Kroz SLO i AUS do Graza bez vinjeta – update kolovoz 2010 6.str

Rajko111 said:
Dobra varijanta je i Zagreb-Macelj-Ptuj-G.Radgona-Leibnitz-Graz.
Što se tiče slovenskih vinjeta oni su pomogli svojim građanima da se voze cijelu godinu za 55 €, a mi plačamo do Splita i natrag do 50 €. U Švicarskoj se plača cjelogodišnja vinjeta i za obične ceste i to za samo jedan dan.

Za motor stoji vinjeta "samo" 27,50 EUR za cijelu godinu (17,50 EUR za pola godine).
 
Kaj se motoristi bore sa vinjetama kad se je ljepše voziti običnim cestama. Mislim da je u Hrvatskoj veći problem naša cestarina nek slovenska vinjeta.
 
Pa ovaj putokaz smo prvenstveno i napravili za ljude koji idu autima u shopping do Graza.
Motorom se po Sloveniji uvijek bolje i zanimljivije vozit van autoputeva.  (y)
 
Javi te mi tko prođe oko ljubljane od prve! Iz bilo kog pravca.!  :mrgreen:
 
skuco said:
Javi te mi tko prođe oko ljubljane od prve! Iz bilo kog pravca.!  :mrgreen:

E za taj odgovor plaćam cugu.  (y)
Ja prošao dva puta ali iz više pokušaja kad sam išao u Klagenfurt i nazad.  :mrgreen:

Evo ovak otprilike izgleda putanja:  :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

     
 
Slovenija tek gradi autoceste i dobro su povezani običnim cestama, jedino je mali problem Ljubljana, a i to se da riješeti. Do Klagenfurta ti je najbolje ići Zagreb-Zabok-Pregrada-Hum na Sutli-Rogaška Slatina-Podplat-Poljčane-Slov.Konjice-Vitanje-Sl.Gradec-Dravograd i u Austriji si. (y)
 
Adventurer said:
E za taj odgovor plaćam cugu.  (y)
Ja prošao dva puta ali iz više pokušaja kad sam išao u Klagenfurt i nazad.  :mrgreen:

Evo ovak otprilike izgleda putanja:  :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

     
Bogami i ja! Nabijem njih i ljubljanu!  :mrgreen:
 
Vrlo korisne informacije!

Da li bi to netko mogao oznaciti na karti i staviti na stranicu?
 
tenere said:
Vrlo korisne informacije!

Da li bi to netko mogao oznaciti na karti i staviti na stranicu?
ne njake pitaj mene ili Akija i to ti je to  :jesus:
 
GSX 1402 said:
ne njake pitaj mene ili Akija i to ti je to  :jesus:
Jos ti bi mi nekak i objasnio, al da idem akija slusati znao bi samo gdje je koja birtija i koja konobarica radi koju smjenu.. :LOL: :LOL:

Mrgudsk sutra  :vozi: u Graz, pa sam mislio da netko pukne kartu da mu isprintam i maznem 35 ojrica..
 
tenere said:
Jos ti bi mi nekak i objasnio, al da idem akija slusati znao bi samo gdje je koja birtija i koja konobarica radi koju smjenu.. :LOL: :LOL:

Mrgudsk sutra  :vozi: u Graz, pa sam mislio da netko pukne kartu da mu isprintam i maznem 35 ojrica..
pa na početku ti je objašnjeno, nemreš fulat.. (y)
 
http://www.vecernji.hr/newsroom/economics/3212502/index.do;jsessionid=FFEB66EA38B69606161195D2134B924F.1 (y)
 
tenere said:
Mrgudsk sutra  :vozi: u Graz, pa sam mislio da netko pukne kartu da mu isprintam i maznem 35 ojrica..

Maznut ću ih ja tebi kad budeš išao u Padovu.  :jesus:
 
svaka cast na trudu....morat cu probat :D
 
Hvala autorima na iscrpnim informacijama.
Što se tiće autocesta kroz sloveniju,da su gotove,kad bi se zaletio iz Austrije,nebi ni znao da sam upravo prošao sloveniju.
:jesus:
 
Tigar5 said:
Hvala autorima na iscrpnim informacijama.
Što se tiće autocesta kroz sloveniju,da su gotove,kad bi se zaletio iz Austrije,nebi ni znao da sam upravo prošao sloveniju.
:jesus:
  kak si ti zlocest :nono:
 
Adventurer said:
Za desetak kilometara nedam ni toliko iz principa. Kad naprave Macelj - Šentilj onda bu pošteno. Ovak niš od trampe.

Dobro zboriš; i ja im dam karu u pokvareni pohlepni kranjski gubec!!  :pelvic_thrust2: :pelvic_thrust2: :pelvic_thrust2:

Vidiš da krše i vlastite zakone, samo da ukradu novac. U Hrvatskoj je barem krađa legalizirana, a trebalo bi kolektivno prijaviti sudu Sloveniju zbog takvog ponašanja... da imam love i vremena, rado bih se sudio sa njima, pa da čujem što bi oni rekli... ma žao mi je samo što više ne radim po prometu, rijetko mi je koji Janez prošao "lišo"...  :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

No kako uskoro idem za Munchen rano ujutro, ovaj put ću morati proći po noći, no nadam se da se nećemo izgubiti.

A autoru teme - hvala na trudu i iscrpnim uputama!! :yoman: :yoman: :yoman:
 
Evo u subotu 21.03.2009. isprobano odlaskom na obiteljski shopping u Graz. Sve je prošlo bez problema. Nikakva gužva kroz Maribor ni u prolazu, niti pri povratku iz Graza. Policije nigdje na vidiku.
BTW ako nekom treba austrijska vinjeta koja vrijedi do 01.04.2009. nek se javi.  (y)
 
vidim da smo se mimoisli u grazu

ja sam isel prek murske sobote, isto nikakve kontrole nije bilo po sloveniji, al sam svejedno
vozil skoro pa po pravilima.

:mrgreen:
 
Tigar5 said:
Hvala autorima na iscrpnim informacijama.
Što se tiće autocesta kroz sloveniju,da su gotove,kad bi se zaletio iz Austrije,nebi ni znao da sam upravo prošao sloveniju.
:jesus:

Prva, druga, Austrija  :LOL: