Koje motore uzeti u obzir - adventure klasa?

Jedino sto mogu reci na ovu temu je da Versys ne zalazi u Adventure vode. On je meni zamaskirani naked koji se solidno vozi i jako je udoban. Mislim da ce mi to iduci motor biti jer je mala potrosnja i mogu provesti cijeli dan na njemu. Frend mi se zalio na ovjes Versysa onog novog ali on nije mjerodavan jer covjek vozi 600RR i kupio Versysa i malo iza toga prodao jer se razocarao. Meni je on zaista za ajmo rec high midrange motore odlican.
Jel honda 600rr, ako je ovjes na njoj nista bolji od versysa , kao neki putni motor 🤣
 
Jel honda 600rr, ako je ovjes na njoj nista bolji od versysa , kao neki putni motor 🤣

Da bas je spominjao da su ga neki zafrkavali na racun tog ovjesa ali covjek zaista brutalno vozi. Kad vozi svoju voznju ja ga ne mogu pratit.
 
Jel ti ono sad Fazera vozis? Meni Fazer ulazi u neki uzi odabir iza Versysa, pa me zanima sta te tjera sa Fazera na Versysa, naravno osim potrosnje?

Pa ne mogu puno toga reci lose za motor. Nekima se ovaj motor ne svida zbog razvijanja snage jer je mlitav, meni je sve samo ne mlitav. Ovo mi je prva litra pa nisam neko mjerilo ali meni je on u svim rezimima rada taman. Mozda ne povlaci kao prava litra u nizim okretajima ali meni to i odgovara jer je odlican za putovanja jer se doslovno vozi kao skuter xD

Potrosnja varira jbg. 1600 km sa frendovima oni potrosili 600 kn goriva ja 750 kn..na turi je sasvim okej. Problem je sto trosi kad ga se goni a zvuk stalno tjera da to i radis. Mozes tank potrosit za 300 km ili za nekih stotinjak da ti se upali rezerva :mrgreen:

Prosle godine sam ga kupio pa sam slabiji bio na gasu i set guma mi je izdrzao 10-11 tskm (pirelli angel st) a prosle jeseni sam promijenio opet gume i sad su gotove vec na 6- 6.5 tskm.. i mene je iznenadilo jer sam se mogao zakleti da sam vise prosao no knjizica sa zapisanim km ne laze.. sto je najgore ja sam totalni mediokritet od vozaca pa zderem gume..a dobro i krme sam od 120 kg. Full je vozan i na nizim brzinama po gradu iako ima 220 kg

Udobnost? Opet kazem nisam puno motora imao ali u usporedbi sa FZ6 koji sam prije vozio je fotelja. Iako su noge zapravo skvrcenije jer je "sportskiji" polozaj voznje na fz1 ali opet puno udobniji polozaj od fz6. Mogu na njemu biti cijeli dan bez problema iako sam visok 190 cm. E da nizi ljudi se zale na sirok rezervar (iako samo ima 18 litara) ali meni je bas taman

Osim potrosnje voli zaplivat zadnji kraj pri brzoj voznji ali opet krme sam i pritom ne znam vozit pa ono... uglavnom meni je mrak motor
 
Ako tražiš mišljenje od nas ovdje nemoj kupit nikakav motor, ako nemaš složenu sliku u glavi sto bi vozio i za koje ti potrebe treba nemoj uzalud trošiti vrijeme i novce. Prvo se trebaš sa sobom dogovorit pa onda kupuj i nemoj slušati što drugi kažu
 
Pa ne mogu puno toga reci lose za motor. Nekima se ovaj motor ne svida zbog razvijanja snage jer je mlitav, meni je sve samo ne mlitav. Ovo mi je prva litra pa nisam neko mjerilo ali meni je on u svim rezimima rada taman. Mozda ne povlaci kao prava litra u nizim okretajima ali meni to i odgovara jer je odlican za putovanja jer se doslovno vozi kao skuter xD

Potrosnja varira jbg. 1600 km sa frendovima oni potrosili 600 kn goriva ja 750 kn..na turi je sasvim okej. Problem je sto trosi kad ga se goni a zvuk stalno tjera da to i radis. Mozes tank potrosit za 300 km ili za nekih stotinjak da ti se upali rezerva :mrgreen:

Prosle godine sam ga kupio pa sam slabiji bio na gasu i set guma mi je izdrzao 10-11 tskm (pirelli angel st) a prosle jeseni sam promijenio opet gume i sad su gotove vec na 6- 6.5 tskm.. i mene je iznenadilo jer sam se mogao zakleti da sam vise prosao no knjizica sa zapisanim km ne laze.. sto je najgore ja sam totalni mediokritet od vozaca pa zderem gume..a dobro i krme sam od 120 kg. Full je vozan i na nizim brzinama po gradu iako ima 220 kg

Udobnost? Opet kazem nisam puno motora imao ali u usporedbi sa FZ6 koji sam prije vozio je fotelja. Iako su noge zapravo skvrcenije jer je "sportskiji" polozaj voznje na fz1 ali opet puno udobniji polozaj od fz6. Mogu na njemu biti cijeli dan bez problema iako sam visok 190 cm. E da nizi ljudi se zale na sirok rezervar (iako samo ima 18 litara) ali meni je bas taman

Osim potrosnje voli zaplivat zadnji kraj pri brzoj voznji ali opet krme sam i pritom ne znam vozit pa ono... uglavnom meni je mrak motor
Eto vidis, k'o da si mene opisao gabaritima i umijecem voznje 😄
Ok, sve si mi rekao samo mi nisi odgovorio na pitanje: sta te vuce na Versysa iza Fazera?
 
Eto vidis, k'o da si mene opisao gabaritima i umijecem voznje 😄
Ok, sve si mi rekao samo mi nisi odgovorio na pitanje: sta te vuce na Versysa iza Fazera?


Pa ne vuce me jos ali vozio sam i prvu i drugu generaciju i meni je zaista fora. Mala potrosnja i ima fini okretni moment da sam se cesto zacudio kad bi na semaforu trazio prvu jer sam mislio da vozim drugom :mrgreen:
Kad cu ga uzeti to jos ne znam... dokle mi djep bude dopustao da se glupiram sa fejzerom

Osim sto mi je FZ1 bio san da ga uzmem pa sam i zbog konja uzeo jer sam mislio da ce meni i curi biti udobniji. Istina, lakse je u dvoje jer ima momenta pa ne moram uopce saltat ali sa kuferom pozadi opet nam mali 😄 no meni samome je toliko udoban da bi isao na kraj svijeta sa njim.
Zapravo nije strasno al najveci minus je potrosnja no jebe mi se xD
 
Pa ne vuce me jos ali vozio sam i prvu i drugu generaciju i meni je zaista fora. Mala potrosnja i ima fini okretni moment da sam se cesto zacudio kad bi na semaforu trazio prvu jer sam mislio da vozim drugom :mrgreen:
Kad cu ga uzeti to jos ne znam... dokle mi djep bude dopustao da se glupiram sa fejzerom

Osim sto mi je FZ1 bio san da ga uzmem pa sam i zbog konja uzeo jer sam mislio da ce meni i curi biti udobniji. Istina, lakse je u dvoje jer ima momenta pa ne moram uopce saltat ali sa kuferom pozadi opet nam mali 😄 no meni samome je toliko udoban da bi isao na kraj svijeta sa njim.
Zapravo nije strasno al najveci minus je potrosnja no jebe mi se xD
Znaci iskljucivo financijski razlozi.
I meni je Versys nevjerojatno zabavan i sposoban motor, ali poznam sebe pa znam da ce morati doci nesto drugo za sezonu, maksimalno dvije.
A gledam svasta, od Versysa 1000, FZ1, FZ8, Z1000SX, pa cak i GS-ove i K1300R. Neka sada Versysa. Nisam mu jos nasao manu :)
 
  • Like
Reactions: SpoRRi
Vako...ja imam 2 metra,100kg.,od toga 65 kg misica...vozio sam taj Varadero 125. 8 mj.,i mogu ti reci da sam se na njemu dobro pripremio za dalje,pravi motorin za obuku,a mos isto s njim di oces...a bez problema je vozio i moju caricu suputnicu...
A da, al tko zna dal on ima toliko kila misica da ukroti muski motor kao sta je varadero 125



Jbg morao sam, pa makar dobio batina
 
  • Haha
Reactions: maRRin 06 and Paf
A da, al tko zna dal on ima toliko kila misica da ukroti muski motor kao sta je varadero 125



Jbg morao sam, pa makar dobio batina
danas odradia fitness...moracu odraditi neku sliku moj brajo,da dobijes malo volje za sportom...
 
Ako pricamo iskljucivo o cesti do 5000 eura meni mi prvi izbor bia TDM 900, ako si vise off road orijentiran onda tenere 660.
Sve ostalo mi je losiji izbor.
Transalp dobar pouzdan motor, ali meni niti smrdi niti mirise.
Vstrom i versys dobri motori, ali kako sam rekao pored tdm-a nemaju sta traziti.
 
Tenere je ''trzava'' i debela.

TDM je stvarno dobar izbor u toj klasi. Kao i Vstrom 650.

Iako obožavam Honde, Transalp mi je tu nedorečen.

Versysa nikad proba nisam.
 
  • Like
Reactions: filip989
Ok, za cestu se vrtimo oko par modela s kojima se vise-manje svi slazu.

A u kontra smjeru? Znaci ista klasa, ista velicina, ista cijena motora ali da je sposobniji za off road?