Kupnja AIRBRUSH-a

e da, i nes ti nosit, faber ce  :mrgreen: :mrgreen:
 
stvarno nemojte sad u off ici...imate gdje s tim...

Dakle...zasto regulator tlaka i filter za vlagu...

Kada motor (bilo koji) pumpa zrak u bocu on zagrijava zrak, kada taj zrak izlazi iz boce on se u crijevu hladi i stvara se
kondenzat-voda! Tu vodu eliminiramo na par nacina:
prvo i osnovno FILTER ZA VLAGU!

Sad samo ovisi kako, gdje i koliko cete ih postaviti!

Ja posto nemam filter za vlagu na kompresoru ja sam kupio 10m crijeva, stavio filter za vlagu na kraj i na njega spajam crijevo od 2m
koje je spojeno na airbrush.
-> ovim postupkom sam dobio na tome da se zrak hladi na putu do filtera za vlagu i da samim time imam manje vlage u zraku!

jos bolja je solucaija ako imate filter na kompresotu i jos stavite crijevo (nekih 10m ko ja) i na kraju combo filter za vlagu + regulator tlaka!
-> vise se vlage pokupi i sigurniji je rad! a i velika je prednost jos jednog regulatora tlaka sto mozete jos finije podesiti tlak a i pri ruci vam je!

COMBO- REGULATOR I FILTER:
aw3000.jpg

Regulator tlaka:

Regulator tlaka kotistite da bi smanjili tlak na izlazu iz boce!
Ja nikad nisam koristio tlak veci od 2 bara...sto je finiji tlak, boja tanja to se veci detalj moze dobiti! tlak je u boci pod vecim tlakom nego sto nam
treba i taj tlak bi mogao nas airbrush unistiti!tj igla se moze iskrivit pod visokim tlakom!

REGULATOR

7645R.1.jpg


svaki kompresor doazi sa regulatorom tako da ako imate jos jedan...JOS BOLJE!
stavite ga na kraju crijeva i pricvrstite za stol ukoliko radite za stolom ili kao se mrdate oko auta onda ce vam super doci jer cete moci
podesavati tlak po potrebi!

Vanja
 
Evo nekih odgovora u vezi airbrusha.Kod Ivičeka u Lučkom ima SATA airbrush cjena je oko 2000 kn. ali te novce vrijedi ja imam SATA brash 15-ak godina sa prvom dizom i iglom svakodnevno je u upotrebi i radi besprijekorno,isto tolko koristim i IWATU i DeVILBISS bez zamjerki.Što se tiče cjene mogu ti točno saznat kolka košta.U Rijeci postoji firma koja je zastupnik za IWATU.Što se tiče boja najbolje je koristit org. boje za brush MAGIC COLOR,SCHMINCKE-AERO COLOR itd,alimožeš i auto lak(BASE) s time da ih malo više razrjediš.
 
neznam da bi bas dao 2000 kuna za brush...a kako sam lud mozda i bi :D

Ja sam sa HP-C Iwatom jako zadovoljan...

a gdje nabavljas boje? SCHMINCKE-AERO COLOR i AUTO-AIR imaju kod juriceka u ZG...
dali ima tih schmincke transparentnih?

Pozdrav!

Vanja
 
ima i neki za 2400 rucna izrada...cista perverzija :misli: :shock:

e,dali da stavim tu svu opremu sto sam kupila sa objasnjenjima sto je sto? i tako to??? :misli:
 
penny_lane said:
ja dala 1800 za brush iwata hp-b

Takav isti si kod mene mogla dobiti za 900 kn. Potpuno novi, naravno.
U biti, cak i bolji, posto je Iwata kopirala Olympos  :D
Buraz je stavio link gdje se to moze vidjeti, ali ljudi vise vole platiti duplo nego malo pazljivije citati postove (y)

H
 
Hrvoje68 said:
Takav isti si kod mene mogla dobiti za 900 kn. Potpuno novi, naravno.
U biti, cak i bolji, posto je Iwata kopirala Olympos  :D
Buraz je stavio link gdje se to moze vidjeti, ali ljudi vise vole platiti duplo nego malo pazljivije citati postove (y)

H
:shock: :shock:
ma nisam ja uopce gledala da prodjem jeftinije jer se stvarno ne razumijem a svi mi rekli da uzmem najbolje pa sam se potrudila :misli:
uzet najskuplje(skoro)
 
penny_lane said:
:shock: :shock:
ma nisam ja uopce gledala da prodjem jeftinije jer se stvarno ne razumijem a svi mi rekli da uzmem najbolje pa sam se potrudila :misli:
uzet najskuplje(skoro)
nesekiraj se ništ  (y)
 
Pusti sad cijene. Kad stiže kompresor, pa da vidimo pokoji u radak?  :D
 
Hrvoje68 said:
Takav isti si kod mene mogla dobiti za 900 kn. Potpuno novi, naravno.
U biti, cak i bolji, posto je Iwata kopirala Olympos  :D
Buraz je stavio link gdje se to moze vidjeti, ali ljudi vise vole platiti duplo nego malo pazljivije citati postove (y)

H
Ljudi vole garanciju.Hrpa linkova .. i cura se odlučila kod Juričeka.a sad čekamo kompresor  (y)
 
Cestitam na kupnji airbrusha!

Hrvoje ja cu ti se vjerojatno javit sljedeci mjesec kada sjedne placa za taj 100b olymposov!


Ali samo da objasnim nesta...

Ovaj AB koji je kupila cura je plus serija...dakle novija HP serija od Iwate koja u sebi ima
teflonsko O-prstenje sto im dopusta da koriste auto lakove a ne samo akrilne boje na bazi vode...
to je jedan veliki plus!

Koliko ja znam 100b nema teflonsko O-prstenje vec gumeno kao i moj HP-C koji je takodjer stariji model.

Posto vidim ima ljudi i prica dosta o airbrushevima...ajte ljudi podjelite s nama koje sve boje koristite!
Gdje ih nabavljate!

Jer mozes imat najskuplju mirkon iwatu kao i SP od olymposa ali ako nemas dobre boje mozes se slikat prijatelju!

ja se patim sa nekim bojama iz US dr.phill martens ili tako nesta...muke i agonija!

jucer sam bas farbao nesta i jako sam nezadovoljan sa bojom...(akrilne airbrush boje na bazi vode)



vanja
 
dakle nije falila..ajde to mi je drago za čut..ja ne kužim niš...ona je sva u tome.  :D

:misli: ona još nije stavila sliku ničeg  :shock:


p.s. ima ljudi....ali v-max jedini si se ti raspisao! hvala na savjetima!  (y)
 
Pozdrav svima!

Bilo je samo pitanje vremena kada će se javiti i netko iz firme Juriček.
Dakle, dugujem kratko predstavljenje: naša osnovna djelatnost su umjetničke boje i pribor - prvenstveno vezano za slikare i restauratore. U tom kontekstu se pojavljuju airbrush i prateća oprama i to prvenstveno u finijim izvedbama.

Dakle, od brandova koji su dostupni nudimo Badger (USA) i IWATA (Japan). Naravno, sve uz račun i jamstvo (kod IWATE čak 5 godina!).

Badger, OMNI, Vega i Sotar su sve ista marka - dakle prema potrebi se mogu dobiti i ti zračni kistovi.

Kao što je već spomenuto na forumu, cijena opreme je relativan pojam jer se te stvari za čas isplate ako ne služe isključivo za zabavu, a puno je ugodnije raditi s poštenim alatom.

Također u ponudi imamo DVD s uputama za rad (na engleskom) i ponešto literature, ali na žalost većim dijelom na njemačkom jeziku. Tu su još i šablone (ARTOOL) i boje. Od boja nudimo LUKAS, SCHMINCKE, AutoAir i Createx boje za airbrush, a prema potrebi moguće je dobiti i akrile Golden. Sve spomenute farbice su na bazi vode (akrilne boje).

http://www.schmincke.de/media/pdf/AERO_2006/AERO_COLOR_95428097.pdf
http://www.createx.de/4_katalog/01_farben/1_classic.php
http://www.autoaircolors.com/

Više o IWATI (meni prirasloj srcu :wink:) možete vidjeti na http://www.airbrush-iwata.com/. Pozornije oko će primjetiti da su nam gotovinske cijene otprilike iste kao kod europskog predstavnika (možda do 10% odstupaju radi različite carine i poreza).

Na žalost, slično kao i Hanich prvenstveno sam trgovac, ali prihvaćam sugestije i kritike da se ljudima ponudi ono kaj im treba... Dakle, vrijeme je za sugestije ili pitanja. Stojim na raspolaganju.

PS
Hvala svima koji nas podržavaju u ovome što radimo.  (y)

www.juricek.hr
 
evo ja imam jedno pitanjce vezano za auto air boje...

DAli imate transparentne(Series 4200) i candy boje(Series 4600)?

koju tocno seriju boja imate?

Unaprijed hvala!

P.S-dali ste rijesili problem sa forumom?

Vanja
 
Na žalost forum nam je u gorem stanju nego ikad - velika antireklama za Tramot koji bi trebao održavati stranice  :palacdolje:

Našlo bi se ponešto od AutoAir semi-opque, transparentnih, metalik i candy boja, ovisno kaj te interesira.

Od candy momentalno imam samo 3 tona:
4605 Candy Apple Red 120ml
4604 Candy Brite Red 120ml
4602 Candy Sunset 120ml
4312 pearl purple 120ml

Pozdrav,
Jakov


 
thx na odgovoru...

Imam jedan zahtjev...ako nije problem...dali bi mogao naisati koje SVE tonove imas od auto air-a...
ukljucujuci i razrjedjivace(koje srerije)...ja vec neko vrijeme kontam preci na njihove boje a trebao bi uzet nekih boja
za nadolazeci projekt...pa ako nije problem da ispises  sve boje i serije...ili da posaljes meni na mail

iako kontam da je bolje da ovdje stavis da ljudi vide sta je sve dostupno!

Vanja
 
o kak super :mrgreen:
sad imamo i live savjetnika :joy:
stvarno se teskom mukom dolazi do informacija koje nesto i vrijede
bas mi je drago....zbog svih nas :mrgreen:
 
istina...jako je tesko doci do dobrih i korisnih informacija...znam kako je meni bilo...

samo jedan lik mi je pomogao i dan danas smo dobri!

drugu su se pravili grbavi...a grbavi i ostali!

zato ja uvijek idem pomoci drugome!

bilo bi jos bolje kada bi postojao hr ili balkan airbrush forum...vise informacija na jednom
mjestu...ali ne postoji tako da...jeb'ga

vanja