe. Nemam novaca za bolji, a ti mi reci koji od motora (cijena je presudni faktor!!!) ce bolje zadovoljiti moje prohtjeve. Rijec je o sumi, putovanju, gradskim voznjama i sl. a pri tom me uopce ne zanima krajnja brzina.
Cijena odrzavanja, (npr. gume i servisi) registracije i poreza za KLE, dosta brzo pokriju razliku u cijeni izmedju npr. tvog Z750.
Vlasnici KLEova to znaju jako dobro, pa zato i ne spustaju cijenu i ja ih u tom podrzavam. Iz svega narecenog je vidljivo da je upravo kle isplativa investicija, ali ne za caffe racere!!!

Provjeri koliko kosta nova Yamaha Tenere 660, pridodaj ponesto dodatne opreme i onda usporedi s cijenom Z750.

klesso poznam te i tvoj zagriženi stav za kle. samo me čudi kako sve ove godine nisi uspio postati službeni glasnogovornik kawasakija :).
jako lijepo si napisao da cijenu određuje stanje na tržištu, tj. da se novi kle i dalje prodaje kod nas cijene rabljenih bi bile puno niže. realnost je što u klasi kle nema baš konkurencije ali ne znači vrijedi da koliko kle-isti traže po oglasima. kle NE VRIJEDI te novce. napravio sam s njim skoro 40000 i znam što pričam. a to što ćeš ti cijeloga života voziti kle to je tvoja stvar. tvoji prohtjevi nisu objektivnost već subjektivnost. tvoje potrebe nisu i tuđe potrebe. da se ja vozim po blatu kao ti, već odavno bi prešao na lakši enduro. i uzmi u obzir da se večina ne vozi po blatu koliko i ti i onda je pitanje da li im treba kle.  sigurno ne mogu ići s z-om gdje sam išao s kle-om ali to ne znači da ne mogu otići na bijele stijene, po žumberačkim makadamima, po prašnjavim slavonskim njivama.
večini ljudi je dovoljan cestovni motor. još jedan znak je što je kawasaki napravio versysa kao nasljednika kle koji nema veze s endurom.
ako se ovo: "caffe raceri" odnosilo na mene, onda molim te pripazi na rječnik.

 
Krunek said:
klesso poznam te i tvoj zagriženi stav za kle. samo me čudi kako sve ove godine nisi uspio postati službeni glasnogovornik kawasakija :).
jako lijepo si napisao da cijenu određuje stanje na tržištu, tj. da se novi kle i dalje prodaje kod nas cijene rabljenih bi bile puno niže. realnost je što u klasi kle nema baš konkurencije ali ne znači vrijedi da koliko kle-isti traže po oglasima. kle NE VRIJEDI te novce. napravio sam s njim skoro 40000 i znam što pričam. a to što ćeš ti cijeloga života voziti kle to je tvoja stvar. tvoji prohtjevi nisu objektivnost već subjektivnost. tvoje potrebe nisu i tuđe potrebe. da se ja vozim po blatu kao ti, već odavno bi prešao na lakši enduro. i uzmi u obzir da se večina ne vozi po blatu koliko i ti i onda je pitanje da li im treba kle.  sigurno ne mogu ići s z-om gdje sam išao s kle-om ali to ne znači da ne mogu otići na bijele stijene, po žumberačkim makadamima, po prašnjavim slavonskim njivama.
večini ljudi je dovoljan cestovni motor. još jedan znak je što je kawasaki napravio versysa kao nasljednika kle koji nema veze s endurom.
ako se ovo: "caffe raceri" odnosilo na mene, onda molim te pripazi na rječnik.

nemam ja sto glasnogovoriti za Kawu kad ne placaju ni lipe!
KLE je smece! Ni u kojoj klasi nije ni blzu dobrog, ali to je motor koji je sve-u-jednom. MENI je odlican, jer nemam za KTM990 adv.
Po makadamu se moze voziti bilo kojim motorom, APNom ili HDom! Pitanje je kako? Jednako se moze i putovati crossericom, ali.....
Mozda ti na kraju fali neki  :mrgreen:, jer ne kuzim upozorenje!!!
Recenica je napisana i tocno tako ju i shvati. Ukoliko se prepoznajes u istoj, onda se odnosi (i) na tebe!
:wink:
 
klesoo said:
nemam ja sto glasnogovoriti za Kawu kad ne placaju ni lipe!
KLE je smece! Ni u kojoj klasi nije ni blzu dobrog, ali to je motor koji je sve-u-jednom. MENI je odlican, jer nemam za KTM990 adv.
Po makadamu se moze voziti bilo kojim motorom, APNom ili HDom! Pitanje je kako? Jednako se moze i putovati crossericom, ali.....
Mozda ti na kraju fali neki  :mrgreen:, jer ne kuzim upozorenje!!!
Recenica je napisana i tocno tako ju i shvati. Ukoliko se prepoznajes u istoj, onda se odnosi (i) na tebe!
:wink:

e sada ideš u krajnost. nije kle smeće. kada sam kupio kle vjerovao ili ne ti si zaslužan za to što sam ga kupio, ne kriv nego zaslužan, da se ne bi krivo razumjeli. htio sam sve o čemu ti pišeš. volio sam blato ko' prase. jedan dan sam čak prošao kroz minsko polje u šumi kod vukovara a da to nisam ni znao dok nisam vidio table i minire na izlazu. na moju ogromnu sreću bez posljedica. jbg, htio sam vidjeti da li si može motor sam prokrčiti put kroz gustiš. sada je situacijja drugačija, više asfalta puno manje blata, dvije osobe i stvari, duge ture, autoput, i kle više nije za to. više mi se sviđa doći u podnožje motorom, presvući se pa hodati.
čovjek je napisao da je uglavnom za asfalt, po mom mišljenju je cestovni motor bolja opcija.
u postu si odgovarao meni i pretpostavio sam da se caffe raceri odnosi na mene, a niti kod tebe nije bilo :). ne pronalazim se u tome i ne volim da me netko svrstava u tu skupinu pa evo :D
i još uvijek ti nisam platio barem pivo za pomoć kod odabira motora, ali nisam na to zaboravio. :)
a kroz blato se može sa skoro svim. ;)

 
bas ti hvala. Drago mi je ako sam ti imalo pomogao!  (y)
Kle nije ni cross, ni enduro, ni putni, a jos manje RR motor. Zato nema odlike nijednog od pravih motora. Zauzvrat pruza svega pomalo i ja sam s njim zadovoljan, obzirom da nisam zahtjevan vozac.
Caffe raceri se nisu odnosili striktno na tebe, vec na sve one koji se prepoznaju u takvoj karakterizaciji!!!
Biti ce mi dargo ako ikada popijemo to piv..., KAVU!
LP
:D

sad kad smo rascistili nejasnoce, idemo dalje:
Nekako mi se cini da je motor JEDINA stvar koja se kupuje srcem, a ne razumom. S tog stanovista, svako ubjedjivanje tipa "moj je veci od tvog" su bespredmetna. Mozemo covjeku sugerirati sto je kod nekog dobro ili lose (apsolutno subjektivna stajalista) i to je sve.
Da ti nisi jedini na popisu kom sam ja "okrenio" razmisljanje, kaze i moj frend. Kupio covjek motor, poceo vozikati par djireva samnom i brze ga prodao.... Trazi putni enduro... :mrgreen:
btw. jos jedan chopper je u oglasniku, a planira se GS1200!!!  :mrgreen:
Sad nam je Yamaha ponudila i SuperTenere, ali (bem ti sirotinju, i Bogu je teska) ja na to ni ne pomisljam...
 
kroko said:
(y)   baš sam mu htio to skopirati ali me prestiže, pa kaj ti Enigma nis ne delaš hehe  :jesus: nego ako se jave dušebrižnici za ovih 50 somova na vuri da im odmah velimo da je to za paKLEnog sitnica (moj s preko 80 somova diše punim plućima), ako je čovjek sve mjenjao što je trebalo, dakle lanac i takve sitnice cijena više nego povoljna, a čini mi se da je našao povoljnog Stroma zato ga i prodaje.....  (y) (y)

:mrgreen:  eh da evo mu i fotka jer je ne vidi ako nije regan.......

ako te interesira kle, nemoj biti lijen još jednom nazvati tog čovjeka i porazgovarati
poznam vlasnika, poznam motor, a znam da mu motor servisira isti čovjek kako meni, tako i više od polovolice puležana
a slobodno se možeš javiti i meni na pp

pozdrav
 
barba969 said:
ako te interesira kle, nemoj biti lijen još jednom nazvati tog čovjeka i porazgovarati
poznam vlasnika, poznam motor, a znam da mu motor servisira isti čovjek kako meni, tako i više od polovolice puležana
a slobodno se možeš javiti i meni na pp

pozdrav

(y)  OOO Barba pa si ti živ-živ hehe......... eto vidiš SP/161cc ako ništa drugo koliko paKLEne mašine za sobom povlače karmu i duh, skoro svatko i svugdje ti može pomoći, rijetki su brandovi koji se time mogu pohvaliti, e to ti je KAWASAKI KLE DUH haha , još kad pribrojiš ugodna putovanja i druženja i još bolja gastronomska iskustva usput pa tko sretniji nego vozači paKLEne masine.........  (y) (y) (y)
 
..eeeeee da, sjećam se jednog člana ovog foruma koji je dugo imao potpis "VOZIM KLE..SANJAM KLV", i čovik dosanjao svoj san  :D..ko je sad na redu,,Kroko..Kleso..Enigma...el sanjate vi uopće, il da prodam svoju "Orange oluju" nekom bez sna  :mrgreen:
:piva: super ekipi KLE-ovaca  (y)
 
Zorro said:
..eeeeee da, sjećam se jednog člana ovog foruma koji je dugo imao potpis "VOZIM KLE..SANJAM KLV", i čovik dosanjao svoj san  :D..ko je sad na redu,,Kroko..Kleso..Enigma...el sanjate vi uopće, il da prodam svoju "Orange oluju" nekom bez sna  :mrgreen:
:piva: super ekipi KLE-ovaca  (y)

:misli:  Kaj......prodaješ........kolko.......?  :mrgreen:
 
klesoo said:
bas ti hvala. Drago mi je ako sam ti imalo pomogao!  (y)
Kle nije ni cross, ni enduro, ni putni, a jos manje RR motor. Zato nema odlike nijednog od pravih motora. Zauzvrat pruza svega pomalo i ja sam s njim zadovoljan, obzirom da nisam zahtjevan vozac.
Caffe raceri se nisu odnosili striktno na tebe, vec na sve one koji se prepoznaju u takvoj karakterizaciji!!!
Biti ce mi dargo ako ikada popijemo to piv..., KAVU!
LP
:D

sad kad smo rascistili nejasnoce, idemo dalje:
Nekako mi se cini da je motor JEDINA stvar koja se kupuje srcem, a ne razumom. S tog stanovista, svako ubjedjivanje tipa "moj je veci od tvog" su bespredmetna. Mozemo covjeku sugerirati sto je kod nekog dobro ili lose (apsolutno subjektivna stajalista) i to je sve.
Da ti nisi jedini na popisu kom sam ja "okrenio" razmisljanje, kaze i moj frend. Kupio covjek motor, poceo vozikati par djireva samnom i brze ga prodao.... Trazi putni enduro... :mrgreen:
btw. jos jedan chopper je u oglasniku, a planira se GS1200!!!  :mrgreen:
Sad nam je Yamaha ponudila i SuperTenere, ali (bem ti sirotinju, i Bogu je teska) ja na to ni ne pomisljam...
Hmmmm.....da nije žuti :misli: :mrgreen: