Kompresor za skidanje variomata

milanche said:
Tko je pobijedio na kraju?? :mrgreen:
           
Ovo ti je bilo "natjecanje" di su svi na kraju zadovoljni.Bodovi su bili u škartocu al se probija pa se izgubili. :LOL: :LOL: :LOL:
 
Hvala na iscrpni odgovorima ali smo isli dosta u sirinu
Imam ja doma i alat za blokirat variomat i za blokirat plajnje za odvidat ih ali ne mogu odvidat iza onu maticu koja
ide kroz poklopac prijenosa pa mi radi toga treba kompresora a i sa pistoljom bi radio i variomat jer je lakse
MA buzzeti to radi za  5 do 10 eura
 
svi putevi vode u servisnu knjigu ,sve drugo su nianse . . . neke manje a neke više uspješne  :shock: i još  Barba je dr house za motore i motorčiće  (y)
 
bmw m 5 said:
nevjerovatno kako svaka tema ode u krajnost....citajuci ove postove imam dojam da se prica o velikim pneu pistoljima koji sluze za skidanje kamionskih sarafa kotaca..... :shock:

radim sa motorima/skuterima cijeli zivot....pritom koristim pneu pistolj..i jos nikada nisam niti jednom imao problema sa skidanjem/zatezanjem matica varijatora....ovdje pricamo o pneu pistoljima od 1/2...u naboljem slucaju oni stiscu oko 125nm...(oni malo kvalitetniji)...dok se oni ekonomicniji mogu pohvaliti udarcem manjim od 100nm...dakle ako se takav pistolj koristi u najsporijoj brzini(kada se stisce)...i ako se uvijek koristi nova matica variatora (kod piaggio grupe to je preporuka)...dovoljno je jedan kratki udarac...i stvar je rijesena...vidjevsi da se radilice kod 50 ccm stiscu izmedju 40-55 nm...dok se kod 125-200 ccm stisce of 80-90nm....dok se kod 400-500 ccm to krece izmedju 120-135 nm...u slucaju 50ccm dovoljno je samo malo osjecaja..i nema opasnosti za radilicu...jer taj udarac pistolja nije nista jaci nego trzaj koji se javlja pri naglijem kretanju...ili pak naglom kocenju u punoj brzini skutera kada je potrebno par sekundi da se ponovno uspostavi pogon na kotac....pri cemu su ti trzaji itekako jaki...moj je savijet da se pistolj moze koristiti...ali preporucljivo je neka skuter bude potpuo hladan da bi se izbjegli problemi ako netko ipak pretjera sa stiskanjem.... (y)

Jeli ovdje fali jedna nula, ili je kriva mjerna jedinica, kakav je to udarni pištolj koji steže momentom od 10-12 kgm :misli:
 
nisi nikad vidio da ti "loš" vulkanizer otkine šaraf tvrdoće 12 ?  :mrgreen:
 
Evo sve dileme rijesene, mali kompresoric od 24 litre za 700 kuna u bauhausu i pištolj iz metroa odvidali sve i pola posla je sredeno
Hvala svima