Montažne kuće (Domprojekt, Domusplus, Ytong...) - iskustva, gradnja

DA-IM said:
kako neko pametan napisa ytong kuća nije montažna,  :mrgreen:
kažeš inače u planu ti je gradnja takve kuće sa bazenom,
nadam se da nije ovde kod nas u dalmaciji di caruju bure,
znam za jedan primjer di je čovik napravio montažnu pa poslje 101 problem baš zbog bure i udara to ovde nije nikako preporućljivo,
ako je kod vas di ih nema dobro se raspitaj o načinu održavanja u slučaju nekih problema i sl.  (y)

  :paper:
U nas toga nema... Mislim na montažne kuće..
 
Vedran_ZG said:
U Dalmaciji da, ima par gotovih primjera dolje i funkcioniraju. Naravno da neću srljat, zasad skupljam informacije za i protiv, ne isključujem nit gradnju klasične kuće.

moj jedan uži član obitelji radi kuće sa bazenima i koliko mi je poznato nikad mu nije palo na pamet raditi te montažne kuće baš zbog bure,di si te primjere naša neman pojma i kakva su im to pozitivna iskustva ali dobro se raspitaj jer očito neznaš šta je to orkanska bura,
ima ona;tuđi čovik nikad neće znati...  :mrgreen:

636Njega89 said:
  :paper:
U nas toga nema... Mislim na montažne kuće..


nekako sam i slutio  :LOL:
 
DA-IM said:
moj jedan uži član obitelji radi kuće sa bazenima i koliko mi je poznato nikad mu nije palo na pamet raditi te montažne kuće baš zbog bure,di si te primjere naša neman pojma i kakva su im to pozitivna iskustva ali dobro se raspitaj jer očito neznaš šta je to orkanska bura,
ima ona;tuđi čovik nikad neće znati...  :mrgreen:


nekako sam i slutio  :LOL:
Žena mi je iz Dalmacije, stara iz Primorja. Vjeruj mi kakve sam bure doživio u Primorsko-goranskoj županiji budi siguran da znam što znači orkanska bura.  :wink:
Svakako da ću dobro ispitati sve prije ikakvih radova, da znam pluseve i minuse. Ništa nije isključeno. Mene najviše zanimaju konkretni primjeri gradnje, jer kad god neko pitaš lupa cifre od do, ko da ti ja sad kažem da možeš neki motor kupit od 5000-10000 eura... znamo svi. Znači da budem precizniji, a već sam napisao, gradnja kuće cca.100 kvadrata neto, može prizemnica može katnica, bazen neki standard za takvu kuću s 2-3 sobe i kategorizacijom 4 zvjezdice, cijena radova od građevinske dozvole do završetka "ključ u ruke", bez namještanja. Da vidim jel uopće mogu progutat taj financijski zalogaj ili da odustanem u startu.  :mrgreen:
 
Vedran_ZG said:
Kako misliš nisi čuo? Pa svaki objekt možeš osigurat, od požara, od el.nepogoda, stvari u kućanstvu itd itd.
Stvari koje funkcioniraju poprilično dugo, nema tu nauke.
a kakve to ima veze sa garancijom  :misli:
Mislim , barem ja ne vidim  :mrgreen:
 
Vedran_ZG said:
Žena mi je iz Dalmacije, stara iz Primorja. Vjeruj mi kakve sam bure doživio u Primorsko-goranskoj županiji budi siguran da znam što znači orkanska bura.  :wink:
Svakako da ću dobro ispitati sve prije ikakvih radova, da znam pluseve i minuse. Ništa nije isključeno. Mene najviše zanimaju konkretni primjeri gradnje, jer kad god neko pitaš lupa cifre od do, ko da ti ja sad kažem da možeš neki motor kupit od 5000-10000 eura... znamo svi. Znači da budem precizniji, a već sam napisao, gradnja kuće cca.100 kvadrata neto, može prizemnica može katnica, bazen neki standard za takvu kuću s 2-3 sobe i kategorizacijom 4 zvjezdice, cijena radova od građevinske dozvole do završetka "ključ u ruke", bez namještanja. Da vidim jel uopće mogu progutat taj financijski zalogaj ili da odustanem u startu.  :mrgreen:


može ti žena biti sa marsa a mater sa urana ali ako ti nisi doživio i živio sa orkanskom burom tada neznaš šta je to  :mrgreen:
moja sugestija ti je ako nemaš svoje zemljište di misliš to raditi a ako to zemljište nema priključke za vodu i struju dobro razmisli,pitaj samo HEP koliko uzima za to a da ne kažem za puste dozvole i sl,
kvalitetnija gradnja po meni je uvik pametniji zbor i dobro promisli prije nego se upustiš u bilo šta od toga,
ja iman apartmane i ne zamaram se tim parametrima  :mrgreen:
 
Da se vratimo na temu....

Za montažne iskreno neznam.

Ali za normalnu gradnju znam jer su mi roditelji radili 2012-2016 god kuću (Vikendicu). Borave u njoj tijekom zime a tijekom ljeta se renta.
Netto ima cca 120 m2 VisokoPodkrovlje (2 Sobe,2 Wc sa kupaonom - veliki dnevni boravak), pored kuće je prostorija cca 25m2 ali u sklopu kuće (Konoba sa šankom kaminom i mjestom za sjedenje za 15-ak osoba).
Kuća ima uređeni vrt i vanjski jacuzzi za 6 osoba.

Cijena cca 130kE
 
markookram said:
a kakve to ima veze sa garancijom  :misli:
Mislim , barem ja ne vidim  :mrgreen:
Pa treba znat naplatit štetu!  :jesus: Čitaj između redova pa ćeš skužit kaj sam išao pisat!  :mrgreen:
 
636Njega89 said:
Da se vratimo na temu....

Za montažne iskreno neznam.

Ali za normalnu gradnju znam jer su mi roditelji radili 2012-2016 god kuću (Vikendicu). Borave u njoj tijekom zime a tijekom ljeta se renta.
Netto ima cca 120 m2 VisokoPodkrovlje (2 Sobe,2 Wc sa kupaonom - veliki dnevni boravak), pored kuće je prostorija cca 25m2 ali u sklopu kuće (Konoba sa šankom kaminom i mjestom za sjedenje za 15-ak osoba).
Kuća ima uređeni vrt i vanjski jacuzzi za 6 osoba.

Cijena cca 130kE
Eto, vrlo korisna informacija, zahvaljujem. Sami gradili ili angažirali nekog?
 
DA-IM said:
može ti žena biti sa marsa a mater sa urana ali ako ti nisi doživio i živio sa orkanskom burom tada neznaš šta je to  :mrgreen:
moja sugestija ti je ako nemaš svoje zemljište di misliš to raditi a ako to zemljište nema priključke za vodu i struju dobro razmisli,pitaj samo HEP koliko uzima za to a da ne kažem za puste dozvole i sl,
kvalitetnija gradnja po meni je uvik pametniji zbor i dobro promisli prije nego se upustiš u bilo šta od toga,
ja iman apartmane i ne zamaram se tim parametrima  :mrgreen:
Zemlju imam, kuće u okolici postoje i provedena je i struja i voda, priključci će se riješit. Koliko sam do sad ispitao, papirologija s priključcima ugrubo 100.000 kn (+/-). Ja neću živit s orkanskom burom nit u toj kući, rentat će se. Također, znam kako funkcionira s osiguranjem i budi siguran da će sve bit dobro osigurano, pa se ni time previše ne zamaram. Još je sve u fazi ispitivanja, ako dođem do zaključka da će me zidana izać kao i montažna onda je jasno da idem na zidanu opciju. Ako su troškovi niži 20-30% za montažnu (a i brže se gradi) onda ću ić na tu varijantu.
 
Vedran_ZG said:
Zemlju imam, kuće u okolici postoje i provedena je i struja i voda, priključci će se riješit. Koliko sam do sad ispitao, papirologija s priključcima ugrubo 100.000 kn (+/-). Ja neću živit s orkanskom burom nit u toj kući, rentat će se. Također, znam kako funkcionira s osiguranjem i budi siguran da će sve bit dobro osigurano, pa se ni time previše ne zamaram. Još je sve u fazi ispitivanja, ako dođem do zaključka da će me zidana izać kao i montažna onda je jasno da idem na zidanu opciju. Ako su troškovi niži 20-30% za montažnu (a i brže se gradi) onda ću ić na tu varijantu.

ti spominješ 4 zvijezdice ?
evo ja ću ti ugrubo reći cifru iako kažeš da imaš zemljište,
evo recimo da su iskopi i predradnje za gradnju napravljeni to ti ispod cca 180.000e ne ide  (y)
 
Čovik ne misli gradit u Malibu...


Poslano sa iPhoneX i crkvenog tornja...mit Tapatalk
 
^^očito nisi upućen u cijene i cro birokraciju  :mrgreen:
to san reka uzimajući u obzir da ima zemljište,
dotični napominje lokaciju dalmaciju i kuću sa 4 zvijezdice,
kladim se da će ga izaći i dosta više od te cifre  (y)
pa sami interijer će ga izaći 10 000e i to uzimajući u obzir da nije puna hrastovina  :mrgreen:
 
DA-IM said:
ti spominješ 4 zvijezdice ?
evo ja ću ti ugrubo reći cifru iako kažeš da imaš zemljište,
evo recimo da su iskopi i predradnje za gradnju napravljeni to ti ispod cca 180.000e ne ide  (y)
Ide ispod toga, evo sad mi čovjek kaže gradi kuću s bazenom u Istri, već jednu ima. 5 soba (meni to ne treba), katnica, neto površine 170-180 kvadrata, od 0 gledamo, i iskopi i temelji i dozvole, priključci, izgradnja... cca.160000-170000 eura. Toliko je i prva bila, tu ti je uračunat čak i bazen i uređenje interijera. Ispitat ću ja to detaljno svakako.
 
DA-IM said:
^^očito nisi upućen u cijene i cro birokraciju  :mrgreen:
to san reka uzimajući u obzir da ima zemljište,
dotični napominje lokaciju dalmaciju i kuću sa 4 zvijezdice,
kladim se da će ga izaći i dosta više od te cifre  (y)
pa sami interijer će ga izaći 10 000e i to uzimajući u obzir da nije puna hrastovina  :mrgreen:
Interijer će bit i 20000 e možda, to je sigurno i tu se slažemo. 4 zvjezdice nije nauka i ne pričamo o hotelu s 4 zvjezdice nego kući s bazenom. Postoji točno što se i kako mora odradit za tu kategorizaciju, koliko soba, koliko kupaona na taj broj soba itd. Te informacije imam iz prve ruke. Cro birokracija da, al za to imam više nego dobre veze dolje, jbg treba se snać, nije lako al znamo da je Hrvatska zajebana u tom smislu. :mrgreen:


Evo da se i dopunim s kategorizacijama otprilike:

http://www.seecroatia.com/blog/7-kuca-za-odmor

 
Vedran_ZG said:
Pa treba znat naplatit štetu!  :jesus: Čitaj između redova pa ćeš skužit kaj sam išao pisat!  :mrgreen:
je je , našao crkvu diš boga moliti  :lolcry:
 
DA-IM said:
^^očito nisi upućen u cijene i cro birokraciju  :mrgreen:
to san reka uzimajući u obzir da ima zemljište,
dotični napominje lokaciju dalmaciju i kuću sa 4 zvijezdice,
kladim se da će ga izaći i dosta više od te cifre  (y)
pa sami interijer će ga izaći 10 000e i to uzimajući u obzir da nije puna hrastovina  :mrgreen:
Od čega, od paleta :misli: