Kupovina preko Ebay-a

Najavljuju to već neko vrijeme, no sad izgleda ubrzali, treba pričepiti raju za uhljebarinu koje ove godine fali, mada mi i nije problem tih 25% (osim što znam za što ide..) nego onda nabiju i dodatne troškove dostave (?) i platnog prometa, pa te dođe na kraju preko duplo od onoga prvobitno plaćenoga... a i kasni od uobičajenog bar tjedan-dva zbog "carinjenja"
Gamad x2
 
Najavljuju to već neko vrijeme, no sad izgleda ubrzali, treba pričepiti raju za uhljebarinu koje ove godine fali, mada mi i nije problem tih 25% (osim što znam za što ide..) nego onda nabiju i dodatne troškove dostave (?) i platnog prometa, pa te dođe na kraju preko duplo od onoga prvobitno plaćenoga... a i kasni od uobičajenog bar tjedan-dva zbog "carinjenja"
Gamad x2
+ još carinjenje robe sa 60kn pa na više,pa još pdv, fašizam koji se tiče još dosta stvari
 
  • Like
Reactions: Village
+ još carinjenje robe sa 60kn pa na više,pa još pdv, fašizam koji se tiče još dosta stvari
Zbog te fiksne naknade za carinjenje biti će neisplativo kupovati stvari koje malo koštaju.
 
Mislim da budu veći prodavatelji tipa Alliexpressa to riješavali na način da će sva roba ići iz EU skladišta, sad ide samo jedan dio robe. Krajnjem kupcu će se odmah dići cijena robe za PDV i carinu i sve bude i dalje jeftinije nego u našim dućanima.
 
Kontam koliko ce trajati ta procedura doslovno svaki paketic i adresu upisivati itd

Narucim 10 paketa po pola dolara i onda ih ne preuzmem sta onda?
 
Od 01.07. 2021. ce to krenuti. I nece se cariniti u HR, vec ces kod kupnje odmah platiti porez i naknadu, tako nesto vec imaju kad kupujes iz SADa. Tako da se nece puno toga promijeniti kod dostave, osim sto ce biti skuplje.
 
  • Like
Reactions: pikacu79
Od 01.07. 2021. ce to krenuti. I nece se cariniti u HR, vec ces kod kupnje odmah platiti porez i naknadu, tako nesto vec imaju kad kupujes iz SADa. Tako da se nece puno toga promijeniti kod dostave, osim sto ce biti skuplje.
Bolje i tako nego da ide našom procedurom nikad kraja i opet će biti jeftinije nego kod nas
 
  • Like
Reactions: pikacu79
Od 01.07. 2021. ce to krenuti. I nece se cariniti u HR, vec ces kod kupnje odmah platiti porez i naknadu, tako nesto vec imaju kad kupujes iz SADa. Tako da se nece puno toga promijeniti kod dostave, osim sto ce biti skuplje.

Kako ćeš kod kupnje platit porez i naknadu? Kojim sustavom? Paypalom? Kako će taj sustav znati je li item unutar EU ili izvan da bi znao trebaš li platiti poreze ili kao unutar EU ne trebaš, najbolje što može znati je adresa pošiljatelja odnosno dućana od kud kupuješ što ne mora biti adresa na kojoj se trenutno paket nalazi.
 
" The European Commission aims at simplifying VAT obligations for companies carrying out cross-border sales of goods or services (mainly online) to final consumers and to ensure that VAT on such supplies is paid correctly to the Member State of the customer, in line with the principle of taxation in the Member State of destination. "

Znači zakon je složen za B2C. Fokus ovog svega je na webshopovima koji su kao EU shopovi a sve dobavljaju iz kine, vjerojatno npr powerplanetonline.com i slični čije cijene za neke stvari ne odstupaju značajno od kineskih cijena, a ni blizu da bi odstupale 20tak %. Pa će se koristiti na takvim webshopovima taj neki novi IOSS sustav da naplaćuje porez prema adresi kupca i taj naplaćeni porez ide u proračun države iz koje je kupac. Isto i da je HR webshop a šalje po EU zašto bi naplaćivao 25% onima koji imaju manji PDV. Logičan zakon i mislim da sam već naišao na EU webshop koji tako funkcionira i podigao mi cijenu za razliku prema HR PDV-u ali nemogu se sjetit sada koji.

Hoću reć samo da mi izgleda kao da će za sve što nije preko tog sustava, odnosno sve što kupujemo direktno iz kine sa aliexpressa i slično, biti zastoja i pojedinačnih obračuna kao i do sada kada "uhvate" paket, samo će sada to biti očito pravilo za svaki paket.
 
izračunali gnomi kolko para su potencijalno izgubili ne uzimajući cut od pošiljaka, naročito u zadnjih 6 mjesecije raja podivljala online, svaki kujac se kupoval iz dosade

milijarde za Anemičnog i Marića, prstić za ostatak nacije


Srki
 
  • Like
Reactions: Village
izračunali gnomi kolko para su potencijalno izgubili ne uzimajući cut od pošiljaka, naročito u zadnjih 6 mjesecije raja podivljala online, svaki kujac se kupoval iz dosade

milijarde za Anemičnog i Marića, prstić za ostatak nacije


Srki
Uzeli su dosta para sa onih 4.5 kn, pa im ukinuli to, sada će ovo.
 
Njemačka je 1.07. snizila pdv sa 19 na 16% da potakne potrošnju. Sjećam se nekih izbornih obećanja i kod nas, nije da sam povjerovao. Trebam samo nać frenda u DE kojem će se dat zajebavat s primanjem mojih narudžbi jer je obično i poštarina za DE daleko manja.
 
Njemačka je 1.07. snizila pdv sa 19 na 16% da potakne potrošnju. Sjećam se nekih izbornih obećanja i kod nas, nije da sam povjerovao. Trebam samo nać frenda u DE kojem će se dat zajebavat s primanjem mojih narudžbi jer je obično i poštarina za DE daleko manja.

to sniženje će trajati 6 mjeseci, možda naravno i produže

mnogi dućani su na tih 3 dodali još 2-3%, pa si ti misli kojkoje to ak kupuješ motor, bicikl, auto il neki drugi useless kujac



Srki
 
  • Like
Reactions: diesel power