Moralne dileme (budućeg?) vlasnika motora

Do 2009 mislim da je bilo.

Frend isto godiste vozio je 125cc i isao je poloziti A1 2008 god s 16. I 2013 se mjenjao zakon kad smo isli u Eu i automatski je dobio A.

Ja položio 2010 jer mi je trebala A2 za quad i kurcina nista od A kategorije 2013 bez autoskole...
Imas PP
 
Ok ali se sjećam da je bila neka fora ako si punoljetan da si imao pravo traziti prevođenje A 1 u A do nekog datuma .npr ako si položio do 15.08.2015
"A" san položija 1978.g. možda se nešto minjalo.😩
 
Ja sam malo "mlađi" pa polagao na Tomosakiju T14 koji sam prvo odvezao dan prije u svoju garažu i posložio da pali, koči i da svjetla rade 😁. Ne kužim s čim se vi borite. Poligon nije postojao a vožnja je trajala pred komisijom cca 5 min. APN-ca vozim od 13-te, legalno od 14-te godine života.
 
postavi si u glavi da autoskolu moras zadovoljiti da dobijes dozvolu... slusaj i radi tocno kak ti kazu da zadovoljis sve forme... poslije kako su ti rekli, tek krece ucenje voznje .
Ili sam vjezbati (najduza opcija) ili gymkhana, kec, alec.... ili neko treci ... jer vanjske upute i korekcije puno ubrzaju i olaksaju proces ucenja.... i onda se voziti da to primijenis u voznji...
i uzivaj.. glavni preduvjet
 
QUOTE="karadolo46, post: 5235367, member: 15165"]
1. U autoskoli sam bio sa 13 i pol god. tad polagao za 50 ccm , mislim da je to tad bila H kategorija i onda sa 16 god.za A kategoriju ( odnosno A1 , al se s 18 samo otislo na mup da se upise A)... da se nesto naucilo u autoskoli i ne ... vec smo i prije polaganja benavili i vrtili se u krug i cimali na zadnji pa su te osmice i sto se vec radilo bile pic..n dim... teze je bilo zapamtit provjere i stat na stop 😁
Cuo sam za to priznavanje A1u A kategoriju ali mi ni danas nije jasno po kojoj osnovi?Navodno ako je netko položio A1 do nekog datuma neke godine da mu se automatski priznalo A kategoriju?Sjeca li se tko?

A ne znam po kojoj osnovi al tako je bilo... sa 16 polozio kao A al do 18 nisam smio vozit preko 125... i onda cim sam navrsio bio 18 otisao na Mup da mi pecatiraju kao punu A kategoriju bez da sam ista dodatno morao polagati/voziti....

To je bilo do cca 2006 godine... kasnije bi rekao da je vec bilo kao ovo sad A1 A2 A

Bio tad sa nepunih 18 godina vozio GSX-R 600 i zaustavi me policajac na ulasku u Senj prije Ina benzinske... gleda u vozacku, kaze ne smis ti to vozit... reko znam da al jbg... kaze brisi ca i ne vozaj se po gradu 😁
 
  • Haha
  • Like
Reactions: Feis123 and Viper50
2002. mulac od 16g polozio A kategoriju. Polagao na vespi kojoj je ispadala sajla od gasa tako da sam je morao rukom potezati ka tunju. Ako se s tim moze proc poligon moze i sa mt07 koji sam vozi prakticki. Samo opusteno i bude to ok.

Imam dijete od 5g i za sada ne pokazuje neki interes za motore iako pape i dida voze. Sto ce bit za 10g ne znam. Prije nego se rodio na ovakvo pitanje bih odgovorio s naravno. Moje dijete ce vozit od 3. godine bla bla. Medjutim kad se rodio malo sam promijenio misljenje, ipak nebih da se vozi :)

Vec je napisano prije da se motor kupuje srcem a ne glavom. Istina, kupi sta ti se svidja, nemoj gledat trosi li 4.1 ili 4.5 litara na 100km. Ionako ces ga prodat kad ti dosadi, razbijes ga ili kad vidis kako je u susjeda trava zelenija.

Nemoj sve pare spiskat na motor!
Ulozi u opremu i satove sigurne voznje!!!

Na kraju krajeva, nije bitno koliko motor ima konja vec koliko u glavi ima konj koji ga vozi.
 
Sinek,ak imaš bilo kakve dileme ,trileme ,a možda i kvadrileme nemoj uopće počinjati s bilo kakvim vožnjama na dva kotača.
Kaj se auto škola tiće ,u praksi te nemreju skoro nikaj naučiti jer su još uvijek na nivou edukacije iz kamenog doba, Sumerani i prvi kotač za njih su teški Sf.
Jedino kaj im ide je postavljanje čunjeva na poligonu,a i to je krivo.
Ak ti se baš tak jako vozi,pravac kod Keca na grobnik ,bilje da tam čovjeku platiš za poštenu naobrazbu pa buš i sam videl jel jesi ili nisi za to ,koliko god misliš da voliš.😎👍
 
  • Like
Reactions: hondimir
Ne znam jel postoji tu kod nas kompetitivnija osoba po pitanju edukacije vožnje motorom osim Keca.Mislim ,da ima registriranu tu djelatnost službeno i da može iz prve ruke objasniti čovjeku na koji način upravljati motociklom ,a da to bude smisleno i educirano.Vožnja na zatvorenoj stazi tipa Grobnik iziskuje dosta ozbiljnije vještine,iskustvo i znanje.Stoga sam siguran da je ta škola vrijedna svakog uloženog centa.Ima tu u mojoj ekipi prirodnih talenata ,bar su tako mislili dok nisu odvozili kecovu izobrazbu.Uglavnom su shvatili nakon svega da umnogome griješe u svakodnevnoj vožnji, a neki to ne žele priznati zbog prevelikog ega .😎👍
 
Idem i ja prije sljedece sezone. Nije neka lova a bas zelim par savjeta nekog tko zna sigurno bolje od mene. Ponajvise zbog staze.