Montažne kuće (Domprojekt, Domusplus, Ytong...) - iskustva, gradnja

markookram said:
je je , našao crkvu diš boga moliti  :lolcry:
Halo, pa zato radim u osiguranju skoro 10 godina!  :mrgreen:
 
Vedran_ZG said:
Ide ispod toga, evo sad mi čovjek kaže gradi kuću s bazenom u Istri, već jednu ima. 5 soba (meni to ne treba), katnica, neto površine 170-180 kvadrata, od 0 gledamo, i iskopi i temelji i dozvole, priključci, izgradnja... cca.160000-170000 eura. Toliko je i prva bila, tu ti je uračunat čak i bazen i uređenje interijera. Ispitat ću ja to detaljno svakako.

gledaj,ako ćeš ti zaleđe dalmacije to je ipak malo druga pisma,
sigurno je sad hit imotski,dugopolje,sinj itd di je sigurno nešta i jeftinije,najprije zahvaljujući zemljištu,
ako je ta tvoja planirana kuća blizu mora i nekog većeg mista možeš zaboraviti da ti ide ispod one cifre,ako te baš zanima mogu ti doći do zadnje kn u smislu planiranja jer mi se uža obitelj time bavi ali onu cifru koju sam ti spomenio je na manju zaokružena  (y)
da će biti sve od iverice namještaj to ti ne ide ispod 10 000e,
a iverica i 4 zvijezdice baš i ne idu skupa tako da.....sam si napisa,za 4 zvijezdice postoje kriteriji  (y)

maRRin 06 said:
Od čega, od paleta :misli:

ae  :LOL
 
s2r said:
Je je..
Ja ti platim duplo od navedenog po m2 gradnje da mi izgradis.
Mozda u donjim Klanjkovcima je tolika cijena. Meni u Dbk je x3.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
onda je tebe neko gadno zehebao. Da, cijena gradnje, ključ u ruke sa solidnim materijalima se kreće oko 500€ po kvadratu, ja ću ti ih naći koliko hoćeš koji će raditi po tim cijenama. Prije par godina je bilo i niže, sad u nedostatku konkurencije se cijene malo pumpaju ali ako nije kuća u nekom getu di je prilaz nikakav za 500 € će raditi svatko.
 
geronimo43 said:
onda je tebe neko gadno zehebao. Da, cijena gradnje, ključ u ruke sa solidnim materijalima se kreće oko 500€ po kvadratu, ja ću ti ih naći koliko hoćeš koji će raditi po tim cijenama. Prije par godina je bilo i niže, sad u nedostatku konkurencije se cijene malo pumpaju ali ako nije kuća u nekom getu di je prilaz nikakav za 500 € će raditi svatko.
Otvoren sam za opcije.
Nije me niko za*ebao, dozvola ce doci ovaj tjedan. Imam doma 5 ili 6 ponuda i kvadrat mi je od 1600 do 2000 €. Bez namjestaja.
Imam zemlju, imam kat koji treba komplet obnovit, jedan manje kvadrature dignut i prosirit garazu.
Svi su mi isto govorili, predlagali. Kad bi mi te firme vratile troskovnik cijene bi varirale +/-  5-7%
Domace firme iz Dbk i okolice.
Kubik betona za firme u Dbk je 1100kn bez pdv.


Sent from my SM-G930F using Tapatalk

 
Jbt otvori betonaru, pusti sad zidanje....


Poslano sa iPhoneX i crkvenog tornja...mit Tapatalk
 
Imate li iskustva sa kućama od brodskih kontejnera? To je sada teški IN :)

Sent from my Moto G (5) Plus using Tapatalk
 
DA-IM said:
gledaj,ako ćeš ti zaleđe dalmacije to je ipak malo druga pisma,
sigurno je sad hit imotski,dugopolje,sinj itd di je sigurno nešta i jeftinije,najprije zahvaljujući zemljištu,
ako je ta tvoja planirana kuća blizu mora i nekog većeg mista možeš zaboraviti da ti ide ispod one cifre,ako te baš zanima mogu ti doći do zadnje kn u smislu planiranja jer mi se uža obitelj time bavi ali onu cifru koju sam ti spomenio je na manju zaokružena  (y)
da će biti sve od iverice namještaj to ti ne ide ispod 10 000e,
a iverica i 4 zvijezdice baš i ne idu skupa tako da.....sam si napisa,za 4 zvijezdice postoje kriteriji  (y)

ae  :LOL
Okolica Šibenika al više prema zaleđu nego prema moru, takve kuće većinom i jesu udaljene 20-30-50 km od mora. Istra je za to možda i najbolji primjer, al ima i u Dalmaciji toga sve više. Došao sam maloprije preko prijatelja do građevinca i dobit ću konkretne informacije iz prve ruke nadam se, poznanik je. Prvi red do mora me ne zanima jer se ne radi o takvom zemljištu i lokaciji. Ne žuri mi se, sad sam tek u fazi prikupljanja informacija, al ako gdje zapne svaka pomoć će dobro doć.  (y)
 
DeXtEr_5 said:
Imate li iskustva sa kućama od brodskih kontejnera? To je sada teški IN :)

Sent from my Moto G (5) Plus using Tapatalk
u amerikama su ti kontejneri fora, kod nas bi te automatski proglasili ciganom :mrgreen:
i mojoj ženi se sviđa (gledala na HC) i sad mene pokušava nagovoriti, iako volim takve egzibicije, mislim da je to ipak previše :mrgreen:
 
MOONSHIELD said:
u amerikama su ti kontejneri fora, kod nas bi te automatski proglasili ciganom :mrgreen:
i mojoj ženi se sviđa (gledala na HC) i sad mene pokušava nagovoriti, iako volim takve egzibicije, mislim da je to ipak previše :mrgreen:

Lako je to što bi te proglasili ciganom ...  :LOL: :LOL: .. ali kod nas takav kontejner koji je preživio dva svjetska rata i ovaj naš zadnji kao bunker ne možeš kupiti za manje od par soma eurića, pa si baci matematiku ...  :?
 
s2r said:
Otvoren sam za opcije.
Nije me niko za*ebao, dozvola ce doci ovaj tjedan. Imam doma 5 ili 6 ponuda i kvadrat mi je od 1600 do 2000 €. Bez namjestaja.
Imam zemlju, imam kat koji treba komplet obnovit, jedan manje kvadrature dignut i prosirit garazu.
Svi su mi isto govorili, predlagali. Kad bi mi te firme vratile troskovnik cijene bi varirale +/-  5-7%
Domace firme iz Dbk i okolice.
Kubik betona za firme u Dbk je 1100kn bez pdv.


Sent from my SM-G930F using Tapatalk
nije ni u st kubik puno jeftiniji ali 2000€ kvadrat????Znači stan od 100 kvadrata 200000 € samo gradnja. Frende za 200000€ se čuda mogu napraviti. Po splitu imaš stanova za 1500-2000€ za kupiti s tim da je investitor na njemu zaradio bar 1000. Moj ti je prijedlog da pokušaš sa firmom sa strane, i ja sam u toj branši i odgovorno tvrdim da se u st cijene kreću oko 500€, znači neka normalna gradnja bez priseravanja i prilazom za kamion
 
MOONSHIELD said:
u amerikama su ti kontejneri fora, kod nas bi te automatski proglasili ciganom :mrgreen:
i mojoj ženi se sviđa (gledala na HC) i sad mene pokušava nagovoriti, iako volim takve egzibicije, mislim da je to ipak previše :mrgreen:
https://vimeo.com/183162603


Ja se vidim u ovome pa nek me zovu ciganom..... ,;)

Sent from my Moto G (5) Plus using Tapatalk

 
Ak te muči bura i potresi:

http://en.mdue.it/construction-system/
http://en.mdue.it/category/best-cases/villas/

Posaljes im nacrte..naprave kompletnu sendvic konstrukciju sa bazenom i sipas beton.... :mrgreen:
 
Vidim ...spominje se bura, zivim u Puli....gdje, vjerujte mi, zna poprilicno jako puhati...ispred moje kuce je livada, dakle...direkt bura udara svom snagom u kucu. Do sada nije odletjela, nadam se da nece ;)
Ja pisem svoja iskustva, ali...ponavljam, nisam mjerodavan po nicemu. Sa frendovima sam usporedjivao troskove grijanja (plin - centralno) ...od prilike iste kvadrature, oni godisnje potrose 3 spremnika, ja potrosim 1...uz to termostat drzim(drzao sam) na 23 stupnja zbog velikog broja zivotinja koje sam imao.
Mozda je i do prozora, ali u pravilu nemamo pojma da je vani nevrijeme dok ne otvoris prozor ili izadjem vani. 'Problem' je mali po ljeti..kada udje toplina...zna biti jako toplo unutra....ali, zato klima na minimumu brzo rijesi.
Govorim o kuci 15 godina staroj, vjerujem da su materijali, nacini izrade i gradnje napredovali. U nijednom trenutku nisam pozalio odluku....a, u vrijeme kada sam je radio, placalo se jos u markama, mislim da sam prosao 1/3 ako ne i jeftinije od standardne gradnje. I uz to...uselio u gotovu kucu u roku od mjesec dana, bez vlage(susenje zbuke i to...) .
Ne nagovaram, pisem samo svoje subjektivno razmisljanje.
 
delbi said:
Vidim ...spominje se bura, zivim u Puli....gdje, vjerujte mi, zna poprilicno jako puhati...ispred moje kuce je livada, dakle...direkt bura udara svom snagom u kucu. Do sada nije odletjela, nadam se da nece ;)
Ja pisem svoja iskustva, ali...ponavljam, nisam mjerodavan po nicemu. Sa frendovima sam usporedjivao troskove grijanja (plin - centralno) ...od prilike iste kvadrature, oni godisnje potrose 3 spremnika, ja potrosim 1...uz to termostat drzim(drzao sam) na 23 stupnja zbog velikog broja zivotinja koje sam imao.
Mozda je i do prozora, ali u pravilu nemamo pojma da je vani nevrijeme dok ne otvoris prozor ili izadjem vani. 'Problem' je mali po ljeti..kada udje toplina...zna biti jako toplo unutra....ali, zato klima na minimumu brzo rijesi.
Govorim o kuci 15 godina staroj, vjerujem da su materijali, nacini izrade i gradnje napredovali. U nijednom trenutku nisam pozalio odluku....a, u vrijeme kada sam je radio, placalo se jos u markama, mislim da sam prosao 1/3 ako ne i jeftinije od standardne gradnje. I uz to...uselio u gotovu kucu u roku od mjesec dana, bez vlage(susenje zbuke i to...) .
Ne nagovaram, pisem samo svoje subjektivno razmisljanje.

Ti se i dalje trudiš, a ja još na prvoj stranici napisao ..

strasilo said:
Ja sam o problemima sa montažnim kućama čuo samo od ljudi koji nemaju montažne kuće ..  :mrgreen:


Kog boli kimbala, delbi, što ti imaš montažnu kuću na moru, kad svi oni koji nemaju uopće montažnu kući, a kamoli na moru znaju bolje nego ti ..  :LOL: :jesus:
 
kad se spominje split a spominje se jedan mali info,
ovde kvadrat stana da je koliko/toliko reprezentativan ne ide ispod 2000e,i da se može iskoristiti u neke turističke svrhe,
okolica splita tipa podstrane/stobreća itd ispod te cijene ne idu,
moraš znati da je split prostorno ograničen i da je to sasvim druga priča od zagreba koji se ima di širiti i koji ima dosta jeftiniju ponudu,
najjači su mi oni koji misle uložiti siću da bi mogli od toga lagodno živiti,ta priča je ovde davno završila  (y)

 
strasilo said:
Ti se i dalje trudiš, a ja još na prvoj stranici napisao ..


Kog boli kimbala, delbi, što ti imaš montažnu kuću na moru, kad svi oni koji nemaju uopće montažnu kući, a kamoli na moru znaju bolje nego ti ..  :LOL: :jesus:
Ma vidio sam, ali racunam, tebe nitko za ozbiljno ne uzima ;)  :0648: :0648:
 
Vedran_ZG said:
Žena mi je iz Dalmacije, stara iz Primorja. Vjeruj mi kakve sam bure doživio u Primorsko-goranskoj županiji budi siguran da znam što znači orkanska bura.  :wink:
Svakako da ću dobro ispitati sve prije ikakvih radova, da znam pluseve i minuse. Ništa nije isključeno. Mene najviše zanimaju konkretni primjeri gradnje, jer kad god neko pitaš lupa cifre od do, ko da ti ja sad kažem da možeš neki motor kupit od 5000-10000 eura... znamo svi. Znači da budem precizniji, a već sam napisao, gradnja kuće cca.100 kvadrata neto, može prizemnica može katnica, bazen neki standard za takvu kuću s 2-3 sobe i kategorizacijom 4 zvjezdice, cijena radova od građevinske dozvole do završetka "ključ u ruke", bez namještanja. Da vidim jel uopće mogu progutat taj financijski zalogaj ili da odustanem u startu.  :mrgreen:

700 eur/m2 ti je realni trosak gradnje. U Dalmaciji smo napravili betonirano kroviste, nek se nađe.
 
tomo3 said:
700 eur/m2 ti je realni trosak gradnje. U Dalmaciji smo napravili betonirano kroviste, nek se nađe.
O montažnoj pričaš?