mala rasprava o opremi...

r.e.! said:
Ne daj Bože da ti kaciga zatreba a nemaš je na glavi! :palacdolje:
Jer nikad ne znaš što se može dogoditi iza prvog zavoja. :polomljen:
A zato postoji jedna stvar koja dolazi sa godinama a to je ISKUSTVO.
Neko uči iz svoga, oni pametniji iz tuđega, a šupljoglavi misle da su najpametniji pa osim njih samih ništa im drugo ne treba.

ok je to sve, uvijek nosim kacigu i kad sam pao vjerojatno bi osto ležat na cesti da je nisam imo i najmanje bi imo izgrebano lice makar nisam upče brzo vozio jedino jaknu ne nosim uvijek, ćim je toplije ne nosim ju
 
ALONSO said:
Recite mi ljudi kako riješavate problem ako negdi idete s skuterom lijeti a morate staviti kacigu i jaketu pod sic. Evo ja živin u Splitu, nemam još skuter i opremu, ali san siguran da ću sve koristit kako triba, ali problem mi je kako sve to posložit pod sic kada se idem kupat? Imate li vi slična iskustav kako to riješit?
ja sam u gradu poznat kao Faber Lega iz Dubrovnika posebna je(siva filina sa naljkom iza tri anljepnice stuntbase,motori.hr i neke blesave oči!)  bezveze jeftina kaciga tako da mi niko nikad nije zdipio kacigu ali....DBK je mal grad pa bi se to i saznalo odmah a onda bi dejstvovo! :palacdolje:.....ali ipak..iako u SRki imam ispod sica za ostavit kavcigu ljeti ju ostavim na retrovozoru na sušđenju...jaknu????ne nosim ljeti samo zima jesen!i početak proljeća....a kad je nosim inačle se ne skidam iz nje :wink:
 
ALONSO said:
Recite mi ljudi kako riješavate problem ako negdi idete s skuterom lijeti a morate staviti kacigu i jaketu pod sic. Evo ja živin u Splitu, nemam još skuter i opremu, ali san siguran da ću sve koristit kako triba, ali problem mi je kako sve to posložit pod sic kada se idem kupat? Imate li vi slična iskustav kako to riješit?

Ja ostavim motor doma jer mi je do mora 25 metara stijena koje i tako motorom ne mogu prejahat.  :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mornar:
 
kacigu uvijek nosim sa sobom kada god negdje ostavim vozilo, iako je to jako rijetko.
nezelim se dovesti u situaciju da mi neki mulac ispod sica mazne kacigu za koju sam radio dobra 2 mjeseca.

jaknu skinem pa nosim u ruci ili se kuham u njoj .

rukavice ostavim ispod sica

cizme, kada ih nosim stavim u ruksak koji izvadim ispod sica i stavim na leđa. a tenisice iz ruksaka i obujem na noge.  (y) :jesus:
 
ALONSO said:
Recite mi ljudi kako riješavate problem ako negdi idete s skuterom lijeti a morate staviti kacigu i jaketu pod sic. Evo ja živin u Splitu, nemam još skuter i opremu, ali san siguran da ću sve koristit kako triba, ali problem mi je kako sve to posložit pod sic kada se idem kupat? Imate li vi slična iskustav kako to riješit?
Ugradi stražnji prtljažnik :D
 
Imam u lanac za vezanje bicikle od s njim vežem kacigu (ili više kaciga) za motor. jednom sam i jaknu vezao kroz rukav tako  :mrgreen:
 
Jaketa ispod sica a kaciga zavezana s lancem  :mrgreen:
Ma uvik nekako sve zavežem i zaključam  :mrgreen:

Inače uvik na sebi imam ixs-ovu jaketu s protektorima, kacigu, bubrežnjak a ponekad dodam i rukavice.
 
oxio said:
Jaketa ispod sica a kaciga zavezana s lancem  :mrgreen:
Ma uvik nekako sve zavežem i zaključam  :mrgreen:

Inače uvik na sebi imam ixs-ovu jaketu s protektorima, kacigu, bubrežnjak a ponekad dodam i rukavice.

A kak jaknu sa svim protektorima utrpaš pod sic. Ja imam uvex-icu i ak stavim sve protektore nemoš ju preklopit tak da ne može pod sic.
 
blagi said:
A kak jaknu sa svim protektorima utrpaš pod sic. Ja imam uvex-icu i ak stavim sve protektore nemoš ju preklopit tak da ne može pod sic.

Imam IXS Nemoy sa svim protektorima i taman stane ispod sic a još bi se nešto dalo nagurat. Dobro meni ima stvarno dosta mista ispod sica. Šta voziš?
 
ha...evo ko da slusam starog ali to je stvarno u redu jer treba pazit na se...pa evo vako sta ja imam od opreme:dvi kacige ixs i jednu ne imaenovanu,tri potkape(iako nije za sigurnost ali sluze brate),dvi kozne jakne fm(protektori),koznu jaknuhighway(ful protektori-honda replika) i jedni probiker od goroteksa samo sa postavom za protektore,dva para ixs rukavica i jedne od highway-a,dvoje kozne hlace buse(protektori) i goroteks ixs hlace(protektori),troje cizme piston,alpina i vanucci...uglavnom imam krcatooo opreme jer smo all family on bikes...kad vozim skutic nosim jaknu i kacigu obaveno...dva puta sam pao...oba bez gacige i jakne...e da sam je imo nebi doma lezao tri tjedna...uglavnom FABERU legondo.....dobar post

ljudi OPREMA NIJE SMINKA
volite sebe i vozite dva tocka za svoj gust a ne da vas netko vidi i da budete videni
 
oxio said:
Imam IXS Nemoy sa svim protektorima i taman stane ispod sic a još bi se nešto dalo nagurat. Dobro meni ima stvarno dosta mista ispod sica. Šta voziš?

SR 150 i ak imam i onaj leđni jastučić nema šanse da ju preklopim i naguram pod sic pa onda dosta često taj jastučić ni ne stavljam. Ipak kako god bilo, jaknu uvijek nosim, bez obzira kolko visoke temperature bile, osim kad idem do dućkasa il ak po kvartu napravim koji krug.
 
vjerovali ili ne, ali ja i na pocketu nosim i jaknu i kacigu i rukavice... što iz sigurnosnih razloga, štoda me murija ne prepozna...  :LOL:
 
ne kužim u čemu je problem  :misli: nositi kacigu ?  Ja sam toliko navikla ju nositi da više ne mogu ni voziti bez nje , bez obzira na temperature . Kad idem kupiti novine niti ju ne skidam , tako i na brzinu u dućanu , na bakomatu, malo ne čudno gledaju ali su navikli , i imam kožnu jaknu , gorotex jaknu , kožne rukavice , arai kacigu i kišno odjelo a vozim skuter , sve ja to nosim zbog svoje sigurnosti a ne zbog kazna , a za vožnju do plaže sam si kupila ljetnu kacigu da ne moram razmišljati da li ću kad izađem iz mora naći kacigu ili ne .  :skuter:
 
u vručini je problem, danas sam cijeli dan negdje išo s motorom, do bankomata, oprat skuter do drave vozo se po promenda i tak, imo sam kacigu al ništ osim nje, jednostavno mi se ne da oblaćit jaknu po toj vrućini, znam da nije pametno al jebiga.
 
dani83 said:
lega nemamo mi svi para za tri zatvorene kcige itd. mogo bi poklonit jednu, nekom koje nema recimo onom na tomosu što je bio s njim do zg-a bez dobre kacige a ti tri kacige dvije jet pa mislim ono pa legane

:D  :mrgreen:  E, lega, lega. Prvu jet mi kupio tata, 1988, Kad sam osnovnu završio i dobio Tomosa automatika. I to onog s žmigavcima  (y) (jebote jesam star), pa se naredalo toga u ovih nešto godina. A dvije sam već i poklonio s motorima koje sam prodao.
A i ovo je štos kad te ne mogu prepoznat po kacigi jer ih stalno mijenjaš  (y)
 
Da malo dignem post :)  (y)

Eto ja sam do 11. mjeseca se vozio na vespi, ne mogu se pohvalit da imam opremu..jer sam tek novi..no imam debelu koznu jaknu koju sam davno kupio i koja je mrak, obavezno je na meni kad je temp ispod 10 stupnjeva.. :) kupio sam si i onaj steznik za bubrege :) a od kaciga imam cak dvije..tj. sad jednu..druga mi je malo u komi.. :) jedna je ona skuteraska poluotvorena sa vizirom a jedna je policijska..:) zahvaljujuci frendu.. :) ta kaciga me je grijala na temperaturama nizim od 5 stupnjeva.. :) savrsena je.. jedino mi je problem sto sam izgubio jedan vijak koji drzi vizir, gdje se to moze nabavit?! ima li kakav servis opreme? kaciga?

Kad je toplije vrijeme 15,20,25,40 stupnjeva.. onda imam onu kacigu sa vizirom samo, zastitu za bubrege, ponekad prsluk i to je to...

sve to pricam o gradskoj voznji..nisam jos nigdje daleko otisao sa vespicom.. :) (y)
 
hm da se i ja ubacim...par dana prije nego sam slozio motor sam uplatio zivotno osiguranje a doma je vec cekala

Bering Chrome kozna jakna  s protektorima

Held Eagle kaciga + chrome vizir (koji sugavo izgleda po noci jer je crn kao na slici)

IXS DryLex bubreznjak

+ neke kozne rukavice s protektorima (frendu maznuo, vratit cu mu ih dok si ja kupim svoje)

i osjecma se sigurno osim kad me otimaju ko ovdje

imgbunker5ep.jpg
 
Kada se ide na duže relacije, a posebno kada je vrijeme promjenljivo, do izražaja dolazi oprema. Ja u džepu jakne uvijek nosim još i potkapu a u prtljažniku su obavezno kišne hlače. Za dulji put isključivo integralna kaciga, rukavice i motociklistička jakna.
po Gospiću, relacije 2-3 km, kada je toplije uzmem običnu jaknu (nepropusnu koju i inače nosim) ali kada idem dalje obavezno motociklistička.
 
faber......od kuda si ti iz Dubrovnika?

ja samo imam kacigu...grex...enough  :mrgreen: