Mjerenje decibela i oduzimanje registarskih oznaka

nextrista said:
gle tko ne zivi u vecem gradu nece dozivit takvo sto, svi drugi su u banani
odlican tvoj prijasnji post  (y)  nemam nista za postivanje pravila EU sam ak to pocnu primjenjivati i na AUTIMA i tehnicke preglede 8)
 
biker4life said:
Dali si imao prilike sudjelovati u akcijama mjerenja buke na skuterima i motociklima? Ako jesi, daj mi jedan odgovor iz prakse - kako ste mjerili buku na vozilima veće kubikaže i sa CVT prijenosom (npr. kako biš to učinio na svom Nexusu, ili primjerice na nekom Silverwingu, ili GP800)? Hvala na odgovoru. Inaće nemam nikakvog osobnog interesa u tome (moj SP je dvotaktni, i ima serijski auspuh, tako da...), ali kada je već tema tu, zanima me.
bio sam samo tamo, nisam postupao osobno. ugl na motorima sa cvt-om ce se ipak otici u teh. stanicu jer su cak i na centralnoj nogari preagresivni, micu se i bjeze vec i na manjim okretajima, nadalje imas maxija i bez centralne ( taj definitivno mora u teh. stanicu ) u tex. stanici vjerovo ili ne bez problema sjedne jedan nexus 500 i vrti se dokle hoces.  iz iskustva cu reci da je naglasak bio na preglasnim kroserima i r-ovima, a također se nije islo ciljano na buku, obicno su bili i u jos par prekrsaja i bez tablice pa reko kad ces ce vec na izvanredni onda moze i zbog spuha
 
Zapru said:
odlican tvoj prijasnji post  (y)  nemam nista za postivanje pravila EU sam ak to pocnu primjenjivati i na AUTIMA i tehnicke preglede 8)
potpis, auti su jos gori sa homemade stvarcicama, neznam odakle bih krenuo nabrajat
 
nextrista said:
bio sam samo tamo, nisam postupao osobno. ugl na motorima sa cvt-om ce se ipak otici u teh. stanicu jer su cak i na centralnoj nogari preagresivni, micu se i bjeze vec i na manjim okretajima, nadalje imas maxija i bez centralne ( taj definitivno mora u teh. stanicu ) u tex. stanici vjerovo ili ne bez problema sjedne jedan nexus 500 i vrti se dokle hoces.  iz iskustva cu reci da je naglasak bio na preglasnim kroserima i r-ovima, a također se nije islo ciljano na buku, obicno su bili i u jos par prekrsaja i bez tablice pa reko kad ces ce vec na izvanredni onda moze i zbog spuha

Hvala na odgovoru iz prve ruke. (y)
 
nextrista said:
bio sam samo tamo, nisam postupao osobno. ugl na motorima sa cvt-om ce se ipak otici u teh. stanicu jer su cak i na centralnoj nogari preagresivni, micu se i bjeze vec i na manjim okretajima, nadalje imas maxija i bez centralne ( taj definitivno mora u teh. stanicu ) u tex. stanici vjerovo ili ne bez problema sjedne jedan nexus 500 i vrti se dokle hoces.  iz iskustva cu reci da je naglasak bio na preglasnim kroserima i r-ovima, a također se nije islo ciljano na buku, obicno su bili i u jos par prekrsaja i bez tablice pa reko kad ces ce vec na izvanredni onda moze i zbog spuha
biker4life said:
Hvala na odgovoru iz prve ruke. (y)

danima čekam malagu da i njemu objasni kako je glup i da nema pojma :no:
 
nemam mu ja sta objasnjavati,ociti nitko od vas nije zavrtio skuter na centralnoj nogari,probajte,a ako nemate skuter,onda imate brdo filmica na youtube,ne zanima me kako ce se mjuerit buka na skuterima,samo kazem da se to moze izmjerit i na centralnoj nogari i na valjcima,i nikom nisam rekao da je glup i da nema pojma,kraj price
 
e, šta smo ono rekli ?!?!


jel se buka na auspuhu mjeri u "A" ili "C" modu na fonometru ?


meni je na "A" 92 dB ... a na "C" 96dB ... na 5000o/min
 
malaga said:
nemam mu ja sta objasnjavati,ociti nitko od vas nije zavrtio skuter na centralnoj nogari,probajte,a ako nemate skuter,onda imate brdo filmica na youtube,ne zanima me kako ce se mjuerit buka na skuterima,samo kazem da se to moze izmjerit i na centralnoj nogari i na valjcima,i nikom nisam rekao da je glup i da nema pojma,kraj price
osobno svoj mogu, imam i pedeseticu koju nemogu, nije jedna univerzalna centrala za sve sa cvt-om, ima ih i homemade(krasno drze). al daj mi reci zasto bi se sa oprostenjem sa tim zajebavao, jer se treba dogodi da jedan od njih pedeset zvizne i polomi plastike? ma ko ga hebe
 
strasilo said:
e, šta smo ono rekli ?!?!


jel se buka na auspuhu mjeri u "A" ili "C" modu na fonometru ?


meni je na "A" 92 dB ... a na "C" 96dB ... na 5000o/min

Gdje bih mogao doći mjeriti buku u bilo kojem modu i kad?  :mrgreen:
 
strasilo said:
e, šta smo ono rekli ?!?!


jel se buka na auspuhu mjeri u "A" ili "C" modu na fonometru ?


meni je na "A" 92 dB ... a na "C" 96dB ... na 5000o/min

(y)    AAAAAAA........        http://www.cvh.hr/cvh/sluzbene-obavijesti/2011/iii8-broj-2037-22011.aspx    :mrgreen: :mrgreen:
 
Enigm@ said:
Gdje bih mogao doći mjeriti buku u bilo kojem modu i kad?  :mrgreen:


ima frend fonometar ... kad oćeš ...  :mrgreen:


kroko... thx...  (y)
 
auuu 5db dopustenih preko na 98 db pri 6750 o/min... tj 103 db legalno a nemam poima koliko imam, ne vjerujem da je puno vise

Strasko jel se moze doci to kod tebe izmjeriti onak na brzinu uz pivo i kavicu  :mrgreen:
 
3alfa3 said:
Jesam dobro shvatio da je tolerancija sada 5db, a ne 3db kao sto je bila (recimo) prosle godine?

da  (y)
 
cRuNk said:
auuu 5db dopustenih preko na 98 db pri 6750 o/min... tj 103 db legalno a nemam poima koliko imam, ne vjerujem da je puno vise

Strasko jel se moze doci to kod tebe izmjeriti onak na brzinu uz pivo i kavicu  :mrgreen:


frend ima fonometar, ne ja....  :jesus: :jesus:  .. ali da, može se doći izmjeriti kad god ...  :mrgreen:
 
strasilo said:
frend ima fonometar, ne ja....  :jesus: :jesus:  .. ali da, može se doći izmjeriti kad god ...  :mrgreen:

Nema druge nego organizirati klopu, cugu i eventualno mjerenje kod frenda (y)