Kompresor za skidanje variomata

dr.mrgood said:
Ja sam sigurno 10 puta ovako otpustao varijator i nikada mi se nista nije desilo, tako da ne shvacam o cemu pricas


obzirom da barba ima duplo vise godina i iskustva ja bi ga radje poslusao....

btw. ako recimo stavis spagu u cilindar kroz svijecicu i igrom slucaja udje komad u preljevni kanal sta ce se dogodit ako klip stisne u sendvic spagu?  :mrgreen:  jako lako i karika moze nadrapat pogotovo je usla spaga u ispusni kanal.....

dogodi se, trenutak nepaznje, klip nije bio npr. dovoljono visoko ili je slucajno vec presao gmt pa krene dole

sa druge strane masine, odvidas poklopac zracno ili vodeno ovisno sta ces nac, ako je vodeno skini pumpu vode (aerox npr.) i drzi kontru... 3 vide cas posla i nema mjesta greski  (y)
 
boRRis929 said:
U redu, kompresor je dobar za skidanje...ali da je dobar za stegnuti maticu na radilicu..e to me nitko ne moze uvjeriti  :?

trebaš samo dobro poznavati alat s kojim radiš ... i bude sasvim OK ...  (y)
 
strasilo said:
trebaš samo dobro poznavati alat s kojim radiš ... i bude sasvim OK ...  (y)

Svejedno ću i dalje stavljati blokadu umjesto svjecice  :jesus:
 
strasilo said:
reci da se zajebavaš .... molim te ...  :shock: :shock:

dok je ćaćin servis radio, mali 25litarski je snabdjevao dvije dizalice za aute, za motor i kpl vuklanizersku radnju ... evo ga i dan danas radi kod mene u radioni ...

probaj si kupiti bolji alat ...  (y)

i definitivno što je već netko rekao, ona narančasta "telefonska" crijeva zamjeni najmanje 10mm-skim  (y)

Sve si mi super napisao, samo mi nisi rekao koliko si otegnuo kotaca na automobilu sa tim kompresorom i 6 bara, deder mi to reci.

Inace ovaj moj, pumpa gume, cijelom susjedstvu, hidrofore. Tera preko nekoliko pneumatskih cilindara, ma strava. Da ne spominjem da farbaaaaa 8)
 
Sip said:
Sve si mi super napisao, samo mi nisi rekao koliko si otegnuo kotaca na automobilu sa tim kompresorom i 6 bara, deder mi to reci.

Inace ovaj moj, pumpa gume, cijelom susjedstvu, hidrofore. Tera preko nekoliko pneumatskih cilindara, ma strava. Da ne spominjem da farbaaaaa 8)

Jesam napisao VULKANIZERSKA RADNJA .... pa da i je i samo jedan dnevno .....  :wink:
 
barba said:
Pištolj nije preporučljiv ali ako baš moraš,j...ga. Nije dobro za radilicu to trzanje naprid nazad ,pogotovo za male ,50-ice.     
Postoje drugi alati kojima učvrstiš variomat da možeš komodno skinit i ponovo montirat pa pritegnit na propisanu jačinu.Na kraju krajeva napravi ga sam ionako če ti tribat više puta.

Barba je u pravu. nabavio sam kompresor jer mi je trebao više puta, ali nebih da je samo za održavanje mog motora. Sve je to OK za otpuštanje, ali stezanje samo sa kontrom i lagano, isključivo rukom. Ako baš treba trzajni alat/pištolj, jeftinija je varijanta onaj Einhell kojeg su ovdje spominjali, a dobro dođe i u autu na putu. Nema smisla kupovati kompresor za jednu maticu.

strasilo said:
trebaš samo dobro poznavati alat s kojim radiš ... i bude sasvim OK ...  (y)

Strašilo i slični likovi nebi smjeli sudjelovati u temi  :mrgreen: Onaj koji radi često s takvim alatom, taj ga i poznaje i ima osjećaj i rutinu. Ja sam nekad stezao M8 sa pištoljem spojenim na ogroman, profi kompresor. Danas bih se usudio šarafe kotača na autu, ali ne 126P, Smartu i sličnima. Za hobiste: stezanje isključivo rukom. Bolje lovu uložiti u kakav hobi kilo ključ tipa Wisent ili Proxxon, nego u kompresor
 
James1100 said:
Barba je u pravu. nabavio sam kompresor jer mi je trebao više puta, ali nebih da je samo za održavanje mog motora. Sve je to OK za otpuštanje, ali stezanje samo sa kontrom i lagano, isključivo rukom. Ako baš treba trzajni alat/pištolj, jeftinija je varijanta onaj Einhell kojeg su ovdje spominjali, a dobro dođe i u autu na putu. Nema smisla kupovati kompresor za jednu maticu.

Strašilo i slični likovi nebi smjeli sudjelovati u temi  :mrgreen: Onaj koji radi često s takvim alatom, taj ga i poznaje i ima osjećaj i rutinu. Ja sam nekad stezao M8 sa pištoljem spojenim na ogroman, profi kompresor. Danas bih se usudio šarafe kotača na autu, ali ne 126P, Smartu i sličnima. Za hobiste: stezanje isključivo rukom. Bolje lovu uložiti u kakav hobi kilo ključ tipa Wisent ili Proxxon, nego u kompresor
pa neka se odvrne matica...pa ce biti nova radilica...variator...polutka...itd...itd... :wink:

ako nemas osjecaja za stiskanje pistoljem....mani se mehanike.....ima ljudi koji znaju... :mrgreen:
 
.....i još nešto proxxon svakako nije hobi ključ.  :jesus:

prije bi rekao da je to beta  :mrgreen:
 
bmw m 5 said:
pa neka se odvrne matica...pa ce biti nova radilica...variator...polutka...itd...itd... :wink:

ako nemas osjecaja za stiskanje pistoljem....mani se mehanike.....ima ljudi koji znaju... :mrgreen:

ajde i ti u zadnju klupu sa Strašilom  :mrgreen:


Joy Rider said:
.....i još nešto proxxon svakako nije hobi ključ.  :jesus:


prije bi rekao da je to beta  :mrgreen:

kad usporediš cijene za Hazetom (ja kupovao u Cromu, zastupnik je za obje marke), onda je hobi  :mrgreen:
 
tkubasa said:
obzirom da barba ima duplo vise godina i iskustva ja bi ga radje poslusao....

btw. ako recimo stavis spagu u cilindar kroz svijecicu i igrom slucaja udje komad u preljevni kanal sta ce se dogodit ako klip stisne u sendvic spagu?  :mrgreen:  jako lako i karika moze nadrapat pogotovo je usla spaga u ispusni kanal.....

dogodi se, trenutak nepaznje, klip nije bio npr. dovoljono visoko ili je slucajno vec presao gmt pa krene dole

sa druge strane masine, odvidas poklopac zracno ili vodeno ovisno sta ces nac, ako je vodeno skini pumpu vode (aerox npr.) i drzi kontru... 3 vide cas posla i nema mjesta greski  (y)

Moguce, ali nisam ni ja bas tako mlad, ako on ima duplo vise godina onda je tu negdje oko 60, a u to cisto sumnjam. A o iskustvu ne bih, vi valjda mjerite iskustvo po tome tko se kada registrirao na forum i koliko postova ima.
Nemoguce je da se od mekane spage (znaci nikako ona umjetna bijela plasticna) osteti bilo sta u cilindru. Pa nisi stavio celicnu sajlu unutra, nego SPAGU. Na taj nacin sam skinuo varijatore sa sigurno desetak razlicitih skutera i nikada se nijednom nije nista desilo. A ti drzi kontru, pa kad budes trebao skinuti magnet, zbilja bi ti mogao trebati pistolj, i to sa 10 bara tlaka.
 
dr.mrgood said:
Moguce, ali nisam ni ja bas tako mlad, ako on ima duplo vise godina onda je tu negdje oko 60, a u to cisto sumnjam. A o iskustvu ne bih, vi valjda mjerite iskustvo po tome tko se kada registrirao na forum i koliko postova ima.
Nemoguce je da se od mekane spage (znaci nikako ona umjetna bijela plasticna) osteti bilo sta u cilindru. Pa nisi stavio celicnu sajlu unutra, nego SPAGU. Na taj nacin sam skinuo varijatore sa sigurno desetak razlicitih skutera i nikada se nijednom nije nista desilo. A ti drzi kontru, pa kad budes trebao skinuti magnet, zbilja bi ti mogao trebati pistolj, i to sa 10 bara tlaka.

ili možda Magnum fortifajv 
 
dr.mrgood said:
Moguce, ali nisam ni ja bas tako mlad, ako on ima duplo vise godina onda je tu negdje oko 60, a u to cisto sumnjam. A o iskustvu ne bih, vi valjda mjerite iskustvo po tome tko se kada registrirao na forum i koliko postova ima.
Nemoguce je da se od mekane spage (znaci nikako ona umjetna bijela plasticna) osteti bilo sta u cilindru. Pa nisi stavio celicnu sajlu unutra, nego SPAGU. Na taj nacin sam skinuo varijatore sa sigurno desetak razlicitih skutera i nikada se nijednom nije nista desilo. A ti drzi kontru, pa kad budes trebao skinuti magnet, zbilja bi ti mogao trebati pistolj, i to sa 10 bara tlaka.

Ima malo vise od 60 i cijeli zivot sarafi  :wink:
 
Super, bravo za njega !

Odoh na neki drugi forum, vi ovdje ste za mene prepametni... Zbogom !
 
dr.mrgood said:
Super, bravo za njega !

Odoh na neki drugi forum, vi ovdje ste za mene prepametni... Zbogom !

I bilo bi ti najpametnije s obzirom da neces da prihvatis savjete nekih ljudi koji imaju malo vise znanja i iskustva od tebe .
 
na forumu ima nekoliko (pričamo o mehaničarima koji su voljni udijeliti savjet) ljudi koji zaista znaju šta pričaju ... a barba je definitivno jedan od njih ... pa ako barbu ne smatraš za ozbiljnog sugovornika u ovoj temi, možda ovaj forum i nije najpametnije mjesto za tebe...  (y)
 
Joy Rider said:
:shock:  pa oštetit ćeš čelo klipa i još ko zna što...
kad ovako blokiraš radilicu onda se ne radi pištoljem i sve je OK  (y)
taj alat se napravi kako triba, a ne ko PicPic majstori, al u biti to je to  8)
 
ja sam u pocetku variomat skidao sa remenom za skidanje filtera ulja na autima,dok nisam kupio kompresor i zracni alat...

znaci remen se omota oko ventilatora variomata,sa jednom rukom se drzi,a sa drugom odvidava vida,nija lako i uvijek su ruke bile razbijene,jer proklizi....ali hebiga,kad nemas odgovaraju alat onda se treba snaci,a ja sam se snalazio na razne nacine (y)
 
Elias said:
Barba ti bi tija svicarsku robu za male pare, bas bi ti triba znat kako to i nije neka dobitna shema...
       
Nisan reka da bi tija za male pare,ne ide to tako_Oču reč da je to kvalitetan alat al kod nas je malo teže doć do te love (za alat).Kad dođeš ode (jer i ja san bija tamo ,malo više od tebe (26)) i proživiš 15 godina  u ovom ambijentu shvatit češ o čemu govorin.Ode je borba za priživit !!!!!!!!!!!!!!
 
dr.mrgood said:
Super, bravo za njega !

Odoh na neki drugi forum, vi ovdje ste za mene prepametni... Zbogom !
Nije ti dobar pristup ali eto kako hoceš :misli: Evo cisti primjer ja sam završio za automehanicare i znam puno toga ali tako i nemam pojma :palacdolje: Pa kad ti neko govori (ništa zlonamjerno) vec da ti pomogne pogotovo od ljudi koji to svakodnevno to rade onda poslušaj savjet bit ce ti od pomoci (y)
 
dr.mrgood said:
Moguce, ali nisam ni ja bas tako mlad, ako on ima duplo vise godina onda je tu negdje oko 60, a u to cisto sumnjam. A o iskustvu ne bih, vi valjda mjerite iskustvo po tome tko se kada registrirao na forum i koliko postova ima.
Nemoguce je da se od mekane spage (znaci nikako ona umjetna bijela plasticna) osteti bilo sta u cilindru. Pa nisi stavio celicnu sajlu unutra, nego SPAGU. Na taj nacin sam skinuo varijatore sa sigurno desetak razlicitih skutera i nikada se nijednom nije nista desilo. A ti drzi kontru, pa kad budes trebao skinuti magnet, zbilja bi ti mogao trebati pistolj, i to sa 10 bara tlaka.

barba ima i preko 60  :wink:

btw. nisam jedan magnet skinuo, jos nikad nisam imao slucaj da se neda odvidat, a izvlaci se itako izvlakacem  :mrgreen:

ja sam pretpostavljao na sta je on mislio....  :wink:

to samo barba moze objasnit  :jesus: