Moto vulkanizer

Mitas TF 70g stražnja, 35g prednja, prije toga Dunlop 5g prednja, 0g stražnja, isti motor, iste felge, ista balansirka. Kad platiš jeftinije gumu dodaš nešto putem za utege. Ili sam ja pehista pa baš naletim na set koji je gadno van balansa.
 
Mitas TF 70g stražnja, 35g prednja, prije toga Dunlop 5g prednja, 0g stražnja, isti motor, iste felge, ista balansirka. Kad platiš jeftinije gumu dodaš nešto putem za utege. Ili sam ja pehista pa baš naletim na set koji je gadno van balansa.
Ja na prednjoj i zadnjoj gumi imam po 5g na mitasu. Prije toga isto na mitasu ali kod drugog majstora imao dobar red utega
 
ne znam, napisao sam što je bilo kod mene i moje iskustvo (y)

sad je drugi set MK3 :D

(set je duplo skuplji, ali mi taman pokrije godinu, obzirom na kilometražu koju radim)
 
Mislim da malo šaraju i da sve ovisi o sreći što ćeš dobiti, ovo je samo moje iskustvo, balansiranje sam radio sam, već počeo sumnjati u balansirku pa čak skinuo jedan kotač sa ženinog motora koji je balansiran mašinom i sve štima, jedino balans TF guma ne. Hrpa utega, grdo za vidjeti, ali u vožnji kasnije sve ok.
 
ne znam, napisao sam što je bilo kod mene i moje iskustvo (y)

sad je drugi set MK3 :D

(set je duplo skuplji, ali mi taman pokrije godinu, obzirom na kilometražu koju radim)
Napisao si to kao da je to pravilo za mitas a nije,bar za SF,promjenio sam dosta setova i nikad nisam imao problem s utezima osim predzadnji put,ali to je bilo do "majstora"
 
Mislim da malo šaraju i da sve ovisi o sreći što ćeš dobiti, ovo je samo moje iskustvo, balansiranje sam radio sam, već počeo sumnjati u balansirku pa čak skinuo jedan kotač sa ženinog motora koji je balansiran mašinom i sve štima, jedino balans TF guma ne. Hrpa utega, grdo za vidjeti, ali u vožnji kasnije sve ok.
Dali si stavio onu točku na ventil?
 
Ja na prednjoj i zadnjoj gumi imam po 5g na mitasu. Prije toga isto na mitasu ali kod drugog majstora imao dobar red utega
ma sve motore zadnjih xy godina stavljam mitas i čak ni na usranim enkei felgama nikad nije otišlo preko 10 grama

prošli tjedan skidamo kod frenda pp dolje, gore su bila 2 reda po 10 cm balansa i stavljamo polovnu mitulju, pokaže 5 grama

imam osjećaja da pola vulkanizera nema pojma što radi
 
  • Like
Reactions: Dene
ma sve motore zadnjih xy godina stavljam mitas i čak ni na usranim enkei felgama nikad nije otišlo preko 10 grama

prošli tjedan skidamo kod frenda pp dolje, gore su bila 2 reda po 10 cm balansa i stavljamo polovnu mitulju, pokaže 5 grama

imam osjećaja da pola vulkanizera nema pojma što radi
Ja sam imao mitas još na Suzukiju,znači prošlo je dosta godina a i već četvrti motor vozim s mitasom. Nikad nisam imao problema s utezima a jednom na Suzukiju mi nije trebao niti gram na prednjoj gumi premda je motor imao tad 8g
 
ja bih samo dodao; kako nisam rekao
da je Mitas loš (taman je obzirom na cijenu koja se plaća)

i nadam se, kako neće i ova tema biti o svetom Mitasu :mrgreen:

svatko nek' vozi što ga volja (y)

a zbog povratka na temu, samo jedna konstatacija, kad vidim ekipu iz ZG ;)
isti razlog zašto je sve manje moto vulkanizera je i zašto je sve manje moto mehaničara,
nikakvo čudo
 
Koja drama za zg, odustao. već godinama pohodim Furlana u slo, nikakvih peripetija s naručivanjem, gužvi, skidanja kotača i ostalih gluposti ovih glumaca u zg.
A i uzimam gume kod njih, onda je i montaža nešt jeftinija. Samo nazovem par dana prije što imaju i što mogu nabaviti, nazovu povratno što i po kojoj cijeni. obično i tu priča gotova, oko toga. Samo naletim u toku tog dana kad je dogovor niti je drama ako se ne dođe tad-.Vrijeme je novac.
Netreba najava dolaska gume čekaju,imaju dovoljni broj vulkanizera.Neznam jel koji put bio da sam potrošio više od sat vremena tamo.
Između ostalog od motora koje imam jedan je s zračnicama, tu nekad se nešt zna iskomplicirat povremeno da treba zračnicu mjenjat, imaju oni toga uvijek na stanju, za razliku od ovih naših...Aman taman posjet vulkanizeru ukomponiram u neki đir po deželi
 
  • Like
Reactions: Dene and Nino777
Ma ja nemam ništa protiv Mitasa, to ne znači da ih ne bih opet uzeo, više kao neki info. Odradile su lijepu kilometražu i nigdje se motor s njima nije zalegao do poda, eventualno nekad malo pustile na podlozi gdje nisam očekivao ali kontrolirano i uhvatljivo, to mi draže nego kad pusti pa onda sve u mp3. I dalje mislim da su ok gume.
 
  • Like
Reactions: Dene
Za promjenu guma doma vam treba cca 20 minuta po gumi, 8 jakih vezica za svaku gumu i 150 cm metalnog profila 50x30 sa T komadom na sebi.