Moralne dileme (budućeg?) vlasnika motora

Pozdrav

Evo i ja sam neki dan kupio suzuki bandita 1200. Prvi veći motor. Nemam još vozački i osjećam strah. Ne od sebe, vise od drugih. Sjeo sam na njega u Križevcima i dovezao ga doma. Bilo me trta, ali uspio sam doć doma. Malo me i mučilo kaj će to meni....ali ne odustajem. Jer više vremena sam se osjećao jebeno....i isplati se vježbat da bi uopće osjetio slobodu. Strah ne želim izgubiti. Malo me sram kad sjednem, recimo danas na kavu pa treva krenuti....vidi se da sam novajlija...ali libo me racku. Što bi rekao Grumf: Vježbaj picka ti materina :)
 
Križevci-zagreb je bila relacija po autocesti. Ali ljepo je kad imas masinu ispod sebe koja more potegnuti kad treba. Svi mu odgovarali od toga...ubit ces se koji ti je ..... neću imam dovoljno godina a i djecu da nikad me riskiram a i brzine me ne zanimaju. Samo kruzing....a kad položim vozački...prokletije sljedece sezone.
 
Pozdrav

Evo i ja sam neki dan kupio suzuki bandita 1200. Prvi veći motor. Nemam još vozački i osjećam strah. Ne od sebe, vise od drugih. Sjeo sam na njega u Križevcima i dovezao ga doma. Bilo me trta, ali uspio sam doć doma. Malo me i mučilo kaj će to meni....ali ne odustajem. Jer više vremena sam se osjećao jebeno....i isplati se vježbat da bi uopće osjetio slobodu. Strah ne želim izgubiti. Malo me sram kad sjednem, recimo danas na kavu pa treva krenuti....vidi se da sam novajlija...ali libo me racku. Što bi rekao Grumf: Vježbaj picka ti materina :)
odma prve 3 pun gas da vidis oces se iznenadit il ce proc dobro 😁
Salim se,pomalo i dodje to sve s vrimenom
 
ne znam šta ćeš naučit kod keca, ali stRRuka te nauči pozirat..a to je najbitnije..😂
Pa too..i da me nauci pod kojim kutem se stavlja brusilica i koja granulqcija papiraza steugat gume a koja za slajdere 😎

Sad malo ozb,neznam oce me sto naucit,znam solidno,ali nisam par god vozija(motor samo u garazi bija) i sad me malo nekad uhvati strah i ocu otic do grobnika da se “vratim” pa eto usput me tih 300€ nece spasit a mozda cujem koju oametnu
 
evo mene čeka polaganje za dva dana i jedino čega me "strah" je taj hebeni slalom. Ponedjeljak odradim bez problema svaki slalom dođem dva dana kasnije na vožnju i uspijem od deset puta jednom napravit kak spada. Sve apsolutno radim isto :) vozim na kuplungu, nožna kočnica baš i ne radi koliko sam skuzio.
Ti mrtvi kutevi su mi dobro poznati još iz City Ex-a kad sam ganjao skuter po gradu kroz sva godišnja doba.
Kaj se tiče motora, htio sam novo novo i model za kojim patim već duuuugo vremena pa mi je ciljano bio Duke 390 ( zbog financija nisam mogao kupit jači model ) i moram priznat da mi je sasvim ok. Za ono što mi prvotno treba za po gradu, do posla i doma savršen. Odvozio nekih 340 km na njemu i stvarno sam zadovoljan, mislim da će nakon prvog servisa bit i malo bolje i kad se još dodatno opustim na njemu.
 
Vožnja motora je psihologija i neurologija, to mi je struka. Psihologija pokriva ovaj dio percepcije, pažnje, koncentracije, sposobnost predviđanja, prilagodbu uvjetima, emocije , učenje i samokontrolu. A neurologija ostalo. Mozak mora procesirati brzo informacije koje dolaze iz osjetila i upravljati motorikom , to brže što je brzina veća. Recimo održavanje ravnoteže-vestibularni aparat, propriocetivni receptori po cijelom tijelu (daju signale o položaju) vidni korteks i mali mozak itd. Motor mora postati produžetak tijela, a to postaje uz puno učenja, što ranije se krene s time, to je trajnije i lakše. Što smo stariji, mozak teže uči. Probajte s 50 godina stati na dobre role koje praktično same idu i javite kako ste prošli, a u životu to niste radili. Treba vas netko držati ili ćete se spustiti u sjedeći položaj jer nećete biti u stanju održati tijelo, a kamoli se kretati.
 
Ja kad sam isao na vozacki ispit drugi put dosao mamuran ko Isus bilo je 10 piva dan prije Instruktor me izvrijeđao da kako vozim pao ko kruska. Par dana poslje pao snjeg zahladilo i nema nista do proljeca....

Ovo sta je ovaj gore napisao je istina. Kad sam ja polagao isao neki deda od 56godina mucio se na slalomu i osmicama jbla ga ravnoteza ali nekako izgurao i polozio iz prve...
 
Last edited:
Vožnja motora je psihologija i neurologija, to mi je struka. Psihologija pokriva ovaj dio percepcije, pažnje, koncentracije, sposobnost predviđanja, prilagodbu uvjetima, emocije , učenje i samokontrolu. A neurologija ostalo. Mozak mora procesirati brzo informacije koje dolaze iz osjetila i upravljati motorikom , to brže što je brzina veća. Recimo održavanje ravnoteže-vestibularni aparat, propriocetivni receptori po cijelom tijelu (daju signale o položaju) vidni korteks i mali mozak itd. Motor mora postati produžetak tijela, a to postaje uz puno učenja, što ranije se krene s time, to je trajnije i lakše. Što smo stariji, mozak teže uči. Probajte s 50 godina stati na dobre role koje praktično same idu i javite kako ste prošli, a u životu to niste radili. Treba vas netko držati ili ćete se spustiti u sjedeći položaj jer nećete biti u stanju održati tijelo, a kamoli se kretati.
Zanima me sta bi na ovo rekla psihijatrija
 
Vožnja motora je psihologija i neurologija, to mi je struka. Psihologija pokriva ovaj dio percepcije, pažnje, koncentracije, sposobnost predviđanja, prilagodbu uvjetima, emocije , učenje i samokontrolu. A neurologija ostalo. Mozak mora procesirati brzo informacije koje dolaze iz osjetila i upravljati motorikom , to brže što je brzina veća. Recimo održavanje ravnoteže-vestibularni aparat, propriocetivni receptori po cijelom tijelu (daju signale o položaju) vidni korteks i mali mozak itd. Motor mora postati produžetak tijela, a to postaje uz puno učenja, što ranije se krene s time, to je trajnije i lakše. Što smo stariji, mozak teže uči. Probajte s 50 godina stati na dobre role koje praktično same idu i javite kako ste prošli, a u životu to niste radili. Treba vas netko držati ili ćete se spustiti u sjedeći položaj jer nećete biti u stanju održati tijelo, a kamoli se kretati.
Bas si nasao usporedbu Rolle sa motorom...dobra struka...
 
Ja kad sam isao na vozacki ispit drugi put dosao mamuran ko Isus bilo je 10 piva dan prije Instruktor me izvrijeđao da kako vozim pao ko kruska. Par dana poslje pao snjeg zahladilo i nema nista do proljeca....

Ovo sta je ovaj gore napisao je istina. Kad sam ja polagao isao neki deda od 56godina mucio se na slalomu i osmicama jbla ga ravnoteza ali nekako izgurao i polozio iz prve...
10 piva se pije do marende 😎😂
 
Pozdrav

Evo i ja sam neki dan kupio suzuki bandita 1200. Prvi veći motor. Nemam još vozački i osjećam strah. Ne od sebe, vise od drugih. Sjeo sam na njega u Križevcima i dovezao ga doma. Bilo me trta, ali uspio sam doć doma. Malo me i mučilo kaj će to meni....ali ne odustajem. Jer više vremena sam se osjećao jebeno....i isplati se vježbat da bi uopće osjetio slobodu. Strah ne želim izgubiti. Malo me sram kad sjednem, recimo danas na kavu pa treva krenuti....vidi se da sam novajlija...ali libo me racku. Što bi rekao Grumf: Vježbaj picka ti materina :)
Vozio bez vozačkog?
Pozdrav

Evo i ja sam neki dan kupio suzuki bandita 1200. Prvi veći motor. Nemam još vozački i osjećam strah. Ne od sebe, vise od drugih. Sjeo sam na njega u Križevcima i dovezao ga doma. Bilo me trta, ali uspio sam doć doma. Malo me i mučilo kaj će to meni....ali ne odustajem. Jer više vremena sam se osjećao jebeno....i isplati se vježbat da bi uopće osjetio slobodu. Strah ne želim izgubiti. Malo me sram kad sjednem, recimo danas na kavu pa treva krenuti....vidi se da sam novajlija...ali libo me racku. Što bi rekao Grumf: Vježbaj picka ti materina :)
Moralna dilema...voziti bez dozvole i ubiti nekoga?