K'vrapcu sta je ovo sa polovnim motorima i skuterima?

Attachments

  • 20231124_221739.jpg
    20231124_221739.jpg
    3.3 MB · Views: 0
Njuškalo cijene su potpuno nenormalne... Transalp 650 u pravilu košta koliko i 10 godina noviji Strom. A moj Sportcity 300 koji sam platio 2k E prije 10 godina i sad navodno "vrijedi" toliko.... suludo potpuno. Valjda idu motorima pratiti cijene stanova 😂
 
Njuškalo cijene su potpuno nenormalne... Transalp 650 u pravilu košta koliko i 10 godina noviji Strom. A moj Sportcity 300 koji sam platio 2k E prije 10 godina i sad navodno "vrijedi" toliko.... suludo potpuno. Valjda idu motorima pratiti cijene stanova 😂

Da ne postoji inflacija, poskupljenja svega i svačega onda bi se i čudio... prije 100 godina Ford je koštao 800 dolara, a danas 35000... stvarno suludo.
 
Da ne postoji inflacija, poskupljenja svega i svačega onda bi se i čudio... prije 100 godina Ford je koštao 800 dolara, a danas 35000... stvarno suludo.
Da je ne znam kakva inflacija cijena u eurima ne moze bit ista 10 godina
 
Pa nije ista, samo porast cijene prati inflaciju, trebaš se pitati što danas dobiješ za te novce i što bi onda dobio za te novce.
 
Kawasaki KLE500 2004g. cijena 43000kn i servis 520kn u KMSu, da je to cijena nekakvog današnjeg motora te klase bio bi najprodavaniji, međutim nejde iz sto razloga.


Lolo
 
Kad bude kupovna moć takva da si svatko tko poželi probati voziti motor može otići u dućan i kupiti novi tada će i cijene rabljenih otići nizbrdo i hrpa onih koji se još prodaju za neke novce će završiti na otpadu. A dotad možemo tamburati po temi kak je nešto (pre)skupo i da ne vrijedi te novce. Ponuda i potražnja formira cijene a ne stvarna vrijednost.
upravo to, sve si rekao (y).

Primjer - bevelry 400 sam prodao vani pred 4 godine za 1400 eura jer je bio 10g star. Vani je to vec stara baja i nitko nije htjeo kupit jedva sam nasao kupca.
U isto vrijeme, je identican model je bio kod nas na njuskalu po vise nego duploj cijeni - oko 3600 eura.
 
Njemačka


Hrvatska

Screenshot_20240409_193913_com.facebook.katana.jpg
 
I čokoladni uskršnji zeko je bil jeftiniji u Njemačkoj, jel ga netko išao kupiti, mislim na forumaše.

Lolo
 
Da, svakako je došlo vrijeme da ti je bolje da te jebe banka, nego polupismeni nezaposleni hahar koji se bavi švercom vozila !
 
Al stvarno , kad malo bolje razmislim, koliko zajebancije s polovnim motorima... šansa (u mom iskustvu) , kad se kupuje povoljno ispod realne cijene je 80 % da ću kupit polovni - sjeban motor.
Dal' je to ovjes,dal' motor , dal' dijelovi motora, itd itd. I sad uz ove cijene polovnih - sigurno je bolje kupiti novi.
*Za auto mi nije bed polovno jer novi dodje kud i kamo više a gubi na vrijednosti brže.
 
Tebe i Srkija ne računam 😂 , mislim na ove naše kaj cvile kak je vani ono bitno sve jeftinije tipa motori, zeko, aperol ... j...o struju, plin, stanovanje...


Lolo
Evo friški slučaj:tićbra dovukao cbr 600 fs 2003 god baš ovih dana iz švabije.na satu 18tkm motor crtice nema znači doslovno salonsko stanje. Ok šlape dotrajal, treba vilicu servisirati malo uloga i opet skoro duplo manje nego kaj je nedavno bila na oglasu jedna 600fs za onak 6 soma e. Uvoz cca 300,400 eura košta. Ušteda:cca 2000 eura u odnosu na hrv. A i vidim da neki daju 1000 za 4,5 soma eura dok drugi 600 isto tak cijene. Ak je motor uredan i dobar nek košta više nema beda al jebeno skoro svaki na oglasima ima friški mali servis napravljen ono epidemija malih servisa🤣
 
Slobodno smo tržište pa imaš izbora gdje, kada i za koliko kupiti. Internet nam je dao mogućnost da usporedimo cijene, a cijena nije samo ona istaknuta na proizvodu nego i sve ono da bi do istoga došao. Meni dok nismo ušli u EU skoknuti do Brežica po znatno jeftinije gume zbog povrata PDV je bilo vremenski manje nego popiti kavu, nekome iz DU ili SB baš i ne osim ako im je to bilo usput. Kupovanje polovne robe je uvijek rizik jer opis robe ne znači da je roba u tom stanju, a to ustanoviš nakon kaj si prešel 2-3 tisuće kilometara.

Lolo
 
Ima i tema o dućanima koji prodavaju motore iz EU, čak ti mogu uzet motor iz recimo DE, platiš proviziju i imaš garanciju godinu dana, kud ćeš bolje !