Kymco People GT300i

djenka said:
Po mom misljenju, nije stvar moze li napraviti, posto se u Kymcu proizvode motocikli jedne od najprestiznijih marki skutera sve do 1600ccm, znaci tehnologija i znanje su tu... Pitanje je samo moze li Kymco okaciti cijenu od 10.000 EUR na skuter?

Primjer je ova premium 300cc klasa, gdje je Kymco snagom presisao gotovo sve konkurente za 30%(!) a kvalitetom, dizajnom i zavrsnom obradom takodjer, ali sad ima cijenu jednaku kao i konkurenti u toj klasi, i naravno da je to problem, jer su ljudi navikli da je Kymco kvalitetna, ali ipak jeftinija alternativa, i zato je sad dosta nezgodan trenutak posto ljudi ne ocekuju cijenu istovjetnu ostalim premium proizvodjacima...

Ne postoji zemlja u EU u kojoj Kymco košta isto kao konkurencija. U svima košta manje i to dosta.
U Hrvatskoj je istina da Kymco košta isto ili više nego konkurencija jer si upotrijebio famozni rutingov poučak formiranja cijena.
To znači da će ti firma dobro poslovati ali da će se prodati malo Kymco skutera veće kubikaže
 
retriver said:
..istina , bez da vrjeđam Rome ko naciju , to su ciganska posla...i mislim da nebi novinari smjeli prodavati vozila na takav način ...nek im uvoznik stavi zabranu prodaje bar godinu dana od kada ga preuzmu pod račun....odmah mi se zgadio.... :palacdolje:

Moram priznati da ne razumijem kakve veze imaju novinari s tim oglasom.
Na oglasu piše da su dostupne sve boje
 
Beco said:
Moram priznati da ne razumijem kakve veze imaju novinari s tim oglasom.
Na oglasu piše da su dostupne sve boje
..novinar potpisuje oglas i to je problem..najavljena je i objavljena mpc za gotovinu 35.990,00.Velki gaf za sve koji rade s Kymcom ..ako novinari imaju takav rabat trebali bi i drugi dileri , mislim da su vlasnici salona više uložili u posao nego novinari...i nije to jedini oglas....
 
Beco said:
Ne postoji zemlja u EU u kojoj Kymco košta isto kao konkurencija. U svima košta manje i to dosta.
U Hrvatskoj je istina da Kymco košta isto ili više nego konkurencija jer si upotrijebio famozni rutingov poučak formiranja cijena.
To znači da će ti firma dobro poslovati ali da će se prodati malo Kymco skutera veće kubikaže

ti si se bas namjerio na kymco u Hrvatskoj...

mislim da nisi u pravu u ovome sto pises...

BEVERLY 300i u Italiji sluzbena cijna 4.290 EUR  http://www.moto.it/listino/piaggio/beverly-300-ie/index.html?soloalistino=0
Downtown 300i u ITaliji sluzbena cijena 4.690 EUR  http://www.moto.it/listino/kymco/downtown-300i/index.html?soloalistino=0
People GT300i cijena sluzbena u italiji 4.499 EUR http://www.kymco.it/prodotti/scooter/oltre125/_PGTI+300

Beverly 300 u Njemackoj sluzbena cijena 4.499 EUR http://www.de.piaggio.com/de_DE/listino_prezzi/configurator_step1.aspx
Downtown u njemackoj sluzbena cijena 4.895 EUR http://www.kymco.de/scooter/250-ccm-300-ccm/downtown-300i.html
People GTi 300 njemacka cijena 4.495 EUR http://www.kymco.de/scooter/250-ccm-300-ccm/people-gt-300.html


Evo i austrije:
Beverly 300 4.799 EUR http://www.piaggio.at/piaggio/preise
People GTi 300 4.899 EUR http://www.kymco.at/at/kymco/modell_detail.php?ID=135

ne da mi se vise gubiti vrijeme s tobom i tvojim prilicno pateticnim podmetanjima, ali ajde, mora se ipak malo potrpiti, nije toliko tesko :)

Zadrzao sam se na beverlyju, ali mislim da je pametnom jasno...

Naravno, ti ces svoju misiju nastaviti :) Pa cu te ja opet probati razuvjeriti :)

KAo da mi ne bi htjeli XCITING 300Ri prodavati po cijeni koju je imao originalni Xciting 250 s karbom... Prodali bi ih 200 godisnje.... Kao da mi ne bi htjeli da je Kymco i dalje jeftiniji 15-20% od konkurencije, a da nudi najbolju kvalitetu na trzistu kao sa ovim novim premium modelima, xciting R, Downtown, PEople GT... Na zalost, to nije moguce, kako kod nas, tako ni drugdje - kao sto sam i pokazao u gornjim linkovima - Kymco jednostavno nema nikakvog razloga da se srami svojih modela, upravo suprotno - i ne razumijem zasto bi trebao kostati manje od konkurencije?
 
retriver said:
..novinar potpisuje oglas i to je problem..najavljena je i objavljena mpc za gotovinu 35.990,00.Velki gaf za sve koji rade s Kymcom ..ako novinari imaju takav rabat trebali bi i drugi dileri , mislim da su vlasnici salona više uložili u posao nego novinari...i nije to jedini oglas....

WTF?
 
milanche said:
djenka sta je sa onim Kymcom od cca 800ccm i 60ak KS? Zaboravio sam kako se zove... Sjecam se u katalogu MP iz 2010. je bio

MyRoad nikako da izadje, homologaciju imamo vec dugo, ali isporuke nikako da krenu, ITalija ce sigurno biti prva zemlja u kojoj ce se prodavati u Europi, na Tajvanu se vec prodaje (baci oko na youtube), ali KYmco je strasno konzervativan i nista ne prepusta slucaju, vec zeli u prodaju staviti vozilo sto blize savrsenstvu, bas kao sto je to napravio s Downtownom - tako vazan i napredan model, a bez ijedne djecje bolesti!
Tu se slazem s njihovom filozofijom, makar bi bilo bolje mozda da ga nisu pokazali na sajmovima, ovako je malo nezgodno kad ljudi pitaju zasto ga nema toliko.
 
Uopće nemam ništa protiv Kymca i tvoje firme-samo konstatiram da si upotrijebio rutingov poučak formiranja cijena i to nije loše za tvoje poslovanje ali je loše za kupce.
U Italiji nisi stavio točne cijene Downtown 300 4300 eur
                                         People gti 300 4000 eur
Ako ne vjeruješ idi u prvu butigu u Italiji pa pitaj.
Za Njemačku i Austriju se ispričavam ako je točno to što si ti napisao iako su to cijene na netu a one se razikuju poprilično od cijena u salonima kad se odlučiš kupiti vozilo.
Inače smatram da je Kymco superiorniji Piaggiu u svakom pogledu osim servisne podrške i zamjenskih djelova tako da ne misliš da serem po Kymcu na nekoj osobnoj razini.
 
djenka said:

:LOL:

Djenka NHF ali ovo je školski primjer megaekstrasuper gafa  :mrgreen:

več vidim Jokinu teoriju o pobjedi kymca DT na MP testu  :LOL:

BTW, Djenka prenesi dotičnima da se oglas može i u potpunosti obrisati....ovako je samo neaktivan  :mrgreen:

nego obzirom da hvalim xc srcem i dušom več dvije godine, može i meni kakav rabatić na 500Ri?  :mrgreen:

 
Beco said:
Uopće nemam ništa protiv Kymca i tvoje firme-samo konstatiram da si upotrijebio rutingov poučak formiranja cijena i to nije loše za tvoje poslovanje ali je loše za kupce.
U Italiji nisi stavio točne cijene Downtown 300 4300 eur
                                         People gti 300 4000 eur
Ako ne vjeruješ idi u prvu butigu u Italiji pa pitaj.
Za Njemačku i Austriju se ispričavam ako je točno to što si ti napisao iako su to cijene na netu a one se razikuju poprilično od cijena u salonima kad se odlučiš kupiti vozilo.
Inače smatram da je Kymco superiorniji Piaggiu u svakom pogledu osim servisne podrške i zamjenskih djelova tako da ne misliš da serem po Kymcu na nekoj osobnoj razini.

Ja sam se referirao na cjenik sluzbeni, a ne na akcije koje su trenutno u tijeku... 300-injak EUR snizenja smo imali i mi ove zime, a i sad je cijena osnizena u odnosu na lani 130EUR... jos uvijek ne kuzim zasto ti je ta cijena toliki trn u oku...

Da bi volljeli poslovati kao Ruting, naravno da bi - oni su milioneri, a mi u Krku smo proleteri :)

 
Djenka šta se sekiraš???
Uvijek će biti takvih koji se iz nekih razloga iskaljuju na drugima.Ti si njemu na repertoaru i gotovo.Ne možeš svima ugoditi.Pusti ga neka uživa u svom ogovaranju,a ti i dalje nastavi raditi svoj posao kao i do sada. :jesus:
 
milanche said:
Ako je Ruting pozitivan primjer poslovanja u segmentu skutera onda... No comment!!

Nisam rekao nista o poslovnosti, etici i moralu, vec samo o materijalnim rezultatima :)
 
Alex33 said:
Djenka šta se sekiraš???
Uvijek će biti takvih koji se iz nekih razloga iskaljuju na drugima.Ti si njemu na repertoaru i gotovo.Ne možeš svima ugoditi.Pusti ga neka uživa u svom ogovaranju,a ti i dalje nastavi raditi svoj posao kao i do sada. :jesus:

(y)
 
Denisxxx said:
:LOL:

Djenka NHF ali ovo je školski primjer megaekstrasuper gafa  :mrgreen:

več vidim Jokinu teoriju o pobjedi kymca DT na MP testu  :LOL:

BTW, Djenka prenesi dotičnima da se oglas može i u potpunosti obrisati....ovako je samo neaktivan  :mrgreen:

nego obzirom da hvalim xc srcem i dušom več dvije godine, može i meni kakav rabatić na 500Ri?  :mrgreen:

mozda ti pokloni kojeg testnog ako ga ima......... :LOL: :LOL: :LOL: :LOL: :LOL:
 
massa.st said:
kymco je zakon.......... (y) (y) (y)

to je nas prvi slogan bio :) Riskiram OT, sorry moderator, ali evo oglasa iz 1998. godine, počeci Kymco marketinga u Hrvatskoj :) Baci oko na gornji desni kut :)







 
evo san upravo stajao pored GT300
izgleda super...koliko su ga ulickali toliko su mu i digli cijenu ...cca 37000 kn
na leru primjetnije su vibracije na volanu...u odnosu na SH300
tako da uz cijenu kakva je čovik se može zapitati a što nebi kupija hondu SH
 
aprilliaaa said:
evo san upravo stajao pored GT300
izgleda super...koliko su ga ulickali toliko su mu i digli cijenu ...cca 37000 kn
na leru primjetnije su vibracije na volanu...u odnosu na SH300
tako da uz cijenu kakva je čovik se može zapitati a što nebi kupija hondu SH

zato jer je kymco bolji............... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: