Kupnja AIRBRUSH-a

Faber said:
kupe kompresor pa stave motor od friga??čemu hebo te? :shock:
ma al motor od frižidera nedaje isti pritisak.....
inače ja sma ko klinjo koristio za pumpat gume na biciklu,tačkama i motoriću  :LOL:



ok sad sam dobio otprilike "sliku" u glavi tih decibela  (y)

Kupi u pevecu kompresor koji radi na 100 dB, zamjeni motor i radit će na 50.
Ili odmah kupi tiši kompresor.
 
steta sto vam nemrem pomoci oko kompresora bas nije moje podrucije....

Ali imam sad i ja jedno pitanje...trebao bi oslikati kacigu u stilu srednjovjekovne limene kacige...ajde sad da cujem ko ima  ideju koje boje promjesati...nemislim kupovati neke srebrne ili napravljene boje...cisto mixanje osnovnih i monokromatskih boja...svi prijedlozi dobro dosli...poz
 
tebi onda treba nesto tipa efekt kroma...likovi to rade samo sa crnom. bijelom i malo plave boje...i to je onda kao to!

ali onda bi vise isla neka svijetlo siva...srebrna neznam bas jer su uglavno metalic...pa nebi se uklapala u vitesku kacigu :D


KOMPRESOR VEC IMAM ALI MI JE PREGLASAN...OCU NA NJEGA SAMO MOTOR OD FRIZIDERA...nemislim kupovat novi kompresor...nisam lud!
a sto se tice boce za protupozarni aparat...mala je...ova sto imam je 25 litara i drzi mi oko 20-30 minuta...zamisli da imam malu bocu-za popizdit

vanja
 
static said:
Kupi u pevecu kompresor koji radi na 100 dB, zamjeni motor i radit će na 50.
Ili odmah kupi tiši kompresor.
:shock: (y) e hvala na objašnjenju!
 
GSXRmanijak said:
steta sto vam nemrem pomoci oko kompresora bas nije moje podrucije....

Ali imam sad i ja jedno pitanje...trebao bi oslikati kacigu u stilu srednjovjekovne limene kacige...ajde sad da cujem ko ima  ideju koje boje promjesati...nemislim kupovati neke srebrne ili napravljene boje...cisto mixanje osnovnih i monokromatskih boja...svi prijedlozi dobro dosli...poz

Znam da sad pametujem, ali postoje stvari nevezane za AB tehniku a služe za patiniranje, pa ako budeš htio efekt da je kaciga stara slobodno se javi.
Imaš kakvu fotku nečeg sličnog kako bi trebalo igledati kada je gotovo?

Jakov

 
dao sam si truda, pa u prilogu možete pogledat cjenik airbrush opreme.... valjda nisam ništa bitno zaboravio
 
GSXRmanijak said:
steta sto vam nemrem pomoci oko kompresora bas nije moje podrucije....

Ali imam sad i ja jedno pitanje...trebao bi oslikati kacigu u stilu srednjovjekovne limene kacige...ajde sad da cujem ko ima  ideju koje boje promjesati...nemislim kupovati neke srebrne ili napravljene boje...cisto mixanje osnovnih i monokromatskih boja...svi prijedlozi dobro dosli...poz
Ja koristim baze za bojanje automobila. Imas i srebrnu u par granulacija, mislim da bi ti to bilo najjednostavnije rjesenje. 1dl cca 35 - 40 kn.
 
Vi koji ste oko Vinkovaca, poslao sam danas u Studio (dućan) u Vinkovce 2x uzorke Schmincke AB boja. Ako želite isprobat. To bude sutra kod njih...

Jakov
 
static said:
Vi koji ste oko Vinkovaca, poslao sam danas u Studio (dućan) u vinkovce 2x uzorke Schmincke AB boja. Ako želite isprobat. To bude sutra kod njih...
Uzorke kao "po komad od svega pa da ljudi kupe" ili uzorke kao "eto ti jedna, dvije boje u malom pakiranju mukte"?  :mrgreen:
...ja sam do sada koristio iskljucivo auto baze.
 
Alera Dugi said:
Uzorke kao "po komad od svega pa da ljudi kupe" ili uzorke kao "eto ti jedna, dvije boje u malom pakiranju mukte"?  :mrgreen:
...ja sam do sada koristio iskljucivo auto baze.

Mukte uzorak, 2 male bočice... ako ti se i ne svidi boja, barem ti bočice ostanu ;)
Oni kupuju inace neki materijal od mene, pa ako ti se svidi, mogu ti ili njima slat ili po pošti. Ako znaš gdje su, zamoli ih da ti daju jedan uzorak.
 
Alera Dugi said:
Hocu, zaletim se iduci tjedan. Hvala unapred! (y)

NP

Poslao sam i tonkartu da imaš predodbu koji su sve tonovi u igri. Naravno, to je samo schmincke... ima tu jos svasta  :mrgreen:

Jakov
 
Static jel se vidimo sjutra za kompresor? :misli: taman ,moram do noveme nove  :shock:
 
Faber said:
Static jel se vidimo sjutra za kompresor? :misli: taman ,moram do noveme nove   :shock:

U nadi je spas. Stvari su u branimirovoj na poštanskoj carini, samo čekam da mi jave da je ocarinjeno... mala je pošiljka pa sam mislilo da će je odmah riješit, ali očito sam pogriješio. Zaista ne znam kaj se događa dok mi ne jave :(
 
static said:
U nadi je spas. Stvari su u branimirovoj na poštanskoj carini, samo čekam da mi jave da je ocarinjeno... mala je pošiljka pa sam mislilo da će je odmah riješit, ali očito sam pogriješio. Zaista ne znam kaj se događa dok mi ne jave :(

Zvao sam špeditera, danas popodne će mi to dostavit.

LP

Jakov
 
Evo ja imam jedno konkretno pitanje.

Htio bih si na kacigu stavit true fire. Koje boje da koristim?  Jedni kazu ovak drugi onak a ja posto sam pocetnik pitam? (kacigu sam si pripremio - prekitana, pošmirglana)

Moze i malo uputa oko crtanja tog?  Koliko je komplicirano to izvest?

Hvala unaprijed.
 
Pogledaj ovo.... vidi se otprilike kaj rade...

http://www.youtube.com/watch?v=aYZGTmeJOOs
 
Da vidio sam ja to i prije. Kaj se tice same tehnike to moram probat par puta sam. Ali ne znam koje boje treba koristit? Ili tu nema nekog pravila(vjerojatno ne)?
 
Da da. Najrade bi na crnu podlogu?  Jel ima kakve bitne razlike ili nesto vazno za jedno ili za drugo?