Mjerenje decibela i oduzimanje registarskih oznaka

tutankamon said:
pričamo o većoj kubikaži, a ne o biciklama :palacdolje:  a ti veliki majstor pa preporučaš gas do daske na centralnoj nogari :no:


kako bi ti prekontrolirao npr hondu od aprilieeee? :misli:
zasto gas do daske? hoce tebi r1 zavrtit do blokade?

sto se tice jacih skutera,zbog toga sam i napisao na nogari ili na valjcicima
 
sid said:
djelomicno se slazem s tobom,
ali recimo ovako.
od 01.10. je obaveza imati homologirani auspuh na motoru, ko nema placa xxx kuna globe
i nije neka fora (osobno me bk. jer imama homologirnu spulju+ original u garazi)

ili ovak po malo, pa ljudi imaju vremena (oni koji hoce) nabaviti zakonski legalni auspuh,
oni koji nece ce i dalje pljuckati protiv svega i trazit krivce u svim drugim.

tak da i nije lose ostavit vremena ljudima da se prilagode


pošteno što je ostavljeno vremena, ali zaista bi bilo i više nego fer kad bi se za takve odluke javnost obavještavala putem medija.... recimo prije dnevnika..... na onu foru "ZABA u 90 sec" ... samo bi za ovakve stvari bilo dovoljno i 30 sec ... ;)  ... "zakon u 30 sec" .. ili nešto slično ...
 
malaga said:
zasto gas do daske? hoce tebi r1 zavrtit do blokade?

sto se tice jacih skutera,zbog toga sam i napisao na nogari ili na valjcicima

kojim jebenim valjcima na nekom parkiralištu? :misli:  ono mobilno sranje razletiš sa malo jačom 50-icom ;)  i sad ti na to postavi SW na 6000 okretaja :misli:
 
tutankamon said:
kojim jebenim valjcima na nekom parkiralištu? :misli:  ono mobilno sranje razletiš sa malo jačom 50-icom ;)  i sad ti na to postavi SW na 6000 okretaja :misli:
i sta ce se dogodit na tih opaki 6000okr?
 
btw. tutankamon neznam sta hoces reci,mozda da ce ovi na motorima dobivat kazne,a ovi na skuterima se vozit bez auspuha jer im se nemoze buka izmjerit :mrgreen:

ocito da ce se skuter zavrtit na nogari i na valjcicima,a sad uopce nije bitno dal ce to biti oni valjcici za mjerenje brzine ili neki drugi....a za tvoju informaciju,oni valjcici za koje kazes da su za bicikle,su izmjerili brzinu 130-40kmh bez problema
 
malaga said:
ovo nisam znao :misli:

sid said:
ali recimo ovako.
od 01.10. je obaveza imati homologirani auspuh na motoru, ko nema placa xxx kuna globe

ma ne, ovo sam naveo kao primjer,

ne postoji (koliko ja znam) najava za tako nesto,

sorry ak sam nekog doveo u zabludu
 
sid said:
ma ne, ovo sam naveo kao primjer,

ne postoji (koliko ja znam) najava za tako nesto,

sorry ak sam nekog doveo u zabludu


Ali svakako je jasno da je samo pitanje vremena - uci cemo u EU, a onda bu trebalo do zadnjeg serafa imat homologirano
 
strasilo said:
pošteno što je ostavljeno vremena, ali zaista bi bilo i više nego fer kad bi se za takve odluke javnost obavještavala putem medija.... recimo prije dnevnika..... na onu foru "ZABA u 90 sec" ... samo bi za ovakve stvari bilo dovoljno i 30 sec ... ;)  ... "zakon u 30 sec" .. ili nešto slično ...

da bilo bi zgodno, ali to treba platiti (porezni obveznici) pa se postavlja pitanje najave i ostalih zakona koji zanimaju i ostalu populaciju,
ili postaviti pitanje medija, koji bi mogli kao dio svoje uloge u drustvu, najavjivati takve stvari a ne samo one koje pljuju nekog,
ili zainteresirane populacije koja na svojim stranicama (forumi) ili emisijama, objavljuju takve stvari po mogucnosti popracene relevantnim komentarom (napr. pravnim)

znaci moze se ali se treba organizirati, a to je kvaka 22 na 'rvacki nacin
 
3alfa3 said:
Ali svakako je jasno da je samo pitanje vremena - uci cemo u EU, a onda bu trebalo do zadnjeg serafa imat homologirano


alkar 3alfa3 u sridu  (y)
 
sid said:
da bilo bi zgodno, ali to treba platiti (porezni obveznici) pa se postavlja pitanje najave i ostalih zakona koji zanimaju i ostalu populaciju,
ili postaviti pitanje medija, koji bi mogli kao dio svoje uloge u drustvu, najavjivati takve stvari a ne samo one koje pljuju nekog,
ili zainteresirane populacije koja na svojim stranicama (forumi) ili emisijama, objavljuju takve stvari po mogucnosti popracene relevantnim komentarom (napr. pravnim)

znaci moze se ali se treba organizirati, a to je kvaka 22 na 'rvacki nacin


pa i ne treba se ograničiti samo na auspuhe na motorima... ;)


postojeneki urednici koji bi odabrali neke promjene zakona koje bi se činile zanimljive i za svaki zakon bi bilo dovoljno ponoviti 2-3 puta i idemo dalje... i još bi lilo zanimljivije kad se nebi suhoparno citirao zakon, već kad ga netko odmah i protumačio za obične smrtnike..  :mrgreen:
 
salzem se s tobom, ali opet, to treba:

a) platiti

b) napraviti dzabe

a znas kak je to kod nas, oko love uvjek svadja a dzabe nema ni u stare babe

:mrgreen:

visi interes u 'rvata se krece u rasponu od usta do ispod pupka  :mrgreen:

uglavnom
 
ako se HRT vodi kao "državna" televizije, onda bi ta ista televizija morala raditi na promoviranju hrvatskih zakona...  :mrgreen:
 
za to su zaduzene Narodne Novine,

a jbg, treba citat,

svi bi mi htjeli informaciju serviranu kad i kako nam pase,
 
sid said:
salzem se s tobom, ali opet, to treba:

a) platiti

b) napraviti dzabe

a znas kak je to kod nas, oko love uvjek svadja a dzabe nema ni u stare babe

:mrgreen:

visi interes u 'rvata se krece u rasponu od usta do ispod pupka  :mrgreen:

uglavnom

a one debilne reklame za korištenje pojasa i ostala sranja? :misli:
 
i teoretski i praktično si upravu.... ali daj mi reci tko zaista čita narodne novine preventivno ?  :misli: :misli:


ljude treba motivirati na poznavanje zakona, bar onih koji se tiču direktno cijele zajednice....




nego, daj mi reci jel postoji mjerenje razine buke za automobile..... ?!?!
 
tutankamon said:
a one debilne reklame za korištenje pojasa i ostala sranja? :misli:

koliki dio populacije cine korisnici automobila a koliki motocikala,

nisu li isle i debilne reklame za kacige,

problem je sto debili ne shvacaju niti najjednostavnije poruke pa reklame moraju biti prilagodjene i njima
 
strasilo said:
i teoretski i praktično si upravu.... ali daj mi reci tko zaista čita narodne novine preventivno ? :misli: :misli:


ljude treba motivirati na poznavanje zakona, bar onih koji se tiču direktno cijele zajednice....




nego, daj mi reci jel postoji mjerenje razine buke za automobile..... ?!?!

oni kojima j eto posao i oni koji to moraju,  :mrgreen:

npr. nekom motoristu je to posao, pa procita pa napise relevantan post o tome i stavi tu na forum  (y)


a sad mala simulacija, na taj post se nadovezu dezurni pljuvaci, kriticari i ko mi kaj moze frajeri,  :palacdolje:

covjek izgubi volju pisat i ukazivat na ono sto nas ceka i prikloni se onoj " ne bacati bisere pred svinje"

on zna, njegovi prijetelji znaju, ostali puse  :mrgreen:

mislis da je ovakav rezultat ocekivan ili sam pretjerao  :mrgreen:
 
sid said:
oni kojima j eto posao i oni koji to moraju,  :mrgreen:

npr. nekom motoristu je to posao, pa procita pa napise relevantan post o tome i stavi tu na forum  (y)


a sad mala simulacija, na taj post se nadovezu dezurni pljuvaci, kriticari i ko mi kaj moze frajeri,  :palacdolje:

covjek izgubi volju pisat i ukazivat na ono sto nas ceka i prikloni se onoj " ne bacati bisere pred svinje"

on zna, njegovi prijetelji znaju, ostali puse  :mrgreen:

mislis da je ovakav rezultat ocekivan ili sam pretjerao  :mrgreen:


nisi pretjerao uopće... ALI ...


ni ovaj forum ni internet uopće kod nas u HR nije baš najzastupljenija vrsta medija kojim bi se takve obavijesti trebale širiti ..  (y)
 
slazem se da ne bi trebala,

ali bi mogla, a putem od usta do usta informacija bi dosla i do onih koji ne prate,

sto je opet vise nego nikakva
 
strasilo said:
ako se HRT vodi kao "državna" televizije, onda bi ta ista televizija morala raditi na promoviranju hrvatskih zakona...  :mrgreen:

Promoviranje zakona?  :mrgreen:

Nepoznavanje zakona na zalost ne opravdava, inace bi ekipa prolazila nekaznjeno za ubojstva sa textom:
"Nitko mi nije rekao da se ne smije!".

Ako se sutra izbaci neki novi zakon i ti ga prekrsis, sam si kriv sto nisi bio upoznat s njim.