Kupovina preko Ebay-a

koji k se događa sa e bay, sa alliexpresom. Imam masu stvari naručenih iz kine i iz eu, po trackingu su stigle u hrvatsku prije 10-15 dana ali ne dolaze? Čuo sam priču da naša draga pošta odugovlači namjerno zbog onih famoznih 5 kuna koje su im ukinute za paketiće a kojima su nas godinama potkradali
 
koji k se događa sa e bay, sa alliexpresom. Imam masu stvari naručenih iz kine i iz eu, po trackingu su stigle u hrvatsku prije 10-15 dana ali ne dolaze?
Ko će ih znat. Mene iznenadili prikjučer, došlo nakon 8 dana od kupovine. Nikad brže. eBay.
 
Meni jedna stvar kupljena u 4.mj. došla 9.6. u HR i ni traga niti glasa, dispute i dobio lovu nazad...
Stigao item prošli tjedan 😁

Javio sam prodavaču da je stiglo i uplatio mu lovu (opet).
 
koji k se događa sa e bay, sa alliexpresom. Imam masu stvari naručenih iz kine i iz eu, po trackingu su stigle u hrvatsku prije 10-15 dana ali ne dolaze? Čuo sam priču da naša draga pošta odugovlači namjerno zbog onih famoznih 5 kuna koje su im ukinute za paketiće a kojima su nas godinama potkradali

20201002_201420.jpg

:mrgreen:
 
  • Like
Reactions: pikacu79
Meni dosla poruka "in your country " a u stvari je doslo u Nizozemsku i sada nakon 15 - 20 dana od te obavijesti pocelo dolaziti....
 
Prije 6 dana naručio nekakovih 10 grijača cca 20 kn sa ali-a,poštarina 5 kn došlo za 5 dana.Potpuno iznenađen vjerovatno neko skladište u EU.
 
Meni je paket došao iz Njemačke preko noći u HR. Onda je pošti trebalo tjedan dana da ga isporuče :mad:

Tako i meni kad sam kacigu naručio na sportbikeshop.co.uk... iz Britanije do Velike Gorice za manje od 4 dana, od VG do mene na Rab skoro 5 dana.
 
Dali se plaćaju kakove pristojbe za robu iz EU (88$)?
 
Sva roba koja dodje u Zagreb van EU.,stoji dok prodje kontrolu,i carinjenje,to more trajati i misec dana,zavisi od guzve,sto duze i bolje,mozda samo prodje i dodje,ako ne...prvo dobijes kovertu da platis bar 200 kuna dostavu,pdv,ako je vrijednost posiljke priko 21.99 eur.,al vise ni to ne igra...:)
 
Sva roba koja dodje u Zagreb van EU.,stoji dok prodje kontrolu,i carinjenje,to more trajati i misec dana,zavisi od guzve,sto duze i bolje,mozda samo prodje i dodje,ako ne...prvo dobijes kovertu da platis bar 200 kuna dostavu,pdv,ako je vrijednost posiljke priko 21.99 eur.,al vise ni to ne igra...:)
jesi ga nalupao
 
Nalupo oli nenalupo,al istinito...;)
 
ne znam ja kaj vi kupujete,za koje novce ali sve dolazi ,malo kasni ali dolazi.Ovo lupetetanje da sve idr na carinu ,možeš misliti,informiraj se.Možda od druge godine ali to je druga igra i još nije na snazi
 
Stoji više od 2-3 dana (u normalnom slučaju) samo kada ide na carinu i naplatu pdv-a što se vidi ako je taj slučaj po trackingu. Onda dobiješ "kovertu" ne da platiš nego da im dostaviš dokaz o plaćanju tj. vrijednosti, da bi oni mogli znat koliko ćeš platit. Kad obračunaju svoje (5-10 dana max obično) pošta opet preuzima pošiljku sa obračunom i dostavljaju ti ju doma/ostave obavijest i naplate/ispostave račun za posredovanje dostavu pdv i carinske troškove (obrade).
A ako "prođe" onda prođe brzinski tj. kad ti dođe doma bez da je bilo više od dan-dva na carini, tada će i doć bez naplate, pogotovo ako je neki mali paket na kojem vani ne piše koliko vrijedi ili šta je točno unutra.

Meni i dalje sve dolazi uredno 2-4 tjedna kina i tajland (moto dijelovi) , čak mi najviše kasni u odnosu na uobičajeno iz EU.
 
  • Like
Reactions: prpa