KMS-Kawasaki

Bruno_rv said:
Bez uvrede nikome,ali ako netko nije u stanju zaraditi normalno i pokriti troskove kako treba,neka ne otvara firmu. Nadjes dobar posao i ne razmisljas puno o papirima,radnicima itd itd. E sad,marza je takva kakva je,ali da nema zarade ,ne bi se ni mucio. To nema po meni nikakve veze sa kaparom. U cijelom svijetu se kapare NARUCENE stvari. Pa i u firmi koja ima 1 000 000 000 eura godinjeg obrtaja love. Nema tu cile / mile ,oces da ti narucim, daj mi kaparu ,barem simbolicnu ,3-4000 kn. Jebiga, tako cu se osigurat da me ne zajebavas. Ko ce te poslije ganjat "ej narucio si " itd itd.

Nije to baš tako jednostavno, nismo svi isti. Postoje ljudi koji su počeli davno raditi taj posao, u nekim drugim vremenima, i to prvenstveno iz ljubavi. Ta ljubav se nesvjesno prenese na obitelj i to preraste u familijarni biznis. A vrijeme prolazi i ne možeš se ti preko noći prekvalificirati da dobiješ neki "dobar" posao. Da ne govorim da na to utječe još milijardu faktora kao recimo da nije isto naći posao u Rovinju i u Karlovcu. U konkretnom slučaju, mislim na motore, ja ti mogu detaljno ispričati kako su krenuli gotovo svi poznatiji dileri/servisi u Zagrebu i okolici. Neki su danas jači, neki slabiji ali ja ne poznam nikoga tko je stvorio nešto a da nije bilo šverca i muljaža ma koliko me netko u to uvjeravao. Tako se jednostavno živjelo ali se s vremenom pretvorilo u "pravi" posao. A kao i u svakom drugom poslu, postoje ljudi koji više odnosno manje okretni i naravno da zbog toga nastaju razlike.
 
mate said:
Nije to baš tako jednostavno, nismo svi isti. Postoje ljudi koji su počeli davno raditi taj posao, u nekim drugim vremenima, i to prvenstveno iz ljubavi. Ta ljubav se nesvjesno prenese na obitelj i to preraste u familijarni biznis. A vrijeme prolazi i ne možeš se ti preko noći prekvalificirati da dobiješ neki "dobar" posao. Da ne govorim da na to utječe još milijardu faktora kao recimo da nije isto naći posao u Rovinju i u Karlovcu. U konkretnom slučaju, mislim na motore, ja ti mogu detaljno ispričati kako su krenuli gotovo svi poznatiji dileri/servisi u Zagrebu i okolici. Neki su danas jači, neki slabiji ali ja ne poznam nikoga tko je stvorio nešto a da nije bilo šverca i muljaža ma koliko me netko u to uvjeravao. Tako se jednostavno živjelo ali se s vremenom pretvorilo u "pravi" posao. A kao i u svakom drugom poslu, postoje ljudi koji više odnosno manje okretni i naravno da zbog toga nastaju razlike.

nisam mislio konkretno na KMS. Mislio sam na troskove koje je nemoguce pokrit. Imao sam i ja jednu PC trgovinu, i bilo je nemoguce zaradit i zatvorio. Dakako, trgovina je bila nova,ali da je bilo zarade ,bar malo ,uspio bi pokriti troskove i place. Svaka firma mora izvuci po meni ,place za sve radnike  ,troskove i za gazdu malo vecu placu. Ako toga nema ,onda ne treba imat trgovinu ili neki obrt ili doo. Znam da je laske reci nego napravit,ali tako inace ide. Znam brdo ljudi koji su se zamarali raznoraznim troskovima,najmovima itd itd i nisu uspjeli i isli u velike minuse. I sad rade vec godinu dvije sve i svasta da vrate minuse. Ali necemo sad o tome...... Mislim da kupac ne bi trebao znati stanje firmi,njihova ulaganja, koja im je marza ,koliki su troskovi itd. Mislim da se samo ovdje sve voli znati. Ali ako bas zele ljudi znati,svi podaci o zaradama su JAVNI i moze se doci do tih podatak cini mi se u nekakvom godisnjeg registru.
Bez obzira na to, govorili smo o kapari. Kapara bi se trebala platit svugdje,to je osnova trgovanja kad se radi PO NARUDZBI. A ako netko ne uzima kaparu,to bi trebalo oznacit kao IZUZETAK a ne one trgovine koje uzimaju.  (y)
 
Na prvi dio nemam šta dodati. Što se tiče kapare, moj zaključak da je to zapravo dio poslovne politike. Isto kao što neki daju na odgodu a drugi kad uplata predračuna sjedne na račun. Nema pravila, ovisno o situaciji.
 
Bruno_rv said:
Bez uvrede nikome,ali ako netko nije u stanju zaraditi normalno i pokriti troskove kako treba,neka ne otvara firmu. Nadjes dobar posao i ne razmisljas puno o papirima,radnicima itd itd. E sad,marza je takva kakva je,ali da nema zarade ,ne bi se ni mucio. To nema po meni nikakve veze sa kaparom. U cijelom svijetu se kapare NARUCENE stvari. Pa i u firmi koja ima 1 000 000 000 eura godinjeg obrtaja love. Nema tu cile / mile ,oces da ti narucim, daj mi kaparu ,barem simbolicnu ,3-4000 kn. Jebiga, tako cu se osigurat da me ne zajebavas. Ko ce te poslije ganjat "ej narucio si " itd itd.

Kaparenje robe je uglavnom stvar i odluka prodavača robe, nije to ništa što se u
svijetu obavezno traži. Ja recimo nekada tražim kaparu, nekada ne, ovisi o kupcu
i vrsti proizvoda koju naručuje. Ako je nešto što se vrlo teško proda ako kupac
odustane, tražim nešto kapare, no i onda se kupac može predomisliti. Sve ti je to
neka odluka prodavača vezana uz njegovu subjektivnu procjenu, više nego pravilo
igre.  (y)
 
AnteK said:
Kaparenje robe je uglavnom stvar i odluka prodavača robe, nije to ništa što se u
svijetu obavezno traži. Ja recimo nekada tražim kaparu, nekada ne, ovisi o kupcu
i vrsti proizvoda koju naručuje. Ako je nešto što se vrlo teško proda ako kupac
odustane, tražim nešto kapare, no i onda se kupac može predomisliti. Sve ti je to
neka odluka prodavača vezana uz njegovu subjektivnu procjenu, više nego pravilo
igre.  (y)

potpisujem..isto tako i ja poslujem
 
Kapara ovisi i o vrsti robe ,jer nije isto prodavat gume i vozila npr. Dosta toga ovisi i o ugovoru koji ima prodavač s dobavljačem. Da li plača motor ,pa ga onda prodaje u svoje ime ,ili ga prodaje za proviziju u ime uvoznika/dobavljača ,pa ga nije briga ako ostane u salonu neko vrijeme.
 
evo, opet samo pohvale za KMS, ljudi su stvarno usluzni, uviejk spremni pomoci i objasniti. Pricajuci s njima imas dojam ko da se znate vec 100 godina..... ma zakon!

Dario..... hvala na glancanju xD
 
BeLa-Vg said:
evo, opet samo pohvale za KMS, ljudi su stvarno usluzni, uviejk spremni pomoci i objasniti. Pricajuci s njima imas dojam ko da se znate vec 100 godina..... ma zakon!

Dario..... hvala na glancanju xD

Dali si možda napomenuo Dariu da ima nekih pitanja na forumu upučenih njemu?
 
jesam, ali covjek radi!

previse je posla tamo.... i jednostavno ne stigne!

Njegove rjeci:

Kad bih ja sjedio na forumu i odgovaro na sva ta pitanje tvoj motor bi na servis doso tek sljedece godine u 1. mj.

Nadam se da je sve jasno!

Covjek ce se javit kad bude naso vremena.

 
BeLa-Vg said:
jesam, ali covjek radi!

previse je posla tamo.... i jednostavno ne stigne!

Njegove rjeci:

Kad bih ja sjedio na forumu i odgovaro na sva ta pitanje tvoj motor bi na servis doso tek sljedece godine u 1. mj.

Nadam se da je sve jasno!

Covjek ce se javit kad bude naso vremena.

OK, jasno mi je da čovjek umire od posla ali za odgovor ne treba više od15min. (y)

ipak se tu radi o vozilima koje KMS prodaje, Dario je o tome pričao pred kraj prošle godine ako se nevaram, a sada je 8mj. ove :misli:

samo malo dobre volje i svi zadovoljni (y)

 
Skokni do KMS-a i pitaj, ako je to previše broj telefona je 047/414-601!!! Postao si dosadan već, kada čovjek ulovi vremena, odgovoriti će na postove!!

Za KMS same pohvale. Kupio kod njih 1. motor i bio prezadovoljan sa uslugom i servisom. Uzimam i 2. motor kod njih.

Dac, keep up the good work!! (y) (y)
 
Stvarno ,jebote ,jos ce ga na silu neko uvatit i zavezat za PC dok ne odgovori.  :LOL: PA ljudi imaju za radit jbte
 
Bruno_rv said:
Stvarno ,jebote ,jos ce ga na silu neko uvatit i zavezat za PC dok ne odgovori.  :LOL: PA ljudi imaju za radit jbte

Sve je dobro dok ide, ali kad stane biti če kasno :LOL:
 
A stat će zbog tebe?? :misli:

Nemoj ostavljati dvosmislene i sarkastične komentare...

Dok je čovjekova usluga na nivou na kojem je, ništa neće "stati"!!!

Još jednom napominjem, ako imaš nekakvih pitanja ili problema, možeš se obratiti putem službenog broja telefona ili službenog maila. Dariova je dobra volja ako će pisati na ovom forumu i koliko će ćesto pisati na ovom forumu.

Ne moraš ti sada raditi cirkus iz toga, kako bi ljudi dobili krivi dojam!
 
Kao prvo ništa sarkastično niti sam napisao niti mislio :misli:

pod stati sam mislio na vozilo tipa kawa a ne na bilo čiji servis ili posao prodaje ili na šta več misle ovdje neki samozvani advokati!

da ponovim zadnji puta  pitanje je upučeno samo jednoj osobi na ovom planetu a to je gsn.Dario vlasnik KMS-a a on točno zna o čemu je pričao i šta je obečao ovdje na ovom forumu.

molio bi da više neraspravljamo o ovome nego pričekamo da čovjek napiše kada bude htjeo ili mogao
puno uspjeha želim u radu gore navedenoj firmi(molim da se i ovo neprotumači kao sarkazam) (y)
hvala