LCD vs plazma TV

goodie said:
U zadnjih sam godinu dana kupovao dvije telke (jednu sebi i jednu klincu) i oba sam puta kupio Panasonicove plazme. Dubina i realnost boja je neusporediva sa bilo kojim LCD ili LED tv-om.
Prvo sam kupio G20 model 50" a nedavno klincu i nasljednika, G30 42".

Današnje plazme ne troše struje toliko koliko ih prati fama, neusporedivo manje nego što je to u prošlosti bilo.

Panasonic se pokazao, nakon kaj je kupio Pioneer i njihovu tehnologiju panela, kao najbolji proizvođač plazmi. Full HD Panaosinic je svakako moja preporuka.
Da kupujem opet kupio bi VT30 model, dimenzija 55". (y)

LED mi nikako ne odgovara, previše mi "dreči" slika, dakle presvijetla je i nemrem u to gledati jer me bole oči i glava, a kaj se tiče LCDa, još nisam vidio niti jedan, koliko god bio skup ili "na glasu" da ima toliku toplinu boja kao plazma.

:cool:

3D  :mrgreen:
 
ADAM said:
Zašto ne?
Pa nisu svi ovdje samo zajebanti i vozači GP-a....rade ljudi i normalne poslove  :wink:
pa onda priznaj..... jesi li se odlučio?????
u dućanu,u ovom roku od 2 sata,ziher bi već kupio neki!  :wink:
 
seki22 said:
jer bez ocala izgleda nedobro :wink:

Primjetio sam danas  (y)

Ma,iskreno imam schneidera 82 cm starog cca 12-13 godina,radi i sve je Ok z amoje potrebe i stvarno uopće ne pratim niš od toga i danas mi je klinac pretrgao daljinac na pola,pa sam išao kupiti zamjenski i usput malo pogledao TV prijemnike i onda još žena rekla da će i ona dati pola  :mrgreen:
 
goc said:
pa onda priznaj..... jesi li se odlučio?????
u dućanu,u ovom roku od 2 sata,ziher bi već kupio neki!  :wink:

Ili bi otišao doma i napisao na forum da trebam savjet  :jesus:
 
ADAM said:
Primjetio sam danas  (y)

Ma,iskreno imam schneidera 82 cm starog cca 12-13 godina,radi i sve je Ok z amoje potrebe i stvarno uopće ne pratim niš od toga i danas mi je klinac pretrgao daljinac na pola,pa sam išao kupiti zamjenski i usput malo pogledao TV prijemnike i onda još žena rekla da će i ona dati pola  :mrgreen:
takvu priliku ne propuštaj!  :mrgreen:
 
Adam, ne slusaj papke, sve je dobro, pitanje kaj se tebi vise svidja. Imam LCD, vise mi se svidja plazma. Zena ima plazmu, vise joj se svidja LCD  :mrgreen:
 
Kupio prije dve godine jebeni Vivax LCD 107 full HD za 3000kn i radi savršeno isto ko i ona od 15000kn, ja mu ne vidim ni jednu manu  :wink:
 
goodie said:
U zadnjih sam godinu dana kupovao dvije telke (jednu sebi i jednu klincu) i oba sam puta kupio Panasonicove plazme. Dubina i realnost boja je neusporediva sa bilo kojim LCD ili LED tv-om.
Prvo sam kupio G20 model 50" a nedavno klincu i nasljednika, G30 42".

Današnje plazme ne troše struje toliko koliko ih prati fama, neusporedivo manje nego što je to u prošlosti bilo.

Panasonic se pokazao, nakon kaj je kupio Pioneer i njihovu tehnologiju panela, kao najbolji proizvođač plazmi. Full HD Panaosinic je svakako moja preporuka.
Da kupujem opet kupio bi VT30 model, dimenzija 55". (y)

LED mi nikako ne odgovara, previše mi "dreči" slika, dakle presvijetla je i nemrem u to gledati jer me bole oči i glava, a kaj se tiče LCDa, još nisam vidio niti jedan, koliko god bio skup ili "na glasu" da ima toliku toplinu boja kao plazma.

:cool:
jesi gleda sa ambilightom :misli:
 
GSX 1402 said:
LED
Panasonic, Sony, Samsung
ne nužno tim redom  :mrgreen:
i obrati pažnju koji su ti ulazi potrebni jer kod Panasonica je to naučna fantastika imat više od 2-3 ulaza 8)

:mrgreen:

.. Zato uzmeš LG pa nemaš sa ulazima i izlazim problema  :wink:
goodie said:
U zadnjih sam godinu dana kupovao dvije telke (jednu sebi i jednu klincu) i oba sam puta kupio Panasonicove plazme. Dubina i realnost boja je neusporediva sa bilo kojim LCD ili LED tv-om.
Prvo sam kupio G20 model 50" a nedavno klincu i nasljednika, G30 42".

Današnje plazme ne troše struje toliko koliko ih prati fama, neusporedivo manje nego što je to u prošlosti bilo.

Panasonic se pokazao, nakon kaj je kupio Pioneer i njihovu tehnologiju panela, kao najbolji proizvođač plazmi. Full HD Panaosinic je svakako moja preporuka.
Da kupujem opet kupio bi VT30 model, dimenzija 55". (y)

LED mi nikako ne odgovara, previše mi "dreči" slika, dakle presvijetla je i nemrem u to gledati jer me bole oči i glava, a kaj se tiče LCDa, još nisam vidio niti jedan, koliko god bio skup ili "na glasu" da ima toliku toplinu boja kao plazma.

:cool:

... postoji "automatsko pozadinsko osvijetljenje"... recimo sada mi ne dreči slika jela nema potrebe  :mrgreen:
 
seki22 said:
jesi gleda sa ambilightom :misli:

ja ga gledam. U sobi iz kreveta i sve 5. U dnevnom boravku gdje vise ljudi gleda sa razlicitih mjesta nije plazmi ni do koljena.
 
limit said:
Šta je bolje...Benzin, plin ili dizel?  Je*ale vas televizije, ko da vam život ovisi o njima  :jesus:  Ne mogu više ovo ni slušat ni gledat  :zid:

Pa vidiš da im je to jedinstvena prilika da se malo kurče, ko i s gejfonima ;) :mrgreen: :mrgreen:

Da se sad i ja malo pohvalim u lokalu Philips plazma 58" radi kuta gledanja,
a doma Sharp aquos 55"  :jesus:
 
ADAM said:
Da čujem kaj je bolje i zašto?
Ima netko nekakvu preporuku?
gledao malo danas i vidio neko LG-ovo čudo kaj prikazuje u 3D,je da je cijena 15 000 kn,ali....
Jebeno izgleda  (y)
Recimo da bih bio spreman platiti do nekih 7000 kn,osim ako se baš zapalim i poludim ...


LED prijatelju LED  (y)

I to nikako 3D  :palacdolje: ubja oći nakon gledanja cca 1h  :palacdolje:
 
limit said:
Šta je bolje...Benzin, plin ili dizel?  Je*ale vas televizije, ko da vam život ovisi o njima  :jesus:  Ne mogu više ovo ni slušat ni gledat  :zid:
drito :LOL:
stari crt od 25 kila i 51cm dijagonale vidljivo i amen :mrgreen:
ovo je još jedna od onih "svak svojeg konja hvali" rasprava, tj više preseravanje, nego savjeti čovjeku
iskreno ne vidim razliku između svog monitora cibox 19'' (dakle zadnje smeće lcd koji je tada koštao 800 kn, dakle manje nego danas koštaju takvi monitor) starog 6-7 godina s nekoliko mrtvih pixela i novoga ultra fensi šmensi lg led lcd wide screena kojeg koristima za filmove, dapače ovaj stariji mi ima prirodniju sliku, a kako sam valjda 10 sati dnevno u prosjeku na kompu (pretežito u poslovne svrhe da ne ispadne da sam nolajfer :mrgreen:) valjda znam o ćemu pričam, i ne nisam čorav, ne nosim naočale još uvijek i ne boli me glava ni nakon 10 sati buljenja..
 
Rajić said:
LED prijatelju LED  (y)

I to nikako 3D  :palacdolje: ubja oći nakon gledanja cca 1h  :palacdolje:

kako kom :wink:
 
MOONSHIELD said:
a kako sam valjda 10 sati dnevno u prosjeku na kompu (pretežito u poslovne svrhe da ne ispadne da sam nolajfer :mrgreen:) valjda znam o ćemu pričam, i ne nisam čorav, ne nosim naočale još uvijek i ne boli me glava ni nakon 10 sati buljenja..

Kladio bi se da je monitor LCD, a ne CRT. I ja sam toliko pored monitorom i isto nikakvih problema, ali dok je to bio CRT (21inch trinitron, 1600x1200@85Hz) onda je ipak bilo malo problema. Lako je gledat u LCD kad je ostar i slika ne treperi uopce