Kroz SLO i AUS do Graza bez vinjeta – update kolovoz 2010 6.str

Adventurer said:
Evo u subotu 21.03.2009. isprobano odlaskom na obiteljski shopping u Graz. Sve je prošlo bez problema. Nikakva gužva kroz Maribor ni u prolazu, niti pri povratku iz Graza. Policije nigdje na vidiku.
BTW ako nekom treba austrijska vinjeta koja vrijedi do 01.04.2009. nek se javi.  (y)


kak smo dobro ispali na slici  :mrgreen:
 
Sledgehammer said:
Dobro zboriš; i ja im dam karu u pokvareni pohlepni kranjski gubec!!  :pelvic_thrust2: :pelvic_thrust2: :pelvic_thrust2:

Vidiš da krše i vlastite zakone, samo da ukradu novac. U Hrvatskoj je barem krađa legalizirana, a trebalo bi kolektivno prijaviti sudu Sloveniju zbog takvog ponašanja... da imam love i vremena, rado bih se sudio sa njima, pa da čujem što bi oni rekli... ma žao mi je samo što više ne radim po prometu, rijetko mi je koji Janez prošao "lišo"...  :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

No kako uskoro idem za Munchen rano ujutro, ovaj put ću morati proći po noći, no nadam se da se nećemo izgubiti.

A autoru teme - hvala na trudu i iscrpnim uputama!! :yoman: :yoman: :yoman:


Vrlo korektno od tebe kolega  :palacdolje: I ovo po tvom mišljenju rešava probleme?? :misli:
 
hm....pa budimo realni, te vinjete od pola godine za 17,5 eura koje se još uvjek daju kupiti (za motor) i nikako nisu skupe. Odeš jednom od ljubljane do zg autocestom i dvaput si ju isplatio....no  zašto me ne čudi vaše razmišljanje kad je teško kod nas platiti autocestu i sada kada je 40% niža cijena od prije. Teško da ćete imati problema bilo kad (osim baš ako na Bregani zezaju), no zbog 100 kn ni ne želim razmišljati o problemima. I da...na ulazu u slo stoji znak da je vinjeta potrebna na autocestama i na cestamam namjenjenima isključivo za promet motornih vozila, a takva je i ona od macelja do šentilja, od rogaške prema celju.....jb...takav je zakon, ak ti ne paše ili se vozi kroz sela, ili ne idi kroz sloveniju. Oni plate od zagreba do splita za jedan smjer 160 kn tak da fakat i nije sve tak skupo....
I još jedna stvar....malo me je ubilo u pojam  ovo prcanje zbog eu i nato-a pa nije baš da ostavim kune u slo (osim goriva i vinjete), ali, svaka čast...ljubazniji, susretljiviji, kulturniji su....kreni kod nas prema jugu...jebate imam osječaj ko da ga molim da mu platim neki kurac deset puta više nek vrijedi.... :palacdolje:
 
za onog tko ide do ljubljane i nazad ili u 6 mjeseci koristi nekoliko puta slovenske autoceste, vinjeta se isplati, naravno... nitko nije protiv toga, nego su ljudi nezadovoljni što nema tranzitnih vinjeta (za one koji jednom godišnje idu do austrije), govori se o 15km autoceste od maribora do šentilja, za kojeg iz principa netko ne želi dati 35eur za auto ili 17.5eur za motor da bi se jednom odvezao tih 30km (tamo i nazad)...
 
moover said:
za onog tko ide do ljubljane i nazad ili u 6 mjeseci koristi nekoliko puta slovenske autoceste, vinjeta se isplati, naravno... nitko nije protiv toga, nego su ljudi nezadovoljni što nema tranzitnih vinjeta (za one koji jednom godišnje idu do austrije), govori se o 15km autoceste od maribora do šentilja, za kojeg iz principa netko ne želi dati 35eur za auto ili 17.5eur za motor da bi se jednom odvezao tih 30km (tamo i nazad)...

Pa jel postoji alternativa lokalnim cestama? Postoji...
 
hm...stvar je u tome da se ne naplačuju samo autoceste već i ove
http://www.prometna-zona.com/znakovi/znakovi_obavijesti/70_cesta_namijenjena_iskljucivo_za_promet_motornih_vozila/cesta_namijenjena_iskljucivo_za_promet_motornih_vozila.gif

a to je i ona koju mi zovemo alternativa. Macelj-Maribor....itd. Dobro...sad će postojati tjedne za one koji idu jednom.
 
Od kud ti to da od Macelja do Maribora treba vinjeta? Nikad nisam čuo da je netko to spomenuo, a kamoli platio kaznu. :misli: :misli: :misli:

Pa onda bi svi Slovenci morali imati vinjete na autima i motorima. :misli:
 
Adventurer said:
Od kud ti to da od Macelja do Maribora treba vinjeta? Nikad nisam čuo da je netko to spomenuo, a kamoli platio kaznu. :misli: :misli: :misli:

Pa onda bi svi Slovenci morali imati vinjete na autima i motorima. :misli:
u pravu si, ne treba. http://www.dars.si/Dokumenti/3_cestninski_sistem/karta_vinjete_slo_ang.pdf jedino tamo onaj krug oko Maribora :(
 
Ma kroz sloveniju ima dosta pravca da se ne plati vinjeta, ja dok idem, idem na ormoz i na gornju radgonu, i bez problema se prodje i jednostavno je.
A sad dok sam zadnji put isao za graz, isao sam lokalnim cestama i mogu reci da sam uzivao.
Ista je kilometraza ne platis 7 eura vinjetu a cesta je super za motor a i auto.
 
Nije mi bilo jasno di je Moover iso provjeravati ak napalacuju kazne na kruznom toku i di skrenuti. Naso sam na netu. :)

Ispravite me ak sam fulal.  :wink:

Nastavite ravno kroz Šentilj i Pesnicu i nakon 12 km dolazite do kružnog toka s dvije autoceste i brzom cestom. PAŽNJA: Nije jasno je li za taj kružni tok potrebna vinjeta i mogu li se očekivati kontrole! Skrenite na običnu cestu (žuti putokaz) prema Lenartu. Na prvom križanju nakon 300 m vožnje skrenite desno (putokaz Jurij), prođite ispod autoceste i brze ceste te na prvom semaforu nakon 900 m vožnje skrenite desno. Nakon 4 km vožnje bez skretanja dolazite do pošte kod željezničkog kolodvora u Mariboru.

Orginal tekst: http://www.gmm.hr/sobe/hr/slo.shtml
 
hebemu, pa u oba smjera (crveni i plavi) prolaziš kroz kružni tok...  :misli: :shock:

A za kružni tok je isto trebala vinjeta kad smo mi išli (ne znam kako je sad trenutna situacija). Vidiš na fotkama gdje sam išao i tu gdje sam parkirao stoji znak obavezne vinjete... i 50m nakon toga je kružni tok, tu se više ne možeš ni okrenut jer je puna crta...  :palacdolje:
 
abercrombie said:
Prati zelenu crtu provjereno i obavezno na stari granični prijelaz na šentilju  (y)

Ak sam dobro skuzio, pratim samo putokaz za Kungotu i to je to, jel da??  :misli: Naglasvam, NISAM NIKAD BIO TAMO pa neznam a nebi se htel zaj... Znaci, skrenem prije rotora za samo mjesto Šentilj i pratim znak Kungota...?????  :misli: :misli: :misli: Jel da?????
 
moover said:
hebemu, pa u oba smjera (crveni i plavi) prolaziš kroz kružni tok...  :misli: :shock:

A za kružni tok je isto trebala vinjeta kad smo mi išli (ne znam kako je sad trenutna situacija). Vidiš na fotkama gdje sam išao i tu gdje sam parkirao stoji znak obavezne vinjete... i 50m nakon toga je kružni tok, tu se više ne možeš ni okrenut jer je puna crta...  :palacdolje:
Moover je u pravu. Na ulazu u kružni tok stoji tabla da je potrebna vinjeta. Postoji dosta rasprava i u samoj Sloveniji oko toga kako je moguće da je taj kružni ušao u sustav.

mbeber said:
Ak sam dobro skuzio, pratim samo putokaz za Kungotu i to je to, jel da??  :misli: Naglasvam, NISAM NIKAD BIO TAMO pa neznam a nebi se htel zaj... Znaci, skrenem prije rotora za samo mjesto Šentilj i pratim znak Kungota...?????  :misli: :misli: :misli: Jel da?????
Pratiš prvo putokaz za Jurij pa onda za Šentilj.
 
Idem drugi tjedan gore i ako sve bude po uputama i OK, platim pivu-e kad tad kartopiscima...
 
Pozdrav svima, jedan sam od onih koji su isprobali skoro sve puteve kroz Sloveniju bez vinjete, bas sam jucer opet prolazio kroz Sloveniju i nasao za mene idealan prolaz. Naj jednostavniji, i za mene najbrzi prolaz kroz Sloveniju. Zagreb - Macelj - Ptuj - Lenart - Mureck - Graz

Prije nekoliko dana sam prosao u smijeru Hrvatske, a jucer sam isao u  smijeru Austrije. Oba puta sam prosao Sloveniju za 1.15 h ali sa autom. Pozdrav svima...