Mali savjeti za motoriste

… ako se vozikate na duljim putovanjima sa još nekim;

kupujte kacige u paru zbog istih vizira  (y)

  :misli: zašto?

- ne morate nositi rezervni, koji nije zatamnjen -prozirni ili obrnuto - zatamnjeni,
  pa ni antifog, a i odmah imate manje prtljage, a suputnici je savršen pogled
  na cestu i onako nebitan  :mrgreen:


+ viziri su isti, bez obzira na razliku u veličini kacige, bitno da je isti model kacige
 
... mi obično nosimo kombinaciju; jedan zatamnjeni - potpuno crn bez a. za dan
i jedan prozirni sa antifog-om, za noć, kišu i sl. :mrgreen:


index.php


a kako ne stavljam kofer, torbe, bisage i sl. -  svaki cm u ruksaku mi je bitan
 
Je, al ajd ti budi suvozac po mraku sa tamnim vizirom - samo te drmusa, a kurca ne vidis...  :mrgreen:
 
3alfa3 said:
Je, al ajd ti budi suvozac po mraku sa tamnim vizirom - samo te drmusa, a kurca ne vidis...  :mrgreen:

+1

ne daj bože da se vozaču nešto dogodi a suvozač/ica ništa ne kuži
 
3alfa3 said:
Je, al ajd ti budi suvozac po mraku sa tamnim vizirom - samo te drmusa, a kurca ne vidis...  :mrgreen:

:LOL: nema što da gleda, a smije lupiti u bubreg samo za WC i kavu  :mrgreen:

Barabones said:
+1

ne daj bože da se vozaču nešto dogodi a suvozač/ica ništa ne kuži

:LOL: a što bi mu rekla;  :shock: vidi srndać - koči ili
pazi; kamion se okreće na cesti, a ti to ne vidiš - ja sam prije tebe skužila i tako ...  :LOL:

( kad se vozaču motora, nešto dogodi, obično je već kasno ;) )
 
DADO+ said:
:LOL: nema što da gleda, a smije lupiti u bubreg samo za WC i kavu  :mrgreen:

OK, al osobno nebi htio bit u takvoj situaciji kao suvozac. Ako nista drugo, manja je sansa da se ispovracam jer sam osjetljiv na voznju gdje ne vidim kam se ide (dopustam da sam u opakoj manjini po tom pitanju, al eto - meni i voznja avionom bude neugodna po tom pitanju, iako jos nisam rigao - mene osobno smeta promjena visine - na pravocrtno ubrzanje i kocenje nisam osjetljiv ali polijetanje i slijetanje mi je koma). Vjerujem da bi mi ko suvozacu na motoru jako smetalo da nis ne vidim i zato mislim da je usteda u prtljagi na motoru sto se vizira tice neosnovana
 
3alfa3 said:
OK, al osobno nebi htio bit u takvoj situaciji kao suvozac. Ako nista drugo, manja je sansa da se ispovracam jer sam osjetljiv na voznju gdje ne vidim kam se ide (dopustam da sam u opakoj manjini po tom pitanju, al eto - meni i voznja avionom bude neugodna po tom pitanju, iako jos nisam rigao - mene osobno smeta promjena visine - na pravocrtno ubrzanje i kocenje nisam osjetljiv ali polijetanje i slijetanje mi je koma). Vjerujem da bi mi ko suvozacu na motoru jako smetalo da nis ne vidim i zato mislim da je usteda u prtljagi na motoru sto se vizira tice neosnovana
o tom/potom

... a JBTi, uvijek si kažem: baš sam budala što nešto i napišem  :LOL:

ali evo;

pa vidi, ali ne savršeno ;)  i jesi vozio kad sa skroz zatamnjenim vizirom po noći? - ide bez problema  (y)

što bi trebao vući 2 rez. vizira?  :misli: a znam da će se sad javiti i oni koji imaju kacige sa već ugrađenim kombinacijama,

no briga me - samo preskočite ovo  :mrgreen:  (y)
 
DADO+ said:
jesi vozio kad sa skroz zatamnjenim vizirom po noći? - ide bez problema  (y)

Jednom, 80-85% zatamnjenje, Nolan...
Srecom, samo par km jer sam bil u birtiji u blizini gdje sam se zadrzao (nista alkohola, fala na pitanju  :mrgreen: )
Nije bilo ugodno, a cesta nije u mraku - ima neku primitivnu rasvjetu. Vecinu prosao sa dignutim vizirom. OK, ne vide svi po mraku isto. Ja kuzim da mi sad i voznja automm po mraku nije ugodna ko prije 10+ godina - mozda sad losije vidim kad je mracno - zapravo, gotovo sam siguran u to.
 
...DADO je dao dobar savjet koji pogoduje VOZAČU. Ženski suvozač do izražaja dolazi tek kad siđe sa motora, a do tada je samo teret. Muški je UVIJEK teret.
 
OldBoy said:
...DADO je dao dobar savjet koji pogoduje VOZAČU. Ženski suvozač do izražaja dolazi tek kad siđe sa motora, a do tada je samo teret. Muški je UVIJEK teret.

:LOL:

... a i ne vozim ih  :mrgreen:  (y)
 
DADO+ said:
:LOL:

... a i ne vozim ih  :mrgreen:  (y)

    ...svoju sadašnju ženu sam 2 (dva) puta pitao da li ZAISTA misli kako mi nikada neće sjesti na motor (boji se). Onda sam fizički uklonio poziciju suvozačkog mjesta yamahi. Da se ne dovedem u napast, jer ženske znaju biti jebeno nasrtljive, a ja meka srca  :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 
OldBoy said:
    ...svoju sadašnju ženu sam 2 (dva) puta pitao da li ZAISTA misli kako mi nikada neće sjesti na motor (boji se). Onda sam fizički uklonio poziciju suvozačkog mjesta yamahi. Da se ne dovedem u napast, jer ženske znaju biti jebeno nasrtljive, a ja meka srca  :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

E da, istina...
a4a5a2y2.jpg

:mrgreen:
 
... evo jedan mali savjet  :D

tko sa ruksakom ide malo dalje, a misli na lanac, kupi ovo  :mrgreen:

- samo 28kn, a stane u džep ;)

Xk8SXuN.jpg
 
Jesi pogledao sliku i komentar?
28 kn.... 75 ml... 
Prije 4-5 godina sam dobio na poklon to pakiranje u jednom dućanu i nikad ga nisam koristio. Ne kužim smisao tog pakiranja, još po toj cijeni.
Ako idem u đir od 100, 200, 300... km, skoro da mi nije ni bitno dal mi je lanac podmazan. Ako idem u duži đir, makar i jednodnevni, redovito nosim kišnjak, sprej za krpanje guma i ostale sitnice u tank torbi ili koferu, pa mi sprej od 400 ili 500 ml uvijek stane.
 
mislim jeste da je cijena povelika za tako malo pakiranje, ali tko ide na turneju od 1500-200o km i treba dosta stvari za par dana onda je to praktično pakiranje koje ne zauzima puno mjesta....