KMS-Kawasaki

Evo napisat ću vam ja, idite kupite Honde... :prsti:
 
Bandit said:
Kaze nije bio na netu od 24. srpnja...kak da ti odgovori?

pa gdje je :misli:

neka ga neko obavjesti da posjeti net.

neko tko prati net i ide na servis ili je dobar sa njim ili je u prolazu (y)

dosta je zabrinutih po tom pitanju
 
KAMENI DJ said:
baš mi je drago vidjeti kada se neko trudi dati odgovor :LOL:

možda nisam pogrešio kada nisam kupio kawu :misli:

Pazi molim te ove izjave... ne mogu vjerovat koji si ti kreten. Pa ako te toliko zanima nazovi ga i pitaj ili odi u MMS a nemoj nas gnjavit ovdje.
 
mate said:
Pazi molim te ove izjave... ne mogu vjerovat koji si ti kreten. Pa ako te toliko zanima nazovi ga i pitaj ili odi u MMS a nemoj nas gnjavit ovdje.

KMS  :mrgreen:
 
mate said:
Pazi molim te ove izjave... ne mogu vjerovat koji si ti kreten. Pa ako te toliko zanima nazovi ga i pitaj ili odi u MMS a nemoj nas gnjavit ovdje.

vrlo kulturna konverzacija :LOL:

još jednom naglašavam ista pitanja jer je gosn.Dario rekao da če ispitati neke aditive u osobnom aranžmanu pa me to neizrecivo zanima! gosn.mate  ako smijem napisati , i molio bi izvinjenje za ono kreten jer i da se poznamo nije baš na nivou osobe koja uređuje ovaj forum.

i na kraju ova pitanja zanimaju jako puno vozača kawasakija, prema tome to nisu samo moja pitanja!

hvala

 
KAMENI DJ said:
pa gdje je :misli:

neka ga neko obavjesti da posjeti net.

neko tko prati net i ide na servis ili je dobar sa njim ili je u prolazu (y)

dosta je zabrinutih po tom pitanju

Sezona je...možda čovjek ima posla, a i privatni život.
 
Bandit said:
Sezona je...možda čovjek ima posla, a i privatni život.
ma ok

ovo pišem dobronamjerno a ne da podj.....m, ovaj forum je za to i namjenjen :misli:

ako mate misli da nesmijemo ništa pitati, ništa reči  čemu onda služe hr motori :misli:

 
KAMENI DJ said:
ma ok

ovo pišem dobronamjerno a ne da podj.....m, ovaj forum je za to i namjenjen :misli:

ako mate misli da nesmijemo ništa pitati, ništa reči  čemu onda služe hr motori :misli:

Pusti ti matu...kriza srednjih godina :lolcry:
 
KAZE said:
No ja radim taj posao jer ga volim a ne da bi postao milijarder jer za to bi mi trebala milijarda godina.
Dario-KMS Kawasaki

dovoljno se vratiti u doba dok smo još koturali "autiće po pijesku" i lako je za zaključiti da si u najmanju ruku bio iskren kada si dao ovakvu izjavu....

da mi otac nije to što je, pretpostavljam da i sam znaš da bih ti sve svoje motore u potpunosti povjerio....
 
KAZE said:
Akontacija za motor se uzima čisto iz sigurnosnih razloga tako da smo sigurni da kupac želi taj motor odnosno odeš kupit bilo šta pa moraš platit akontaciju ili već u mnogo slučajeva cijelokupan iznos. Mi u sezoni uzimamo akontaciju od 10.000 kuna kao jamstvo i pazite opet se 2007 godine desilo par puta da kupac naruči motor i akontira ga i onda nakon par dana odustane i traži povrat akontacije.


Samo da napisem da akontaciju ne traze svi dileri.

Npr moj slucaj u Eurorent sam kupio suzuki bez ikakve akontacije,jednostavno dosao u salon i reko ocu butelju jel ima kaj,prodavac kaze nema,ali ako treba bit ce koju boju oces? ja reko neznam crnu ili plavo bjelu...koj prije dodje taj bum 8).....ostavio sam jedino broj telefona na koj su me nazvali za tjedan dana da je motor stigao ...brijem i da sam tada odustao od kupnje nebi bilo nikakvih problema ni prodavacu ni nikome...
 
Ninja said:
Samo da napisem da akontaciju ne traze svi dileri.

Npr moj slucaj u Eurorent sam kupio suzuki bez ikakve akontacije,jednostavno dosao u salon i reko ocu butelju jel ima kaj,prodavac kaze nema,ali ako treba bit ce koju boju oces? ja reko neznam crnu ili plavo bjelu...koj prije dodje taj bum 8).....ostavio sam jedino broj telefona na koj su me nazvali za tjedan dana da je motor stigao ...brijem i da sam tada odustao od kupnje nebi bilo nikakvih problema ni prodavacu ni nikome...

Mislim da akontacija dosta i ovisi o modelu koji se naručuje. Ako se radi o motoru koji se prodaje dosta, trgovac nema potrebe za akontacijom, jer će ga ionako prodati bez problema, ali ako se rado o modelu koji se proda jedan komad u tri godine, sigurno da će trgovac tražiti akontaciju i to je sasvim u redu.
Akontacije uz neke normalne uvjete su sasvim opravdane i uobičajene u poslovanju.
 
Ninja said:
Samo da napisem da akontaciju ne traze svi dileri.

Npr moj slucaj u Eurorent sam kupio suzuki bez ikakve akontacije,jednostavno dosao u salon i reko ocu butelju jel ima kaj,prodavac kaze nema,ali ako treba bit ce koju boju oces? ja reko neznam crnu ili plavo bjelu...koj prije dodje taj bum 8).....ostavio sam jedino broj telefona na koj su me nazvali za tjedan dana da je motor stigao ...brijem i da sam tada odustao od kupnje nebi bilo nikakvih problema ni prodavacu ni nikome...

U većini slučajeva krajnjem kupcu to nije niti bitno ali radi se o dvije firme koje financijski polaze sa potpuno različitih pozicija. KMS-u bi i jedan neprodani model stvorio velike probleme dok ga Eurorent ne bi niti primjetio. S druge strane, uz svu tu snagu Eurorent niti nakon par godina postojanja nije u stanju otkloniti ni najmanji kvar, a po nekim informacijama koje sam dobio nedavno, Eurorent i Suzuki se vrlo brzo rastaju ...
 
mate said:
U većini slučajeva krajnjem kupcu to nije niti bitno ali radi se o dvije firme koje financijski polaze sa potpuno različitih pozicija. KMS-u bi i jedan neprodani model stvorio velike probleme dok ga Eurorent ne bi niti primjetio. S druge strane, uz svu tu snagu Eurorent niti nakon par godina postojanja nije u stanju otkloniti ni najmanji kvar, a po nekim informacijama koje sam dobio nedavno, Eurorent i Suzuki se vrlo brzo rastaju ...

Sori sto ne pratim, al zašto bi koji neprodani bio problem KMSu?
 
Zato što su im financijske mogućnosti, kao i većini malih poduzeća, vrlo limitirane. Uz to su koliko sam čuo dobavljači podosta skratili rokove plaćanja, na snagu je stupio novi zakon pri kojem se davanja moraju pokriti odmah i kad sve to zbrojiš onda vidiš da nije baš bajno. Zamisli si u toj situaciji dva ili tri kupca koja se premišljaju, dva tri naruče motore... i nisi se okrenuo a stigao si do cca 250-300.000kn gotovine a nisi se okrenuo. Nije malo. Da preduhitrim optimiste sa savjetima da se obrate bankama za kreditiranje, ne ide to baš tako jednostavno jer ono što je dostupno je bliže lihvarskom ugovoru nego realnom kreditiranju. I zbog svega ovoga kažem da im nije jednostavno. Ne samo KMS-u nego općenito. S druge strane imaš firme poput Eurorenta kojem je moto program nešto, grubo rečeno, usputno i ovakvih problema znam da baš i nemaju. Ali velim, u konačnici to nikoga od nas ne bi trebalo interesirati samo jebiga... s vremenom upoznaš ljude, zbližiš se s njima i onda priča dobiva drugu dimenziju. 8)
 
mate said:
Zato što su im financijske mogućnosti, kao i većini malih poduzeća, vrlo limitirane. Uz to su koliko sam čuo dobavljači podosta skratili rokove plaćanja, na snagu je stupio novi zakon pri kojem se davanja moraju pokriti odmah i kad sve to zbrojiš onda vidiš da nije baš bajno. Zamisli si u toj situaciji dva ili tri kupca koja se premišljaju, dva tri naruče motore... i nisi se okrenuo a stigao si do cca 250-300.000kn gotovine a nisi se okrenuo. Nije malo. Da preduhitrim optimiste sa savjetima da se obrate bankama za kreditiranje, ne ide to baš tako jednostavno jer ono što je dostupno je bliže lihvarskom ugovoru nego realnom kreditiranju. I zbog svega ovoga kažem da im nije jednostavno. Ne samo KMS-u nego općenito. S druge strane imaš firme poput Eurorenta kojem je moto program nešto, grubo rečeno, usputno i ovakvih problema znam da baš i nemaju. Ali velim, u konačnici to nikoga od nas ne bi trebalo interesirati samo jebiga... s vremenom upoznaš ljude, zbližiš se s njima i onda priča dobiva drugu dimenziju. 8)

Mala nadopuna - ako ne zele dizati marze (a ne smiju jer ce im drugi pokupiti kupce), kamate banke ce im pojesti zaradu... A kao sto Mate kaze, u operativnim troskovima do iznosa 300k kn dodjes vrlo brzo... a to su novci koje treba imati kad istodobno imas:

- najam
- place (BRUTTO iznosi, ne ono sto radnik dobije)
- rezije
- PDV
- itd itd itd...
 
Bez uvrede nikome,ali ako netko nije u stanju zaraditi normalno i pokriti troskove kako treba,neka ne otvara firmu. Nadjes dobar posao i ne razmisljas puno o papirima,radnicima itd itd. E sad,marza je takva kakva je,ali da nema zarade ,ne bi se ni mucio. To nema po meni nikakve veze sa kaparom. U cijelom svijetu se kapare NARUCENE stvari. Pa i u firmi koja ima 1 000 000 000 eura godinjeg obrtaja love. Nema tu cile / mile ,oces da ti narucim, daj mi kaparu ,barem simbolicnu ,3-4000 kn. Jebiga, tako cu se osigurat da me ne zajebavas. Ko ce te poslije ganjat "ej narucio si " itd itd.