Marušiću, Marušiću...koji prometni stručnjak

Bullet1275 said:
u tome šta se vozače motora prikazuje ko najveće mangupe i kriminalce, dok se tzv. "prometni stručnjak" uopće ne osvrće na vozače auta koji ne poštuju prednost i sl. :palacdolje: :palacdolje: :palacdolje:

ne znam koliko je to vidno polje ako neko ne može primjetit motor, a mora ga čut ako ne vidi, ko ne može primjetit nadolazeće vozilo, jebiga,  nije za vozačku....

čuj, ja imam motor kojem triba cili dan do 100 km/h, u svim rizičnim situacijama su mi izlićali vozači auta i/li oduzimali prednost, je li u tom slučaju snaga motora presudna.
jedini argument mu je prebrza vožnja, ko da je to jedini razog nesreća
prvo da se osvrnem na text u slobodnoj. Pa nije toliko glup koliko izgleda ako prvo pročitaš komentare. Prijedlog i je malo glup jer...ajmo se ne vozit autima pa ćemo manje ginuti u njima. Po meni to nije pristup rješavanju problema. No, napisano je dosta istine.

2 Bullet....malo si zabrijao. U večini slučajeva (velikoj) u autu ne možeš čuti motor koji dolazi (dok se uključuješ na glavnu cestu). Prije nešto sitno vremena Saša je stavio na portal zanimljiv tekst o tome tko je ustvari kriv za stradavanje. U njemu se dotaknuo i primjera koji je naveden u Slobodnoj. Činjenica je da masa motorista na otvorenioj cesti (ni ja se ne izdvajam) vozi puno većom brzinom od dozvoljene i činjenica je da prilikom uključenja u promet, a pogotovo gdje je vidno polje ograničeno na 20-30 metara prevelika brzina na motoru skoro je pa jedini razlog za nesreče.
 
Orion said:
ovo konkurira za jednu od najvecih gluposti ikad izrecenih

Ne, nije.
Žalosno je da čovjek kao ti, koji radi na radnom mjestu kao i ti, izjavi ovakvu glupost (gore citiranu).
Da ti moždane vijuge još rade, shvatio bi što je to g. Marušić htio reči.
 
Bullet1275 said:
u tome šta se vozače motora prikazuje ko najveće mangupe i kriminalce, dok se tzv. "prometni stručnjak" uopće ne osvrće na vozače auta koji ne poštuju prednost i sl. :palacdolje: :palacdolje: :palacdolje:

ne znam koliko je to vidno polje ako neko ne može primjetit motor, a mora ga čut ako ne vidi, ko ne može primjetit nadolazeće vozilo, jebiga,  nije za vozačku....

čuj, ja imam motor kojem triba cili dan do 100 km/h, u svim rizičnim situacijama su mi izlićali vozači auta i/li oduzimali prednost, je li u tom slučaju snaga motora presudna.
jedini argument mu je prebrza vožnja, ko da je to jedini razog nesreća
Jednoga dana, kada budeš vozio motocikl koji može postiči brzinu veću od 200 km/h, možda shvatiš o čemu se radi. Do onda, probaj brzinu iz km/h preračunati u m/s. A onda se stavi na mjesto vozača automobila, uzmi štopericu i mjeri si vrijeme potrebno za provjeru koja ti je potrebna da bi iz sporedne izašao na glavnu cestu.

Q-ofci, imate novog člana :mrgreen:
 
Ne slazem se sa nikim :LOL: :LOL:  vozim od 1979 motore i aute i jos sam tuuuuuu  :LOL: :LOL: :LOL:


Sala al kaj su stvarno oni poduzeli kao drzava da zadtite mlade zivote,kao kaj Sip kaze (staze privlacenje mladih u klubove i sl.)

Dok sam vozio u klubu nekada 0d 84-88 vjerujte da sam se puno manje izivljavao na cesti jer je vikendom i dva puta tjedno bilo druzenja i voznji pod kontrolom i to mi je bilo dovoljno.Da ce postojati uvijek mladih (i starijih) sa egom i zeljnim dokazivanjem hoce,tu niko nemre nista nazalost.

Kaj se Marusica tice i njegovih izjava otom potom :mrgreen:  
 
Sad kad sam detaljnije pročitao članak, mogu jako puno paralela povući sa onim mojim "tko je kriv", ALI .... po meni je napisana jedna kriva tvrdnja. Povećanjem davanja na motocikle, neće se ništa pozitivno desiti već će samo biti još više rabljenih i u mnogoćemu neispravnih na ulicama. Doći će do još većeg propadanja domaćih dilera i onda nam cijela moto mreža odlazi u lagani k .... Opstat će uvoznici jeftinih skutera, mahom sa dalekog istoka, zajedno sa robom koja nam dolazi sa istog područja a vrlo joj je upitna kvaliteta zaštite.
Kad bi se pak podigla davanja recimo samo na registraciju (osiguranje) tada bi se pak povećao broj neregistriranih. Jedini konkretan i po meni realan naćin je da policija bude učinkovitija. Da ne zajebavaju samo one koje mogu, nego da te puste na miru a da maltraju i rješavaju one kojima sad ništa ne mogu.
 
Ja se apsolutno ne slazem  :palacdolje:

Odmah u prvom dijelu se spominje smrt dvojice motociklista na neregistriranom motoru i bez kacige... Na koji nacin bi taj
dodatni porez utjecao konkretno na ovu skupinu kada ne placaju ni osnovne namete?

Opisivati motocikl kao mrtvacki kovceg je krajnje bezobrazno a kupnju istoga opisuje kao neozbiljnu odluku...

Nadalje, mozda mu je pimpek mali i ne pase mu sto njegov autic ne razvija (kako on navodi) 160km/h u prvoj i 200 u drugoj,
pa ga redovno djeca ostavljaju na semaforima a njemu opada rejting kod maloljetnica  :misli:

Smanjiti davanja na skutere (kao da ih vec sada nemamo previse kineskog otpada na cestama) a povecati na motocikle jer
kako on kaze uz razmjerno niska davanja  :misli: kada vec usporedjuje sa automobilima neka usporedi i tu stavku, koliko je koji
moguce godisnje koristiti...


Po mom misljenju jos samo jedan u nizu od nacina opravdanja naplate jos vecih nameta bez ikakvog interesa poboljsanja ili
rijesenja tih istih problema o kojima se ovdje toliko raspravlja.  :palacdolje: :palacdolje: :palacdolje: :palacdolje: :palacdolje:
 
Davanja su ionako visoka za naš standard i previsoka, opet ispada da ako nemaš, krepaj itd... no ima jedna druga stvar u tome svemu, treba samo provodit zakon malo strože i to je sve. Po moru se ljudi voze stvarno puno opuštenije nego npr. u Zagrebu, ne znam kako po drugim gradovima, ali na otocima i dalmaciji se raja ganja među ljudima na rivi, klinci plaše penzionere jureći kroz masu, naglo kočeći(da cvili guma) i pucajući, najzanimljivije da dole drota nisam vidio danima, mislim stvarno... meni se to gadi jednom rječju, taj primitivizam, a može se samo nagađat kako se vozi po cesti i u kakvom mu je stanju drla koju drlja.

Zakon je sasvim dovoljno strog i sankcije su već sad za zamislit se, po meni samo milicija treba radit a poslije neka svatko odgovara za sebe i svoje postupke.

p.s. osobno mi se ne sviđa taj maroje
 
cRuNk said:
Ja se apsolutno ne slazem  :palacdolje:

Odmah u prvom dijelu se spominje smrt dvojice motociklista na neregistriranom motoru i bez kacige... Na koji nacin bi taj
dodatni porez utjecao konkretno na ovu skupinu kada ne placaju ni osnovne namete?

Opisivati motocikl kao mrtvacki kovceg je krajnje bezobrazno a kupnju istoga opisuje kao neozbiljnu odluku...

Nadalje, mozda mu je pimpek mali i ne pase mu sto njegov autic ne razvija (kako on navodi) 160km/h u prvoj i 200 u drugoj,
pa ga redovno djeca ostavljaju na semaforima a njemu opada rejting kod maloljetnica  :misli:

Smanjiti davanja na skutere (kao da ih vec sada nemamo previse kineskog otpada na cestama) a povecati na motocikle jer
kako on kaze uz razmjerno niska davanja  :misli: kada vec usporedjuje sa automobilima neka usporedi i tu stavku, koliko je koji
moguce godisnje koristiti...


Po mom misljenju jos samo jedan u nizu od nacina opravdanja naplate jos vecih nameta bez ikakvog interesa poboljsanja ili
rijesenja tih istih problema o kojima se ovdje toliko raspravlja.  :palacdolje: :palacdolje: :palacdolje: :palacdolje: :palacdolje:

Bravo! Potpisujem!
 
Bullet1275 said:
"dr." marušić je već dosta puta pokaza svoju stručnost :LOL: :LOL: :LOL: :LOL: :LOL:

citat:
Nužno je što prije promijeniti nelogičnu pravosudnu praksu, u nesrećama u kojima sudjeluju ekstremno brzi motociklisti. Ako iz sporedne ulice skrećete u glavnu, normalno je da u vidnom polju očekujete vozilo normalne ili nešto više brzine. Ako tada, izvan vidnog polja, fijukne kamikaza na dva kotača i udari vas bočno, policija će vas proglasiti krivima jer ste mu oduzeli prednost!

:palacdolje: :palacdolje: :palacdolje: :palacdolje: :palacdolje:

komad budaletine, šta drugo reć, i ovakvi nam kroje zakone.....


lupetaš

nauči nešto, uključi mozak, i čim prije se okani ideje da je cesta pista na kojoj piše "Maknite se IDEM JA!"

i kupi dobru kacigu, uz ovakav stav će ti vrlo vjerojatno trebati (nedo Bog)




Srki
 
Sip said:
Zanimljivo mi kako se niko, ne sjeti da kaze; dajmo mladima staze, moto klubove, piste gdje ce moci juriti koliko hoce, druzenje sa uzorima, garaze za te jake motore, koji bi i stajali na pistama. Dajmo mladima mjesto da se dokazuju, utrkuju, ludaju, razbijaju.
:LOL:
E kada država toliko poblesavi da napravi pokoju stazu, počne financirati moto klubove i omogući mi druženje sa Gajsom- uzorom i simbolom nas mladih i to sa novcima jadnih poreznih obveznika, e onda ću u emigraciju. U Turkmenistan.
 
U osamdesetima je u Njemackoj bilo dosta takvih problema (ima ih i sad) ali su doskocili jednom zanimljivom idejom,svaki vikend policija je u mjestima gdje mladi nisu imali mogucnosti dolaska na staze (radi udaljenosti ili drugih razloga) zatvarali su dio prometnice koji nije bio presudan za promet i nakon ciscenja istih te stavljanja zastita od lokalnih moto udruga, pustali moto freakove na voznju.Statistike su se jaaako popravile,a mladi su dobili dobre temelje za buduce druzenje kroz moto udruge.
 
hrle said:
U osamdesetima je u Njemackoj bilo dosta takvih problema (ima ih i sad) ali su doskocili jednom zanimljivom idejom,svaki vikend policija je u mjestima gdje mladi nisu imali mogucnosti dolaska na staze (radi udaljenosti ili drugih razloga) zatvarali su dio prometnice koji nije bio presudan za promet i nakon ciscenja istih te stavljanja zastita od lokalnih moto udruga, pustali moto freakove na voznju.Statistike su se jaaako popravile,a mladi su dobili dobre temelje za buduce druzenje kroz moto udruge.

JA naprosto ne mogu vjerovati da se to neko dosjetio (y) (y) (y) (y) (y)
 
Sip said:
O kakav emotivan clanak i pun ideja.

Lici mi na onu metodu "oluju mozga" sto god ti padne napamet to kazes. Naravno ono sto ja zamjecujem, a to je skoro pravilo kod nasih ogranicenih politicara, da niko ne izvede simulaciju do kraja, tj. da predvidi posljedice takvih dobrih ideja :?

Zanimljivo mi kako se niko, ne sjeti da kaze; dajmo mladima staze, moto klubove, piste gdje ce moci juriti koliko hoce, druzenje sa uzorima, garaze za te jake motore, koji bi i stajali na pistama. Dajmo mladima mjesto da se dokazuju, utrkuju, ludaju, razbijaju.

Eee to ne moze pasti ni jednom strucnjaku na pamet :(


dajmo šta????

ti si puko skroz

imaš posao? uzmi lovu odi na stazu, ko ti brani? uzmi kredit, izgradi stazu ko ti brani? Potpiši papir na Grobniku (ili bilo gdje drugdje) i luduj razbijaj se i utrkuj s kim hoćeš.


daj mi pokaži di su to sve kaj pričaš mladima DALI?????

ošo Tito, nema više davanja




Srki
 
Srki said:
dajmo šta????

ti si puko skroz

imaš posao? uzmi lovu odi na stazu, ko ti brani? uzmi kredit, izgradi stazu ko ti brani? Potpiši papir na Grobniku (ili bilo gdje drugdje) i luduj razbijaj se i utrkuj s kim hoćeš.


daj mi pokaži di su to sve kaj pričaš mladima DALI?????

ošo Tito, nema više davanja




Srki

(y) (y) u to vrijeme je bilo voznji :mrgreen:
 
Eto majstor prepolovio Opel vectru u semafor sinoc na Branimirovoj 4 mrtva i kaj sad to je ko 4 motora
 
High 46 said:
činjenica je da svi zajedno nemamo vozačke kulture i end of story

Točno  (y)

Ali kad se krene na put van granica naše državice (na zapad) odjednom se svi nekako upristoje - zašto ?  :LOL: