Kud sve ovce tu i Mali Mujo , kupnja guma u Sloveniji

jota

New member
Dakle već duže vrjeme slušam kako se u sloveniji više isplati kupit gume , nazovem Lašića i naručim 4 gume za auto i 2 para Bridgestone BT016 Power . Kako sam par dana kasnije išao poslom u ZG skoknem tamo uzmem gume i doma .
Tomo Marić skine s oba motora felge , vulkanizer promjeni gume montiramo na CB1300 i na ZXR .
Vidi čuda na oba motora tresu od 160 na gore , na Hondi manje na Kawi na 220 ko da vibracionom bušilicom bušiš armirani beton , skinemo gume i ponovo montiramo i balansiramo i opet tresu doduše nešto manje .
Sljedeća 2 problema su 1. na sve 4 gume diagonalno crta ko da ih je zarezalo cca 1mm skalpelom i 2. na Hondi sad imaju cca 2500km od toga cca 500 autoputa zadnja se pojela po sredini što se na predhodnom modelu BT016 događalo na istom motoru na 5500-6000km .
Zovem vulkanizerstvo Lašić i razgovaram s gazdom gosp. Alešom koji mi kaže kako nije suguran znamo li mi u Hr montirat gume kako treba i znam li ja vozit motor tj. da je moguće da mi se pričinja , uglavnom drž nedaj otkanta me ko zadnju pi..u , e tu mi je bilo dosta .
Kontaktiram više firmi u Hr moram pohvaliti Ivana iz Auto Antonija u ST kojim sam na kraju ponudio da ću za aute i sva 4 motora kupovati gume isključivo kod njih pod uvjetom da kad krenem vozit ako bude bilo kakva slična zavrzlama bez ikakvih komentara gume zamjene za nove .
Napišem mail u Bridgestone HR za sad nema odgovora , zovem Bridgestone Austrija ti kad su skužili da reklamiram prespoje me u Bridgestone D i tu se javi prvi normalan čovjek i kaže " svaki komentar je suvišan trebate dobiti nove gume samo moramo vidjeti kako će mo to odraditi , ne razumijem postupak vulkanizera u sloveniji njega to apsolutno ništa ne košta ".
Da sam bliže tom Lašiću bio bi otišao tamo koliko me raspizdio , kad računate cjenu bez PDV-a cjena je neznatno niža nego u HR , takav bahatluk i neposlovnost kakvu sam tamo doživio ne namjeravam više trpit , gume ću kupovat bilo gdje samo ne u sloveniji a ako Auto Antonio pristane na uvjete koje sam ponudio isključivo kod njih pa taman bile duplo skuplje , po tom Lešiću bi sad trebao odšutit njihovu grešku i ako se mislim vozit kupit još 2 para guma iako su ove nove . Ako im nije dobra mušterija koja dođe plati gotovinom i odnese više guma onda neznam što je .

Inače već dugo godina sam najzadovoljniji Bridgestone gumama i namjeravam ih i dalje voziti BT016 Pro je za svaku pohvalu osim ovoga što se dogodilo s ovim mojima , u D kažu da su ih prodali jako puno i da je ovo prva reklamacija .
 
baš jučer sam kupil gume kod FURLANA po xy put i nikad nisam imao problema nikakvih osim toga kaj mi je ostalo bar 1000 kuna u đepu više


2ct u dimenziji 120/180 za 250 eura i još na to štojer dole...
 
i koja je poanta ovog posta :misli:
Dobro, nećemo više nikad kupovati gume u sloveniji :mrgreen: . Ne misliš valjda da je Lašić kriv što ti na motoru trese guma. Vjerojatno ti je i uvalio nove gume koje ustvarni nisu bile nove nego vožene 3000 km, samo dobro oprane i nauljene tako da nisi gledao jesu li ili ne zaravnate po sredini :naklon: .
Nije ni čudo što te otkantao. Nazoveš čovjeka i kažeš da ti guma trese. Ja ne bi ni razgovarao.
Otvori temu s naslovom "Guma trese na 160, što napraviti". Niti jedan odgovor neće biti "Kontaktiraj onog koji ti ju je prodao" nego tipa..nije dobro izbalansirana, provjeri tlak....bla bla...

Tamo si napisao "..trebao odšutit njihovu grešku..."
Nisam iz posta shvatio koja je to konkretno greška?
Došao si, kupio gume i otišao, odvozio gume 2500 km, trese od 160 na kawi 220....

I razlika nije mala ili zanemariva. 500-700 kn po setu nije mali novac.
 
Kako se drže ove za auto? Imaju li grešku?


Inače kod Lašiča je znatno lošija usluga od Furlana, a to je u početku kompenzirao sa par eura manjom cijenom da privuče kupce. U zadnjih par puta kad sam pitao sve je to bilo tu negdje. I jedan i drugi prodaju više guma nego li svi vulkanizeri zajedno u ZG mogu zamislit, pa jednostavno nije moguće da prodaju robu s greškom nauštrb cijene. Prije će biti da to čovjek doživi u HR. Ima ovdje negdje post o reklamaciji na Michelin kod Furlana koji je reklamaciju prihvatio bez problema. Jebi ga, nisi imao sreće sa tom serijom :(


Ove fore sa tim da u HR ne znaju montirat gume su  :povraca:  . Staro je pravilo, kupi gume u Sloveniji, montiraj kod Bere..  :mrgreen:
 
live-for-ride said:
i koja je poanta ovog posta :misli:
Dobro, nećemo više nikad kupovati gume u sloveniji :mrgreen: . Ne misliš valjda da je Lašić kriv što ti na motoru trese guma. Vjerojatno ti je i uvalio nove gume koje ustvarni nisu bile nove nego vožene 3000 km, samo dobro oprane i nauljene tako da nisi gledao jesu li ili ne zaravnate po sredini :naklon: .
Nije ni čudo što te otkantao. Nazoveš čovjeka i kažeš da ti guma trese. Ja ne bi ni razgovarao.
Otvori temu s naslovom "Guma trese na 160, što napraviti". Niti jedan odgovor neće biti "Kontaktiraj onog koji ti ju je prodao" nego tipa..nije dobro izbalansirana, provjeri tlak....bla bla...

Tamo si napisao "..trebao odšutit njihovu grešku..."
Nisam iz posta shvatio koja je to konkretno greška?
Došao si, kupio gume i otišao, odvozio gume 2500 km, trese od 160 na kawi 220....

I razlika nije mala ili zanemariva. 500-700 kn po setu nije mali novac.


Sad još samo nazovi u Bridgestone i prijavi da čovjek koji je u Njemačkoj glavni za reklamacije, ne zna što radi i najbolje da ga odpuste. Kakav nesposobnjaković, zamjenit će kupcu gume iako su posve ispravne.










:mortal:
 
Ima li netko objasnjejnje za onu diagonalnu crtu na gumi  :misli:
 
Svako čita ono što želi pročitati .
Dakle gume sam reklamirao odmah a ne nakon 2500km , odnos prema kupcu im je ljigav .
Kako sam dugo vremena živio u D ovakav odnos me smeta , po vašem mišljenju bi čovjek kad mu prodaju takve gume trebao šutit i kupit druge o svom trošku .

Prema rječima Bridgestona D , stvar je jasna kupac dobija nove gume a stare idu njima pod reklamaciju a trgovca koji ih je prodao (u ovom slučaju Lašića ) to ne košta nikakve novce sve troškove snosi Bridgestone .

Gume u HR koštaju 2150kn s PDV-om mogu se dobiti za 2000kn s nekim popustom u sloveniji 1400kn bez pdv-a , dakle razlika u cjeni je nekih 150kn jedina prednost je ako kupuje fizička osoba i vrati pdv . koliko čujem upravo zbog kupovanja u SLO je Dunlop pokrenuo nekavu akciju .

U raspitivanju o gumama sam došao i do druge informacije , čovjek kupi sve 4 nove gume za auto i također sličan problem . Dakle reklamacija u Vulkalu gdje su i kupljene , priča ide ovako stranka o svom trošku kupuje još jedan set novih guma ove idu pod reklamaciju a šanse da mu priznaju reklamaciju su 10% .
Mogućnost da je Lašić uvali staru ili loše sklaištenu gumu je po meni isključena jer ju je i on naručio od uvoznika dan prije i jer je novi model za 2011 .
Smatram da ovakav odnos prema kupcima nije u redu a citiraću rječi čovjeka iz Bridgestona D " te gume niste stavili na motor od 125ccm , ako se čovjek samo razbije imamo materijalnu štetu a ako pogine izgubili smo kupca dakle u našem interesu je zadržati kupca " .

Poznanik mog oca je prije nekih 20ak godina imao sličnu priču kad su mu na autu pri 180kmh grunule sve 4 nove Fulda gume te je sa ženom i 3 djece završio na krovu pored autoputa , osim manjih ozljeda srećom nikom ništa , u igru ulaze odvjetnici nakon 15 dana tvornica Fulda plaća 800 000DM samo da priča ne ide u javnost , e da to je bilo u njemačkoj .
 
zokx said:
Kako se drže ove za auto? Imaju li grešku?


Inače kod Lašiča je znatno lošija usluga od Furlana, a to je u početku kompenzirao sa par eura manjom cijenom da privuče kupce. U zadnjih par puta kad sam pitao sve je to bilo tu negdje. I jedan i drugi prodaju više guma nego li svi vulkanizeri zajedno u ZG mogu zamislit, pa jednostavno nije moguće da prodaju robu s greškom nauštrb cijene. Prije će biti da to čovjek doživi u HR. Ima ovdje negdje post o reklamaciji na Michelin kod Furlana koji je reklamaciju prihvatio bez problema. Jebi ga, nisi imao sreće sa tom serijom :(


Ove fore sa tim da u HR ne znaju montirat gume su  :povraca:  . Staro je pravilo, kupi gume u Sloveniji, montiraj kod Bere..  :mrgreen:

Za auto također Bridgestone , besprjekorne .
 
davor_77 said:
Sad još samo nazovi u Bridgestone i prijavi da čovjek koji je u Njemačkoj glavni za reklamacije, ne zna što radi i najbolje da ga odpuste. Kakav nesposobnjaković, zamjenit će kupcu gume iako su posve ispravne.


Mogu samo poslat pohvalu , ako budem kupovao nove o svom trošku pokloniću ti ove sa ZXR imaju svega 300km i bolje tresu pa se ti vozi besprjekorno .







:mortal:
 
davor_77 said:
Sad još samo nazovi u Bridgestone i prijavi da čovjek koji je u Njemačkoj glavni za reklamacije, ne zna što radi i najbolje da ga odpuste. Kakav nesposobnjaković, zamjenit će kupcu gume iako su posve ispravne.

:mortal:
gle. pišeš gluposti. Čovjeka u Njemačkoj boli kita za Jotu. Ako mu je rekao ono što je ovdje napisao, ovaj mu je to rekao da ga skine s one stvari, a da ovaj bude zadovoljan. Čovjek u njemačkoj neće napraviti baš ništa više od tog telefonskog razgovora, otoći će doma i zaboraviti će da ga je netko zvao za reklamaciju. Tko zna koju funkciju taj čovjek i obavlja. Furlan ili Lašić itekako imaju posla oko toga. Možda financijski izdatak nije neki, ali vrijeme pretvoreno u novac ipak ima vrijednost. Ne kažem da to ne bi trebali riješiti, ali ono za što ih ti teretiš po meni više krivice snosi onaj koji je gumu montirao nego onaj koji ju je preprodao.

Koliko se da pročitati iz posta (pošto jota nije htio niš konkretno napisati) problemi su
1. Guma trese iznad 160 i 220.
2. Potrošila ne više nego se potrošila guma prije
3. Ima dvije dijagonalne crte (sliku nismo vidjeli, no ok, vjerovati ćemo mu).

Zamisli da te netko nazove i prijaviti ti problem za gumu koju si mu prodao.
odgovori bi vjerojatno bili
1. Guma Vam nije dobro balansirana, provjerite tlak. Jesmo li mi montirali gumu? Nismo...kontaktirajte onog koji je...
2. Potrošnja gume uvelike ovisi o podlozi, tlaku i načinu vožnje. Odokativnim metodama ne možemo odrediti koliko se guma stvarno potrošila u odnosu na neku gumu koju ste imali prije. Je li dobro postavljena na motor? Da li je kotač dobro centriran? Jesmo li Vam mi montirali gumu? Nismo....kontaktirajte onog koji je.

3. Dođite da pogledamo, pošaljite sliku.


Uostalom, što nisi gume odma skinuo, a ne derao ih 2500 km pa sad tražiš nove pod reklamaciju.

Cijena...ok, možda se i da naći guma koja nema razlike u cijeni 500-700 kn, no, kad sam kupovao PR2, ostvarena razlika je bila oko 700 kn. Nakon toga isto tako na Dunlopu Roadsmart. Prije svega toga isto tako na PP2CT nešto manje. I dalje mislim da se isplati otići u Sloveniju po gume.
 
i još jedna sitnica....ako se ti osječaš kao Mujo, nemoj se bedirat, to je samo peh. da se to srediti, no ja se ne osječam kao ovca (y)
 
:misli:

- ne znam tko je Mali Mujo, a tko:

images








- ali ja tamo gume ne kupujem  :LOL:
 
Kupio ja bt016 u hr i isto imam tu crtu na gumi .Jesam li i ja ofca  :misli: :misli:
 
Gume prvi put montirao vulkanizer u ZD koji to radi 30 godina i montira na većinu motora u ZD , nakon toga ponovo skidanje s felgi i montaža na Hondi kod Mudrog u ZG a na ZXRR Vulkal u ZD , nakon toga se vibracija nešto smanjila . i jedni i drugi sigurno nisu ništa lošije montirali od Lašića .
Pošto neki opet tupe svoje gume nisam reklamirao nakon 2500km nego nakon 100km u međuvremenu se vozim i na hondi imam toliko na ZXRR možda 300km .

Neznam da li su tu među nama i vulkanizeri ako da to bolje .

Da bi čovjek s kojim sam pričao zaboravio priču po završenom razgovoru , vjerovatno da na području bivše nam države .

Dakle gume poslikane do detalja i poslane u Bridgestone.eu koji je u njemačkoj od njih uzimaju austrijanci a mi i slovenci od austrijanaca , njihovo mišljenje je da bez komentara gume treba zamjeniti novima tj. da im "rundlauf" nije ispravan za tu crtu čuju prvi put a porošena zadnja na 2500km nije prihvatljiva jer BT016Power mora trajati bitno duže od BT016 što ljepo piše i na njihovoj stranici .
Na kraju priče će mo vidjeti hoće li to završiti kako treba ili kao takve stvari obično završavaju u balkanskim krčmama .
 
hm...znači lašić je kriv u toliko što ti preko telefona nije htio uvažiti reklamaciju ili postoje neki drugi razlozi?
Ubuduće nemoj gume kupovati ni kod nas jer češ doživjeti isto (sjeti se vulkala i njihovih pravila) :mrgreen:
 
live-for-ride said:
hm...znači lašić je kriv u toliko što ti preko telefona nije htio uvažiti reklamaciju ili postoje neki drugi razlozi?

Ne kažem da je on išta kriv , gume je prodao kakve je dobio . Kriv je za bahat odnos prema kupcu , kriv je što kaže da nije siguran znaju li HR vulkanizeri montirat gumu , što se pita znam li ja vozit motor ili umišljam da trese , kriv je što neželi reklamirati gumu bridgestonu što ga ništa nekošta osim vremena utrošenog , e sad da li mu za reklamaciju treba potrošiti pola sata vrlo cjenjenog vremena ili par dana neznam .
Nakon što vozim motor 32 godine a momentalno ih imam 4 na bridgestone gumama na kojima se vozim od početka 90ihoina , a nikad nisam imao takav problem njegova reakcija me razljutila .
 
jota said:
Gume prvi put montirao vulkanizer u ZD koji to radi 30 godina i montira na većinu motora u ZD , nakon toga ponovo skidanje s felgi i montaža na Hondi kod Mudrog u ZG a na ZXRR Vulkal u ZD , nakon toga se vibracija nešto smanjila . i jedni i drugi sigurno nisu ništa lošije montirali od Lašića .
Pošto neki opet tupe svoje gume nisam reklamirao nakon 2500km nego nakon 100km u međuvremenu se vozim i na hondi imam toliko na ZXRR možda 300km .

Neznam da li su tu među nama i vulkanizeri ako da to bolje .

Da bi čovjek s kojim sam pričao zaboravio priču po završenom razgovoru , vjerovatno da na području bivše nam države .

Dakle gume poslikane do detalja i poslane u Bridgestone.eu koji je u njemačkoj od njih uzimaju austrijanci a mi i slovenci od austrijanaca , njihovo mišljenje je da bez komentara gume treba zamjeniti novima tj. da im "rundlauf" nije ispravan za tu crtu čuju prvi put a porošena zadnja na 2500km nije prihvatljiva jer BT016Power mora trajati bitno duže od BT016 što ljepo piše i na njihovoj stranici .
Na kraju priče će mo vidjeti hoće li to završiti kako treba ili kao takve stvari obično završavaju u balkanskim krčmama .

Pa ti sam sebi skačeš u usta...prvo veliš da su gume ispravno montirane i da to nije razlog zašto tresu, a onda veliš kad si ih montirao ponovo kod drugog vulkanizera da su tresle manje. Sad odi kod trećeg (koji zna montirat gume kak spada) pa ti nebuju tresle uopće...iako si ih sad već vjerovatno tolko sjebo da ih možeš bacit u smeće.
Ja uredno kupujem i montiram gume u SLO kod Furlana i nikad nisam imo nikakvih problema.
 
Ponovo skidao i montirao da uvjerim sebe da nije negdje neka greška pri montaži , nije .
Sad me i vi pokušavate uvjerit da je to "normalno " ili da ih vulkanizer nije dobro montirao .
Znamima ne kakva bi bila vaša reakcija da vam se tako što dogodi , otišli bi ste kupiti još 2 para guma u istog vulkanizera pa ako te imaju istu grešku još 2 i tako dok ne naletite na ispravne gume .

očito je razlika u razmišljanu između trgovaca u njemačkoj ili drugim EU zemljama i "naših" .