Kymco da li preporucujete?

slažem se da je SH u biti full talijanski proizvod, al su standardi i tolerancije pod kojima proizvodi malo iznad kvalitete talijanskih skutera. u tvornici "honda italia" se proizvodi više modela hondinih skutera i motora, a vjerojatno ne zaosataju puno za kvalitetom filigranskih japanaca.

i honda ima jedan model koji proizvodi u kini, a on je živa koma...
 
S tim da je sh talijanski prizvod cu se slozit onoga trenutka kad ovi sto dizu talijane u nebo priznaju da je Piaggio kineski proizvod  :mrgreen:
 
vickodu said:
S tim da je sh talijanski prizvod cu se slozit onoga trenutka kad ovi sto dizu talijane u nebo priznaju da je Piaggio kineski proizvod  :mrgreen:
pa znaš da ne buju nikad priznali. stvar je u tome da se sh može i na mjesecu proizvodit, al je po hondinim standardima , a to ne bu dostigo nijedan drugi proizvođač, pa i da proizvodi skutere u centru tokya.  :mrgreen:
 
vickodu said:
S tim da je sh talijanski prizvod cu se slozit onoga trenutka kad ovi sto dizu talijane u nebo priznaju da je Piaggio kineski proizvod  :mrgreen:

ne, ovo je tema za dizanje u nebesa samo Kymco proizvoda :mrgreen:
 
wingman said:
pa znaš da ne buju nikad priznali. stvar je u tome da se sh može i na mjesecu proizvodit, al je po hondinim standardima , a to ne bu dostigo nijedan drugi proizvođač, pa i da proizvodi skutere u centru tokya.  :mrgreen:


(y) (y) (y) (y)
 
vickodu said:
jbg, stvar je u harakiriju. ako neko u hondi zahebe, odma ide harakiri cijelog odjela za razvoj. kad drugi uvedu harakiri u standardnu proceduru, onda bumo razgovarali.  8)
 
e još sam se sjetio
aprilia atlantic 2001 godina, imao je sve što sada ima i nexus plus amortizer volana
ajme ljudi prije osam godina je ima to sve, haha ovi su još šetali po rižinim poljima tada
ne kažem da je kymco loš samo ga je besmisleno ga uzdizat u nebesa
 
mv_agusta said:
e još sam se sjetio
aprilia atlantic 2001 godina, imao je sve što sada ima i nexus plus amortizer volana
ajme ljudi prije osam godina je ima to sve, haha ovi su još šetali po rižinim poljima tada
ne kažem da je kymco loš samo ga je besmisleno ga uzdizat u nebesa

upravo to (y)
 
Fascinira me da svaka tema mora završiti glupim prepucavanjem.
Čovjek je samo pitao da li se isplati kupiti Kymco, a tu se javilo nekoliko stručnjaka koji nisu imali nikakav dodir sa Kymco skuterima i pokušavaju objasnit da su neki drugi skuteri bolji.
Neki vjerovatno jesu ali to uopće nije predmet ove teme.

Super je što se u svakoj temi pojave expreti (uvijek isti) koji znaju sve o skuterima.

Tema je
Kymco da li preporucujete?
Pa sada pitanje koji dio ovog naslova ne razumijete (neki) :misli:
 
pa ako se čita ja ne dižem kymco u zrak iz poznatih razloga ali preporučam samo jedan model koji je prošao sito i rešeto a to je XC 250 maxi skuter sve ostalo je po meni bacanje novaca.
 
mrcina said:
pa ako se čita ja ne dižem kymco u zrak iz poznatih razloga ali preporučam samo jedan model koji je prošao sito i rešeto a to je XC 250 maxi skuter sve ostalo je po meni bacanje novaca.

Imaš pravo.
Vjerojatno je zato kymco službeni BMW-ov skuter u SBK-u. Šta oni u bmw-u znaju šta valja.  :jesus:
 
Meni se čini da se malo previše bacaš sa podacima,kymco rabi staru tehnologiju honde i zato je pouzdana mehanika ali ostale komponente...elektronika,kočnice,amortizeri,plastika...očeš reći da je bolje od japanaca???,meni osobno xciting 300 slabo koči i tvrde su mu komande a i nije jeftin 37000kn...kakve su to disk pločice na 50ccm koje se ne minjaju  :misli:,sve u svemu kad mu se otklone dičje bolesti ostaje solidan scooter a moga bi biti još bolji kad bi mu popravili kvalitetu nekih djelova,svakako i gume drugoga proizvodjača.
 
pironi-st said:
Meni se čini da se malo previše bacaš sa podacima,kymco rabi staru tehnologiju honde i zato je pouzdana mehanika ali ostale komponente...elektronika,kočnice,amortizeri,plastika...očeš reći da je bolje od japanaca???,meni osobno xciting 300 slabo koči i tvrde su mu komande a i nije jeftin 37000kn...kakve su to disk pločice na 50ccm koje se ne minjaju  :misli:,sve u svemu kad mu se otklone dičje bolesti ostaje solidan scooter a moga bi biti još bolji kad bi mu popravili kvalitetu nekih djelova,svakako i gume drugoga proizvodjača.


Iste plocice kao sto ima piaggio nrg kioje nemozes potrosit  :mrgreen:
 
pironi-st said:
Meni se čini da se malo previše bacaš sa podacima,kymco rabi staru tehnologiju honde i zato je pouzdana mehanika ali ostale komponente...elektronika,kočnice,amortizeri,plastika...očeš reći da je bolje od japanaca???

Mogao si pitanje postaviti još općenitije :). Ne mislim da je bolji, mislim da je u kombinaciji kubikaže/cijene sasvim konkurentan i usporediv u svim elementima. Jedinu zamjerka koju ja nalazim xcitingu je mekana prednja vilica.
Glede guma, nemam pojma šta japanci montiraju, ali znam da je primjerice gilera jedno vrijeme stavljala na nexuse maxxis gume. Moje imaju 9000km nakupljenih tijekom prošle godine i još uvijek uredno funkcioniraju i za normalnu vožnju su sasvim prihvatljive, po gradu ionako nema guma koje pošteno drže (imao na prethodnom skuteru Savu MC i Michelin GS, i jedne i druge su uredno proklizavale, da ne bi sad bilo prevelike filozofije oko toga).
 
na hondi mi je bio dunlop, suzuki bridgestone battlax, yamaha Michelin GS
 
honda xr said:
na hondi mi je bio dunlop, suzuki bridgestone battlax, yamaha Michelin GS
Battlax?? Jedino ako je burgman, a to nije klasa skutera o kojima se ovdje priča.
Za Michelin GS i Yamahu (Xmax i Xcity jer npr. Tmax isto ide s battlaxom) znam, ako se ne varam i novi nexusi se isporučuju s njom.
Kako se može vidjeti iz tvog posta, ne može se generalizirati po proizvođačima, a osim toga - koje veze ovaj post ima s temom :)
 
naslov: Kymco da li preporucujete?
odgovor: NE


kratko,jasno i bez potreba za objasnjenjem...