Kompresor za skidanje variomata

v3kac said:
Imaš i Makitin električni "udarni" i jeben je ...odšerafljuje jebenica.
Za  njegove potrebe je dobar i einhel (y) (proba sam sa njim radit odlican je ide na zalet i spojiš ga odma na akumulator od motora (y))
 
v3kac said:
Imaš i Makitin električni "udarni" i jeben je ...odšerafljuje jebenica.
             
U pravu si samo ti onda ostane prazan novčanik.Ja gledao u Solingrađi ,Švicarski Perlles na baterije (znaći bez kabela ) dođe 2 600 kn. :misli:
 
cosmic said:
Alate ili podmazivač??
Vidija san podmazivač i u Bauhausa...

Šta će ti podmazivač? :misli:, štrcneš WD 40 koji put u rupu di piše OIL i to je to. :misli:
 
Da vam kazem jedan stari trik starih mehanicara, kojega sam i ja pokupio: Kada skidate variomat, klip rukom dovedete u donju mrtvu tocku. Skinete svjecicu i u cilindar nagurate mekane spage. Nakon toga obicnim okastim kljucem odsarafite saraf variomata.
 
dr.mrgood said:
Da vam kazem jedan stari trik starih mehanicara, kojega sam i ja pokupio: Kada skidate variomat, klip rukom dovedete u donju mrtvu tocku. Skinete svjecicu i u cilindar nagurate mekane spage. Nakon toga obicnim okastim kljucem odsarafite saraf variomata.
           
Al moraš stavit vraga za stražara da ti čuva kanale da špaga ne uđe u neki od njih.Zamisli da uđe u usisni kanal a ti zavrtiš maticu variomata,dobiješ škare ali prstene za k...c . :misli:
 
bmw m 5 said:
moze i 25 litara...nije bitna zapremina koliko je bitan radni tlak...ali manje vise svi oni uspiju napumpati na 6 bara koliko je optimalno za pneumatski pistolj....25 litara je tebi dovoljno..za zavrtanje i odvrtanje...nisi profic pa da ti treba veci rezervar... :wink:

Uuuuu mi ocito ne radimo sa istim pistoljima :? :? :?

To kazem zato jer sa 25 litrenim kompresorom i 6 bara NE MOZES nista :shock: ne mozes tocak pritegnuti i otegnuti, a ne nesto kompliciranije :?
Mali volumen, brzo pada tlak i baj baj otezanje. Vece burence, veci tlak jedini iskreni savjet (y)
 
ne znam koliki frend ima kompresor, (neki manji) al je slab i kad se skroz nadruka, matica na beverliu 500 se odsarafi cim das gas
za leader i quasar masine nije bad al za ove ''mrcine'' 0 bodova

pa je bilo guranja do vulkanizera
 
Bas radi toga sam i pito jer mi je pola ljudi reklo da ce 25 litara bit dosta a drugi da nema sanse sa tim odvidat variomat na Beverlyu 500 zato pitam da ne kupim ovaj od 25 a ne mogu odvidat  jer ovaj od 25 l  mi je dosta za drugo sta ga mislim koristit
 
Sip said:
Uuuuu mi ocito ne radimo sa istim pistoljima :? :? :?

To kazem zato jer sa 25 litrenim kompresorom i 6 bara NE MOZES nista :shock: ne mozes tocak pritegnuti i otegnuti, a ne nesto kompliciranije :?
Mali volumen, brzo pada tlak i baj baj otezanje. Vece burence, veci tlak jedini iskreni savjet (y)

reci da se zajebavaš .... molim te ...  :shock: :shock:

dok je ćaćin servis radio, mali 25litarski je snabdjevao dvije dizalice za aute, za motor i kpl vuklanizersku radnju ... evo ga i dan danas radi kod mene u radioni ...

probaj si kupiti bolji alat ...  (y)

i definitivno što je već netko rekao, ona narančasta "telefonska" crijeva zamjeni najmanje 10mm-skim  (y)
 
barba said:
             
U pravu si samo ti onda ostane prazan novčanik.Ja gledao u Solingrađi ,Švicarski Perlles na baterije (znaći bez kabela ) dođe 2 600 kn. :misli:

Barba ti bi tija svicarsku robu za male pare, bas bi ti triba znat kako to i nije neka dobitna shema...
 
strasilo said:
reci da se zajebavaš .... molim te ...  :shock: :shock:

dok je ćaćin servis radio, mali 25litarski je snabdjevao dvije dizalice za aute, za motor i kpl vuklanizersku radnju ... evo ga i dan danas radi kod mene u radioni ...

probaj si kupiti bolji alat ...  (y)

i definitivno što je već netko rekao, ona narančasta "telefonska" crijeva zamjeni najmanje 10mm-skim  (y)

jes, ja sam to spomenuo na strani prije. to je glavni krivac, smo deblja cijev i sve klapa bez beda.  (y)
 
Zog said:
Šta će ti podmazivač? :misli:, štrcneš WD 40 koji put u rupu di piše OIL i to je to. :misli:
bravo....evo jos jednoga koji sve rijesava sa wd-om... :mrgreen:

koristi iskljucivo ulje za pneunatske alate...."torcula" na primjer... :wink:
 
Kupovati kompresor i pistolj samo zbog jedne matice  :misli:
Jednostavno se moze napraviti blokada i bez tokara....dovoljna je jedna stara svjecica, pokida se ona keramika, izbije elektroda i sa donje strane se nabije vijak...ako je kratko podbacis jos jednu maticu  :wink:
 
boRRis929 said:
Kupovati kompresor i pistolj samo zbog jedne matice  :misli:
Jednostavno se moze napraviti blokada i bez tokara....dovoljna je jedna stara svjecica, pokida se ona keramika, izbije elektroda i sa donje strane se nabije vijak...ako je kratko podbacis jos jednu maticu  :wink:

:shock:  pa oštetit ćeš čelo klipa i još ko zna što...
 
Joy Rider said:
:shock:  pa oštetit ćeš čelo klipa i još ko zna što...

Ma glupost, ja ga pojedem ako ga ostetim...ili bilo sto drugo
 
Bome od svih nacina koje sam se tu naslusao, radje vi uzmite kompresor i pistolj xD 

Dobro a da ja vas pitam, sta fali najobicnijoj kontri???

Koja to radilica nema sa kontra strane navoj i maticu :mrgreen:

Ne vidim problema u odvidat par vidi za doc do toga, bollje to nego polomljenih zuba na zupcniku od alnasera ili slomljenih klizaca na polutkama i svih ostalih gluposti kojih se nagledao.....  :misli:
 
tkubasa said:
Bome od svih nacina koje sam se tu naslusao, radje vi uzmite kompresor i pistolj xD 

Dobro a da ja vas pitam, sta fali najobicnijoj kontri???

Koja to radilica nema sa kontra strane navoj i maticu :mrgreen:

Ne vidim problema u odvidat par vidi za doc do toga, bollje to nego polomljenih zuba na zupcniku od alnasera ili slomljenih klizaca na polutkama i svih ostalih gluposti kojih se nagledao.....  :misli:

U redu, kompresor je dobar za skidanje...ali da je dobar za stegnuti maticu na radilicu..e to me nitko ne moze uvjeriti  :?
 
Ha cuj sve se moze, malo osjecaja i to je to... mada ja to uvijek na ruke... istina nisam imao bas posla sa tim vecim krampovima
 
barba said:
           
Al moraš stavit vraga za stražara da ti čuva kanale da špaga ne uđe u neki od njih.Zamisli da uđe u usisni kanal a ti zavrtiš maticu variomata,dobiješ škare ali prstene za k...c . :misli:

Ja sam sigurno 10 puta ovako otpustao varijator i nikada mi se nista nije desilo, tako da ne shvacam o cemu pricas