Kud sve ovce tu i Mali Mujo , kupnja guma u Sloveniji

robspolj said:
:misli: Kod Pardona u Čepinu 1.632,21 sa montažom i balansiranjem  (y)
:misli: Kako tu može ostati 1.000,00 kuna u đepu i više  :shock:


neznam za pardona ali ja kod nas nisam našao 2 ct ispod 1900 kuna a slovenija mi je 20min vožnje
 
Evo ja se zajebo danas i uzeo 190/55 M5 za 153€. Bero će montirat za još koju tisućicu i to je to  :mrgreen: .
 
MAX79 said:
Neznam kaj s tom crtom, nisam nit pitao Beru, ali pojavila se nakon 100-200 tkm, i dan danas je na gumi,prošao oko 7000 soma! 

Sve u svemu ide najnormalnije, drži odlično, i ne trese na brzinama!  Guma je BT-023!
nuspojava tehnološkog procesa,da nešto sa gumama nije kak spada već bi odavno Bridgestone napravio opoziv, tak da samo gaaaas :021:
 
MALI BERO said:
nuspojava tehnološkog procesa,da nešto sa gumama nije kak spada već bi odavno Bridgestone napravio opoziv, tak da samo gaaaas :021:

Kažu u Bridgestonu da još nikad nisu čuli za tu crtu i da sam prvi s takvim problemima na tom modelu gume , nemam razloga nevjerovat .
Inače guma je izvrsna u vožnji , po mokrom drži ko blesava , po dalmatiskom gradskom asfaltu također .
 
Bridgetsotne sam imao samo na autu i nisam obracao paznju da li crta postoji, ali pouzdano znam da Michelin PR3 i PP imaju crte koje su normalna pojava. Neko je spominjao da je to "antistatika" ali nebi znao. Znam samo da sve to imaju. Evo ih na slikama:


 
MALI BERO said:
nuspojava tehnološkog procesa,da nešto sa gumama nije kak spada već bi odavno Bridgestone napravio opoziv, tak da samo gaaaas :021:




Je normalno, same gaaaaass! :mrgreen: (y)
 
Fakat mi je falio Jota i njegovi izljevi :mrgreen:
Još će ispast da ga je Lašić namjerno zayebo, samo da mu napakosti.
 
Fronius said:
Fakat mi je falio Jota i njegovi izljevi :mrgreen:
Još će ispast da ga je Lašić namjerno zayebo, samo da mu napakosti.

Pročitaj od početka nisam nigdje rekao da je Lašić to napravio namjerno niti je Bridgestone.eu tako što rekao , problem je u odnosu kasnije .

Uglavnom Ivan iz Auto Antonia organizirao da se to prekontrolira kod njih , za razliku od bahatog slovenca momci u A.A izuzetno ljubazni otišao sam sa ZXRR na kojem su gume od par stotina km i koji bitno više trese , momci skinu felge zaključe da su gume OK i reda radi ih prebalansiraju .
Odem s motorom na autoput na brzinama na kojima je prije najviše treslo 160-180 potpuni mir , sad trešnja počinje od 190 kmh naviše negdje oko 240kmh prestaje , čak malo manje trese čak nemam više duplu sliku samo mi se zubi tresu ko usred zime , vibracija je na volanu a prenosi se na dno rezervara , osjećaj najbliži vibracionoj bušilici .

Čekamo odgovor Bridgestone.eu , nebi htio da ispadne da hvalim ljude u A.A ali stvarno su momci za svaku pohvalu : ljubaznost , počastili sokom i nisu htjeli ništa naplatit (ostavio im ipak za kavu ) , ako razumijete govorim o odnosu prema kupcu .

Pretpostavljam da će doći do zamjene guma za nove jer jedne i druge dolaze od istog proizvođača i istog generalnog za Eu i nije im u interesu gubit mušterije . U cjeloj priči je problematično ponašanje Lašića na reklamaciju .

Što se mene tiče znam gdje ću odsad kupovat gume .
 
jota said:
Uglavnom Ivan iz Auto Antonia organizirao da se to prekontrolira kod njih , za razliku od bahatog slovenca momci u A.A izuzetno ljubazni otišao sam sa ZXRR na kojem su gume od par stotina km i koji bitno više trese , momci skinu felge zaključe da su gume OK i reda radi ih prebalansiraju .
Odem s motorom na autoput na brzinama na kojima je prije najviše treslo 160-180 potpuni mir , sad trešnja počinje od 190 kmh naviše negdje oko 240kmh prestaje , čak malo manje trese čak nemam više duplu sliku samo mi se zubi tresu ko usred zime , vibracija je na volanu a prenosi se na dno rezervara , osjećaj najbliži vibracionoj bušilici .
....
sad to pošalji onom slovencu i onda će ti reći da s pravom sumnja da li mi u HR znamo dobro namontirati gume. Pa čovjek je samo bio iskren, a ti se naljutio. Da stvar bude bolja, bio je u pravu. I sam si to napisao. Njega zoveš telefonom, a kod ovih odeš. Što nisi otišao kod furlana.
 
3alfa3 said:
Bridgetsotne sam imao samo na autu i nisam obracao paznju da li crta postoji, ali pouzdano znam da Michelin PR3 i PP imaju crte koje su normalna pojava. Neko je spominjao da je to "antistatika" ali nebi znao. Znam samo da sve to imaju. Evo ih na slikama:
to se meni na prednjoj PP pojavilo ali tek kad je dosla sasvim do kraja
 
Zapru said:
to se meni na prednjoj PP pojavilo ali tek kad je dosla sasvim do kraja

Kod mene na 2 seta PP i jednom setu PR3 odmah nakon prve voznje na obje gume
 
na grobniku mi se rasula zadnja, dobil sam bt016 sa 30% popusta za 1570kn :palacdolje:  i za to mi je trebalo 1h cjenkanja
 
Kupujući u SLO, redovito na setu guma uštedim 400-600kn (ovisno koje gume uzimam). Meni sasvim dovoljan razlog da idem tamo dok god bude takva situacija.  (y)

 
Kako to da Slovenci ne kupuju gume u HR? Pitam ozbiljno, jer, dobili bi povrat poreza i bilo bi im jeftinije nego u SLO. Ne kao kad mi kupujemo tamo, ali ipak jeftinije
 
3alfa3 said:
Kako to da Slovenci ne kupuju gume u HR? Pitam ozbiljno, jer, dobili bi povrat poreza i bilo bi im jeftinije nego u SLO. Ne kao kad mi kupujemo tamo, ali ipak jeftinije
:shock:  pa daj skini sa nase i njihove cijene porez pa reci kaj si dobil
 
Zapru said:
:shock:  pa daj skini sa nase i njihove cijene porez pa reci kaj si dobil

Kad kod nas skines porez, cijena je manja od bruto cijene u SLO i na tome bi Slovenci mogli ustedit.

Konkretno, ako je cijena seta PP u SLO bruto 1500+ kuna, a kod nas 1600, onda kad maknes porez sa 1600kn dobijes neto cijenu od 1300kn. Oko 200+ kuna jeftinije nego da Slovenac kupuje u SLO.



Hm, da... Ako jos trebaju i putovat do HR 2 puta, onda im je skoro isto....



ali konkretno, bio je (ili je jos uvijek) neki popust Dunlopa od 30%. Tu bi oni fino ustedili