Koji novi/rabljeni motor

bigfoot said:
Ljudi moji bez uvrede ali motor je zajebancija,a za to i sluzi. Kada idem nekamo na put sa moto drustvom ili sam, idem motorom. Za dnevnu voznju dragi moji koristite ili auto ili neki skuter (tko voli)....
Nemojte voziti motore,a onda razglabati o gumama,potrosnji i servisima. Dok si motorista o tome razmisljas otprilike onoliko,koliko i o sudarima i padovima. :wink:

Obzirom da se nisi, vrijeme je da se predstaviš u forumu za nove članove. I možda je vrijeme da shvatiš da neki motor shvaćaju vrlo ozbiljno, kao prijevozno sredstvo. Ne samo kao zajebanciju.
 
Kak ne- Honda Bandit 650  :mrgreen: Valjda se zeznuo..
Iako, poredak mu je vrlo dobar. Ja bih radije na prvo mjesto stavio ER-5, zbog svih troškova, a ako to nije dovoljno veliko-udobno-jako, onda ZR7, pa Bandit. Smatram da je ZR7 dosta dobro pogođen, taman je na granici rege, ima više momenta, bolja međuubrzanja. Ako treba poluoklop, opet mi je ljepši (subjektivno mišljenje) od starog Bandita 600 sa poluoklopom.
 
Eh dragi ljudi, sve mi više bistrite ovu situaciju :)

Samo da pojasnim ovom od gore: put autom od Trogira do Splita traje koliko i vožnja s kraja na kraj Zagreba, više-manje.
Za put od 20 i nešto kilometara treba ti preko sat, nekad skoro i dva vremena. Evo, gle da ti opišem moj put doma (18 km od Splita) auto i motorom:

Auto:
15.00 završavam radit 
15.05 sjeo u auto, palim, krećem
15.20 prvo križanje, "škver" izlazi doma pa mi za 500 metara treba još 15-20 minuta
15.40 drugo križanje, izlaz iz grada, Pujanke, još 10-ak minuta
15.55 treće križanje, Solin-širina, ajmo reć još 5-10 minuta
16.00 negdje oko K. Sućurca (ako nije nekakav zastoj, nedajbože sudar, onda dodaj na sve još 45 minuta najmanje!)
16.20-16.30 doma parkiram auto mrtav umoran, ali ne od posla nego od vožnje

Motor (nekad davno prije skuterić od 50 kubika, cvajtakt)

15.00 gotovo s poslom
15.05 u prometu prema kući, presjekao 2 ulice bez muke i uključio se ispred svih na semafor
15.10 prvi na semaforu na Pujankama
15.15 prvi na semaforu u Solinu
15.20 20-30 km/h zaobilazim sve papke u autima koji se znoje, stenju, puše i psuju hrvatske ceste
15.25 parkiram pred kućom, sretan radi ugodne vožnjice

E sad molim ovog magarca od gore da mi pojasni što je mislio reći pod onim "ljudi za posao koristite auta" ...
I nek mi objasni zašto da ne kupim motor opet?!

Btw prije nego spomene kišu, snijeg i buru, samo da kažem da se ovde motor može vozit sigurno 8-9 mjeseci u godini.
 
ti si kao šibenčan?nemoj er 5, kad čuješ samo onaj njegov cvrkut ajme majko....
 
ma kupuj er5 i gotovo to ti je skroz za grad motor uzak i provlaci se svagde
a moze i van grada na putovanja, ako je faber mogao sa njim toliko da predje
to mi pokazuje da taj motor moze svasta  (y) i da nije obicno
biciklo kao sto neki kazu  :palacdolje: :mrgreen:
 
Evo čovik poviše kaže da "cvrkuće", mislim da je to onaj zvuk kao na starom KLR-u, metalni zvek-zvek koji radi fazni lanac kad se rastegne. Ili se varam?  :misli:
 
ma vjerovatno je mislio kako se cuje sa serijskim auspuhom, ni meni se bas ne svidja
ali sam cuo jednog sa viperom i jebeno se cuo tj jako zanimljivo i puno glasnije od serijale
ali ako malo duze putujes onda ti malo i bude drago sto je tih pa ti ne smeta  (y)
 
Istina. Sve ima svoj plus i minus. Npr. ak buš se često vozio u gužvama kakve navodiš, savjetovao bih ti otvoreni auspuh da te drugi čuju, jer si vjeruj mi, sa serijskim ko u njemom filmu. Eventualno ako potrubiš. Za putovanja si nabaviš čepiće i to je to.
 
Gjuro said:
E, kad smo kod čepića, di ih ima za uzet? :) One gumene, u boji :D
najbilji su "plivadon" i "andol" i najbolje je kad ih netko drugi stavi....  :LOL:
 
Gjuro said:
E, kad smo kod čepića, di ih ima za uzet? :) One gumene, u boji :D

http://www.mdcentar.hr
Čepići za uši STELLA (EN 352)

Izrađeni su od kvalitetne, mekane, antialergijske plastične osnove. U ovisnosti od veličine ušnog kanala, dužina čepića se može skratiti za jedno ili dva rebra. Pakirani su u plastičnoj kutiji za čuvanje

Lako se čiste i dezinficiraju, postojane su boje i ne nadražuju kožu.

Srednja vrijednost prigušenja: 30 dB



 
 
Željko said:
http://www.mdcentar.hr
Čepići za uši STELLA (EN 352)

Bome nisu loši- to su baš radnički.. Jedino je pitanje kolko to košta i jel se može kupit po par-dva.. Ja sam do sad koristio one obične za 4kn par, nisu loši.