LCD vs plazma TV

Hebale vas te điđe-miđe za preko kile eura. Kako ste do sad preživljavali bez toga? Bolje pare utuć u motor ili opremu...


Kupuj osnovnu HD redy PLAZMU 42" tipa panasonic eventualno LG za 3000-3500 i bit ćeš presretan. To jede sve lcd-ove do 6-7000kn....

 
Sve kaj misliš kupovat pričekaj tam do 5-og, 6-og mjeseca. Bilo bu akcija i popusta pred nogometno EP.
 
klanc said:
Sve kaj misliš kupovat pričekaj tam do 5-og, 6-og mjeseca. Bilo bu akcija i popusta pred nogometno EP.

ma možeš čekat do kozna kad ali ovi osnovni tipovi plazmi koji su po meni best buy jer nude najviše za uložene pare uvjek će koštat 3000-3500kn.....
 
ADAM said:
Da čujem kaj je bolje i zašto?
Ima netko nekakvu preporuku?
gledao malo danas i vidio neko LG-ovo čudo kaj prikazuje u 3D,je da je cijena 15 000 kn,ali....
Jebeno izgleda  (y)
Recimo da bih bio spreman platiti do nekih 7000 kn,osim ako se baš zapalim i poludim ...
Panasonic - plazma ako si filmofil
lcd ak ti je samo za redovno gledanje tv-a
 
uzmi ovaj model!  :wink:
 
goodie said:
...LED mi nikako ne odgovara, previše mi "dreči" slika, dakle presvijetla je i nemrem u to gledati jer me bole oči i glava, a kaj se tiče LCDa, još nisam vidio niti jedan, koliko god bio skup ili "na glasu" da ima toliku toplinu boja kao plazma.

:cool:
Nije to do LED-a, nego do onih spirina šta jedeš.  :mrgreen:
 
sa Panasonic plazmon nemres fulat, pod uvjetom da uzmes neki od gornjih modela odmah ispod onih kaj imaju 3D

odnos cijena/kvaliteta je nenadjebiv, takav LCD ili LED kosta puno vise novaca

Ja sam uzeo G20E 46inca, do jaja je, sad mi je malo i zao kaj nisam uzeo najveci, mislim da je 50 inca


Srki
 
Svakako kako je vec receno, preko 40" svakako plasmu.
Potrosnja struje je 10-20% veca nego LCD-a.

Imam dosta tih TV-a pa imam i iskustva iz prve ruke;
*staru plasmu Hiesense 42" vec 8 godina (placena ko suho zlato), radila 4 godine u lokalu barem 10 sati na dan,nema HD,HDMI,USB....nista.Radi ko metak.
*LG plasmu 3 godine nije HD, cita sve zivo sa USB stick-ova i vanjskih diskova, slika solidna,vrlo dobra
*4 LG LCD-a od 32" od toga jedan LED HD ready,rade barem 7-8 sati dnevno za sada vec 3 godine,neke posebne razlike izmedju LED i obicnog ne primjecujem
*Panasonic plasmu od 42" full HD koja je istovremeno kada je kupljena spojena na isti izvor slike kao i LG plasma i slika dosta bolja od LG-a ali to se primjecuje ako su jedna do druge.
*Grunding LCD LED full HD slika solidna u trgovini (i cijena) ali nisam jos spojio kod sebe pa ne mogu biti objektivan.

Zakljucak:
PANASONIC plasma zbog kvalitete slike, pripaziti model za prikljucke (HDMI,USB,DVI,VGA....) i druga jako bitna stvar je 5 godina garancije.
Uzeti nesto do max. 7000,00 kn jer sve preko je po meni nepotrebno.
Za 5 godina ionako ce biti mozda prilika i za drugi TV
 
Srki said:
sa Panasonic plazmon nemres fulat, pod uvjetom da uzmes neki od gornjih modela odmah ispod onih kaj imaju 3D

odnos cijena/kvaliteta je nenadjebiv, takav LCD ili LED kosta puno vise novaca

Ja sam uzeo G20E 46inca, do jaja je, sad mi je malo i zao kaj nisam uzeo najveci, mislim da je 50 inca


Srki

G20 i G30 su je ono kaj ja imam doma i opet velim, zbilja najbolje kaj možeš kupiti a cjenovno "prihvatljivo" (iako je i to individualno).

Ali Panasonic plazma za dijagonale 42" na dalje  (y)

A za špirine, hehe, nije do toga nego zbilja mi LED slika "dreči" i smeta
 
goodie said:
G20 i G30 su je ono kaj ja imam doma i opet velim, zbilja najbolje kaj možeš kupiti a cjenovno "prihvatljivo" (iako je i to individualno).

Ali Panasonic plazma za dijagonale 42" na dalje  (y)

A za špirine, hehe, nije do toga nego zbilja mi LED slika "dreči" i smeta

meni isto "dreči"  :mrgreen:

nisam vidio niti jedan LCD ili LED, a da je slika i približno dobroj Panasonicovoj plazmi,

možda su mi oči u kujcu (i jesu), al kako god pokušao namjestiti bilo koji LCD, "dreči"  :mrgreen:


Srki
 
Razlika između LED-a i LCD-a je jedino što jedan koristi cfl lampu za pozadinsko osvjetljenje a drugi ledice. Ustvari dođete na isto jer na jednom i na drugom sliku iscrtava površinski lcd display ali marketinški tako jako napuhana da čovijeka uvjeri da postoji razlika...
 
Po vašim odgovorima više za plazmu?
I čini mi se da su plazme jeftinije-zašto?
 
neznam, da sebi kupujem uzel bi plazmu, vise incha za isto kuna (jebga kompleks)
slika super, sve super

kaj je bolje od toga, neam pojma al ko god od frendova je kupoval TV i uzel si mjesec dana za informiranje i čitanje kupil je plazmu, svi ostali LCD/LED, po tome ispada samo da LCD/LED ima jebeniju marketinšku kampanju pa si samim time dozvoljava veće cijene
 
nije pravilo da su plazme jeftinije.

Nove generacije plazmi sa high-end panel tehnologijom i niskom potrošnjom struje su hebeno skupe.
Primjer je telka koja se meni sviđa (iako mi ne treba) je Panasonic VT30 55". Dođe oko 20.000 kuna ak se ne varam.
http://panasonic.net/avc/viera/us2011/product/vt_plasma.html


Drugo i sasvim odvojeno je pitanje opravdanosti te cijene i koliko je zapravo pametno toliko plaćati televiziju.
 
one koje ja gledam su jeftinije, davat 10k+ kuna za TV graniči sa nekim bolestima, osim kod čolaka i sličnih di te pare kapnu u nevjerojatno maloj jedinici vremena, ali kod njih su neke druge bolesti u pitanju pa im onda svejedno kakav TV kupe  :mrgreen:
 
DacMan said:
neznam, da sebi kupujem uzel bi plazmu, vise incha za isto kuna (jebga kompleks)
slika super, sve super

kaj je bolje od toga, neam pojma al ko god od frendova je kupoval TV i uzel si mjesec dana za informiranje i čitanje kupil je plazmu, svi ostali LCD/LED, po tome ispada samo da LCD/LED ima jebeniju marketinšku kampanju pa si samim time dozvoljava veće cijene

(y) (y)  Bravo , pronašao sam se ovdje, prije dvije godine kad sam bio u dilemi također kupovao vise mjeseci i na kraju presudila plazma........  :mrgreen: .......prezadovoljan dan-danas .........marketing je jebena stvar, kod tih razlika sjetite se samo VHS i Bete.......VHS preuzeo tržište jer se doslovce u garazi moglo proizvoditi i uređaje i trake dok je Beta ostala na svim profesionalnim razinama TV-kuća.......slično i kod Plazme, proizvodnja preskupa pa polako i izlazi iz upotrebe pa se gurao LCD jer je jeftiniji i rašireniji.........OLED bi trebao spojiti i zamjeniti obje tehnologije ali nekako opako kaska (čini mi se opet da je tu prodajna politika uplela prste) ..........dok ne stigne nešto novo uzivam u 50 inčnom pioniru hehe, nećeš pogriješiti, a tek da vidiš blu-ray filmove...... (y) (y)    A što se tiče 3D ,hm......gledajuci malo to novo cudo, sve me strah da to ne postane standard, nešto što ne bih volio dati djeci da konzumiraju dulje od jednog crtića (onih u 19.15 kad su isli , dakle cca 5 minuta) .....katastrofa, sve mi se cini da nakon 3D tehnologije uistinu postajemo zombiji, tada nam budu informacije za koga glasati direktno u glavu ubacivali preko ekrana......... (y)
  (y) .......ustvari htio sam samo svoj glas dati plazmi.....  (y)