Metzeler Z8 fan club

cadjo said:
Ma stvarno je guma odlicna,jos je u Bimbe na akciji tako da je definitivno best buy,nego kako ti izgleda zadnja,moja je 180 ali izgleda dosta uze

Malo off topica....
Dunlop Sportsmart 2, 180/55-17 je siroka tocno 190mm nakon prvog djira. Nakon montaze je bilo 188mm  :mrgreen:
 
Za cadjo:

Sad jasno u čemu je problem, i nis jedini koji kada montira Metzeler ili Pirelli misli da je guma uža. Problem je u tome što Z8 nije uži nego je dosta guma drugih proizvođaća šire i onda se stječe takav dojam. Za primjer, Michelin Pilot Road 2 u dimenziji 160/60-17 namontiran na felgi 4.5" koja je idealna za tu gumu, fizički je širok 178 mm. E sad zamisli kako nekome tko je imao PR2 u toj dimenziji izgleda Diablo Rosso II kada mu se stavi na motor, a fizički je guma široka 159 mm.
 
bimba said:
Za cadjo:

Sad jasno u čemu je problem, i nis jedini koji kada montira Metzeler ili Pirelli misli da je guma uža. Problem je u tome što Z8 nije uži nego je dosta guma drugih proizvođaća šire i onda se stječe takav dojam. Za primjer, Michelin Pilot Road 2 u dimenziji 160/60-17 namontiran na felgi 4.5" koja je idealna za tu gumu, fizički je širok 178 mm. E sad zamisli kako nekome tko je imao PR2 u toj dimenziji izgleda Diablo Rosso II kada mu se stavi na motor, a fizički je guma široka 159 mm.

(y)

Gledam neki dan PP3 na frendovom Z750.... 180/55-17, kako i treba bit. Uska na oko (iako je u stvarnosti oko 175mm). PP je 185mm, a za Pirelli dr2 sam cuo da je uska ko....  :LOL:

Bio sam dojma da sto je guma sira, to je tupljeg profila. Ali Sportsmart2 me razuvjerio - dopusta vece nagibe od PP, vidi se na oko, a siri je u praksi (ali i veceg promjera - visa je guma od PP za cak 13.4mm, odnosno, povisi zadnji kraj za  6.7mm)
 
bimba said:
Za cadjo:

Sad jasno u čemu je problem, i nis jedini koji kada montira Metzeler ili Pirelli misli da je guma uža. Problem je u tome što Z8 nije uži nego je dosta guma drugih proizvođaća šire i onda se stječe takav dojam. Za primjer, Michelin Pilot Road 2 u dimenziji 160/60-17 namontiran na felgi 4.5" koja je idealna za tu gumu, fizički je širok 178 mm. E sad zamisli kako nekome tko je imao PR2 u toj dimenziji izgleda Diablo Rosso II kada mu se stavi na motor, a fizički je guma široka 159 mm.
Virujen da je tako,prije njih je bija sportsmart i stvarno je dosta sira,ne grize me toliko to da bi ih minja bitno da one meni drze u svim uvjetima a stvarno se svakako vozim od penzionerske do divljanja i uvik je postojana,ka trovremenski taft ;)
 
:mrgreen:
 
Metzelerka nakon 3400 km,Hornet 600

542f2df8db56503e24c816a221d3fe62.jpg
e6bff5ef4b619966b8dbba6160a73d98.jpg

 
Z8 nakon 4400 km,svakakve voznje,od lagane do vesele,znaci guma drzi odlicno u svim uvjetima,nagibi do granicnika na fuzicima,patike saderane,guma postojana,pravi trovremenski taft

f938006c0b61dcacc7296cf2397b8013.jpg
d035f04600becab3778992abe33995fc.jpg
 
Ljudi nemam iskustva sa metzeler gumama....ali kako citam vidim da su odlicne...pa bi vas zamolio koju bi preporucili za sport voznju...znaci do nogare se vozi i naginje se na sve strane do maximuma?
 
Gledaj sta se tice odabira guma to bi triba sam odlucit tj. poznavati svoj stil voznje i smjese guma,Z8 je sport touring guma i meni se recimo super ponasa,dobra mi je i na kisi,sad vec ide zima al guma jako dobro podnosi hladnocu,meni osobno pase premda bi mi puno vise odgovara sport segment guma tipa Metzeller m7rr,Michellin PP itd ali mi one ne mogu dati puno km jbg.Sport touring segment odlican kompromis izmedju voznih svojstava i trajnosti (kilometraze),novije generacije sport touring guma podnose sve nagibe,rana otvaranja gasa,mozes biti jako brz na njima uz dobre kilometre,kao sta je Bimba napisa uzmi Pirelli Angel ST i vozi se,ne znam koliko imas iskustva s motorima,ako nemas pomalo ispocetka dok ne upoznas motor i gume ;););)
 
Fala sefe....a probat cemo pa cemo vidit...al meni tribaju gume samo za suho i za sezonu...nevozim ja motor po zimi
 
Mislin da ti je trenutno najbolja kupnja Metzeler z6 i Pirelli Angel ST,ovaj st nisan prova al cu ga uzet sigurno jer slovi kao najsportskija guma u st segmentu

Edit: mislin na akciju u Bimbe