Montažne kuće (Domprojekt, Domusplus, Ytong...) - iskustva, gradnja

Može pitanje,šta nisu npr. trgovački centri u montažnim zgradama? Kako njih bura nije odnijela?
 
Dene said:
Može pitanje,šta nisu npr. trgovački centri u montažnim zgradama? Kako njih bura nije odnijela?
Mislim da netko tko se bavi prodajom tih kuća bi momentalno stavio ključ u bravu il ih nikad ne bi radio kad bi ih bura tako jednostavno odnijela. A potražnja za tim kućama je poprilično porasla u zadnjih par godina, ne vjerujem da su svi glupi koji su se odlučili na to i da nisu stavili na papir razlike u zidanoj i montažnoj. Naravno plus najveći je brza gradnja, kad digneš kredit za investiciju tog tipa čisto sumnjam da ti se čeka duže od par mjeseci da počne vraćat ulog, sa zidanim kućama se to obično otegne... Ne mora bit, al znam dosta takvih iskustava.
 
Kolega s posla prizemlje ima od cigle a kat je montažan. Sutra na poslu ću ga pitati koliko se radio gornji kat ali napravljeno je prije nekih 10g i koliko ja znam čovjek je zadovoljan. Živi na grobniku gdje jako puše bura ali eto nije mu je odnjelo,možda je on drži kad puše kad drugima to tako nosi  :mrgreen:
 
Dene said:
Kolega s posla prizemlje ima od cigle a kat je montažan. Sutra na poslu ću ga pitati koliko se radio gornji kat ali napravljeno je prije nekih 10g i koliko ja znam čovjek je zadovoljan. Živi na grobniku gdje jako puše bura ali eto nije mu je odnjelo,možda je on drži kad puše kad drugima to tako nosi  :mrgreen:
Vidi da nema neki vjetrobran ispred kuće ... :mrgreen:
 
"U nas u šveCkoj"  :mrgreen: je manje viša sva novogradnja montažne kuće, cijene su cca 250000E za kuću od cca 130m2, s namještajem. Plus još 10000 za temelje, priključke i ostale pizdarije.
 
Vedran_ZG said:
Vidi da nema neki vjetrobran ispred kuće ... :mrgreen:
Idem ja čekati buru da mu je odnese pa ću ju probati uhvatiti,ako uspijem prodam  je tebi za malu lovu  :mrgreen:
 
evo jedna švedcka :LOL: ali je tu,u susjedstvu ,podrum+ kuća ,oko 1,2 milje kuna
 

Attachments

  • Screenshot_2018-02-06-20-32-41.png
    Screenshot_2018-02-06-20-32-41.png
    762.8 KB · Views: 133
DA-IM said:
kako neko pametan napisa ytong kuća nije montažna,  :mrgreen:
kažeš inače u planu ti je gradnja takve kuće sa bazenom,
nadam se da nije ovde kod nas u dalmaciji di caruju bure,
znam za jedan primjer di je čovik napravio montažnu pa poslje 101 problem baš zbog bure i udara to ovde nije nikako preporućljivo,
ako je kod vas di ih nema dobro se raspitaj o načinu održavanja u slučaju nekih problema i sl.  (y)

Prie 3 godine kad sam narucia, mozda i prvu montaznu na kucu na kat na ovom podrucju, ljudi u mistu su me gledali ka zadnju budalu. Evo nakon naseg zivota u njoj i rentanja priko lita (2 sezone) nie ju odnila ni bura ni jugo. A najzanimljivia prica ide od prie pola godine:
Jedan poznanik me nazva i u cudu pita da li ja ono imam montaznu kucu? Odgovaram potvrdno i postavljam pitanje zasto ga interesira. Dae bia u "selu" tj. centru mista i prica s ljudima o gradnji kuce, a ovi su mu rekli za montaznu gradnju jer ko ce se lud zaebavati sa zidanjem kad moze imati gotovu kucu za 3 miseca koa je ludilo izgleda i kvalitete. I to isti oni ljudi koi su se smiali i skupljali pred kucom kad bi zapuvalo. Sad mi salju ljude da se uviere u izvedbu :misli:
Osim brze izrade, dobia sam niskoenergetsku kucu-samin tim i jako nisku kamatu u banci (cca 3%), odobrenje kredita bez problema jer je jedan izvodac za sve. I najvaznie fixnu cienu-koa nikad nie onakva kakvu pogodis s mestrom. Ciene zidova oko parcele su iz dana u dan rasli kako je kome palo na pamet. Pitaj ljude koi imaju ovakve kuce, a ne ekipu koa voli pametovat ka i o motorima :jesus: iskustvo je iskustvo.
 
Dene said:
Može pitanje,šta nisu npr. trgovački centri u montažnim zgradama? Kako njih bura nije odnijela?

hmmm slutim da je fora u tisućama tone težine    :LOL:
uostalom kako kaže žele,gospođice kod nas u dalmaciji je sve tvrdo i nismo znali da je to kod vas sve tako mekano i trusno  :LOL:
 
DA-IM said:
hmmm slutim da je fora u tisućama tone težine    :LOL:
uostalom kako kaže žele,gospođice kod nas u dalmaciji je sve tvrdo i nismo znali da je to kod vas sve tako mekano i trusno  :LOL:

Uz to šta su mu bile smisao života, potpisujen! :mrgreen:
 
Vedran_ZG said:
O montažnoj pričaš?
Ne montažna, zidana gradnja. Ako nemaš vremena, vjerojatno je i montažna u redu. Prijatelji su u isto vrijeme gradili kad i mi. Oni montažnu (Domprojekt) mi zidanu. I oni i mi zadovoljni sa kućama. Prednost montažne je osim brže gradnje i da sve unaprijed imaš definirano i ugovoreno, zidana je redovito sa više majstora, samim time i više problema. Ako nemaš kvalitetan nadzor idi na montažnu. Što se tiče Dubrovnika, ne pametujte čovjeku, gospari su oduvijek bili cjenovni svijet za sebe. Prijatelj prodao stan dolje za 3300 eur/m2.
 
pa3q said:
Prie 3 godine kad sam narucia, mozda i prvu montaznu na kucu na kat na ovom podrucju, ljudi u mistu su me gledali ka zadnju budalu. Evo nakon naseg zivota u njoj i rentanja priko lita (2 sezone) nie ju odnila ni bura ni jugo. A najzanimljivia prica ide od prie pola godine:
Jedan poznanik me nazva i u cudu pita da li ja ono imam montaznu kucu? Odgovaram potvrdno i postavljam pitanje zasto ga interesira. Dae bia u "selu" tj. centru mista i prica s ljudima o gradnji kuce, a ovi su mu rekli za montaznu gradnju jer ko ce se lud zaebavati sa zidanjem kad moze imati gotovu kucu za 3 miseca koa je ludilo izgleda i kvalitete. I to isti oni ljudi koi su se smiali i skupljali pred kucom kad bi zapuvalo. Sad mi salju ljude da se uviere u izvedbu :misli:
Osim brze izrade, dobia sam niskoenergetsku kucu-samin tim i jako nisku kamatu u banci (cca 3%), odobrenje kredita bez problema jer je jedan izvodac za sve. I najvaznie fixnu cienu-koa nikad nie onakva kakvu pogodis s mestrom. Ciene zidova oko parcele su iz dana u dan rasli kako je kome palo na pamet. Pitaj ljude koi imaju ovakve kuce, a ne ekipu koa voli pametovat ka i o motorima :jesus: iskustvo je iskustvo.
E o ovome ja pričam, konkretan primjer i iskustvo! (y)
 
Mi iz ZG ekipe ne znamo drugačije.
 
tomo3 said:
Ne montažna, zidana gradnja. Ako nemaš vremena, vjerojatno je i montažna u redu. Prijatelji su u isto vrijeme gradili kad i mi. Oni montažnu (Domprojekt) mi zidanu. I oni i mi zadovoljni sa kućama. Prednost montažne je osim brže gradnje i da sve unaprijed imaš definirano i ugovoreno, zidana je redovito sa više majstora, samim time i više problema. Ako nemaš kvalitetan nadzor idi na montažnu. Što se tiče Dubrovnika, ne pametujte čovjeku, gospari su oduvijek bili cjenovni svijet za sebe. Prijatelj prodao stan dolje za 3300 eur/m2.
Hvala, njemu ne mislim pametovat jer poprilično vjerujem u čovjekovu priču kad znam kako Dubrovnik postavlja sezonske cijene u gradu. Ovih dana ću sjest s čovjekom iz struke pa ću odma pitat ima li rješenje i za njegov problem i kakve smjernice.  :piva:
 
Pa gotova sva gradnja u Dubrovniku je na žestokim pokosima što značajno poskupljuje jediničnu cijenu.
 
DA-IM said:
hmmm slutim da je fora u tisućama tone težine    :LOL:
uostalom kako kaže žele,gospođice kod nas u dalmaciji je sve tvrdo i nismo znali da je to kod vas sve tako mekano i trusno  :LOL:
Nisam ni mislio da će odnesti cijeli centar,nego kako to da ništa ne počupa kada je tako slabo to montažno?
 
pa3q said:
Prie 3 godine kad sam narucia, mozda i prvu montaznu na kucu na kat na ovom podrucju, ljudi u mistu su me gledali ka zadnju budalu. Evo nakon naseg zivota u njoj i rentanja priko lita (2 sezone) nie ju odnila ni bura ni jugo. A najzanimljivia prica ide od prie pola godine:
Jedan poznanik me nazva i u cudu pita da li ja ono imam montaznu kucu? Odgovaram potvrdno i postavljam pitanje zasto ga interesira. Dae bia u "selu" tj. centru mista i prica s ljudima o gradnji kuce, a ovi su mu rekli za montaznu gradnju jer ko ce se lud zaebavati sa zidanjem kad moze imati gotovu kucu za 3 miseca koa je ludilo izgleda i kvalitete. I to isti oni ljudi koi su se smiali i skupljali pred kucom kad bi zapuvalo. Sad mi salju ljude da se uviere u izvedbu :misli:
Osim brze izrade, dobia sam niskoenergetsku kucu-samin tim i jako nisku kamatu u banci (cca 3%), odobrenje kredita bez problema jer je jedan izvodac za sve. I najvaznie fixnu cienu-koa nikad nie onakva kakvu pogodis s mestrom. Ciene zidova oko parcele su iz dana u dan rasli kako je kome palo na pamet. Pitaj ljude koi imaju ovakve kuce, a ne ekipu koa voli pametovat ka i o motorima :jesus: iskustvo je iskustvo.

iskreno nisam čuo za neke montažne kuće po dalmacijii,prihvaćam naravno da ih ima i svaka čast,postoji ali......
ti kažeš prošle 2 god,i ti zadovoljan,pa pričekaj još neko vrime jer valjda i nisi ima vrimena za neke neugodne stavke koje se znaju desiti tim kućama na našem području,  (y)
inače autor je pisa o kući sa 4 zvijezdice,čak nisam niti siguran može li montažna kuća uopće biti pod tim kriterijem jer eto nisam osobno ima sa tim nikakvih iskustava  (y)
ja samo napominjem u ciloj ovoj priči da autor ne očekuje previše ako ne uloži određene novce i ona cifra koju sam spominja je sasvim sigurno neka početna za kategoriju te kuće,
da ne pametujem previše imam itekako iskustva sa tim i nije to poligon za dizanje lake love ako je nemaš kako drugi misle  :mrgreen:

Dene said:
Nisam ni mislio da će odnesti cijeli centar,nego kako to da ništa ne počupa kada je tako slabo to montažno?

ti i dalje pišeš o trgovačkim centrima ?
mislin da nema smisla ulaziti u forenziku ove rasprave  :LOL:
onako od oka,mislim da je montažna kuća u prosjeku jedno 100 puta manji objekt  :LOL:
 
DA-IM said:
iskreno nisam čuo za neke montažne kuće po dalmacijii,prihvaćam naravno da ih ima i svaka čast,postoji ali......
ti kažeš prošle 2 god,i ti zadovoljan,pa pričekaj još neko vrime jer valjda i nisi ima vrimena za neke neugodne stavke koje se znaju desiti tim kućama na našem području,  (y)
inače autor je pisa o kući sa 4 zvijezdice,čak nisam niti siguran može li montažna kuća uopće biti pod tim kriterijem jer eto nisam osobno ima sa tim nikakvih iskustava  (y)
ja samo napominjem u ciloj ovoj priči da autor ne očekuje previše ako ne uloži određene novce i ona cifra koju sam spominja je sasvim sigurno neka početna za kategoriju te kuće,
da ne pametujem previše imam itekako iskustva sa tim i nije to poligon za dizanje lake love ako je nemaš kako drugi misle  :mrgreen:
Prvo, ne mislim da je lako niti sam to igdje napisao. Pitao sam ISKUSTVA. Prvenstveno me zanima jer se navodi nešto niži ulog nego u zidanu kuću, a i brži rok izrade. Kategorizacija je itekako moguća i nema veze s materijalom izgrađene kuće u ovom konkretnom slučaju nego u drugim parametrima. Znam konkretne dvije montažne kuće koje se iznajmljuju u Istri, s 4 zvjezdice. Nažalost ne znam vlasnike da dobijem vise informacija, al znam da se rentaju jako dobro i već su sad pune za cijelu narednu sezonu i to 4 puna mjeseca.. Nisam glup pa da mislim da se s malim ulogom može napravit nešto opako i super profitabilno. Isključivo skupljam informacije, jedno je što ćeš čut od izvođača radova, drugo od ljudi koji su to platili i doživjeli na svojoj koži. Prodat priču znaju svi koji se bave prodajom, mene zanima "surova" realnost. Za sad sam skupio poprilično informacija, al još nisam čuo nikog tko je to stvarno i gradio za sebe. Srećom, ima ih tu par koliko vidim. Možda i tvoja cifra bude na kraju točna i tu negdje, to ne znam, zato i pitam.
 
Vedran_ZG said:
Hvala, njemu ne mislim pametovat jer poprilično vjerujem u čovjekovu priču kad znam kako Dubrovnik postavlja sezonske cijene u gradu. Ovih dana ću sjest s čovjekom iz struke pa ću odma pitat ima li rješenje i za njegov problem i kakve smjernice.  :piva:
Ja cu bit doma za 2 tjedna pa ti posaljem ponude Dbk firmi, ok?
Samo me napomeni.
U Dbk stan/novogradnju nebi za zivu glavu kupio. Kvaliteta gradnje od 1-5 je otprilike 2-2.5, u rijetkim slucajevima je bolja, ali onda cijena ide oko 4500€ kvadrat. S tim da nemas garazu, zelenu povrsinu oko zgrade i slicno..

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

 
Vedran_ZG said:
Ide ispod toga, evo sad mi čovjek kaže gradi kuću s bazenom u Istri, već jednu ima. 5 soba (meni to ne treba), katnica, neto površine 170-180 kvadrata, od 0 gledamo, i iskopi i temelji i dozvole, priključci, izgradnja... cca.160000-170000 eura. Toliko je i prva bila, tu ti je uračunat čak i bazen i uređenje interijera. Ispitat ću ja to detaljno svakako.


Meni toliko traze u okolici poreca (160K €) samo za iskope + Rohbau (bez ikakvih dozvola, planova itd.) znaci samo rad u grubim radovima

ca 220 m2 + Bazen + Garaza ca. 50 m2