mišljenje FZ6S2 VS CBF600S

pinty

New member
Bok! u dilemi sam, planiram promjeniti motor i u kombinaciji su mi yamaha FZ6s2 i honda cbf600s , razlike postoje, ali interesira me koliko je koji kvalitetniji budući da na forumu svako malo ljudima otpada nešto sa yamahe, kakva je situacija kod honde?
 
pinty said:
Bok! u dilemi sam, planiram promjeniti motor i u kombinaciji su mi yamaha FZ6s2 i honda cbf600s , razlike postoje, ali interesira me koliko je koji kvalitetniji budući da na forumu svako malo ljudima otpada nešto sa yamahe, kakva je situacija kod honde?
FZ ili cbf  :misli: ajde da si fz-a usporedija sa korneton, ali sa cbf-on se ne isplati uopce usporedjivat. Razliciti svijetovi. Kuzis?
 
pinty said:
Bok! u dilemi sam, planiram promjeniti motor i u kombinaciji su mi yamaha FZ6s2 i honda cbf600s , razlike postoje, ali interesira me koliko je koji kvalitetniji budući da na forumu svako malo ljudima otpada nešto sa yamahe, kakva je situacija kod honde?
između ova dva kupi yamahu
 
Skuzit ce kad se zajebe pa uzme ono blato sta struze stafnama pri pomisli o naginjanju.
 
cosmic said:
Skuzit ce kad se zajebe pa uzme ono blato sta struze stafnama pri pomisli o naginjanju.
Prije nego se napiše post dobro je tu i tamo razmislit
Vidim da voziš R-a, ali ne bi čovjek vjerovao neki koriste motor za putovanja, napravili su masu kilometara i uopće im ne smeta ako se ne može nagnut u zavoj ko sa GSX-R-om

Zamisli čuda 
Nisu svi istih pogleda na motore i njihovu namjenu
Nevjerojatno a? 8)
 
Ja sam mu barem da savjet. Dizajn ne dovodim u pitanje ali vise snage, bolji ovjes, bolja ciklistika u svakom pogledu i samim tim bolji motor.a zasto ce ga on koristit boli me nika stvar.btw, ja i sa mojin putujen. (y)
 
btw, pročitajte si što ljudi pišu na forumu o yamahi koja se i meni dopada pa bude vam malo jasnije zašto sam postavio pitanje, a ne ko jeleni navalite (spomenuo sam i sam da postoji razlika u motorima), ali ljudi gube šerafe po cesti ,a ja bi se ipak vozio a ne bio kod mehaničara svakodnevno

sada vozim kramasaki kako neki kažu, ali na KLe-u su svi šerafi na broju

i molim bez ljutnje nikog ne mislim vrijeđat, već se vozit i uživat
 
cosmic said:
Ja sam mu barem da savjet. Dizajn ne dovodim u pitanje ali vise snage, bolji ovjes, bolja ciklistika u svakom pogledu i samim tim bolji motor.a zasto ce ga on koristit boli me nika stvar.btw, ja i sa mojin putujen. (y)

Vjerujem da bi tvoja evenualna suvozačica bila presretna na gsxru na putu od npr. 3000 km
Sigurno bi joj u glavi bilo to da je to puno bolji motor od cbfa jer ima bolju ciklistiku, više snage i bolji tvrđi ovjes  :mrgreen:

Bemti....kad će ljudi naučit da ne pljuvaju po nečemu samo zato šta to nije njihov đir

Ne možeš reć za CBF-a da je blato šta struže štafnama,....
Mislim možeš, (već i jesi  :mrgreen: ) ali koliko je to pametna izjava bi se već dalo diskutirat  (y)
 
pinty said:
Bok! u dilemi sam, planiram promjeniti motor i u kombinaciji su mi yamaha FZ6s2 i honda cbf600s , razlike postoje, ali interesira me koliko je koji kvalitetniji budući da na forumu svako malo ljudima otpada nešto sa yamahe, kakva je situacija kod honde?
kao prvo moraš sam odlučit koji ti je lipši, pa onda druge stvari gledat, jer bi šteta bila da voziš motor koji ti nije drag! :wink: dalje, tribaš vidit koliko hočeš KS, jer je FZ6S jači po KS. oba su vrlo kvalitetna i nisu puno zahtjevni što se tiče održavanja. s oba možeš na put sa suputnicom, a da ne prigovara puno. :) FZ6S možeš vozit lagano kruzerski, ali možeš i letit cestom ili auto-putem, a da se ne umoriš.(moja max. brzina na auto-putu je bila 249 km/h po celeru) (y) ja ga imam 3 god. (među prvima u ST) i ništa mi ne otpada s njega, zato moja preporuka je FZ6S. (y) 8)
 
pinty said:
btw, pročitajte si što ljudi pišu na forumu o yamahi koja se i meni dopada pa bude vam malo jasnije zašto sam postavio pitanje, a ne ko jeleni navalite (spomenuo sam i sam da postoji razlika u motorima), ali ljudi gube šerafe po cesti ,a ja bi se ipak vozio a ne bio kod mehaničara svakodnevno

sada vozim kramasaki kako neki kažu, ali na KLe-u su svi šerafi na broju

i molim bez ljutnje nikog ne mislim vrijeđat, već se vozit i uživat

Ne znam,...... ja znam par ljudi sa fazerima (doduše ne ovim najnajnovijim) i ne otpadaju šarafi
Ja imam yamahu 2002 godina, sa skoro 40000 i vozi bez i najmanje greške....dakle iz mog iskustva kvalitetna marka.

 
Mislim da bi ti cbf bio bolji,ali samo mislim...ne tvrdim :mrgreen:
 
http://www.cbf600s.com/page.php?id_pag=1

ako znas engleski ovaj text je ok
 
hvala na odgovorima i meni se sviđa yamaha, a komentar o šerafima sam pokupio ovdje na forumu, slobodno si pogledajte komentare vlasnika nisu baš simpatični, vjerujem da se to dešavalo pojedincima i da su uzrok naše loše ceste koje više odgovaraju enduru, a racerima svaka čast neka samo jure, ja priznam da me to nezanima bar ne po autoputu
 
ima moj stari fz6s 2005 god i nije niti jedan saraf otpao koliko ja znam...  :LOL:
jedino je zahebavao tps al je promijenjen i to je to... (y)

 
Ja imam frezu godinu i 2 mjeseca, istina samo 11 000 km, na servisu je bila na 1 000, znam da mi je vrijeme za drugi servis, al nikak da odem, znači 10 000 bez servisa i vozi kao beba, još su i akrapi pali  8) prebolesno  :LOL:
 
meni jedino diko u getribi neko tuce prstace. ka da je to normalno  :misli:. motor je prva liga pilija san s njin 200km/h od zute lokve do splita sta jedan pu ulit, nije stucnija. ja zadovoljan  (y)

fz62s
 
alfred stokes said:
Vjerujem da bi tvoja evenualna suvozačica bila presretna na gsxru na putu od npr. 3000 km
Sigurno bi joj u glavi bilo to da je to puno bolji motor od cbfa jer ima bolju ciklistiku, više snage i bolji tvrđi ovjes  :mrgreen:

Bemti....kad će ljudi naučit da ne pljuvaju po nečemu samo zato šta to nije njihov đir

Ne možeš reć za CBF-a da je blato šta struže štafnama,....
Mislim možeš, (već i jesi  :mrgreen: ) ali koliko je to pametna izjava bi se već dalo diskutirat  (y)
nisu li te vide mozda bile greska onog tko je taj motor isporucija.prvo sta cujen da sa ikog motora ispadaju vide.Za hondu nisan reka da je losa a ni dobra.Reka san da je fz6 pametniji izbor.Broj prodanih modela govori sam za sebe.btw,blato bi bilo u zargonu SPORO sta i je usporedjujuci je sa fazeron.
 
fazer je daleko bolji motor...krući ovjes i rama,više konja,mala potrošnja zbog injectiona,dovoljno velik za dvoje....mislim da su pojedini modeli 2003 imali problema s maf senzorom...ali to je otklonjeno...a onih par šerafa je već nako dotegao

cbf600s je jedino udobniji i ima bolju zaštitu od vjetra...sve drugo je dosta lošije.
 
md said:
http://www.cbf600s.com/page.php?id_pag=1

ako znas engleski ovaj text je ok

moram progovorit... sic je fenomenalan i znam lupit po 600 km na dan bez ikakvih bolova - zato ne kuzim "test" vozaca?!
naravno da je meni bolja honda - al zato kaj se ja tak vozim - pravi tourer sa sportskim duhom (ak imas muda iskoristit ces te konje kak treba), meni potrosnja na duljem mirnijem putovanju (full natovaren) ide ispod 5 l a nisam bas siguran da bi bilo isto i na fz-u, oba su motora kvalitetna i pouzdana, meni se osobno ne svidja instrument tabla (fz) - al to sam ja... ak se mislis vise ganjat nego putovat uzmi fz6 definitivno (i budi ko pol hrvatske  :)  ), a ako ne probaj nekog uzicat za kratku probu na oba modela...
za daljnje info - pp