Mala opaska na raspored puta za Dubrovnik....

Mrki

New member
Saša ovo si stvarno lijepo i detaljno razradio, ali uvijek se kod takvih putovanja mora ostavit malo vremenskog ''lufta'' za neke nepredviđene situacije kao one najbanalnije u vidu zbušene gume, zgorene svjećice i sl. a to se zna dešavat....neke veće stvari nećemo ni spominjat i ovo je dosta.
Tako da bi bilo dobro mjestimično pojačat tempo vožnje (ne puno, naravno) i eventualno skratit pauze ili izbjeć poneko zaustavljanje, tako da bude bar 1-2 sata ''viška'' vremena.
Evo simboličan primjer sa puta u Brno 2003.g je iza nekog doletio kamenčić i probušio kiler frendu na cbr-u starom 1g. To se desilo u Mađarskoj kod Gyora (između Budimpešte i Beča) u subotu popodne, znači više ništa ne radi....srećom bila je mala rupa, pa smo vještom improvizacijom to riješili, ali smo izgubili više od dva sata, što nam je dosta poremetilo cijeli koncept puta, pa smo i to morali reorganizirat na brzaka.....
 
Slazem se u tome sto si napisao. Uvijek se nesto moze desiti, a moze se desiti i kisa koja ce cijeli put produziti za 2 sata.
Da bi se grupa drzala koliko toliko skupa, moraju biti te pauze. Sad jedino je pitanje i to veliko pitanje, sto ce se desiti u situaciji koju si naveo.
 
A to ovisi od situacije do situacije....uvijek se svi nadaju najboljemu, al to nekad tak ne ispadne....
Nikad se nezna kaj se može desit (ko bi i zamislio da će kamenčić zbušit kiler?!? ah te Honde i njihova razvikana kvaliteta :mrgreen: ), pa je upravo zbog toga dobro napravit neki vremenski višak, tako da se takve nepredviđenosti, ako se i dese, mogu na neki način riješit, a ako ih nebude još bolje, vremena i tak nikad dosta.
A što se tiče kiše, mislim da je za tako veliku grupu, i za nekima prvi veći put, najbolje planirat ići po suhom, pa i promijenit termin za neki drugi vikend, jer vožnja po kiši nekima ne predstavlja problem (izostavimo macho frajere) al za neke može biti i loše iskustvo.....
Treba pogledat prognozu, pa se ravnat po tome, jer se zapravo neide na neki događaj, nego na izlet, a ak padne malo kiše, nije bad, al ak bude cijeli vikend, i nije neki gušt, a za manje iskusne može biti i opasno....
 
Ne može se tako lako mijenjat vikend, jer je praznik u ponedjeljak.
 
Ja mislim da ste ipak taj put u Dubrovnik počeli komplicirati do besvjesti!
 
Nike said:
Ne može se tako lako mijenjat vikend, jer je praznik u ponedjeljak.
Nisam to ni gledao....
 
data_1 said:
Ja mislim da ste ipak taj put u Dubrovnik počeli komplicirati do besvjesti!
Lako je organizirat 5-6 ljudi koji se znaju vozit, pa nemaš brige....al kad ide petnaestak ljudi ili više, a neki nisu nikad ni išli tak daleko, onda je to ipak malo drugačije......
 
večina ljudi nisu ovce prije svega znat će da li su spremni ili ne a i mogui otič do plitvica i okrenut se doma i imat će finu vožnjicu.
ne stvarajte od tog puta bauk niti potencirajte eventualno vračanje pojedinih ljudi na pola puta kao slabost nego kao glas zdravog razuma.
 
Je, i meni se čini da je napisano previše stvari koje ljude odvraćaju od tog IZLETA.
Jer to je prije svega izlet, a ne put do Škotske i natrag u jednom danu. :mrgreen:
Postoji plan puta, postoje stanke, postoji odredište, a postoje i mobiteli. To je više nego dovoljno da svi stignemo i fino se družimo.
 
Potpuno si u pravu i mislim da se ne treba vise vracati na vec napisano.
Danas-sutra cu objaviti svo o putu u Dubrovnik na stranici.
 
Pošto sam sa kamionom stalno na relaciji st-zg i sl mogu vam reći gdje da stanete na klopu i sl stvarčice a naravno ako mi posao to bude dozvolio(majku mu)možda i ja jašem sa vama,oko GRAČACA nemojte ništa klopati , u 3 mj.,sam se 2 puta otrovo u 2 razl.ugost.objekta.

Dobre stvari se nađu u : Veljun-GRAND, SEDRA-Grabovac(1 km od gl.ceste na obilasku oko plitvica za kamione ) i još par mjesta oko knina

Pozdrav od Virovitičana :D
 
Montana na pumpi je zakon ;)
 
naravno-plastični sendviči produljuju putovanje i ostavljju financije za više km
slažem se s tobom :wink:
 
Montana dođe 15-20 kn ovisno o verziji ispune unutrašnjosti a za iste novce mazneš grah ili čobanac od kojeg se stvarno i najedeš .
Ja osobno volim toplu hranu a i drugima će snaga biti potrebna jer na montani neće doč ni do knina.
 
kakva mrtva Montana ???!!!!
nono.gif
 
Pa nemaš svugdje uz cestu čobanac i grah.
Često imaš samo restorane u kojima ne možeš proći ispod 60-100 kuna po osobi. Sorry Matej. Kako na Montani neće doći do Knina??? To su pizdarije. I to pričaš to koji si se gore otrovao u birtijama po putu. Još ne znam nikog da mu je Montana naškodila. Šta misliš šta sam ja jeo po Češkoj, Njemačkoj i Austriji. 2 Eura je manje od 20-30... Na kraju mi je naškodila majoneza u fast foodu u Minhenu gdje sam maznuo pohanu piletinu... :mrgreen:
 
Nike said:
Na kraju mi je naškodila majoneza u fast foodu u Minhenu gdje sam maznuo pohanu piletinu... :mrgreen:

Tak ti i treba. Ko je vidio jesti piletinu sa majonezom u Nemačkoj :mrgreen:

Cobase mith muster rulls
 
tomee said:
naravno-plastični sendviči produljuju putovanje i ostavljju financije za više km
slažem se s tobom :wink:

Ma nisu plastični, treba ih otvorit prije nego počneš jesti :wink: :p :mrgreen: