Moto vulkanizer

Trenutno ti je u top-alati ručna balansirka na akciji za 49 eura.
Ja sam ju kupio prije par godina, kad su se burazi prvi put preselili iz Trnskog, od tad mi frend promjeni gume, a ja si ih balansiram.
 
Trenutno ti je u top-alati ručna balansirka na akciji za 49 eura.
Ja sam ju kupio prije par godina, kad su se burazi prvi put preselili iz Trnskog, od tad mi frend promjeni gume, a ja si ih balansiram.

Pa da, balansirka se nadje za super cijenu, problem mi je skinut i stavit gume, a jako sam nepovjerljiv prema prosjecnom vulkanizeru koji je navikao na aute (pogtovo celicne felge gdje ni ne mozes napravit stetu :D ) jer ne zelim ostecenja na felgi - to mi je glavni problem jer su mi felge doslovno ko nove. Do sada je bilo bez razmisljanja, 100kn za skidanje starih, montazu novih guma, novi ventili i balansiranje, a felge uvijek netaknute. Jbg, svemu lijepom dodje kraj :D
 
Onda kupi i montirku :mrgreen:

Pa razmisljam (neka manualna isto ne kosta puno previse), ali ako mi Bracun sjebe felge, moral bum cekat da izadjem iz zatvora :mrgreen: Ak sam mogao preko 100 eura dat za DID alat za lanac (koji je sad preko 150 eura), mogu i za gume potrosit novce, ionako radim 20.000km godisnje i mijenjam ih barem 2x po sezoni, a nije da nebi znao sam :D
 
  • Haha
Reactions: DADO+
Pa da , balanskirka se nadje za super cijenu, problem mi je skinut i stavit gume, a jako sam nepovjerljiv prema prosjecnom vulkanizeru jer ne zelim ostecenja na felgi
(y)
meni gume na motoru isključivo mijenja moto mehaničar, ručna bal. i
obavezno crni utezi (crna je felga na ovom motoru :mrgreen: )


nema ni jedne recke na felgama, osim par od ceste :cool:
 
davno jednom, na putu vidio; kolegi lik nije stavio krpicu na vilu, a popustio/naslonio lanac

reko': "to si sad napravio i nikad više" :mrgreen:
 
  • Wow
Reactions: 3alfa3
(y)
meni gume na motoru isključivo mijenja moto mehaničar, ručna bal. i
obavezno crni utezi (crna je felga na ovom motoru :mrgreen: )


nema ni jedne recke na felgama, osim par od ceste :cool:

tak je do sad bilo i kod mene, 100kn, montaza, crni utezi, novi ventili. OK ostavio sam vise od 100kn, al to je sad nebitno
 
Last edited:
  • Like
Reactions: DADO+
...nije vezano za motor, ali isto tako;
samo jednom mi je lik počeo navtrati matice, a bez da ih je nježno krenuo - ručno :mrgreen:


jednom davno (Nissan 200SX) sam otkrio koliko znači navoj i popraviti što drugi syebe (y)
 
...nije vezano za motor, ali isto tako;
samo jednom mi je lik počeo navtrati matice, a bez da ih je nježno krenuo - ručno :mrgreen:


jednom davno (Nissan 200SX) sam otkrio koliko znači navoj i popraviti što drugi syebe (y)

O da..... sam si mijenjam kotace na autu (ljeto/zima komplet). Odserafim na pistolj, ali zaserafim rucno jer mi je pistolj i na najmanjoj postavci prejak za 85Nm koliko je po specifikaciji. Taman da i nije prejak, rucno bi prstima seraf stavio do kraja, a onda pistoljem i na kraju kilokljucem. Ovako kad je pistolj prejak, rucno prstima, malo gedorom, zavrsim kilokljucem.
 
  • Like
Reactions: DADO+
Ak dodje to toga da se svi probahate, jebes mi sve ako necu sam kupit montirku (manualnu) i balansirku, ventile i utege i sam si to radit ko amerikanci jer su tamo cijene sulude po servisima. Ionako gdje zivim trebam cca sat vremena u jednom smjeru vozit autom kotace od motora do vulkanizera jer iako nije daleko (10-15km), ali je ZG guzva prejebena za auto tokom radnog dana.
Jedva cekam. U kvartu si mi.😄
Burazi rade i dalje, mozes ostaviti u Ducatiju i sutra dodes po kotace.
 
  • Love
Reactions: 3alfa3
Ja dao 50e i doveza motor majstoru i neka se jebe s skidanjem e07 i prednjeg diska s zavidanim sarafima pred 32god... Prije toga je bilo 200kn za dve gume ako dovezes motor...
 
30€ obje gume, skidanje, montaža, ručno balansiranje..... i još malo dotezanja lanca i podmazivanja...... i sok......
 
Jedva cekam. U kvartu si mi.😄
Burazi rade i dalje, mozes ostaviti u Ducatiju i sutra dodes po kotace.

javio mi se Mario prije par min, morat cu se strpit 10-15 dana, ali doci cu na red, a oni ce mi uvijek biti prvi odabir pa cu se malo strpit, nadam se da bu se i zadnja guma strpila do tad jer Vakula kaze da ce se gume trosit na suhom asfaltu :D