Kud sve ovce tu i Mali Mujo , kupnja guma u Sloveniji

jota said:
Ponovo skidao i montirao da uvjerim sebe da nije negdje neka greška pri montaži , nije .
Sad me i vi pokušavate uvjerit da je to "normalno " ili da ih vulkanizer nije dobro montirao .
Znamima ne kakva bi bila vaša reakcija da vam se tako što dogodi , otišli bi ste kupiti još 2 para guma u istog vulkanizera pa ako te imaju istu grešku još 2 i tako dok ne naletite na ispravne gume .

očito je razlika u razmišljanu između trgovaca u njemačkoj ili drugim EU zemljama i "naših" .
hm...dobro je nexus napisao. Nadam se da si se uvjerio da ih je prvi lošije stavio od drugog. Sukladno tome, možda ih ni ovaj drugi nije dobro montirao.
Trebao si ih kod lašića odfurati pa da ih i on ponovo izbalansira i montira :mrgreen:

Ustvari, mi mislimo da nemamo problema s vibriranjem, ali naši motori neidu tako brzo pa ne možemo doći do brzine na kojoj motor trese.
 
jota said:
Ponovo skidao i montirao da uvjerim sebe da nije negdje neka greška pri montaži , nije .
Sad me i vi pokušavate uvjerit da je to "normalno " ili da ih vulkanizer nije dobro montirao .
Znamima ne kakva bi bila vaša reakcija da vam se tako što dogodi , otišli bi ste kupiti još 2 para guma u istog vulkanizera pa ako te imaju istu grešku još 2 i tako dok ne naletite na ispravne gume .

očito je razlika u razmišljanu između trgovaca u njemačkoj ili drugim EU zemljama i "naših" .

Kao prvo, žao mi je kaj ti se to desilo i ja te ništ ne uvjeravam...
Kao drugo ja nebi kupio gume u mjestu 350 km udaljenom od kuće, naravno osim ako to nije potrebno u datom trenutku. Gume montiram tamo di ih kupim i tad ne upadam u situacije prepucavanja između onog ko ih je prodo i onog koji ih je montiro. Naravno, da uočim neku nepravilnost gume u vožnji, istog trenutka idem natrag na mjesto di sam je kupio i montiro pa mi u tom slučaju nemaju baš kaj za prigovorit. Odem tamo osobno, a ne zivkam telefonom jer te prek telefona niko nebu shvatio ozbiljno. Eto to je razlog zašto gume i slične stvari kupujem u blizini...moja sreća da mi je SLO blizu!
Budi bez brige da sve ovo što pišem sam naučio na svojim greškama...svi smo se barem nekoliko puta našli u sličnim situacijama...evo ja naprimjer sa naknadno ugrađenom klimom u autu...platio prvom, prvi ju naručio od drugog, a ugrađivo treći...i onda je klima crkla...dalje znaš  :mrgreen:
 
nexus said:
Kao prvo, žao mi je kaj ti se to desilo i ja te ništ ne uvjeravam...
Kao drugo ja nebi kupio gume u mjestu 350 km udaljenom od kuće, naravno osim ako to nije potrebno u datom trenutku. Gume montiram tamo di ih kupim i tad ne upadam u situacije prepucavanja između onog ko ih je prodo i onog koji ih je montiro. Naravno, da uočim neku nepravilnost gume u vožnji, istog trenutka idem natrag na mjesto di sam je kupio i montiro pa mi u tom slučaju nemaju baš kaj za prigovorit. Odem tamo osobno, a ne zivkam telefonom jer te prek telefona niko nebu shvatio ozbiljno. Eto to je razlog zašto gume i slične stvari kupujem u blizini...moja sreća da mi je SLO blizu!
Budi bez brige da sve ovo što pišem sam naučio na svojim greškama...svi smo se barem nekoliko puta našli u sličnim situacijama...evo ja naprimjer sa naknadno ugrađenom klimom u autu...platio prvom, prvi ju naručio od drugog, a ugrađivo treći...i onda je klima crkla...dalje znaš  :mrgreen:

Točno zato i je tema ovce i mujo , kako sam se naslušao o tim SLO gumama a išao poslom u ZG kažem idem skoknut tamo pa ću i ja proć jeftinije a ne samo vi koji živite blizu dežele , zajeb . Došao sam di istog zaključka kupim i montiram kod istog vulkanizera ako slučajno nevalja vratim se odma nazad pa nek mjenja .
 
live-for-ride said:
...Slovenija nije naša....ona je vaša. I ona je davnih dana otišla u EU :mrgreen:

Na papiru je , po mentalitetu je prije na balkanu . Izgleda da su se previše družili s južnom braćom .
 
prvo nokad cuo za tu vrstu gume ,mozda mislis na bt016pro ja sam s njom zadovoljan ta crta stvarno postoji nije je ljepo za viditi ali mislim da to i nije neka greska :misli: istina je da smo u sloveniji skoro svugdije kupci druge klase ,ali zato mi imamo Bimbu (y)
 
jota said:
Na papiru je , po mentalitetu je prije na balkanu . Izgleda da su se previše družili s južnom braćom .
pa ne bi bilo loše da onda raskrstiš sa svima južnije od austrijske granice. ionako su svi balkanci....pa zašto imati posla s njima, a vi gore sve neki ubermenschi (bez obzira odakle idu korjeni).
 
igopola said:
prvo nokad cuo za tu vrstu gume ,mozda mislis na bt016pro ja sam s njom zadovoljan ta crta stvarno postoji nije je ljepo za viditi ali mislim da to i nije neka greska :misli: istina je da smo u sloveniji skoro svugdije kupci druge klase ,ali zato mi imamo Bimbu (y)

Ovo je novi model za 2011 Bimba 5+ servis i odnos prema kupcima , kupovao kod njega i više nego zadovoljan .
 
live-for-ride said:
pa ne bi bilo loše da onda raskrstiš sa svima južnije od austrijske granice. ionako su svi balkanci....pa zašto imati posla s njima, a vi gore sve neki ubermenschi (bez obzira odakle idu korjeni).

Sa svima koji se tako ponašaju bi i trebalo raskrstit .
 
runner180 said:
baš jučer sam kupil gume kod FURLANA po xy put i nikad nisam imao problema nikakvih osim toga kaj mi je ostalo bar 1000 kuna u đepu više


2ct u dimenziji 120/180 za 250 eura i još na to štojer dole...

:misli: Kod Pardona u Čepinu 1.632,21 sa montažom i balansiranjem  (y)
:misli: Kako tu može ostati 1.000,00 kuna u đepu i više  :shock:
 
jota said:
Sa svima koji se tako ponašaju bi i trebalo raskrstit .

Gle, i ja sam kod jednog našeg gurua za gume neručio i kupio par guma conti sportatack. montirao ih kod vulkiča a gume trsle od 180 - 220 i nikad dobro. Probao reklamirat i dobio brdo prijedloga šta napravit , da ne nabrajam sad ali nikad dobro niti sam dobio druge gume.!! Tak da..!!?? :palacdolje:
 
Tko nece na kraju pa nemora kupovat gume u sloveniji, ja ne zelim placat gladnim Hrvatskim gumodavcima bolesne marze a i  pdv (koji nema veze s njima al tu je). Prosle godine sam kupio roadsmart nove gume kod Lasica i niakvih problema. Za aute sam kupio vec jedno 10tak setova, uvijek tamo i uvijek je sve proslo super. A sta se tice razlike u cijeni bila je sljedeca, tamo su me kostale oko 170€ kad se vrati merver, pa ako neko ima roadsmart u hrvatskoj za te pare kupit cu kod njega, u sto cisto sumnjam.

A kaj se tice vulkanizera i prodavaca guma u Hrvatskoj skoro sve je to isto smeche, rijetki posteno obave posel i uvazavaju reklamacije. Jednom sam kupio 4 nove felge u Molydonu (tad sam naucio i nejdem tam vise), sve 4 su bile spigane i dobio sa njima 4 michelinke od kojih je jedna bila sa kvrgom, tak da svugdje se moze naletit na burek al jos ak je masan, uff. I onda sam usao u pravu bitku da mi vrate pare za felge i gume jel kao vozene su, a vozio sam ih 50 metara i odma skuzio da trese ko nikad, al na kraju sam ishodio svoje pare al na jedvite jade!

 
Mr. Noo said:
Gle, i ja sam kod jednog našeg gurua za gume neručio i kupio par guma conti sportatack. montirao ih kod vulkiča a gume trsle od 180 - 220 i nikad dobro. Probao reklamirat i dobio brdo prijedloga šta napravit , da ne nabrajam sad ali nikad dobro niti sam dobio druge gume.!! Tak da..!!?? :palacdolje:

To je izgleda način ponašanja prema kupcima jer im je valjda lakše nekog otkantat pa makar izgubili tog kupca jer im se očito neda maltretirat reklamacijama što je pogrešan pristup poslu , da se taj potrudio i dao ti nove gume a ove vratio proizvođaču dobio bi u tebi doživotnu mušteriju , očito nemaju dovoljno sive mase između ušiju da to shvate . Ako uspijem kako mi je obećano dobit nove gume javiću vam i pokušati uputiti kako postupiti ako se vama dogodi slično .
 
Shepa said:
                    :paper: Također ali dokad  :bored:
                                  :paper:
 
Bilo je njih koji su Mercedes htjeli zapalit pred "Euroline", a 99% ih je prezadovoljno, misliš da su ovce svi koji kupuju Mercedes??? :misli: :misli: :mrgreen: :mrgreen: Kaj se mene tiće gume kupujem i dalje u Slo (nije ni Lasić,ni Furlan nego Sandi) a montiram kod Bere dokle god mi se to financijski isplati! (y) (y) Bez uvrede ali nekak bi se više osječal ko ovca da umjesto 1500kn gume platim 2100kn?? :misli:
 
vickodu said:
Ima li netko objasnjejnje za onu diagonalnu crtu na gumi  :misli:




Neznam kaj s tom crtom, nisam nit pitao Beru, ali pojavila se nakon 100-200 tkm, i dan danas je na gumi,prošao oko 7000 soma! 

Sve u svemu ide najnormalnije, drži odlično, i ne trese na brzinama!  Guma je BT-023!