KOJI AUSPUH IMA NAJBOLJI ZVUK???

Ivo

New member
O ukusima se naravno ne raspravlja...ali za sve one koji zele poslusati zvuk svih auspuha koji se nalaze na trzistu saljem vam link.
Meni nekako jebeno zvuci mikron (y) pa za njim yoshimura pa akrap.
Pustam na vama da odlucite koji je po vama najbolji :slinavac: :peace:


http://www.sportrider.com/tech/146_0410_pipe_clips/
 
Šteta što je ovo sve druga liga. Nema Termija na Dukcu. A bolje od toga ne postoji. :mrgreen:...
 
mate said:
Šteta što je ovo sve druga liga. Nema Termija na Dukcu. A bolje od toga ne postoji. :mrgreen:...

Da sad ne sitnicavim jel ovaj V2 ili mozda onaj ;), sve sto sam cuo je blagi drekec u usporedbi s grmljavinom prave V2 makine. Nek su ovi s 4/6 ili kolko vec cilindara brzi, jaci, ovo-ono, al nema zvuka do V2.
 
Definitivno. Što se Dukaca tiče, što su noviji to su rafiniraniji i zvuk je otišo lagano u pišu. Još uvijek rula stari 916 '94-'98 u SP/SPS izvedbi. To što se tiče serijskih motora, racing je opet drugi svijet.
 
mate said:
To što se tiče serijskih motora, racing je opet drugi svijet.

Slazem se, ali u EU oni koji voze po javnim cestama ionako mogu racunati samo na serijske motore ;)
 
Ma zapravo govorim o svim motorima generalno. Prije par dana sam na jednog Dukca vratio originalne homologirane auspuhe i zatvoreni kuplung dekl jer ide u prodaju pa nek sve bude serijski. Danas sam ga malo provozao. Osjećaj je totalno drugačiji, svako malo sam morao turirati čisto da vidim jel se možda ugasio. Čim počnu rigoroznije provjere biće sranja, previše smo navikli na te after market auspuhe. Jedino me spašava ako ne budu radili probleme na mojim, sad već skoro oldtimerima. :mrgreen:
 
mate said:
Čim počnu rigoroznije provjere biće sranja, previše smo navikli na te after market auspuhe. Jedino me spašava ako ne budu radili probleme na mojim, sad već skoro oldtimerima. :mrgreen:

Je, frka je ako pocnu kontrolirati. Ja bi rado vozio bez db-killera, al me frka da cu dolijat prije ili kasnije. Cuvam se za posjetu slobodnim drzavama ovo ljeto ;)
 
mate said:
svako malo sam morao turirati čisto da vidim jel se možda ugasio.

:LOL: :LOL: :LOL:
Ovakvu laž već dugo nisam čul - onaj "mlinček za kavu" zvuk suhog kuplunga nemreš ne čut
 
Ma ne mogu se odlučit dali bolje zvuče japanci ili ovi talijani,makar VTR ima strašan zvuk,sigurno ljepši od mojeg light mille.

Ali definitivno trebate poć negdje na GP, bio sam u Brnu (2004) PA TO JE STRAŠNO, kad su u prvom krugu dolazili iza brda mislio sam da ide formula 1 !!  Nemaju nikakve prigušivače,i iako to svi vidite na slikama postaneš svjestan toga tek kad čuješ . Kasnije se moglo čut kako koji zvuči i jebiga, opet mi je dukac nešto posebno, rekao bih , po zvuku, da  je najjači !! Svaka promjena brzine-prasak !!
I jedino je kawasaki urlikao kako sam navikao od japanaca, svi ostali rade kao v4, lani je i on prešao na big-bang, pa vjerojatno zvuči kao i ostali .
Uglavnom, trke je deset puta bolje pratit preko TV-a , isplati se otić samo zbog zvuka !!

  :mrgreen:
 
Ma ne samo trke, sa skoro svim sportovima je isto. Da nema ekrana ne bi ni znao šta se događa.
Od svih zvukova koje sam čuo mislim da je ipak F1 nešto posebno, osim starog Foggyjevog Dukca naravno :mrgreen:. Frend i ja zamolili redare da nas puste na minutu, dvije pored Casina u Monte Carlu samo da lupimo koju sliku a na tom mjestu (kod fontane ako se dobro sjećam) svi jako koče i ubrzavaju. Bila su dva Jordana, mislim Hill i još netko.... uglavnom, kad je to krenulo i kad je vatra počela sukljat iz spulja. Nešto nevjerojatno. Nikad prije ni kasnije nisam čuo nešto slično. Jedino za taj D16 svi vele da je prestrašan. Valjda ćemo i to jednom čuti u živo.
 
SVJETLI said:
Ali definitivno trebate poć negdje na GP, bio sam u Brnu (2004) PA TO JE STRAŠNO, kad su u prvom krugu dolazili iza brda mislio sam da ide formula 1 !!

Bio!! CUO!! LUDOO!! :mrgreen: :mrgreen:

Iako ne bih rekao da je ko formula....bolje od formule.....I kad je Dukac prolazio, doslovno se moglo osjetiti podrhtavanje tla, a bili smo na cca 100 metara od staze.....nevjerovatno!
 
D16 ? To je ?

Jedan blu knights mi je rekao da bih mogao biti zapovjednik u policiji !
 
Zavrsili ste na GP makinama, a mi o cestovnim motorima ;) Cuo MotoGP (Sachsenring u Svabiji), nakon 3-4 kruga pocela bolit glava od buke. Ipak, nema zvuka do F1.
 
ib said:
Je, frka je ako pocnu kontrolirati. Ja bi rado vozio bez db-killera, al me frka da cu dolijat prije ili kasnije. Cuvam se za posjetu slobodnim drzavama ovo ljeto ;)
Najveća će frka biti kad osiguravajuće kuće prestanu s isplatama šteta onima kojima motori nisu serijski, pod izlikom da je upravo promijenjeni dio razlog nezgode. To je razlog zašto u zapadnijim zemljama nema ovakvih egzibicija (nehomologirani otvoreni ispusi, promjena ili skidanje svjetala ...) ko kod nas. Policija i tehnički pregled su manji problem od osiguravajućih tvrtki (tj. njihovih vještaka) na zapadu.
 
Pec said:
Najveća će frka biti kad osiguravajuće kuće prestanu s isplatama šteta onima kojima motori nisu serijski, pod izlikom da je upravo promijenjeni dio razlog nezgode.

Tocno, to je ovdje praksa. Zato su vece modifikacije motora prava rijetkost...